Posts by zaluska

    S-a terminat extraordinarul event!!
    Si cum putea sa se termine daca nu cu inca o "bucurie" pentru jucatori!
    Pe site scrie f clar ca se vor gasi in shop ,la vanzare cutii YutNori bronz,argint si aur pana pe data de 13.11 la ora 23:59.
    Pe Cordelus(nu stiu pe celelalte server-e) nu se mai gasesc de astazi 13.11 de la ora 12.00.
    Oare dupa ce fus orar functioneaza serverul???
    Eu vreau sa mai cumpar si sa mai fac puncte(poate).De ce nu mi se da voie???????
    Poate un GM sa fie amabil si sa imi spuna de ce se anunta ceva si se intampla altceva??

    Nu fiti frustrati daca sunteti niste playeri slabi , stati cuminti chiar daca voi nu faceti avere la evenimentul asta nu inseamna ca e un eveniment prost.


    Am facut 98 de argint si 14 aur. Si nici macar nu suntem la jumatea evenimentului.
    Jucati placile cu cap si incercati sa va gasiti un loc cat mai eficient de farmat.


    Daca vreti sa faceti ceva , munciti , nu mai astepti sa primiti totul de-a-gata.

    Tu nu aveai cum sa te lauzi si sa jignesti toti jucatorii care au postat aici?
    RUSINE,sincer,se presupune ca suntem o comunitate,colegi de joc,chiar toti sunt frustrati?
    Si mai ales frustrati de ce?De tine care esti un "super jucator"???
    Daca tot esti asa de tare,ai macar un dram de bun simt si lasa "frustratii"in pace.Nu faci altceva decat sa frizezi ridicolul absolut!(sa imi fie iertat pleonasmul)
    O zi buna tuturor "frustratilor"!




    GYLDA// Atentionare pentru offtopic.
    Daca ai ceva de impartit te rog sa o faci in pm.

    Zakuska am eu impresia sau tu esti frustrat rau de modul in care imi exprim opinia in legatura cu acest event( libera exprimare e garantat de constitutie.. :growup: numai stalin avea lozinca :cine nu e cu mine e impotriva mea si hitler ..etc )
    1 mi se mai intimpla sa scriu gresit cind tastez si nu mai stau seara sau noaptea sa ma corectez ,adevaru ca nu putem fi toti persoane inteligente si destepte ca tine ( sincer chiar nu mi-as dori sa fiu unu ca tine)
    2 punctu 5 este un proverb in cazu in care ,,inteligenta ta aia super evoluata ,, nu stie ce este cauta pe google (si google este util si mai inteligent ca tine)dar ca sa te scutesc de un efort titanic iti spun ce inseamna proverbul de la omul sarac iei ce iti da : adica cu alte cuvinte iei ce poate sa iti ofere din putinu care il are nu sa iti faci iluzii desarte ca te vei imbogati peste noapte in cazu de fata obti doar atit cit ofera cei de game forge putinul acela care este un surplus la jocul in sine( stiu multi doresc si eu de ce sa nu recunosc am vrea un event in care sa ne facem itemele ca pe private sau sa terminam cit mai repede cu itemele ,alchimia ...etc din pacate nu se poate )astea sunt regulile fixate de game forge si nu avem ce face
    3 in locul tau mi-as consuma mai mult energia in joc sau pe forum in cazurile care intradevar necesita cu adevarat atentie si nici decum sa te legi de alti colegi ( modul foarte greu de crestere de la 75+ , echilibrarea raselor care a devenit o dezechilibrare totala de fapt etc...)
    4 am o intrebare tu joci pe apollo cumva la albastri? ( ma gindesc ca poate te am ca victima in ,, cazier ,, si de aici modul tau de a fi asa de ,,dur,, na zic si eu poate mi-ai recunoscut numele pe care jucam inainte :D

    Prerea ta buna la adresa propriei tale persoane nu poate decat sa ma bucure!
    In rest...hai sa fiu amabila si sa raspund:
    1-nu sunt greseli te tastare,ci de gramatica de clasa a5-a.(imi cer scuze,defect profesional)
    2-nu sa facut nici macar o aluzie la inteligentul "proverbul"care nici macar nu este un proverb
    3-aici recunosc faptul ca m-ai "batut"-am recitit de cateva ori fraza (din respect pentru efortul tau de a scrie)dar degeaba...asa ca...e ok cum spui tu!!
    4-nu joc pe Apollo,sa imi fie iertata greseala!Interesanta in schimb aici este lipsa ta de modestiein privinta acelor victime 8o din "cazier" .
    O zi minunata iti doresc!
    PS:cauta "frustrat" pe acel google si apoi eventual incearca sa reformulezi prima fraza!!!


