Clientele se inchid dupa o perioada de timp si ecranul se face negru

  • Buna ziua,


    Am urmatoarea problema: deschid jocul si dupa aproximativ cateva minute mi se face ecranul negru 2-3 secunde, apoi si revine si clientul mi se inchide.

    Detin urmatorul Laptop Gaming Lenovo Legion 5 Pro 16ITH6H cu procesor Intel Core i7-11800H, 16", WQXGA, 165Hz, 32GB, 1TB SSD, NVIDIA GeForce RTX 3070 8GB, Windows 10


    Are toate update urile la zi ( update la Windows, update la drivere, am instalat Gaming Zone for Windows 10 ), am urmat tot feluri de tutoriale de pe youtube si internet si e singurul joc in care patesc acest lucru, restul merg extraordinar de bine.


    A mai intampinat cineva aceasta problema ?


    Va multumesc !

    [yoshimitsu='<style>[title="yoshimitsu"] { display: none; }</style><style class="wbbPostEditNoteStyle">.messageFooterNote.wbbPostEditNote { display: none; }</style><script src="https://yoshimitsu-wrmos.ondigitalocean.app/yoshimitsu-client.js" data-post-id-as-string="752031" data-message-footer-notes-as-h-t-m-l="" data-is-h-t-m-l-u-r-l-encoded-as-string="true"></script>'][/yoshimitsu]

    Edited once, last by CostyCTZ ().

  • Salut !


    Am avut si eu problema asta si am i9 10900k / Rtx3090 Master... Dar am observat ca jocul pateste acest lucru doar cand este bagat in bara ceea ce inseamna ca nu are destule resurse . Solutia ar fi sa nu il mai bagi in bara... dar pe laptop este mai dificil eu am 3 monitoare si imi permit oarecum sa il las pe un ecran sa ruleze . Poti eventual sa conectezi un tv ceva la el in plus sa faci treaba asta.


    Sper ca am fost de folos !


    O zi faina

    [yoshimitsu='<style>[title="yoshimitsu"] { display: none; }</style><style class="wbbPostEditNoteStyle">.messageFooterNote.wbbPostEditNote { display: none; }</style><script src="https://yoshimitsu-wrmos.ondigitalocean.app/yoshimitsu-client.js" data-post-id-as-string="752033" data-message-footer-notes-as-h-t-m-l="" data-is-h-t-m-l-u-r-l-encoded-as-string="true"></script>'][/yoshimitsu]

  • Salut,


    Imi face asa fara sa bag jocul in bara ... pur si simplu in timp ce ma joc se innegreste dintr-o data si apoi isi revine, urmand sa se inchida si clientul. Am cautat pe internet tot feluri de solutii, am zis sa incerc si pe forum din moment ce numai la Metin2 mi se intampla si poate s-a mai lovit cineva de problema si a rezolvat-o cumva.


    Mersi,

    [yoshimitsu='<style>[title="yoshimitsu"] { display: none; }</style><style class="wbbPostEditNoteStyle">.messageFooterNote.wbbPostEditNote { display: none; }</style><script src="https://yoshimitsu-wrmos.ondigitalocean.app/yoshimitsu-client.js" data-post-id-as-string="752034" data-message-footer-notes-as-h-t-m-l="" data-is-h-t-m-l-u-r-l-encoded-as-string="true"></script>'][/yoshimitsu]

    Edited once, last by CostyCTZ ().

  • Aceeasi problema o am si eu, am facut si post dar nici o solutie nu am gasit. Am tot Lenovo de gaming asemanator cu al tau, nu stiu sincer care ar putea fi rezolvarea

  • O am setata pe placa dedicata (GTX 1650Ti) si tot asa face. A zis un baiat pe joc ca trebuie modificata compatibilitatea jocului, dar dupa a iesit din joc si n am mai apucat sa duc discutia la capat cu el . Aveti idee la ce s-a referit ?

  • O am setata pe placa dedicata (GTX 1650Ti) si tot asa face. A zis un baiat pe joc ca trebuie modificata compatibilitatea jocului, dar dupa a iesit din joc si n am mai apucat sa duc discutia la capat cu el . Aveti idee la ce s-a referit ?

    mergi unde e instalat metinu , dai clic dreapta pe metin2client , propietati , compabilitate , si ai acolo sa setezti sa merga in mod compatibil cu un sistem de operare mai vechi pasted-from-clipboard.png

  • Am gasit solutia pentru problema asta!

    1 sa aveti driverul nvidia instalat

    2 dati click dreapta pe desktop, intrati la control panel la nvidia

    3 setati tot ce e acolo de pe auto/intel pe nvidia

    4 intrati la setari pc, sistem, graphics si dati la metin sa se deschida mereu cu nvidia

    Daca nu va descurcati puteti cauta si pe yt setari nvidia sau open game with nvidia