Akastus

  • Daca chiar esti interesat cine este iti pot spune.

    Spune-mi si mie prin PM :D
    Ti-ar placea sa sari cu parasuta?
    Cand nu vrei sa faci ceva pt. cineva gasesti anumite pretexte sau ii spui pur si simplu ca nu vrei?
    Ce antivirus ai? :lol:
    Dimineata sau seara?
    Cat ai stat cel mai mult treaz? (Daca vrei poti sa spui si unde/de ce)

    Our home

  • Salut Akastus, sunt foarte incantat ca am ocazia sa iti adresez niste intrebari.
    1.De la ce vine Akastus?La ce te-ai gandit cand ai pus acest nume?
    2.De ce ai ales clasa de caracter mental?(nu te intreba de unde stiu)
    3.Samsung/LG/HTC/ sau Nokia?


    Voi mai reveni pe aici.Apropo, faci niste ghiduri foarte utile si excelente!

  • Spune-mi si mie prin PM
    Ti-ar placea sa sari cu parasuta?
    Cand nu vrei sa faci ceva pt. cineva gasesti anumite pretexte sau ii spui pur si simplu ca nu vrei?
    Ce antivirus ai?
    Dimineata sau seara?
    Cat ai stat cel mai mult treaz? (Daca vrei poti sa spui si unde/de ce)

    Iti spun aici ca nu este un secret. Este Salut Akastus, sunt foarte incantat ca am ocazia sa iti adresez niste intrebari.
    1.De la ce vine Akastus?La ce te-ai gandit cand ai pus acest nume?
    2.De ce ai ales clasa de caracter mentalnu te intreba de unde stiu)
    3.Samsung/LG/HTC/ sau Nokia?


    Voi mai reveni pe aici.Apropo, faci niste ghiduri foarte utile si excelente!Salut Mercenarul


    1. Am mentionat pe profilul meu. Am ales acest nume deoarece sunt fascinat de mitologia greaca in special.

    • Akastus (derivat din Acastus), fiul lui Pelias, regele din Iolcus, și unul dintre argonauți. A luat parte la vânătoarea mistrețului din Calydon. După ce Pelias a fost ucis de propriile lui fiice la îndemnul Medeei, Acastus s-a urcat pe tronul tatălui său. În timpul jocurilor funebre organizate în amintirea acestuia, soția lui Acastus, Hippolyte (sau Astydamia), s-a îndrăgostit de Peleus, pe care a încercat să-l seducă. Respinsă de erou și ca să se răzbune, Hippolyte l-a învinuit ulterior, pe nedrept, în fața soțului ei că ar fi vrut s-o violeze. Pretextînd o vânătoare, Acastus l-a dus pe Peleus pe muntele Pelion și l-a părăsit acolo în timp ce dormea, pradă fiarelor sălbatice. Salvat de centaurul Chiron, Peleus s-a întors în cetate și, drept răzbunare, i-a ucis pe Acastus și pe soția acestuia.

      Semnificaţia numelui: împotriva tuturor.

    2. Fiindca se descurca de minune atat in pvm cat si in pvp.
    3. Am avut Samsung, momentan detin Nokia Lumia 710. Multumit de el.


    Te mai astept. Multumesc, ma bucur ca apreciati ceea ce fac. Pentru voi ma straduiesc !

  • Daca ti s-ar oferi un loc in echipa jocului(GM/SGM/GA etc.) cu conditia de a renunta la accesul pe forum(SBM), ai accepta?
    Cateva filme care te-au "impresionat" ? :D
    Citesti carti ? Ce preferi(S.F, aventura, actiune etc..) ? Crezi ca imi poti recomanda o carte cu aventuri? :rolleyes:


    Noroc :party:

  • NU, categoric NU !
    Gladiator (2000), The boy in the striped pyjamas, Spartacus (serial), Ong Bak, Troy, Avatar... War Horse, Immortals
    Nuprea mai am timp de citit carti. Aventurile lui Huckleberry Finn, de Mark Twain.

  • E adevarat ca moderatorii de forum primesc salariu?


    Avertisment offtopic. Blair

  • 1.De ce l-ai inchis si arhivat o perioada?
    2.Te deranjeaza persoanele care vorbesc mult si fara rost?
    3.Ai fost in strainatate pana acum sau ai vrea sa mergi?Daca ai fost pana acum,unde ai fost sau unde ai vrea sa mergi?
    4.Ti-ar placea sa ajungi pe Luna?
    Numai stiu ce sa te intreb,n-am inspiratie in momentul asta,mai trec alta data pe aici.Salut. :D

    Our home

  • Salut BlackDemon


    • Fiindca asa am simtit nevoia in acel moment.
    • "Inteleptul tace si face." "Pomul după roade se cunoaşte, iar omul după fapte." Fiecare se manifesta dupa bunul plac...
    • Doar pana la vecinii nosti, Ungaria. Mi-ar face placere sa vizitez Grecia si Japonia.
    • Evident... Port luna in suflet si pe umar (tatuaj). Simbolul meu este lupul care urla la luna. Inchei cu un citat: "But I ain't to blame – the Lunatykc`s wearing my heart.... "

    Te mai astept. :thumbup:

  • Servus!
    Hai sa te stresez putin si eu .:rolleyes:
    1. Ombladon sau Cheloo?
    2. Te-ai gandit vreodata sa te faci rapper?
    3. Ce alte genuri de muzica asculti inafara de hip-hop?
    4. Iti place DubStep-ul?
    5. Ce crezi ca inseamna asta=> :hump: ?

  • Te salut Clicker


    1. Clar Ombladon (idol)
    2. Da, m-am gandit cand eram la liceu, am scos cateva "melodii" dupa care am renuntat..
    3. Rap :rofl2: ... Rock (dar melodii mai lente, balade), putin DubStep
    4. Nu pot sa spun ca sunt fan, dar am gasit cateva "piese" interesante pe care le ascult cu placere.
    5.

  • Salut Robert!


    1. Cum e pe strada ta ingusta?
    2. Dar sub fusta cum e?
    3. Stii ca avem aceeasi ocupatie?
    4. Cand crezi ca se va naste o noua Miley Cyrus?
    5. La hip-hop, iti place si negativul sau doar pozitivul?
    6. Unde te vezi peste 5 ani?

  • Si cum crezi ca o sa arate,o sa fie familia ta?

    Din pacate nu stiu, nu sunt ghicitor. Insa mi-ar place sa am o sotie iubita, un baiat si o fetita :love:.

  • Ia uite pe cine avem noi aici,Mr.Akatus the boss :))
    1)Cel din poza de profil esti tu?
    2)Te-ai face profesor de stat degeaba?
    3)Imi dai si mie facebookul tau prin pm? :)

  • Salutari,


    Prefer doar Akastus simplu, iar pe viitor sper ca nu vei mai folosi apelative.


    1. Nu sunt eu, este Chris Lawyer.
    2. Ma plictisesc stand degeaba.
    3. Facebook-ul meu va ramane confidential.