    *Bebe.Strumph: Daca aveti ceva de impartit va rog sa o faceti pe pm. Ceilalti useri nu sunt obligati sa vada cum va certati. Avertisment pentru offtopic.

    Iti multumesc pentru precizari!Sa stii ca ar fi fost insa bine venite intr-o gramatica mai corecta .....in rest...mult succes in continuare la argint si aur!
    Asta este..ce sa-i faci,nu toti suntem capabili sa intelegem un joc atat de inteligent si de complex ca acest magnific yut nori.Recunosc faptul ca probabil jocul imi depaseste capacitatea intelectuala.Probabil ca nu am jucat in copilarie suficient de mult "nu te supara frate" si imi este tare greu sa inteleg cum sa mut un pion dupa ce arunc cu zarul...scuze...cu betele!!!!
    Promit ca maine o sa fac un studiu referitor la "strategia" jocului yut nori!!
    Referitor la sintagma amintita la punctul 5...
    NO COMMENT!!!

    salutare :*
    in legatura cu eventu sincer imi place acesta idee de a schimba un pic din monotonia eventului de halloween care era in ani trecuti cu dovlecei , in privinta dropului e cam slab foarte slab tinid cont ca acest joc e nou foarte multi playeri nu stiu cum se joaca , nu ai sansa mereu sa invingi calculatorul etc eu zic ca 40% mai mult sansa la drop de crengute era bine venit ori cum nu iti pica mereu ceva bun din cufere si nu reusesti sa faci mereu cufere de aur sau de argint daca s-ar putea sa mariti dropul ar fi un event super frumos macar cu 30-40% :*
    pentru cei care nu stiu cum se joaca uitativa pe youtube si o sa gasiti multe videoclipuri din care sa va faceti o idee si o tactica cum sa invingeti calculatorul nu e greu( apropo acest joc necesita si o tactica ) eu deobicei incerc sa prind piesele calculatorului sa le scot o data afara si sa am un avantaj la fuga de citeva casute bune :D si functioneaza cam 80%
    spor la joc si la farmat :*

    Asa cum spuneam si mai devreme....ador sa joc "nu te supara frate " in varianta coreeana!!
    Nu vreau sa jignesc pe nimeni...dar daca tu chiar crezi ce spui,,,no comment!
    Strategie la un joc cu zaruri...scuze,bete!!!
    Scuze ca intreb,dar nu ma pot abtine...tu joci si "pacanele" cumva??? si acolo ai o strategie impotriva masinilor??
    Imi cer scuze pentru sarcasm dar nu am inceput sa joc metin ca sa ma joc cu un pc acest joc.
    PS:Pentru fanii YutNori il gasiti on-line daca sunteti pasionati!!

    Ma apuca dracii si imi vine sa iau pe toti la cate un rand de "urari de bine". Pe joc nu mai intru ca daca intru nu scap fara ban permanent, da cred ca acolo o sa ajung intr-un final:)
    zaluska tu vrei sa ne organizam sa nu intram pe servere la o anumita ora? Glumesti nu? Iti dai seama ca 90% din playeri sunt copii sau adulti ( cu nu foarte multa materie cenusie ) si inghit tot ce le e dat sa inghita? Eu unu de la mentenanta stau doar map1 si zona war, ca altceva mai bun nu am ce...
    Metinu a murit odata cu update-ul asta si nu o sa se mai remedieze nimic. Va astept cu lumanari si condoleante la parastasul de 1 saptamana :)


    Ce s-a schimbat? Desi lua waru aura dmg in prostie datorita iuresului, acuma isi ia pe patrundere de la mobi de lesina.Aia s-a schimbat...Nu mai fac fata la metine de 90 cu buff de 75 cu 130int si m8 binecuvantare...Eu avand lv80 suvenirele terminate si auto cu 150 aparare, ti se pare ok? Ce iteme sa mai pun pe mine? ca am 750 aparare si o am degeaba:))

