Posts by alexflorin151

    Deci asa ceva nu e posibil, efectiv procesorul meu i7 mai are putin si scoate fum, nu mananca dota2 cat mananca un client de metin2, joc mai vechi de 10 ani? cum e posibil asa ceva, macar un comunicat din partea lui halfop, reprezentantul Metin2 Romania... e ca si cum nu l-ar interesa pentru ca pana la urma el e cel care ar trebuii sa ne comunice probleme la nivelul comunitatii Romania, pacat ca din ce in ce apar mai multe probleme si noi continuam sa jucam acest joc

    La fel, pana ieri tineam shopurile toata saptamana si le scotea mentenanta miercurea :)) procesorul sta 100% cu 3 metine si imi scoate clientele din ora in ora...sper sa se rezolve ca ce frumos era pana acum. pacat de cheatblockerul asta care pare ca nu e atat de folositor! asteptam raspunsul lui halfop

    aaa, bun deci se stie de eroarea asta, m-am linistit. o sa o rezolve pana la mentenanta. nu am zis care ;)

    pacat ca eu astept de 3 luni, de cand s-a facut update ul cu noul cheatblocker... chestia e ca eu m-am prins, nu o rezolva si ne lasa sa ne obisnuim cu ea, la inceput toata lumea facea hate pe forum, pe joc peste tot cu eroarea asta, acum se pare ca s-a potolit lumea doar din cauza ca a intrat in rutina lor sa le aparara eroarea 300333 ... pacat ca au lasat-o asa, ma gandesc ca nu e greu sa o rezolve dar cu cine :(

    E vai si amar forumul asta, nimeni nu ne raspunde oficial, TOTI adminii trec prin threadu asta si ii doare undeva de noi, e posibil ca eu sa fac shopul din ora in ora? imi apare eroare de cel putin 5 ori pe zi si nimeni nu face nimic, am trimis tichete de m-am saturat, au dat seen la toate. frumos asa, sa vedeti ca noi avem probleme si sa nu va intereseze!

    Aceeasi problema o am si eu... cheatblocker error 30500, las 2-3 shopuri si in 30 min-1 ora maxim imi scoate 1 sau 2, chiar nu se poate rezolva asa ceva? adica totusi problema asta e de cand a aparut noul "scut" impotriva hackerilor...?! nimeni din staff nu vine cu ceva concret, pe tichete sufla vantul, am trimis n tichete si la cheatblocker.de si la echipa noastra, toti dau seen... RUSINE

    nu o sa va strice itemele, ele sunt ceva bonusuri speciale, si o sa fie alea 5 normale + inca 2. daca vor fi cum sunt 6/7 de pe private, o sa fie naspa. acolo e 5% rezistenta si 10% tare rasă. nu o sa strice deloc pvp-ul, doar ca acum cine are bani (yang/md) o sa dea mai tare, e ok din punctul meu de vedere. asa cum un schimbator normal costa nu stiu 59 sau 69 de md, cel pentru 6/7 o sa fie undeva la 100+ si daca vrei iteme bomba pvp. pai munceste si fa-ti seturi faine.. o sa vedem ce se intampla de pe 25 incolo!

    Nu am eu un laptop excelent de performant, este un Intel I3 4 Gb rami dar inainte de versiunea 19.1 puteam sa joc lejer cu 1-2 magazine samanca si contul de faramat. Acum doar pe 2 conturi dupa jumatate de ora doar de stat pe joc in map 1 nici nu vreau sa vorbesc despre faramat intrun loc unde sunt multi mobi sau la supermetine, procesorul si ramii o iau razna si ori ma scoate ori trebuie sa-l restartez. Inainte de 19.1 si implementarea Cheat-Blocher-ului era ok, acum nu prea se mai poate juca decent si nici nu am de gand sa investesc in alt PC doar ca sa joc metin. Macar daca Cheat-Blocherul era bun si ajuta la combaterea Hack-erilor, dar dupa cate observ nu face decat sa scada performanta jocului, si acesta este un motiv ptr care cred ca o sa renunt definitiv la acest joc. Spor la joc ptr cine mai vrea si mai poate.

    Da... stiu sentimentul, eu am pc foarte bun, duc orice joc, dar normal ca metinul face figuri, singura solutie pentru tine ar fi un ssd, zic eu, jocul e foarte vechi si nu se mentine pe sistemele noi, nu prea avem ce face din pacate:(

    Am dat n emailuri la suport, peste 2-3 emailuri la cheatblocker.de , am si eu o problema de o luna, de ce dupa 2-3 ore cand bag shopurile, imi scoate clientele NEAPARAND vreo eroare, sau ceva... nu imi zice nimic, pur si simplu mi le scoate, am metinul la exceptii, win 8.1 licentiat.. de o luna nu gasesc rezolvare, chiar nu mai suport sa vin si sa refac shopurile o datal 3 ore, le refac zilnic de cel putin 4-5 ori.. a patit cineva asa ceva?

    Pro, ar fi super sa fie asa, ar fi mai multe sanse sa ia fiecare cate un ou, dar din pacate a zis Half Op ca daca eventul a inceput asa, asa o sa se termine, nu se pot face schimbari in mijlocul eventului. Poate la anul in 2020... daca o sa mai fie metin2 ... RO :)

    Stau si ma uit zilnic, ma delectez chiar, cu acest thread in forum in legatura cu eventul, voi nu ati realizat inca ca eventurile nu mai sunt facute pentru distractie? Cine e egoist si spune "a pai ce nu poti intra 1-2 ore sa bati metine ou, nu trebuie neaparat profit pentru a te distra" daca stai 4 ore ca nebunul, aia nu e distractie. Eu demuuult am incetat sa mai particip la eventurile astea prost organizate, efectiv, buguri si peste buguri, tot mai multe chestii adaugate CU MONEDE si tot mai multe chestii scoase intradevar folositoare pentru noi jucatorii. Cand vine vorba de items shop, totul merge perfect, pentru ca aia e interesul lor, eu zic sa nu va dati mari batai de cap, gandeste-te, merita sa stai 2-3 ore pentru un ou magic si sa-ti dea yang? Inainte de fuziune 4 metine, dupa fuziune 4 metine. Bataie de joc, cu asta am zis tot.

    Salut, in fiecare zi las cate 2-3 shopuri si dupa 1-2 ore ma trezesc cu un client scos, stie cineva ce mama lui are? De 3 mentenante astept rezolvarea si nimic... nu imi apare nicio eroare nimic, pur si simplu imi scoate clientul fara sa ma avertizeze. Precizez ca am metinul in excepetii la firewall.