Posts by Bodo47

    Salutare, detin pe Tara Romaneasca iteme in valoare de 30won (din calculele mele), sunt iteme decente de farmat cu un cont pana in nivel75 (iteme pv, o otravita+9, vreo 2won cash), pe acest cont detin un mental de 55 3P , un sura 75 P tais restul Muri, war aura 53 cu Muri. Niciun caracter nu detine alchimie doar full biolog si itemele “de baza” necesare pentru farmat. Intrebarea este cea clasica , pe care din ele recomandati sa continui tinand cont ca niciunul nu este echipat cu alchimie si acum am ocazia sa fac schimbarea, pentru raspunsuri va rog sa tineti cont de faptul ca revin dupa o pauza de ceva ani si putem spune ca sunt inca incepator avand in vedere noile updateuri. Multumesc

    Salut. Dupa o lunga pauza de ceva ani am revenit pe joc. Detin un sura AM lv75 G4 M8 M8 M4, biolog zelkova, 45 diavol, 45 fulger, otravita +9 pgm41, fara alchimie. Ce ma sfatuiti sa fac pentru inceput? Ce/unde sa farmez? Fac cioburile deja pe 2 caractere zilnic, daca incep sa le fac pe mai multe devine mult prea monoton jocul. Alte alternative as dori sa aflu ce mai se cauta mai nou pe joc si as putea farma. Multumesx. Server Tara Romaneasca

    Nu este de la pc!! Am incercat , daca intru cu steam sau gf merge in poze. Am trimis ticket , astia din staff de pe forum imi inchid topicurile si ma trimit sa trimit tickete . Aia de la tickete nu raspund, mesaje private pe forum am dat nu mi se raspunde.

    M-am saturat sa fac topicuri ca sa mi le inchida si sa trimit tickete la care sa nu raspunda nimeni. Are cineva idee de ce conturile mele asociate (indiferent ca e steam sau gf) merg in poze au un lag imens nu pot nici antrena abilitatile si conturile neasociate merg perfect???? Nu este de la internet am testat si nici de la laptop (imi merge la fel de prost indiferent de pc/laptop). Stie cineva? Multumesc

    Are cineva idee CUM pot rezolva lagul de dupa update? De cand s-a bagat noul client nu pot juca deloc deloc. Aceeasi problema o aveam si cand aveam contul asociat la steam, pe steam mergea foarte laguit si normal mergea perfect , acum aceeasi problema de cand am asociat la GF. Astept raspuns clar nu vreau "trimite ticket" de la staff , poate cineva chiar are idee de ce se intampla asta.



    Daenerys//topic unit cu cel dedicat

    Mai are cineva un lag IMENS pe orice ch orice mapa? De cand cu updateul asta nu mai pot juca deloc , la modul deloc deloc abia am reusit sa duc la biolog si sa bag un tais pe care il aveam in inventar

    Am dat rr , inchis metin redeschis ,incercat toate sv toate ch , dezinstalat reinstalat metin. Problema a aparut exact dupa ce au bagat noul client , inainte de update mergea totul bine

    Mai are cineva lag infernal pe orice CH de cand cu clientul nou? La mine efectiv merge in poze , n am idee de la ce , pana sa se bage clientul mergea bine , de atunci e nejucabil

    As propune peste tine sa avem un eveniment de “doamne ajuta” o data la 2 luni . Si saptamanal ceva care sa ne tina “in priza” un drop exo/adauga bonus etc cateva ore(nu zilnic) ceva de genu . Sa simtim ca mai merita continuat

    Sura AM lv75 P tais M8 teama M8 armura, 80 fulger 50 diavol , rubin legendar opac medie atac reuseste sa bata cu atac automat v4? Sa faca lv90 ( inca nu are toate astea ca sa pot testa , intreb ca sa stiu daca mai maresc bugetu sa stiu ce sa mai adaug)

    Salutare, am decis sa ma reapuc de metin2 si voi alege Serverul Romania , ce ma sfatuiti la inceput , unde sa farmez etc , si mai am 2 intrebare ce as putea lua de pe site sa fac bani la inceput ? si daca autorizatia de pe site o pot folosi de la lv 1 si pot bate de pe ea , astept raspunsuri , o zi faina .

    ramai 30-35 map2 metine pana faci iteme decente apoi urci, n are rost sa stagnezi mult , daca vrei sa joci nemesis si ai rabdare pana luni cand pot intra te mai ajut eu

    Deci cel mai bine sa intru cu P G G macar si 60 diav 60 fulger? Nu prea am rabdare sa farmez ca sa imi fac iteme bomba (full diav/fulger). Si da ,pentru beta as face 90 . Daca tot am ajuns la discutia asta spuneti mi si mie camere de drop (4-5 camere in ordinea dificultatii mobilor) daca se poate. Multumesc

    Detin un sura arme lv61 M7M7M7 , fara alchimie, full biolog.Mi-am calculat bugetul si dupa cateva calcule am yang sa cumpar :otravita +9pgm30-34 , iteme 60 diavol si 30 fulger. Credeti ca voi rezista V4 sa fac 90? Am si bufa 75 P/P/G1 si G1 conducere.

    <p>Sura AM Lv61 M5 M5 M7 full biolog fara alchimie sau war aura de la 0(acum cat mai am ocazia ca nu e sura-ul in stadiu avansat) . Nu detin iteme "bomba", doar strictul necesar + iteme 20 drop full si as putea sa bag MD cat pentru manusi nimic mai mult. Vreau sa joc 80% PvM si 20% PvP (deci ma axez pe PvM si farm). Doresc sa stiu ce sa aleg deoarece o sa incep sa farmez pentru alchimie si sa stiu pe ce caracter sa echipez. Scopul e sa raman lv 90 (aproximativ) nu 42-54-75 etc. Am samanca de 75 P P G1 si G1 conducere. Daca se poate si cu explicatia de ce sa aleg X caracter.Daca conteaza si serverul (in caz ca stiti piata cartilor si cat de full e la farmat la 90) > Nemesis. Multumesc anticipat.</p>

    Dupa o pauza de 1 an doresc sa revin pe joc. Detin pe nemesis un sura AM lv61 M7 M6 M5 biolog la globuri, iteme full drop si pv (fara alchimie). Sa continui pe el sau sa incep de la 0 pe noul server? De retinut ca voi baga in joc maxim 100 lei paysafe nu doresc sa investesc mai mult intr un joc. Pareri despre nemesis/rubinum si de ce sa aleg ? Multumesc anticipat