Posts by GeistRuffer

    Va speriati repede cand apare Ceva nou, e normal , se numeste frica de necunoscut.
    Eu sincer de la adaungarea platformei In luncher primele 30 de ore am folosit doar metin2client ( cu toate ca nu impart contul cu nimeni ) asta pentru a ma lamuri cu exactitate ce inseamna aceasta platforma.


    Ideea e geniala Si toti avem de castigat, Ca tu imparti/ ai impartit contul e strict problema ta ,T&C zice clar Ca e interzis sa jucati mai multi pe acelasi cont. Revin la ideea cu platforma , de ce ii geniala ? Prin simplul fapt ca au diminuat vizual folosirea de software ilegal , atat cat si vanzarea de conturi ( vreti bani la munca tata ) In plus faptul Ca poti schimba ch u doar prin log out sau sa te loghezi cu 10’conturi doar folosind cateva click-uri ne o usurat oarecum treaba adaugarea datelor la conturi iar aceasta este doar inceputul, Cine stie poate pe viitor nu va mai fi free Si se va plati un abonament lunar / anual pentru fiecare cont , Sa vad atunci bobarii daca le mai convine :))).


    Ps: doar presupun Ca se va plati un abonament poate Sa fie cu totul Si cu totul altceva , gen interzis sub 18 ani si aia Sa fie politica generala a companiei si pa metin la minori

    total PRO , 179 md pentru a avea o sansa este ridicol , s-a mai discutat in alt topic dar tot RIDICOL ramane cu toate ca am prins bine de fiecare data si nu doar pentru acest cufar de bijuterii , pentru toate itemele din IS , este absurd sa cumperi ceva si sa ai sansa la a obtine ceva ( nu e ca si cum le oferi si tu sansa sa iti traga monedele sau banii pe monede , cum ar fi pai eu iti fac tranzactia dar sa setam o sansa daca o prinzi tragi banii daca nu raman cu md gratis ) . Astazi fiind ultima zi cand am cumparat o cutie cu bijuterii , de acuma voi achizitiona doar amulet sau acadele direct cand baga DAR daca ei obtin un anumit procentaj pe vanzarea acelui obiect mereu in IS va fi acel obiect cu sansa miraculoasa de a obtine obiectul dorit asta insemnad ca poti lua nazar din 179 sau cat e pretul la cutie sau poti baga 179k monede si sa nu prinzi nici o amuleta nazar

    Da adevarat Ca toti strangeam si vindeam toate itemele dropate ( Arme , evantaie etc ) + toate misiunile pentru a obtin yang + la lvl 20 bateai ala albastru de la Amazoane CAre dropeaza licori si umpleam caractere, de CAre cei ce joaca acuma habar n au insa da jocul a evaluat. Eu personal m am reapucat de vreo 2 saptamani dupa pauza de 4 ani , cumpar tot ce doresc din Is fara probleme insa mi se pare prea mare diferenta , ok eu cumpar acadea day cutie bijuterii CAre imi ofera 30/40% dmg plus altele, serios? Pai asta e o diferenta URIASA intre mine si altul CAre nu o are , daca ar fi un bonus de 10 15% ar mai fi ok , fara diferente URIASE intre playeri si cu toate astea tot ar beneficia se avantaje cei CAre folosesc IS ul .


    Din faptul ca tu ai spus ca nu vrei Sa te intorci la vandut ghetari + 0 am dedus ca Nu ai trecut v1 Si chiar daca nu ai fi facut o nu ar fi o rusine, cine isi cumpara 1 bilet v2 se numara prin cei 5% playeri de pe toata comunitatea ce intra v2 pe vremea aceea sau poate un procentaj Si mai mic .

    KAthaleya ghetari + 0 vindeau tu sau altii , pe retro batalia era Sa fi primii 10 cu drop v2 iar daca erai primul te imbogateai . Daca tu nu ai trecut de v1 pe vremea aceea nu inseamna Ca nimeni nu a trecut.
    Pentru prezent unele imbunatatiri sunt ok Dar cele mai multe dezamagitoare , faptul ca poti face m1-g1 in mai putin de o ora cu totul de la 0 pai in 3 luni esti full tot ( daca cumperi md).


