Ultimul film vazut

  • Talento del barrio (Daddy Yankee).


    Edgar Dinero (Daddy Yankee) este un tanar furios, care traieste in mahalalele orasului Puerto Rico, si care este prins in incurcatura intre viata de bataus pe care o duce in cartierul sau si ritmul cartierului sau. Pe drum, Edgar se departeaza de grupul din care face parte, din cauza ca se indragosteste de o fata de oras, de care el trebuie sa-si ascunda legaturile cu lumea subterana a cartierului rau famat din care face parte. Edgar poate sa fuga, dar nu se poate ascunde de politistii corupti si de legaturile cu oamenii lui. Destul de curand, Edgar se confrunta cu doua decizii pe care trebuie sa le ia: sa moara ca sef al lumii subterane, sau sa traiasca ca si rege al Reggaeton-ului.


    Un film de nota 10, parerea mea.
    Gen: 8 Mile, Notorious, Get rich or die tryin`... s.a.m.d. Este vorba de viata lui Daddy Yankee. Soundtrack si fragmente din film .

  • Need for Speed: Începuturi 3D
    Filmul Need for Speed: Începuturi 3D aduce în lumea reală adrenalina şi libertatea curselor virtuale, plusând pe pasiunea pentru întreceri şi maşini cu sute de cai-putere. Aflat într-o permanentă goană pe şoselele americane, protagonistul filmului trece de la răzbunare la izbăvire, ţinând publicul cu sufletul la gură de la început până la final.
    Tobey Marshall (Aaron Paul), un mecanic dependent de maşini şi curse ilegale, face tot posibilul să ţină deschisă afacerea familiei. Astfel, se parteneriaza cu Dino Brewster (Dominic Cooper), un fost pilot NASCAR, pe cât de bogat pe atât de arogant. În urma unei curse care îl putea salva de la faliment, Tobey este trimis la închisoare după ce partenerul său îl trădează. Odată eliberat, el este hotărât să se răzbune, iar singura modalitate de a reuşi este aceea de a-l învinge pe Dino într-o cursă underground cu miză imensă.
    O acţiune cu cifră octanică mare, Need for Speed: Începuturi 3D impresionează prin maşini puternice, curse contra-cronometru, urmăriri, explozii şi adrenalină, din martie pe marile ecrane.



    Nota mea pentru acest film este: 8.

  • Efecte speciale, actori geniali și ... cam atât.
    7/10

  • [color=#000066]Instructions not included (2013) 10 pentru poveste....in general...un 8.Tot ,,specialul " din film este reprezentant de povestea pe care este bazat.

    Edited 2 times, last by Tiarna ().

  • ultimul film vazut: The World's End ,cu Nick Frost,Simon Pegg.
    Comedie apocaliptica,trebuie neaparat sa-l vedeti!

  • Dupa titlu, vreau sa postati ultimul film vazut si nota personala ( puteti sa spuneti si de ce ).


    Am si eu rugamintea sa nu mai dati recenziile filmelor de pe net. E vorba de parerea voastra personala...vi s-a parut fain filmul pentru ca??


    Mr. Popper's Penguins. Nota 10. E Jim Carrey...e comedie pura.

    If I cannot bend heaven, I will raise hell!

    3513615.webp
    I'd rather die of thirst than drink from the cup of mediocrity!

  • Sabotage


    Un film bunicel sa spun, dupa parerea, nota 7 !


    Mi s-a parut interesant ca il revad din nou pe Arnold :thumbup:

  • Undisputed (2002) - un film superb, la care nici nu am simtit cand a trecut timpul. Nota 10!!! Lectie de viata.
    Este o trilogie. Dupa cel din 2002 au urmat "Undisputed 2 - Last man standing" si "Undisputed 3 - Redemption". Pentru 2 si 3 nu pot da note, pentru ca inca nu le-am vizionat. Dar o sa revin cu parerea maine/poimaine.

  • I spit on your grave 2 => Nota 10

    Edited once, last by cosmycool ().

  • Noah 2014-un film bun dar nici foarte bun parerea mea e ca e prea scurt ,eu ii dau nota 7,5 .

  • The Rock 'n' Rolla - genial film, comedie, actiune, suspans :D.

  • Filmul : "Dod Snø 2 (2014)" un film foarte bun horror comendie spun eu , pentru cei care stiu este continuarea filmului "Dead Snow (2009)"Nota personala: 10