Sistem mounti puternici-Întrebări frecvente

  • Pentru a evita deschiderea a n topicuri pe tema sistemului de mounti am sa fac o lista cu cele mai frecvente intrebari despre aceasta implementare permanenta:
    Unde pica autorizatiile pentru mounti?
    Acestea pica
    incepand cu metinele de lv 5 pana la cele de lv 105 si la toti sefii din joc.Bineinteles ca tu trebuie sa ai +/- 10 levele fata de piatra/seful pe care il omori pentru a avea sansa de a pica.Pentru a va mari dropul la autorizatii puteti folosi manusile talharului.
    La etajul 7 in turnul demonilor NU pica niciodata autorizatii si nici alte iteme de eventuri (oua magice,baghete,cufere cupidon,etc).
    Cand pica autorizatiile?
    Acestea pica in fiecare zi intre orele 18:00 si 20:00 ora Romaniei adica timp de 2 ore pe zi.
    Mi-a picat o autorizatie, ce fac cu ea acum?
    Va trebui s-o duci grajdarului si sa alegi optiunea de la el : ''Schimba certificatul pentru mount''.Dupa ce ai facut asta va trebui sa alegi un bonus care va fi atribuit mountului tau.Poti alege dintre: putere contra monstrilor,puncte de atac,puncte de aparare,experienta,PV si PM.
    Am facut asta si am primit sigiliul mountului dar nu pot ataca de pe el,ce pot sa fac ?
    Pentru a ataca de pe mount ai nevoie de pergamentul evolutie* pentru a-ti aduce mountul la nivelul 2.Atentie! Nu poti imbunatati mountul si sa ataci de pe el daca nu ai cal ARMAT !
    Pentru a-ti aduce mountul la nivelul 3 si ultimul ai nevoie de pergamentul transformarii*.Atentie! Nu poti imbunatati mountul la nivelul 3 daca nu ai cal MILITAR ! Pentru a creste nivelul mountului tau tot ce trebuie sa faci este sa pui sigiliul lui pe grajdar si sa dai un simplu ''OK''.
    Cat dureaza mountul?
    Mounturile au o durata de 7 zile care se va scurge indiferent ca esti online pe caracter,ca il calaresti sau nu !
    Autorizatia mountului sau sigiliul acestuia sunt negociabile?
    Nu,nici autorizatia nici sigiliul nu sunt negociabile.
    *pergamentul transformarii si evolutiei le poti obtine din tara uriasilor,acestea pica la orice gigant de acolo.
    Rog un moderator sa faca topicul sticky pentru a fi usor de gasit.


    Informatii actualizate. Mademoiselle.Shiro

    Our home

  • Desi exista suficiente informatii in sectiune, voi aproba cererea ta. Sper sa aiba succes in randul utilizatorilor.


    'So here I stand, a shadow figure in the way,

    taking a leap of fate each day,
    Time won't stay still; the fading years will turn to grey.'


  • Buna scuze ca ma bag si eu dar informatia ta este eronata pentru ca mountul nu dureaza 7 zile . poate sa dureze si 11 zile eu am prins intre 7 si 11 zile :D deci cred ca depinde de noroc .

  • 7 zile? am vazut sigilii de 480 ore...am vazut playeri care calareau si bateau dupa mounti de la leve 25??
    nu cred ca este complet "ghidu" tau..

  • 7 zile? am vazut sigilii de 480 ore...am vazut playeri care calareau si bateau dupa mounti de la leve 25??
    nu cred ca este complet "ghidu" tau..

    Scrie clar din titlu: ''Sistem mounti puternici'' nu ''Sigilii de la event-uri'' de 480h.Acelea sunt cu totul altceva.

    Our home

    Edited once, last by BlackDemon ().

  • Ora RO in care pica autorizatile este 18-20 sau 19-21?

  • noi aici ne referim la sigiliile care pica la bossi/pietre metin in decursul a celor 2 ore nu la cele cumparate de pe site-ul oficial sau cele castigate la tombola ...

    [size=24][color=#000066][align=left]Viata-i prea scurta pentru a te plictisi! :beer:

  • O intrebare inafara de bonusul care il alegi la un mount el iti mai da un bonus ?

  • Autorizatiile pentru mounti pica la metine si bosi intre orele 18-20 (pentru XPrintesa1X) , inafara de bonusul pe care il alegi mai dau si 50 % viteza deplasare(pentru INSOUND) , mountii simplii au o durata de 7 zile , mountii de lvl2 (pentru cei care au armat ) au o durata de 9 zile , mountii de lvl3 (pentru cei care au militar) au o durata de 12 zile (eu atat am primit) .

  • Pana cand tine acest "Event" sau ce e el;))?

  • Pana cand tine acest "Event" sau ce e el;))?


    Acesta nu este un eveniment ci este o implementare facuta de cei de la GF pe toate serverele(US,RO,UK) si durata ei este nelimitata.

  • Autorizatia iti poate pica si in DT? Am auzit pareri impartite ca da/nu. Celor care le-a picat rog sa spuna si unde (rege et 3/6, metine et 4/7).
    Multumesc

    Black5hadoW
    sura arme magice
    lvl 75
    militar :love:
    corvus, blue

  • Salut !
    Tot ce stiu este ca autorizatiile pentru mounti puternici nu pica la metinele din Turnul Demonilor , acum nu stiu daca pica sau nu la Ingerul cu coasa de la etajul 9 .
    Salut !

  • exista vreo sansa sa imi pice la maimuta de piatra sau capitanu bestie?

  • Salut !
    Tot ce stiu este ca autorizatiile pentru mounti puternici nu pica la metinele din Turnul Demonilor , acum nu stiu daca pica sau nu la Ingerul cu coasa de la etajul 9 .
    Salut !


    Pica la Ingerul cu coasa, mi-a picat mie



    exista vreo sansa sa imi pice la maimuta de piatra sau capitanu bestie?

    Da, pica si la maimuta si la capitan

    When a girl changes her clothes in front of you, she's either really interested or you're level 99 friend-zone.

    Or... she hasn't spotted you in the tree yet.


  • Autorizatii de mounth se gasesc si in Item-Shop la 70 MD.Poti prelungi durata unui mounth cu Picatura puterii "papadia" din Item-Shop.

    • 7 zile - 21 MD
    • 15 zile - 42 MD
    • 30 de zile - 70 MD
  • Cata aparare/atac etc iti da un mount ?:D

  • Cata aparare/atac etc iti da un mount ?:D

    • -Puternic impotriva monstrilor-> Tanar:3% / Mandru 5%
    • -bonus experienta-> Tanar:3% / Mandru 5%
    • -Puncte de viata-> Tanar:3% / Mandru 5%
    • -Puncte de mana-> Tanar:250 / Mandru 500
    • -Aparare-> Tanar:50 / Mandru 150
    • -Atac-> Tanar:30 / Mandru 100
  • 5% monstri sau 100 atac? caractere 65+.. momentan am atac si anterior am avut si monstri.. pe viitor pe care din ele sa o aleg pt performante mai bune?