    Ei au schimbat tactica , inainte lvl mic fara grupa erau foarte putini cei mai multi erau in grupe minim 3 4 pana la 7-8 Si doar lvl 55+ incepeai sa cresti fara grupa , acuma dai lvl1-100+ singur eventual cresti buffu si doar la bossi mari mai faci o grupa , meley , dragon, razador.
    - jocul lvl1-100 e bazat sa joci individual si Sa schimbi setul se bonusuri pvm din 30-35 lvl in 30-35 lvl Ca mai apoi sa faci o grupa pe run-uri.


    Parerea mea e ca retro era mai ok pentru noi Ca playeri din mai multe puncte de vedere:
    1-cel CAre baga md fata de cel care nu baga nu se diferentia Asa mult cum se face acuma / unu cu md isi da g-urile pe loc pe langa cel care nu baga si poate dura Si 6 luni Pt 1 G skill iar aicea sunt multe se enumerat : acadele, peturi etc , acuma din punctul se vedere al incasarilor financiare pentru GF , probabil e mai avantajos In momentul de fata pentru ei altfel nu vad de ce Nu ar deschide de 5 ani de cand se cere un astfel de server .


    Joc din primele zile de cand s a deschis Ro , Leonis si nici un pokemon sau acadele, sweets’ uri deastea nu se compara cu jocul de atunci .

    Samanul dragon este foarte bun pvm si pvp , desi nu multi il iau In considerare atinge cote maxime pe abele parti fara sa aiba nevoie de ajutorul altora ( aicea vorbesc de lvl mare ) atata Ca ai nevoie de o investitie generoasa In md .


    Pvp la ce spui tu acolo toti cu toate la fel pai depinde de strategia fiecaruia de exp : 1 ninja arc te poate bate cu o sabie din hituri in 5 secunde , un ninja lama poate Sa iti prinda dmg 40k+ pe ambuscada folosind o sabie, un saman te poate bate cu clopotul fara a folosi skiluri tot in 5 secunde, aicea depinde de strategia fiecaruia dar daca ar fi sa nu se foloseasca strategii as spune Ca toti sunt la fel pvp daca se folosesc aceleasi seturi si alchimie diferenta facand-o sansele : necunostinta/ otrava/ sangerare/ critica/patrunzatoare

    La intrebarea CAre ai pus ai primit raspuns , nici unu din cei doi , daca tot preferi DT pentru numarul mare al moobilor recomand cu incredere lvl 55 , ai cel mai bun drop insa daca optezi doar pentru lvl42/61 , as spune 42 templu camera 3 iar cu cel de 61 prima padure In capat ( ai destui moobi si te ataca singuri)

    Iti dau 1 exemplu cu itemshopul asta:


    Vrei Sa mergi pe jos ? este free


    Vrei o masina ? ( tu decizi cat platesti dar in functie de banii care ii dai aia primesti in schimb)


    Aaa , vrei o masina ce trage tare si confort ,cu ultima generatie de tehnologie pe ea si toate cele ? Pai plateste atunci .


    Parerea mea Ca la asta s au gandit, ma le oferim maximul pe item shop dar Sa plateasca.
    Eu am spart putin peste 100 euro in cateva minute Sa prind pe o otravita ceva, cel mai bine 21 avg 20 diavoli 20 vampiri si normal am schimbat Sa ajung cu ea 12 medie , ce era Sa fac Sa vin aicea sa fac gura?? A fost alegerea mea , am dat log out din joc am iesit putin la padure si am revenit facand un aur alb 10hh 10 patrundere la al 2 lea schimba , deci se intampla Sa pierzi mai scoti dupaia Si tot asa dar daca voi vreti succes In joc pe moment pai va bate sansa care este fixata pe joc din toate punctele de vedere.


