Bug la shop

  • Salutare!


    Tocmai ce am ramas cu sechele un ultimele zile din cauza unei intamplari ce m-a marcat, asta datorita faptului ca a fost prima data cand mi s-a intamplat.


    Treaba sta in felul urmator: am crescut in v4 o perioada de timp, mai bine de o saptamana, si am strans flori pentru roua, evident. M-am dus am rafinat roua rosie, si am primit o roua din care puteam sa scot niste yang frumusel, mai exact roua rosie 15 minute 15 critica. Am primit 110 din acele exemplare, le-am despartit frumos in cate 10 bucati, si am pus pe shop la 35.555.555yang per 10 bucati.
    Sa tinem cont ca eu verific shopul si inainte si dupa deschidere, IN SPECIAL atunci cand am iteme care valoreaza suma de mai sus. Tinem cont asta, da? Ei bine, la nici 10 minute dupa ce deschid shopul, urlete si tunete, a picat CH1 pe Carpathians, pe la 1 noaptea. Toti au zis ca a picat CH-ul in timp ce eu bateam in beta la metine, nu puteam sa ma opresc instant sa refac shopul, asa ca am revenit la vreo 10-15 minute pe shop. Surpriza? Mi-au disparut 90 de bucati, fara a primi yang in inventar, fara nimic. Aveam 1.5kk in inventar, am vandut doar un tais la 4kk, deci aveam 5.5kk. Daca as fi gresit pretul la roua, as fi pus sa zicem un 5 in minus, acesta fiind shop normal, nu offline, nu kasmir, pur si simplu normal, daca as fi gresit suma, unde sunt restul de yang? Pe de alta parte, nu stiu daca ati incercat, dar in ziua de astazi, nu merge sa pui un item in shop la 0 yang decat daca pui acel 0 in fata intentionat, cum as fi eu atat de nebun incat sa-mi vand bunurile farmate o saptamana jumate pe gratis? Reflectati la ce am zis mai sus ca sa va mai spun una, pe un alt caracter, dupa aceasta intamplare, s-a intamplat in felul urmator, shop premium offline cu kasmir, am pus fasole in shop sub pretul pietei, s-a cumparat fasolea, si ce sa vedeti? Nu aveam yangul. Am inchis metinul si am revenit, si aveam yangul in shop.. drept urmare foarte mare delay. Drept urmare am primit yangul pentru ca era shopul offline si a fost delayul. Acelasi lucru s-a intamplat si cu shopul de mai sus, doar ca pentru ca nu mai era online, fiindca a picat ch-ul, nu am primit yangul, daca era shop offline, primeam banii.


    Spun acest lucru si aici, sa-mi exprim nemultumirea, am explicat acest lucru cat se poate de clar. Eu cred ca nu stau sa inventez povesti asa de la mine.. Spun asta aici pentru ca nu am primit nici un fel de ajutor de la echipa de support pe ticket, primul ticket mi s-a inchis in nas fara vreo verificare, motivul a fost ca am gresit eu pretul.. Pai cum sa gresesc pretul? Cum sa pun la 0 yang cand eu verific inainte si dupa deschiderea shopului? Daca greseam o singura cifra si puneam fara un 5, unde sunt restul de yang? Cea mai grea parte, este ca nu poti dovedi nimic, nici macar cu filmare sau poza. Dar totusi, si daca ar fi fost asa, vi s-ar fi parut normal sa facem poze si filmari inainte sa deschidem un shop?


    Am facut primul ticket si v-am spus cum s-a raspuns, bineinteles am deschis altul si la acela nici nu s-a mai obosit cineva sa-mi raspunda, s-a inchis direct cu motivul ca s-a raspuns deja. Nu vreau sa jignesc pe nimeni, e o critica constructiva la adresa supportului si la faptul ca am facut o cerere de ajutor, la care nimeni nu s-a sinchisit sa ridice un deget sa faca verificarile de rigoare, sa vada ca pe cont nu s-au facut negoturi si ca am inventat eu vreo minciuna.


    Aveti grija pe viitor, baieti, cu shopurile, sa nu patiti si voi la fel! :thumbsup:

    "Go away I'm.. not fit to be near you now!" J.Delaney.

  • cand faci tiket peste cel la care s-a raspuns deja si nu esti multumit poti cere sa urce tiketul la un superior.daca nu faci asta se va inchida fara nimic altceva cum ai spus si tu.am patit si eu asta.un raspuns o data primit va ramane asa fara continuare de la acelasi grad de gm.trebuie sa ceri tu trimiterea catre un superior daca doresti