NINJA VS RAZBOINIC

  • NiNjA AssAsin Lame :X:X:X:X My Love... :love: ninja lama este genial caracterul...

  • Ninja sunt cele mai slabe caractere...Skill-urile arata fain toate da' tot is mai slabe.Chiar si 1 saman care stie cum sa joace face ninja praf.

  • Ninja sunt cele mai slabe caractere...Skill-urile arata fain toate da' tot is mai slabe.Chiar si 1 saman care stie cum sa joace face ninja praf.


    Vorbesti prostii,un ninja cu M la ambuscada face praf raz si mental si corp,si cu magiia arcului e de neinvins,nici sura bm nu cred ca ii face fata fara iteme bune

  • HeroicBlader e un copil ce vrei sa i ceri a jucat de la 5 ani pe warrior si acu face 7


    Daca un ninja face lvl 80 8) (LAMA) SAU (ARC) sa vad ce caracter il bate daca are 90 vit 90 dex 90 str



    Posibil BM (daca ninja ala de 80 are camufalaju G) il face pe sura din 1 ambsucada si un pumnal :|


    In rest NIME :thumbdown:


    repet NIME


    WARRIOR = PRAF poate avea si P AURA SI P BETIA


    toti au warrior DAR Nici unu nu simte jocu



    CU NINJA AI STIL si joci calumea NU TOT AURA BETIE esti dependent de alea la warrior



    DABEA ASTEPT SA FAC LVL 50 la ninja meo


  • Asa este,am sa ma pun si eu pe lame deoarece cu arcul este imposibil sa ajung la lvl mare
    P.S:HeroicBlader am akm un raz corp de lvl 33 si ma bat toti ninja lama si arc,nu iti dai seama ce damage poate face ambuscada cand este la M

  • Din greseala la un war am dat si 3,4 K :| la lvl 44 cu ambsucada CU FOAIE NEAGRA +9 MEDIE 19% deci nu avea comp +

  • Mai citeste odata de ai scris =)
    Ninja arc mereu va fi superior in pvp ninja'ului pe lame..


    tinere...sa te vad eu la lvl 60+ daca mai faci tu un ninja lama tot lvl 60+ bine-facut si care stie sa joace...un ninja lama e extrem de complex deci are nevoie de cel putin 3 m-uri ca sa faca fata excelent in duel si pvm sa vad eu curn ajungi u de unul singur usor lvl mare cu arcu...


  • Asa este,am sa ma pun si eu pe lame deoarece cu arcul este imposibil sa ajung la lvl mare
    P.S:HeroicBlader am akm un raz corp de lvl 33 si ma bat toti ninja lama si arc,nu iti dai seama ce damage poate face ambuscada cand este la M

    :dash: :dash: :lol: frate dupa ce ai cal atmat carei diferenta intre ninja lame si arc??? nu cresc la fel :lol: an ninja arc lv 45 am un prieten in joc cu care mam intalnit la lv mic el e lama ios arc era mai mare ca mn si acum el are lv 43 si creste si el non stop si lam intrecut :rofl: io zic k ninja the best caracter

  • da avea dreptate cel care spunea : cu ninja ai still.....da ai still si se vede...dar ca sa il castigi trb sa ai foarte multa experienta pe ninja....acea persoana spunea ca un ninja lvl 80 bate orice ii sta in fata...te contrazic....nu bate daca e lama....nu o sa bata nici o data un saman vindecator de lvl egal:P....ninja arc are insa sanse.....oricum mam lasat de ninja lama pt ca eu urmaresc sa am lvl cat mai mare in acest joc ;) ninja este cea mai stilata clasa (opinia mea) alaturi de saman :D ...cand voi ajunge lvl mai mare cu mentalul imi voi reface ninja lama ( am promis unui amic tot ninjalau si el:) ) in pvp clar ca nu se compara si ca ninja straluceste dar in pvm ninja lasa de dorit...cineva imi zicea ca daca stii juca cu un lama cresti la fel de bn ca si cu un mental....incep sa cred asta vazando pe evolet in top :D ....oricum voi reveni la lvl mai mare cu alte argumente in cazul ninja vs razboinic ;) respect....JOKER

  • tinere...sa te vad eu la lvl 60+ daca mai faci tu un ninja lama tot lvl 60+ bine-facut si care stie sa joace...un ninja lama e extrem de complex deci are nevoie de cel putin 3 m-uri ca sa faca fata excelent in duel si pvm sa vad eu curn ajungi u de unul singur usor lvl mare cu arcu...


