Probleme & Intrebari DT!

  • te referi la monstrii spawnati de metin? sau se intorc din ceilalti? daca la cei din metin, ia-ti samanca, te va ajuta binecuvantarea la damage-ul primit, iar forta la spargerea mai rapida a metinului, inclusiv a monstrilor spawnati. ia-ti iteme cu blocare, iei multa patrundere; coif 60, blocare pe scut, pantofi phoenix, chiar quilini. daca vrei sa dai mai mult, finseaza abanosii, colier papuci cu critica .. tarie pe scut, dar mai bine blocare. licori verzi G

  • Nu inteleg un lucru... la etajul 7, strang absolut toti mobii din camera, ii bag perete iar dupa 10-15 min incep sa iasa usor, usor raspandindu-se in camera. Numai mie mi se intampla?
    P.S. Sunt sura AM.

  • Nu inteleg un lucru... la etajul 7, strang absolut toti mobii din camera, ii bag perete iar dupa 10-15 min incep sa iasa usor, usor raspandindu-se in camera. Numai mie mi se intampla?
    P.S. Sunt sura AM.


    Aceste nu este un bug sau ceva de genul... Pai mobii se misca, nu au o diresctie proprie. Ei se vor misca mereu, iar tu trebuie sa ii duci la loc.
    Succes :D

  • Ziceti-mi itemele foarte bune pentru un Sura AM de 75 cu G-uri sau chiar P-uri vreau sa cumpar unul si iteme dispun de 5kkk buget :) :rocketlauncher:

  • Ziceti-mi itemele foarte bune pentru un Sura AM de 75 cu G-uri sau chiar P-uri vreau sa cumpar unul si iteme dispun de 5kkk buget :) :rocketlauncher:

    -Cercei de abanos + 9 15%sageti 20% vampiri
    -Coif de lv. 41+8/21+9/60+7 20% vampiri
    -Scut de lv. 61(orice tip) +9 20% vampiri 12 int
    -Bratara lacrima cer+9 1500/2000 pv 20 vampiri
    -Sabie Otravita+9 pm 35%+ p+4 PVM
    -Otel/DGA +9 1500/2000 pv 50 val. atac
    -Cizme 29+9 2k pv
    -Colier de aur +9 2k pv


    Iti sugerez sa cumperi un sura de 75 cu P Tais si cel putin G Armura G Teama G Vartej.

  • As vrea sa-mi fac un sura numai pentru DT 7 si n-am mai avut sura pana acum si nu prea stiu multe despre el. Vreau sa-l fac de la 0, Deci as vrea sa stiu urmatoarele:
    1: - Cum trebuie aranjat statusul?
    2: - La ce skill-uri trebuie sa fac G?
    3: - Trebuie neaparat G la toate skill-urile?

  • As vrea sa-mi fac un sura numai pentru DT 7 si n-am mai avut sura pana acum si nu prea stiu multe despre el. Vreau sa-l fac de la 0, Deci as vrea sa stiu urmatoarele:
    1: - Cum trebuie aranjat statusul?
    2: - La ce skill-uri trebuie sa fac G?
    3: - Trebuie neaparat G la toate skill-urile?

    Daca este doar pentru etajul 7 :


    1. full int + full vit - restru str
    2. tais teama armura si vartej
    3. depinde de iteme, la metine totul consta in absorbita de pv oferit de Tais si de damage-ul dat ( M = 5% , g=8% , p = 12%) daca ai si pe iteme cu absorbita si o otravita cu pm mare nu este obligatoriu p
    Armura = aparare mai mutla si reflecta (damage-ul dat in tine , o parte se intoarce in mobi)
    Teama = damage mai mic primit de mobi + sansa de miss (cu cat m-ul ii mai mare cu atat scade damage-ul primit si sansa de miss).


