Posts by eduardvasile

    A fost strategie de marketing deghizata in teapa. Dupa ce a fost achizionat petul la 1500 md si 15 zile (inainte cu 1200 md luai liliac pe 30 de zile) s-a dus vorba ca e de fapt pe 60 si multi altii au achizitionat petul la suprapret stiind ca va fi pe 60 de zile. E foame mare, compania are review-uri extrem de proaste ( sub 1.5 stele) si vor sa mulga cat mai are vaca lapte.

    Salut! Am reusit sa fac pe alnitak 7 provocari din cele 10 si am de asemenea autentificarea cu 2 factori. Nu stiu exact ce inseamna asta : pot muta doar caracterul + scut arma, armura datorita celor 7 provocari facute sau caracter + intreg echipamentul cu 8 provocari , punandu-se si autentificarea ca provocare. Multumesc anticipat!

    La 8 provocari muti tot ce ai echipat pe tine, inclusiv bijuterii, mount, costum aura, etc. In plus poti sa iei si alchimia pe care o ai echipata pe tine


    In plus, ne poate lamuri si pe noi cineva daca autentificarea dubla se contorizeaza daca ai primele 9 provocari indeplinite? Am auzit un zvon cum ca autentificarea se contorizeaza doar in cazul celor care nu au facut provocarea din prima saptamana. Un clasament unde iti arata totalul de provocari indeplinite ar fi de ajutor. Nu pe saptamani, ci un clasament unde sa iti scrie clar, 10 provocari indeplinite.

    Eu joc de 9 ani am sute de clipuri daca vrei sa faci o comparatie pot sa postez YT sa vz despre ce vb...Si poate poti sa joci GRATIS la lvl mic da vreau sa te vad eu in YOHARA sau TARAMUL ELEMENTELOR, REDUX etc cum joci tu GRATIS? GRATIS nu inseamna sa cumperi vouchere si sa iti iei pet si costume sau sa le cumperi din shop, aia implicit inseamna ca altcineva a donat ptr ele, stiu ce vb aici am 10 conturi de lvl mare cu P-uri si cred ca in 9 ani am ceva experienta pe joc...cat despre + iti arat itm in care am bagat sute de bless si nu au trecut de +7 (uitate la LUIGI cu piatra eschivei). Alchimie din 18 legendare nu a iesit 1 mitic...O sa zici ai avut tu ghinion nu? de 6 ori la rand? Si in trecut de ce nu aveam acel ghinion? Nu sunt BLONDA si la 29 de ani vad destul de bine cum stau lucrurile...

    Daca tu nu bagi niciun ban in joc, tu joci gratis, chiar daca tu cumperi voucherele care au fost cumparate cu bani reali. Cel care nu joaca gratis este cel care le-a cumparat cu bani reali. Eu iti spun sigur ca tu ai ghinion. Am avut si eu zile in care imi mergea totul prost, de la plusat pana la alchimie. Au fost zile cand totul mi-a mers perfect si au fost zile in care a fost ok. E normal, e vorba de o sansa. In yohara sau taramul elementelor e greu si pentru cei care baga bani. Poti ajunge si acolo fara bani bagati in joc, dar mult mai greu. Cum spunea si cineva mai sus, trebuie sa existe o diferenta intre cei care baga bani si cei care joaca gratis. Si orice poate avea un jucator care isi baga banii in acest joc poate avea si cel care nu baga. Orice cu MD pentru ca exista vouchere. Eu nu incerc sa zic ca totul e roz pe acest joc, doar ca voi nu constientizati niste lucruri. Cum poti sa ceri aceleasi lucruri gratis cand altul baga bani? Ai de ales, investesti timp sau bani.E o firma, care are angajati si care trebuie sa iasa pe plus. Doar nu o sa dea totul gratis si sa iasa si pe pierdere doar pentru a se juca cineva, nu?

    Multe pareri pe aici. Shopul offline e bine-venit. Eu l-am cumparat la licitatie cu 160 MD. Precizez ca rar am bagat bani in joc si nu sume imense. E o afacere, normal ca vor sa faca bani. Majoritatea joaca gratis. Evident ca evoluezi mai greu daca nu bagi bani, dar tot poti sa joci GRATIS. Eu nu sunt nemultumit ca vor sa faca bani, nimeni nu munceste gratis, e normal. Singurul lucru cu care sunt eu de acord cu voi este ca nu trebuia sa se introduca taxa aceea de 3% pentru cei care fac magazin normal, nu-i vad rostul. Dar probabil s-au gandit sa evite o inflatie. Am vazut ca unii dintre voi sustineti ca s-a micsorat rata de succes la plusatul itemelor. E absurd sa spuneti ca era rata de succes mai mare acum cativa ani. Am facut in ultimele 2 saptamani foarte multe iteme+8+9 (bratari lacrima, cercei smarald, curele mob, etc).