    Nu este adevarat nu ii trebuie neaparat 3 M,cred ca tu nu sti ce inseamna sa ai ambuscada la M.Pai la 30 daca ai pumnal foaie neagra+8/+9 si ambuscada la M nu te mai bate nici sura magie neagra,sunt 100% sigur :thumbup:

  • bah oameni buni spune unu ca ambuscada la M da 1K+ si toti sariti gata lama i cea mai bun, invincibilul bate Bm GATA,


    LA ninja lama strategia conteaza, poti sa ai si 5 P-uri ca tot te bate un mental cu 10 lvl mai mic si cu 5 G-uri daca nai strategie, si ataci doar ca sa te afli in treaba, iar pe BM nul poti bate decat daca te misti cu viteza sunetului si ai viteza vraja 160+ casal lovesti ca spartul in res ce sa spun, LAMA bate corp dac stie sa se fereasca de izbitura daca nu stie treaba lui

  • defapt sura bm sio ia de la ninja doar dak la inceputul duelului baga protectia otrava ii strica protectia instanteneu tre sa o inchida dak primeste otrava altfel ramane fara pm si fara spiritul care este arma suprema sa zicem dak ar exista imun la otravire orice BM ar dori sa aiba
    ninja lama este un caracter extrem de complex care la duel este extrem de bun dak sti sa-i folosesti potentialul
    exemple de ninja care bat razboinici de lvl lor si mai mari sunt Katoshikuki si lNNORATU (cu L mic ca ala cu i MARE a luat ban atacspeed hack :P ) kato pe lame si inno pe arc
    BM castiga in 70% dueluri la lvl mare singurii sai adversari viind cei care dau otrava sa nu ziceti ca vindecatorul bate BM va asigur ca Vindecare la G cu aproximativ 120 INT (cu tot cu iteme) incarca mai mult de 3000 iar spiritul flacarii da un dmg de aproximativ 2000 la G ceea ce inseamna ca degeaba te incarci ca spiritul ia mult mai mult iar celelalte vraji la saman nu depasesc dmg de 2000 (aruncarea si gheara) iar 2500~3000 chemarea pe cand vrajile la BM 2500 lovitura focului,2000 lovitura intunecata,1500 lovitura spiritului(niciodata nu faceti master la ea nu e deloc buna),5000 sfera intunecata astea cam sunt dmg la G deci nu cred ca un healer de pe .ro unde nu sunt iteme cu pv 2000 va rezista unui sura BM cu 4 G-uri sau macar 2 G-uri pv pe .ro la lvl~70 e 11~18k ceea ce se termina foarte usor din cateva spirite +lovituri intunecate+sfera
    ma scuzati ca mam deplasat de la discutia doar am vrut sa aduc in vorbire ca saman vindecator e bun la duele pe serverele cu ~25k pv

  • eu vedeam un mental de 42 cum se batea cu un ninja lama de 40,mentalu ala era incapabil sa il loveasca,ninja ii dadea toate schilurile pana l-a otravit,apoi s-a camunflat :D si a asteptat sa-si faca treaba otrava si cu o simpla ambuscada a terminat duelul.eu cand ma bat cu un ninja imi da o ambuscada,pumnal rulant care imi ia de doua ori dauna,un atac fulger si aproape m-a golit de viata cu tot cu protectie,ma mai invart putin sa astept spiritu sa termine,ca sa numi mai ia din viata,in schimb cu un mental termin cu aproape full pv si peste jumate PM:Pimi place foarte mult ninja in duel,si in pvm se descurca bine daca stie sa joace,nu creste ca mentalul,dar cel putin nu da 200k pe o carte

  • eu vedeam un mental de 42 cum se batea cu un ninja lama de 40,mentalu ala era incapabil sa il loveasca,ninja ii dadea toate schilurile pana l-a otravit,apoi s-a camunflat :D si a asteptat sa-si faca treaba otrava si cu o simpla ambuscada a terminat duelul.eu cand ma bat cu un ninja imi da o ambuscada,pumnal rulant care imi ia de doua ori dauna,un atac fulger si aproape m-a golit de viata cu tot cu protectie,ma mai invart putin sa astept spiritu sa termine,ca sa numi mai ia din viata,in schimb cu un mental termin cu aproape full pv si peste jumate PM:Pimi place foarte mult ninja in duel,si in pvm se descurca bine daca stie sa joace,nu creste ca mentalul,dar cel putin nu da 200k pe o carte

    ai mare dreptate cartile sunt mult mai ieftine :D si armele la fel mai ales la ninja arc un arc corn+9 poate ajunge la pretu de 3-4kk da un fms +9 e mai mult decat dublu si in pvm io cu arcasu nu bag deloc blue (sageata de foc apoi otravita care imi iau ff putzin pm si ma urc pe armat si i rup ;) ) nush dc ziceti k ninja nui bun pvm ios f multumit de el singura problema in pvp e sura bm care ma cam bate dak nu fug oleak si dak nu otravesc ,dak fug zic toti cas las :|

