Posts by manito93

    Desi ar fi frumos, eu sunt contra din urmatorul motiv: cam toate categoriile de lv ar fi castigate de 2/3 jucatori, care si-ar da itemele de pe un caracter pe altul, care investesc mii de euro lunar :)

    Rusine celor care nu au pus PE NOEL informatii despre faptul ca e doar sv temporar. Astazi am gasit 3 jucatori map2 care habar nu aveau. Era chiar asa de greu sa puneti un mesaj global pe sv la fiecare 30-60 minute, sau o fereastra care sa specifice ca e temporar si se inchide pe 17 ianuarie. Are GameForge macar un om cu bun simt acolo ?
    Sa specifici doar pe forum NU ESTE SUFICIENT si voi stiti bine .

    Man, 1. Cand te intri pe joc, in fata apare un "Temp"... de la ce credeai ca vine? 2. La fiecare ora cred ca se da anunt cu "intrati si cititi noutatile pe forum".
    RUSINE lenesilor, mai degraba. Bine ca nu vreti sa primiti SMS, mail si notificare pe facebookcu fiecare chestie anuntata pe forum. Nu trebuie sa citesti tot forumul cap-coada, verifici doar sectiunea de Noutati despre joc si nu mai ai probleme de genul :)

    Salutare, stiti sa imi spuneti cam cat ar costa urmatoarele? Serverul Pheonix
    - FMS +9 pietre +4, PM 43, 6 Diavol, 6 vampiri, 2 Orci
    - Pantofi de lemn +8, 2k pv, 3 incetinire, 5 blocare, 3 critica, 10 gheare

    Eu aici m-am tot gandit la un lucru referitor de acest pergament cu 10% in plus.
    Eu cred ca lumea intelege gresit. Daca sa zicem ca un item are o sansa de 20% de reusita normal, daca folosesti acest pergament, lumea calculeaza 20% + 10% = 30%. Eu nu cred ca functioneaza asa, ci adauga 10% din sansa actuala. Deci 10% din 20% = 2% care ii adaugi la sansa initiala, si vine 22%. Si de aici, normal ca nu e nici o diferenta intre 20 si 22.
    Dar asta e doar o teorie :)

    La faza cu scosul in timp ce joci, si mie mi se mai intampla, insa destul de rar, si am observat ca e de la internet, posibil de la router, sa trimita semnal cu intreruperi, sau daca esti pe cablu, sa nu fie cumva deteriorat.
    Shopul si mie mi-l scaote dupa cateva ore, dar cred ca asta tine de performantele PCului. Daca las un singur cont, nu prea am probleme. Daca deschid mai multe conturi si le las shop, mi le scoate destul de repede, dupa 2/3 ore. Deci tind sa cred ca nu suporta PCul mai multe conturi.

    Sincer, mie mi-ar placea sa se faca ceva, gen sa poti sa trimiti o parte din caractere pe alt cont, desi vad ca multa lume e entuziasmata cu Alchimia. :)
    Eu am avut 2 caractere mai importante, pe Cordelus si Pheonix. Chiar nu m-am gandit ca o sa ajunga astea 2 fuzionate, avand in vedere discrepanta temporala dintre ele, si acum sunt ambele subcaractere pe acelasi cont. Ideal ar fi sa le pot separa, daca tot au ajuns pe acelasi server si sa le folosesc concomitent, dar asta e, vedem ce o sa fie :))

    Desi pe de o parte sunt impotriva eventurilor cu castiguri foarte mari din cauza celor care joaca cu soft ilegal, cred ca situatia ideala ar fi aceasta: sa se face un progres masiv de a opri acei juctori, pentru ca distrug farmecul jocului, si in unele situatii, distrug si piata.
    Apoi sa se bage acele event-uri, cu premii frumoase si mari, pentru un motiv care nu e pe placul staff-ului, diferenta e uriasa intre jucatorii care baga bani masiv si cei care nu baga, sau baga sume infime,mici.

    Una peste alta eu cred ca e un update care te forteaza sa farmezi mai mult. Au de suferit cei mai mici in lv care vindeau cioburi, insa acum si cei de lv mare trebuie sa bata, sa nu mai stea doar sa cumpere.
    Oricum, parerea mea este ca cioburile erau un venit ok pentru cei pana in lv 50, care oricum il depasesti dupa macar 2 luni de joc. Apoi, la itemele de care ai nevoie, vinzi cioburi pana ti se face rau ca sa strangi bani

    E mai mult sezonul reducerilor in itemshop, dar e ok macar ca avem Yut Nori.
    Sper totusi ca in jurul zilei de 31, sau intr-un weekend apropiat sa mai bage ceva extra, cum ar fi un drop la bossi si metine.

    Intra pe site-urile mari de cumparaturi (de cele mai multe ori online e cel mai bun pret). Pune filtru pe placa video, pentru jocuri sa fie Placa video dedicata, nu integrata. Apoi seteaza si o limita de pret, eu zic sa urci poate pana la un 1800 daca poti. Apoi le sortezi dupa procesor, vezi ce poti sa gasesti cat mai bun. Daca ti-ai facut o lista de 3/4/5 modele,intri pe price.ro sau compari.ro si vezi ce magazine au pretul cel mai bun la modelele respective.

    Salutare!


    Un lucru care l-am observat la jocul asta, e ca multi jucatori au tot felul de teorii despre cum ar functiona sau diverse superstitii, mai mult sau mai putin fondate (exemple aici ar fi de exemplu ca daca dai un item la up, sa faci nu stiu ce, sa dai de 2 ori nu si a3a oara da si alte treburi de genu)
    Asa ca m-am gandit ca ar fi poate benefic, sau cel putin amuzant sa discutam pe tema asta si sa impartasim diverse pareri.


    Am sa incep eu cu un lucru care l-am observat, apoi fell free to add you story:
    La metine, drop-ul cartilor mi se pare grupat pe clase de caracter, iar anumite carti pica doar in anumite intervale de timp.
    Concret, astazi am spart metin cam 2 ore, timp in care cele mai multe carti au fost fie Ninja Arc. Ieri aceasi chestie, carti doar Saman Vindecare. Si mi se intampla sa nimeresc si momente in care imi pica 4/5 aure in 2 ore, sau Teama/Tais in intervale de timp.


    Cam aste e parerea si experienta mea, astept si parerile voastre :)


    Numai bine!

    Offtopic: nu stiu cat de mult ajuta sugestiile de evenimente. De regula eu stiu ca exista un calendar cu evenimentele ce vor, cu destul de mult inainte.
    On: As fi pro, insa nu in timp ce se organizeaza alt event (cum este acum Okey). Daca e sa se bage, sa fie dupa ce se termina acesta. Prea multe cufere strica piata :)

    Salut,


    Am cautat putin pe forum despre cum se seteaza sa iti apara acel rank (ex "Caine salbatic", "Maimuta de piatra", "Orc sef" etc.), insa nu am gasit nimic de folos.
    Mie vad ca imi arata Beginner, desi am vazut un post unde scria ca nu ar trebui sa mai apara asta.


    Poate cineva sa ma lamureasca, va rog?


    Multumesc! ^^