Posts by DomnulUK

    Eu am dat un ex: Cu drop-ul modificat la Azrael, pe live ei au zis ca vor sa facem "propuneri" am propus peste 10 lucruri si aveam raspuns ca astea sunt la general. Si cand a propus baiatul drop-ul cu citite au fost de acord.Nu este tot propunere/sugestie ?


    Si sa fim seriosi, cate topicuri nu sunt deschise pe anumite subiecte si inca nu am primit un raspuns.

    Buna seara,


    Acum ceva timp am terminat de "ascultat" live-ul lu' cristy1 link:


    Unde trebuia sa venim cu propuneri pentru imbunatatirea serverului.

    In primul rand,voi ati cerut pareri,propuneri legate de srv. Oamenii si-au spus pct. de vedere din mai multe perspective.S au propus N chestii, si domnul ANAF o tinea intr-una cu " nu se gandeste la serv",ai cerut propuneri,fie ca sunt legate de tiger fie ca sunt la comun sunt propuneri pe care tu iti poti face o ideie.Ai zis pe live ca nu stim sa folosim forumul.Vali, noi stim sa folosim forumul dar nu o facem pentru ca: mereu cand lasam sugestii legate de X,Y mereu se inchide topicul pe motivul ca a mai fost propus.Ok,intelegem,a fost propus dar la ce rezultat am ajuns? :)) Imi inchizi topicul in fata fara un raspuns la sugestia,intrebarea pe care o punem.Nu vreau sa scriu romane, pt ca nu le citeste nimeni.Eu sunt un simplu jucator de lv105. Eu stiu cat am muncit la caracterul meu,nu fac fata singur la run uri,bresle, grupuri nu gasesti sa mergi cu ei,pt ca toti joaca individual.Mai nou joc si pe srv TG ( lv 76 ) unde am venit pt o noua distractie,un nou inceput.Pe langa faptul ca srv are doar WB in + este un srv ca toate celelalte.


    Vorbim la comun,pt toate srv nu doar TG.


    De ce la unele run uri nu sa modificat nimic ? Azraelul, de 3-4 ani nu cred ca vede playeri la el saracul :)) Pt un otel+3 si o sabie otravita nu sta nimeni piarda timp pt atat.Metinele din padure si din hartile beta fara manusa site ( ca la toate metinele ) nu ai drop-ul pe care ei il zic mereu. Cu manusa joc si fara site, pe TG pe un metin de 90 imi pica ( parti+0+1, arc galben,carte,pastila de sange,mantie pt grad si licori) Cu ce ma ajuta pe mn alea 2 arme de 150k ?:)) Vrei sugestii dar cand le facem,nu ajuta srv etc. Multumesc

    Sa nu mai vorbim de kick :))) ca am primit erroare de 5-6 cand deschideam depozitul :))

    De itemele pe care nu le vezi in depozit dar ele sunt acolo,nu poti pune nimic pe locul ala..sa fim seriosi. Multe buguri,probleme dar tot item-shopul sa fie "la zi"

    Greu ? 1'34'' pe ceas..serios ? Serverele sunt necunoscute..inteleg ce unele servere erau slab populate si au fost unite, dar deja sunt servere unde sa exagerat cu nr de playeri. Nu zic ca este un lucru rau, dar odata ce uneste mai multe servere populate ar trebui sa cresti si resursele jocului.( host etc ) nush cum au ei.Foarte greu, mentenanta facuta degeaba. DAR!!! Stim cu totii povestea, 12 ore de 100 EXP +3 H de clara luna si gata:))) Multumim Gf, poti cumpara usor un om

    Salut,


    Cand ma deloghez am probleme, imi ramane mereu contul blocat. La fel si la teleport etc. Mereu cand ma teleportez dau schimba caracter esc, ies afara ma loghez iar zice ca e contul conectat si tot asa..de cateva luni tot joc asa. Am netul de la orange, pe laptop nu am problema asta..joc normal doar pe pc. Am bagat windows, update drivere etc. Vreau sa stiu daca pot sa schimb Ipv6 in Ipv4 doar pentru metin, daca da cum ? Am sunat la furnizorul de internet si-mi spune ca netul merge perfect.. dar nu pot scapa de problema asta. Multumesc :beer:

    Salut,


    De cateva zile ma tot lovesc de un bug...l-am rezolvat si ajut si ceva playeri :D


    E bug la cal, pe serverul Amicicia nu stiu si pe restul rezistenta la cal se duce foarte rapid. Jocul te da jos, iti ramane calul sus in colt. In acel moment cand ataci moobi de jos nu dai dmg si nu poti pune skillurie ( ex: tais. aura ), in schimb moobii iti dau tie dmg.


    Rezolvare : Ctrl+g dupa ctrl+h :)

    Nu ii inteleg pe unii, toti vor server ca-n 2009 si acum au inceput cu NU:)))) Ce server vreti voi ? 2009 cu ucenic si arme eroi ? Poate vreti grafica aia inapoi dar nu si gameplay-ul.O sa ii dau o sansa serverului cand am timp liber insa raman pe serverul vechi.O sa fie putina distractie, practic un server "international". Sa vedem acum pagube pe armele de 30 fara ucenic :)) Interesant serverul