    Ps : sansa 1 - player 0
    Ps2 : perseverenta - sansa 1 - player 100


    Sper Ca ti am fost de ajutor

    BMW520 , eu am luat din prima cutie bijuterii acadea poznasa 7zile , depinde de sansa si pe langa mine sunt multi altii ce au prins chiar nazar la prima cutie.


    Dropul pe Rubinum este excelent, sunt lvl 55 cu manusa site si mereu am drop bun oriunde bat , gen: a fost event cu mingi am facut DT in 2 zile 600 mingi si fara sa bat 4 ore continuu , bateam doar 2.5 h sau maxim 3h , iara mai sparg metine de 85 90 , dropul e mereu full , la bossi pt autorizatii mereu iau una din 6 bossi deci faptul Ca voi nu faceti 1kkk yang /saptamana doar din drop nu inseamna ca dropul pe Rubinum este “ LA PAMANT”.


    Gl&HF

    Referitor la item shop , toate sunt gandite nu cu o zi inainte ci cu mai bine de o saptamana ce o sa fie pe data x in item shop ( se numeste strategie marketing) faptul ca voi vreti 10/10 adica de ce sa bage cufar cu bijuterii cand putea sa bage amulet nazar nu??? pai nu vad care e problema sa joci cu 9/10 sau daca nu esti chiar asa " norocos " la cutii sau altele 7/10 , 8/10 dar tot aveti avantaj fata de cei care nu baga monede dragon .


    Ideea e simpla , te grabesti sa beneficiezi de ceva bonusuri atunci cumperi tot fix cand apare , ai rabdare si astepti sa bage ei 10/10 pe item shop ? atunci asteapta sa cumperi la momentul oportun .


    Ps : prima cutie cu bijuterii am luat o acadea poznasa ceea ce sunt foarte multumit 7 z

    ideea este ca voi luati totul prea in serios , metin2 este un joc , jucati-l !!! nu il traiti , problema celor mai multi de aicea vine . Toti investim timp sau bani sau ambele in joc dar nu mai fiti asa fixisti ,au si ei problemele lor si stafful si GF-ul iar daca voi ziceti ca interesul lor este doar sa faca bani , In spatele serverelor sta o ehipa tehnica destul de numeroasa care munesc sa va faca jocul placut , bineinteles ca este si echipa de marketing altfel de unde sa plateasca echipa tehnica nu??


    JUCATI JOCUL SI VIATA O TRAITI , NU INVERS

    Salutare tuturor ,


    Dupa 3 -4 ani de pauza m-am reapucat de acest joc si Sa zic spre fericirea mea am intrat Fix cand era ora vesela iar mai apoi voucherele .


    Am cumparat vouchere pe noul server indeajuns sa echipez warriorul full pvm lvl35 si cand zic full ma refer la o platosa 2k pv 50 atack 10 abs pv, inteme de genul acesta , aura sabiei m7 in 6 ore mounturi , peturi Si tot ce trebuie .


    Vorba unui coleg din replay-urile trecute: “ Ba baiatule “ investesti bani faci G aura sabiei in cateva ore cu totul de la 0 , Nu investesti , atunci stai cu m3 m4 aura dupa 6 saptamani de la inceputul serverului .


    Iar referitor la cei CAre investesc bani , toate cele 3 parti castiga ( real doar GF)


    1-GF profit
    2- player donator avantaje/realizari rapide
    3-player non-donator are sansa de a cumpara vouchere si achizitiona Iteme din IS


    ps : din 3 pachete L 13 aure ( nu stiu daca e bine sau rau .

    Salut la toti ,


    Dupa cum bine spune titlul din nou pe metin2 dupa pauza de 3 4 ani cred , intrebarea mea este care sunt preturile la vouchere pe noul server daca le vand pe yang ??


    Cum altfel as putea beneficia de un start bun vanzand din item shop , ce merge bine vandut?? multumesc mult