    ;) SRY...nu m-am putut abtine!
    Imi pare rau dar materia cenusie nu are nimic in comun cu dorinta instinctuala chiar, a fiecaruia dintre noi de a avea parte de distractie atunci cand intram pe un joc.Dar,nu neg,din pacate ai si foarte multa dreptate!
    Eu sper totusi...(speranta moare ultima-un cliseu des utilizat) ca macar sataff-ul o sa incerce sa faca ceva!
    In rest...sa ne auzim cu bine!

    frumos eventul,cat si noul joc
    Am gasit acest link.Yut Nori sper sa va ajute.

    Extrem de "frumos" event!!!!
    Am inceput sa joc metin in speranta ca mi se va ivi oportunitatea fantastica sa joc "nu te supara frate"in varianta coreana!!!Si cu un PC care isi doreste f mult sa castig!!!!
    Oare este o invitatie sa ne apucam de vestitele "pacanele"?????
    PENIBIL!!!!
    Scuzat sa imi fie sarcasmul dar chiar ca este bataie de joc!

    Am citit tot topicul si citesc fiecare postare noua de pe forum. Dar cu ce v-ar ajuta sa "va bag eu in seama", ca sa ma exprim la fel, din moment ce eu ma ocup doar de forum? Daca te ajuta cu ceva sa iti spun cine incalca regulamentul, fine by me. Dar nu cred ca este cazul. Am spus in nenumarate randuri ca nu imi dau cu parerea despre situatii care nu sunt in "bucata mea" sau raspunsuri de care nu sunt sigura. Imi pare rau ca postul meu nu reprezinta ce ati fi vrut toti dar asta este situatia.
    La randul lui si Half citeste postarile si trimite feedback-ul mai departe. Daca ar fi fost cazul sa comunice ceva, o facea, asa cum a facut mereu (nimeni nu poate sa conteste faptul ca mereu a fost deschis la comunicare). Cat despre mine ca jucator, nu pot sa zic ca am jucat foarte mult in ultima perioada si nu consider ca am o parere pertinenta momentan.


    O seara buna.


    Sincer chiar apreciez raspunsul!Si ma bucura faptul ca stiu ca sunteti acolo si ne urmariti!
    Nu stiu daca ma puteti sprijini in urmatorul demers,sau daca "sprijinul" ar trebui sa fie tocmai in sensul in care sa nu "observati" ceea ce urmeaza sa fac!
    Avand in vedere feedbak-ul negativ,lipsa raspunsului din partea celor abilitati in remedierea unei probleme generale as spune chiar,si faptul ca media de varsta a jucatorilor(care in nici un caz nu atesta ca suntem niste copilasi)eu fac urmatoarea propunere:
    HAI SA FIM UNITI SI SA STABILIM INTR-O PRIMA FAZA 1 ORA SAPTAMANA VIITOARE IN CARE TOATE SERVERELE SA FIE GOALE IN MIJLOCUL ZILEI!!!!
    Sa vedem daca chiar nu-I intereseaza asta!
    Va rog,toti jucatori,indiferent daca sunteti in pozitia in care sa fiti negativ influentati sau nu de aceste schimbari,hai sa demonstram ca noi putem fi uniti.
    Aici nu este vorba numai de war corp sau sura am ,este vorba de faptul ca nu am ales sa joc un joc cu un pc in care sa nu am nici o sansa de haloween,nu am ales sa joc in grup,ca sa pot sa ma joc ,nu am ales ca cineva sa imi schimbe total jocul cand doreste.
    Suntem oameni in spatele fiecarui caracter,ca atare,hai sa demonstram asta.Jucam ca sa ne relaxam,nu ca sa ne enervam.
    PS:imi cer scuze pentru nr de caractere mari utilizate in postarea mea.

    De cand urmaresc acest forum mi sa intamplat de multe ori sa vad raspunsuri "acide"(sunt amabila) din partea persoanei care scrie sub apelativul:BebeStrumph,dand astfel dovada de verticalitate si chiar de profesionalism uneori. De fiecare data imi da impresia de seriozitate,serozitate pe care imi doresc sa o regasesc si in rezolvarea acestei probleme.
    Mai mult decat atat:in avatarul persoanei este un motto care sugereaza faptul ca "este cu ochii pe noi"!
    Intrebare:ati citit toate aceste plangeri?
    Este posibil,va rog in cel mai respectuos mod cu putinta ,sa ne bagati si pe noi in seama?
    Astept cu mare interes un raspuns!
    Va multumesc,
    cu respect....Zaluska!