    Poti sa ai M1 daca ai iteme bune (damage mare , absoribta de pv , si blocare atac corporal )

  • 1. Full dex si vit
    2.Trebuie sa faci G la risipire, vartejul dragonului si armura vrajita.
    3.Trebuie g2 sau m6 la magii
    Cu placere

  • Buna am un sura AM akum e lvl 67 in momentul de fata am asa skill si iteme:
    M9 tais
    M4 armura esuaza intruna
    M5 teama
    coif am de 21+5 il schimb dar pe ce ?
    fms md 40 pvm +4
    ee+9 full bns naspa
    dga de sura+9 graba+3 prot+4 ciob nebonusat
    papuci de 29 +9 full 2k pv
    colier ametist+9 full 2k pv
    bratara argint+9 goala
    scut leu_9 20 vamp 20 diavoli 20 eso 20 vit 6 animale 10
    biolog inca 11 sevenire imi trebuie
    Mai am 400kk akum in dimineata asta am vazut un otel sura+6 1k pv 15 sageti 5 abs pv full bns pietrat+4 pret 100kk e de ajuns sau nu pt 7 sau mai caut?
    ce va rog pe voi sa ziceti unde si ce sa schimb item/bonusuri in asa fell incat sa nu am nici cea mai mica problema M-urile le mai cresc pana termin biologul si fac lvl 70 pt ca la 70 as vrea sa ma duc la 7

  • Eu aș face așa.
    - lv. 70


    - aș vinde sufletu și aș cumpăra un otel 1,5/2k pv 10/15 sageti
    - un coif cetate+6 8% otrava ( 20kk-25kk ) sau cetate +8 ( 10kk ) sau +9 ( 40kk )
    - aș rămâne la 70 până termin biologu ( suvenirele 60 apărare ) după aș da un 75 repede ( v2 )
    - aș vinde FMS-U când ajung la lv. 75 și cumpăr otravită +6 pm 37+ ( ieftină ) :thumbup:

  • Salut tuturor,am un cont pe scorpius de nivel 55,pe care l-as putea face 61 pentru DT,acest cont cu aura P,autorizatie 150 aparare,pet,roua alba+ape de aparare si atac,cristal de 10,si vreo 60-70 vampiri cu o buffa de 90 cu P binecuv P forta P reflexie ar putea face un DT pana la 7 singur si sa farmez acolo cu el?

  • Salut tuturor,am un cont pe scorpius de nivel 55,pe care l-as putea face 61 pentru DT,acest cont cu aura P,autorizatie 150 aparare,pet,roua alba+ape de aparare si atac,cristal de 10,si vreo 60-70 vampiri cu o buffa de 90 cu P binecuv P forta P reflexie ar putea face un DT pana la 7 singur si sa farmez acolo cu el?

    Faci lejer dt si poti farma si la 7,numai ca o sa fie enervant sa muti moobi de langa metin,dar asta te priveste doar pe tine,cu ce ai zis mai sus nu ar trebui sa ai probleme.

  • De la ce level pot intra la 7 ? Am fost ieri cu un caracter de 46 , am dat click pe fierarul ala de la 6 si m-a dat in fata DT...

  • Topic unit cu cel dedicat.
    @k3Mircea, mai multa atentie pe viitor unde postezi


    De la ce level pot intra la 7 ? Am fost ieri cu un caracter de 46 , am dat click pe fierarul ala de la 6 si m-a dat in fata DT...


    De unul singur poti urca de la level 75 in sus, dar daca ai un caracter de 75+ care sa solicite trecerea la urmatorul etaj(prieten/caracter de-al tau), poti urca si cu cel de 46.

  • cam ce iteme ar trebui pentru un war 75 . p aura g1 iures. autorizatie 150 aparare. buff G-uri . sa faca dt singur si sa reziste la 7 la farmat ?

  • o mica schimbare de planuri:)).
    pentru dt o sa am un sura 75. buff .G . as vrea sa stiu ce iteme trebuie sa rezist sa urc singur si la etajul 7 sa bat metinul fara sa fug de langa el . Iar in legatura cu skillurile .. E de ajuns G1 tais armura si teama ca sa rezist ?