  • da avea dreptate cel care spunea : cu ninja ai still.....da ai still si se vede...dar ca sa il castigi trb sa ai foarte multa experienta pe ninja....acea persoana spunea ca un ninja lvl 80 bate orice ii sta in fata...te contrazic....nu bate daca e lama....nu o sa bata nici o data un saman vindecator de lvl egal:P....ninja arc are insa sanse.....oricum mam lasat de ninja lama pt ca eu urmaresc sa am lvl cat mai mare in acest joc ;) ninja este cea mai stilata clasa (opinia mea) alaturi de saman :D ...cand voi ajunge lvl mai mare cu mentalul imi voi reface ninja lama ( am promis unui amic tot ninjalau si el:) ) in pvp clar ca nu se compara si ca ninja straluceste dar in pvm ninja lasa de dorit...cineva imi zicea ca daca stii juca cu un lama cresti la fel de bn ca si cu un mental....incep sa cred asta vazando pe evolet in top :D ....oricum voi reveni la lvl mai mare cu alte argumente in cazul ninja vs razboinic ;) respect....JOKER


    Intr-un duel cu Ninja si Shaman,samanu devie covorul acelui ninja.Cum poti ma sa spui ca lvl 80 shamanu rupe tot????Cand il bate si sura arme magice...Samanu vindecator e si un trisor,deoarece baga acel leac si ii da viata,ca un fel de potiune rosie si deaia castiga el mereu.

  • Daca as avea ninja ARC de lvl 35+ l'as face usor 50. Nu sunt bun la level mic cu ninja, cand n'am nici iteme, nici skill'uri bune, si trebuie sa ma chinui sa'l fac 30.



    Eu ninja lvl 15, el Warrior mental lvl 38. Un sfert de ora a alergat ala dupa mine. I'am luat mai mult de jumate din viata. M'a prins pe un moment de Stun dupa care si'a descarcat skillurile in mine. M'a omorat logic. Un ninja lama de la lvl 50 bate warriors foarte repede. Nici n'apuca ala sa dea un skill caci e mort. Un arc da un dmg imens. Mai mult decat o sabie. Dar dai mai greu cu arcu' si dai decat intr'o tinta.

  • am batut razboinici mentali pana mi-a venit greata >:D< corpul ce-i drept e mai bun :-? dar am ars si deia :))

  • Defapt la lv mare mentalul este mai bun...si totusi corpul este bun doar pt ca are skilluri cu incarcare mica...deci nu prea te lasa sa respiri

  • asta asa e..cand dau duel cu razboinic,abia apuc sa fac un rulant bun..de multe ori mi se intampla sa dobor adversarul,cand fac rulantul,habar nu am cum dar se invarte in loc,pur si simplu..sau mai sunt fazele alea nasoale cand da cu sabia in tine,te arunca,apoi ca prin minune te trage spre el si continua sa dea..sau cand te arunca departe,sau fugi,cam la distanta unui pod din map1,unde iesi din sat..da un vartej si iti face dmg :| deci nu inteleg cum e posibil..iar ninja,la distanta mica dai ambuscada si ai sanse mari sa rateze..desi razboinicii sunt avantajati..a fost si acel update "minune" daca va amintiti,pt cei care nu stiu,ninja tragea repede cu arcul..la lure nu aveam nici-o problema..au facut un update,iar aucm ninja sta sa intinda sarma destul de mult timp..e mai real,dar l-au cam distrus..daca ar rezolva si bugul la razboinic cu vartejul,care l-am zis,daca rezolva si partea cu pasii unui ninja camuflat si sa nu se mai vada pe harta mica e absolut perfect..in fine :)) era vorba de ninja si razboinic :| razboinicii nu sunt chiar invincibili..si da,un ninja lama poate invinge un razboinic,fie corp,fie mental,trebuie doar sa ai chef de duel,experienta pe ninja si sange rece..mai sunt aceia care pierd timpul..stau pe loc cand sunt langa adversar..orice secunda este importanta :D

  • bah oameni buni spune unu ca ambuscada la M da 1K+ si toti sariti gata lama i cea mai bun, invincibilul bate Bm GATA,


    LA ninja lama strategia conteaza, poti sa ai si 5 P-uri ca tot te bate un mental cu 10 lvl mai mic si cu 5 G-uri daca nai strategie, si ataci doar ca sa te afli in treaba, iar pe BM nul poti bate decat daca te misti cu viteza sunetului si ai viteza vraja 160+ casal lovesti ca spartul in res ce sa spun, LAMA bate corp dac stie sa se fereasca de izbitura daca nu stie treaba lui


    Ti'am citit toate posturile tale si din ele reiese ca tu venerezi mentalul si zici orice ca sa faci mentalul caracaterul suprem. Un lama bate mental in duel. Lama are sansa de critica. Camuflaj + Ambuscada/Atac Fulger + daca ai sansa de 10-15% patrundere pe arma/iteme, rupi un mental in aproximativ 3 secunde. Fa un duel cu un lama de lvl mai mare, experimentat si ai sa vezi.