    HadsLinger si eu joc PVP si imi place!
    OompaLoompa eu nu am de gand sa renunt!Si sincer,sper ca nici voi sa nu renuntati!
    Eu una,am cerut deschiderea unui topic special pentru aceasta problema a pvm-ului! Conform regulamentului trebuie sa astept 24 de ore ca sa nu ma repet!Si tot conform regulamentului exista o ierarhizare a personalului catre care sa te adresezi!!
    Asa ca...hai sa nu mai fim "romanii" care inghit tot!Macar pe un joc sa fim si noi in stare sa spunem ceva.Si asta tocmai pentru ca este un joc unde se presupune ca ar trebui sa intram tocmai sa uitam de probleme!!!
    O zi buna!!!

    Sa ma scuzi dar felul in care este afectat un caracter in PVP nu tine de jocul in sine ci de interactiunea cu alte caractere.Conditiile de joc in metin nu tin de PVP.Aici este vorba in primul rand de interactiunea caracterului cu mobi din joc,adica de jocul in sine.
    Mai mult decat atat,am fost instiintati,chiar daca cu intarziere de schimbarea echilibrului dintre clase!Asa ca din pacate ...la capitolul asta ei sunt cei care au dreptate!Cand intri pe metin ,pe wiki,iti sunt prezentati mobi cu o anumita putere.Aici este problema...aceasta schimbare a dezechilibrat jocul din punctul meu de vedere.

    OK...stiu asta,dar revin cu intrebarea:
    de ce ne vaitam ??Daca problema noastra se poate rezolva cu acele talismane..e ok....atunci Gameforge pentru war corp sa il dea GRATIS!!!
    Exista un system de tikete...super bine!
    Atunci sa facem bine si sa ne unim!Intr-o prima faza eu va propun la toti cei care aveti war corp sa deschidem un topic nou in care sa ne punem semnaturile viz-a-viz de aceasta problema.
    Solicit deschiderea unui topic pentru posesorii de war corp in aceasta problema.Chiar daca schimbarea nu se datoreaza staff-ului nostru este de datoria lor sa ne asculte si sa ne indrume pentru remedierea acestei probleme!

    Buna !!! la toata lumea!
    Si eu tot war corp am.Diferenta este majora intre cum era si cum a ajuns!
    Eu insa am o alta perspectiva a rezolvarii acestei probleme.De ce sa imi vand un character la care am muncit pana acum?De ce sa ne vindem si mai ales cu cat se poate cuantifica tot ceea ce am realizat pana acum aici noi,posesorii de war corp?
    Treaba sta in felul urmator:
    La momentul "schimbarii" echilibrul intre caractere era sa zicem x:y intre caracterul meu si mobii aferenti jocului in pvm al caracterului meu.Asta pentru mine suna ca si un "contract" intre mine,posesoarea caracterului respectiv si mobii lui Gameforge.Daca Gameforge a facut aceasta schimbare,atunci logic este sa imi dea posibilitatea GRATUITA de a avea acelasi raport de forte .De ce eu cu acest character sa nu mai beneficiez de un joc in acelasi conditii ca si un posesor de sura de exemplu?Atentie...eu ma refer strict la PVM aici.Am facut o investitie de timp si bani in acest character pentru a ajunge aici.Daca acum acest echilibru este de x:3y de exemplu ,atunci gazda mea Gameforge va trebui s araspunda pentru asta:
    1-imi da posibilitatea gratuita de a farma la alt tip de mobi pentru acelasi drop in conditiile de pana acum
    2-imi modifica gratuit caracterul in PVM!! DECE? Pentru ca in conformitate cu regurile de utilizare Gameforge ei trebuiau sa imi aduca la cunostiinta prin e-mail orice modificare a jocului care schimba in vreun fel jocul pe care eu l-am agreat la logare.Ori eu personal am pe 20 octombrie un e-mail care ma informeaza de modificari si echilibrari intre clase in PVP.
    ATENTIE....nici un moment nu am fost informati de "echilibrarea" dintre caracterele noastre si mobi!Echilibrarea mult asteptata era intre clase de caractere!!!!!
    3- imi face o oferta respectabila si imi cumpara caracterul!!!
    Si sa nu imi spuna nimeni aici ca mi sa propus sa imi dau cu parerea prin acel demo pe care l-au pus!!! Pentru ca nicaieri in regulament nu scrie ca am obligativitatea sa ajut Gameforge sa respecte conditiile de joc pe care eu le-am agreeat la inceputul jocului.
    Repet:Nu ma intereseaza modificarile la nivel de PVP!!!
    Vrei sa fi "tare"...muncesti sa iti faci un character tare!!
    Eu vreau sa bat in padure in aceleasi conditii ca si miercuri inainte de mentenanta!Este dreptul meu legal sa joc pe aceasta platform la fel su marti si miercuri si in orice alta zi ,atata timp cat schimbarea nu e fost anuntata cu 4 SAPTAMANI inainte conform regulamentului Gameforge!!
    O zi minunata va doresc ...si hai sa nu ne mai certam noi pentru o ilegalitate facuta de ei!!
    Hai sa invatam sa citim regulamentul si in favoarea noastra!!!

