Posts by BlackDemon

Salut, în beta se minerește cel mai bine la intrare în Gautama și Nephrite, dar și la sfârșitul mapei Cape, acolo unde este portalul către Thunder, în aceste zone nu sunt mobi.Dacă totuși găsești 1-2 grupe de mobi în zonele astea, le muți mai departe de zăcământ (te lași omorât de ei, apoi fugi repede de lângă ei, cât timp ești invizibil).

Contra, e foarte bine pus cufărul ăla cu shop de la 6 ore la 28 zile, pentru că eu dacă vreau să-mi țin shop o anumită perioadă, în funcție de câte iteme am de vânzare și estimând cam cât timp mi-ar lua să le vând în funcție de preț e mult mai bine să am shopuri de 6, 12, 24 ore etc, și nu sa iau neapărat unul de 7, 15 sau 30 zile, apoi o perioadă mare să-l irosesc degeaba pentru că nu am iteme de vânzare.Propun însă o chestie care nu ar deranja pe nimeni: pe lângă acel cufăr care există deja, să adauge așa cum vrei tu și shop-uri de 7, 15 sau 30 zile, astfel fiecare ar putea să-si cumpere în funcție de nevoie.

problema insa, ca la orice alt joc este ca atunci cand implementezi ceva nou, asta si costa, nu pocnim din degete si se face.

Haide, te rog, ce să coste să bagi o comandă cu 2 taste sau nu știu ce caracteristică simplă...și vorbești de parcă dezvoltatorul sau proprietarul nu ar avea bani, se scaldă în ei la câți oameni bagă în el și în celelalte pe care le au, că nu au doar Metin2.

Si in legatura cu inchiderea topicurilor, chiar tu ti-ai raspuns la aceasta nedumerire, "inactivitate" prin urmare degeaba propui ceva daca nimeni nu se sinchiseste sa sustina propunere respectiva.

Se închid după 30 de zile pentru inactivitate dacă nimeni (inclusiv autorul) nu postează în el.Eu mi-am ținut o propunere activă acolo un an și 2 luni, îți dai seama ce înseamnă asta?14 luni în care am dat zeci de UP-uri și de 2 ori i-am dat tag lui HalfOp, doar ca să vadă și măcar să spună: "voi transmite sau nu mai departe", nu ceream s-o și implementeze neapărat, dar măcar să știu dacă are rost să-mi pierd timpul intrând pe forumul ăsta și ținând minte mereu "aoleu, sunt aproape 30 de zile, trebuie să intru să dau up la propunerea aia la care oricum nimeni responsabil cu trimiterea lor nici măcar nu spune da sau nu".Și să nu-mi spui că nu avea multe pro, că avea, mai mult de 90% din ele erau, iar multe păreri nu pot fi pe acest forum pentru că majoritatea conturilor create pe forum sunt inactive, mulți intră doar să vadă când mai sunt eventuri, iar cei care le au și intră regulat pe ele (în jur de 200 de persoane) nu intră să-și dea cu părerea la propuneri, trebuie să țină cont și de activitatea forumului deci, nu poți să aștepți să primești 1k de pro, când traficul pe forum e de 1k vizitatori unici pe an :)).Nu spun că tot staff-ul e iresponsabil și delăsător, cunosc și membri în el care sunt oameni implicați și dornici să te ajute, respect, dar mai mult de 80% din ei nu-și dau deloc interesul nici măcar pentru chestii extrem de mărunte.Pace și baftă, eu nu voi mai propune niciodată nimic pentru acest joc până nu se va crea o regulă specială pe forum prin care să ne spună clar: "Dacă la minim 100 de păreri, minim 50%+1 din ele sunt pro cineva responsabil cu transmiterea propunerilor va intra pe topic și va anunța dacă este ceva rezonabil și va trimite mai departe", măcar știm un lucru.Au vrut mereu feedback despre orice, poftim feedback, dar va reflecta realitatea, activitatea lor, nu doar ca timp ci și în calitate, ceea ce contează cu adevărat.Numai bine.

După mentenanța de azi a apărut un nou bug: când încerc să mut un obiect în inventar îmi apare mesajul "încearcă mai târziu", să nu mai spun că și la scoaterea itemelor din depozit este, dar acolo trebuie să aștepți o secundă după ce scoți un item ca să-l scoți pe următorul, la inventar acum este permanent, efectiv nu mai pot muta itemele dintr-un spațiu în altul.:shit:

Mai nou, se pare că pot doar map1, nu și în alte mape.

Lăsând la o parte că au vopsit camera Lordului, de la maimuțele experte, în galben, mă întreb de ce dau DMG cu 30% mai mic în maimuțe?De la 1,1k hit dau 750-800?Am remarcat și la lista de bonusuri "tare versus metin", încă nu am fost să testez, dar sunt cam sigur ce au făcut și aici: bonusul "tare versus monștri" nu va mai avea efect la metine, repet, încă n-am testat, dar mă aștept la o asemenea prostie, oricum așa ne-au obișnuit.

L.E: Am confirmat și în catacombe DMG-ul redus cu vreo 30%, se pare că, cel mai probabil, au scăzut DMG-ul cu vreo 30% în orice mob din joc.Felicitări, Gameforge, și vă mai mirați de ce vă luați atât hate.

L.E 2: DMG-ul mic se datorează faptului că niciun bonus "tare împotriva..." nu mai funcționează, tocmai am testat în catacombe, cu 70% vampiri pe mine dau 1,1k hit, am dat jos tot acest bonus, am rămas cu 0%, surpriză, DMG-ul este la fel.Dacă nu este un bug, nu știu cât mai rezistă jocul ăsta.

Dacă ați jucat pe private înseamnă că ați avut numele contului și parola identice sau foarte asemănătoare, iar ăia care dețin serverul le-au încercat din baza de date pe oficial...am și văzut pe yt odată unul care făcea asta.Dacă tot jucați pe altele (deși nu recomand) faceți-vă conturi total diferite de cele de pe oficial, cu nume și parolă care n-au nicio legătură cu cel de pe RO.

Și încă o problemă foarte urâtă la noul sistem de administrare a conturilor e că nu ți se mai cere confirmarea schimbării email-ului de pe adresa veche, cum era înainte.Așa, chiar dacă îți află cineva contul, măcar nu ți-l ia de tot, dacă nu are acces la mail-ul actual, trebuie să se revină la asta, altfel o să se tot întâmple "furturi".Până atunci (dacă se va reveni), nu jucați private, nu folosiți hack-uri sau alte programe de trișare, folosiți parole puternice la conturi, nu vi le dați nimănui, nu vă logați nicăieri altundeva cu contul în afară de clientul GF/pagina GF și nici nu folosiți aceleași date de la cont pe alte site-uri/servicii și țineți un antivirus bun pe PC-ul de pe care jucați și scanați-l măcar o dată la 2 săptămâni complet, să nu cumva să aveți keyloggere.Recomand AVG ca antivirus.Baftă și aveți grijă.Nici mie nu mi s-a furat niciodată un cont folosind aceste măsuri de precauție.