    Eu am rezolvat oarecum problema prin schimbarea rezolutiei clientului la 1280x600. Stau in oras si cumpar in sfarsit obiectele cum trebuie, inainte asteptam cateva secunde dupa fiecare miscare pe care o faceam pe sticla pentru a nu ma scoate si tot ma scotea destul de des. Acum observ ca ma scoate foarte, foarte rar.

    Salut ,


    da e diferenta . in opac din cate am inteles sansa sa prinzi full (3 bonusuri , nu neaprat cele 3 pe care le doresti) e sub 1% (daca nu ma inseala memoria iese in unul din 139 de cazuri) . Cu cat este claritatea mai mare cu atat e sansa mai mare sa pinzi 3 bonusuri . Merita sa dai schimba si in straluctioare ca si acolo sansa este destul de mare , iar teoretic vorbind bagi acelasi numar de flacari pt un bonus full , adica in excelent , repet teoretic vorbind , din maxim 2 schimbari ar trebui sa prinzi full , la stralucitor in schimb ar fi cam 4-5 schimbari .

    ps: sunt informatii pe care le cunosc eu din surse mai mult sau mai putin sigure .

    Daca e cum zici tu, ar avea toti excelente full... ai idee ca ar inseamna ca din 100 won bagati in schimbari sa faci din excelent gol unul full?

    Am facut si clar, si stralucitor si nu am prins bonusurile dorite, eram curios daca merge a prins cineva 2-3 bonusuri cu flacari pe opace/clare/ stralucitoare sa stiu daca se merita sa dau sau nu

    Eu consider ca e aceeasi sansa indiferent ca e opac sau excelent, numai ca trebuie bagate foarte multe schimbari. Ori ca sunt 81 pt excelent ori 1 pt opac, daca faci un calcul iesi cam la fel in ambele cazuri daca iti intra full. Diferenta de pret intre un opac full si un excelent full e uriasa. Si ma gandesc ca asa cum exista zvonurile ca din schimba cu B nu intra decat un bonus maxim, poate asa o fi si cu flacarile B, ceea ce mi se pare absurd.

    Nu stiu daca ati observat, dar eu am fost de acord cu propunerea ta, numai ca nu 3-5 evenimente/luna, ci in numar de 1-2 mai importante cum ar fi jigsaw, mingi, cl. Nu ma refeream la 1-2 luna sa gasesti Gm-ul evident. Eu imi mentin parerea, daca ar fi mai mult de 1-2 evenimente pe luna, nu vad rostul serverului de evenimente, care apropo, evenimente cl, mingi si jigsaw adunate sunt in total vreo 7 cred pe luna, iar sa fi fost 3-5 pe serverele vechi, ar fi fost absurd. Se pare ca a fost o neintelegere, eu crezand ca propui evenimente profitabile. Vad ca amandoi o tineti ca nu joc de mult timp, ceea ce nu este adevarat, am prins toate evenimentele posibile si stiu ca la inceput erau mai multe. Am jucat pe Leonis, Taurus, Corvus, chiar am facut la un ox vreo 4000 cl. Au fost vremuri frumoase. In anii trecuti mai bagau evenimente pe serverele vechi care nu erau foarte profitabile, si ce credeti? Majoritatea se plangea ca mai bine nu bagau eventul. V-ati gandit ca poate de asta nu mai aveti evenimente? Din cauza majoritatii care s-a plans ca mai bine era fara?

    Cum nu ma afecteaza? Daca se vor baga mai multe evenimente pe serverele vechi, se vor goli cele de evenimente pentru ca nu ar mai avea nimic special. Oricum sunt mult mai multi jucatori pe serverele vechi decat pe cele de evenimente. Si joc de foarte mult timp, si stiu cum erau evenimentele. Nu cumva vrei un ox cu mii de cl-uri cum era acum vreo 8 ani de zile? Aceasta propunere nu va afecteaza doar pe voi, daca tu asta crezi nu stii ce vorbesti. Poti sa iti spui parerea oriunde pentru ca nu suntem ingraditi.

    Ai dreptate myalin12, fiecare ar trebui sa isi vada de treaba lui, nu? Atunci de ce pentru ca pe serverele de evenimente, repet evenimente, vreti si voi evenimente pentru ca acolo sunt? Nu ar trebui sa iti vezi de capra ta si nu de a vecinului? E doar invidie. Nu sunt de acord sa se bage evenimente pe serverele clasice ca pe serverele de evenimente. Tocmai de asta au fost create, sa fie speciale, daca ai observat chiar e in dreptul serverului un chenar cu "special".