    Yanarys...FELICITARI!!!
    Exista un apelativ pentru ceea ce ai scris tu dar bunul meu simt ma impiedica sa-l scriu!
    Este ceva specific noua romanilor..hai sa magulim,ce conteaza daca cineva are ceva de spus ,conteaza ca noi trebuie sa facem pe "lupul moralist" in toate.
    Eu am fost clara,am spus ca atata timp cat nu suntem respectati si in timpul jocului se schimba conditiile,de ce as cere respect de la jucatori.Nu ,nu ma intereseaza un raspuns de genul...eu nu pot mai mult!Cand te duci intr-un magazin si vanzatoarea te injura,ce faci daca seful iti spune :nu am ce sa-i fac???Poate ca nu este cel mai bun exemplu,dar ,eu nu vreau un raspuns ca nu are ce sa faca!Mai bine nu raspundea.Sau si mai bine..."am adus la cunostiinta persoanelor competente "
    Am inceput sa joc pe 6 CH-uri....acum sunt 3!!!
    Au inceput eventul cu un pret la setul de carduri...acum e triplu!!!
    A inceput cu o frecventa a dropului....acum e total diferita!!!
    Nu inseamna asta ca nu ma respecta pe mine ca jucator??
    Crezi ca ma intereseaza un raspuns ca cel primit??Nu ai competenta sa rezolvi o sesizare...ok,trimite-o mai departe!!!
    Fara suparare,dar si tu si CoMa ....cititi o expresie din Boethius!!
    O zi minunata va doresc!

    Daca staff-ul are acest comportament fata de noi,jucatorii,atunci ce pretentie sa mai am de la celilalti jucatori?
    Mai am eu dreptul moral de a cere un comportament decent in joc?Mai am eu tupeu sa cer unui jucator care face KS sau injura execrabil sa se comporte civilizat?
    Zilele trecute ma agitam aici pe forum sa discut cu un GM in legatura cu faptul ca sunt multe incidente de acest fel pe Cordelus si despre inmultirea considerabila a jucatorilor cu hack.Am trimis 2 tikete in legatura cu un caracter care utilizeaza hack de minerit in a doua camera din turnul demonilor.Rezultatul...spectaculos...ZERO!!!
    Ce doriti domnilor GM?? Sa se renunte in masa si sa trecem toti pe privat?Ce asteptati?
    Farmezi o zi ca sa iti pice 2 seturi si sa iei niste yang??Yang pe care l-ai utilizat inzecit sa iei licori sa farmezi pentru carduri?Nimeni nu cere sa ne dati ceva special!!
    Eu personal,nu cer decat DECENTA si RESPECT!
    Hai sa incercam sa RESPECTAM si apoi sa cerem sa fim RESPECTATI!!!

    Am si eu o rugaminte:
    STIE CINEVA DACA LA LV 78 POT SA FARMEZ CL-URI LA ETAJELE SUPERIOARE DIN DT?
    Sunt monstrii de categoria 3 si 4.Aici ma refer la etajele 7 si 8.
    MULTUMESC!