Posts by hanjin

    la fel si la mine. cate tichete tre sa fac? de ce nu va ocupati de platforma vietii? inainte de platforma asta grozava in 1 minut eram pe joc acu am nevoie de 5 minute. eliminati-o daca nu e buna, si va pot zice eu ca nu e buna, si ca mine si altii

    Mai oameni buni in alte jocuri nu sunt atatea deconectari, si merg foarte bine. Mentenanta se face fara deconecatare si cand reintri in joc ti se updateaza jocul. Si toate porcariile pe care vor ei sa le bage in joc ar putea sa le testeze pe un server mirror prima data si apoi implementarea sa se faca in 10 20 de minute (dar asa nu s-ar mai pierde costume, pet, si restul de avantaje cumparate). Dar daca merge si asa de ce nu? Macar mai scot si ei ceva banuti. Chiar nu vor sa arate ca au evoluat si ei si pot face update fara inchiderea serverelor. :thumbdown:

    Pt cei care nu gandesc ca se poate face test pe un alt server (beta), si apoi sa implementeze pe serverele obisnuite ceea ce vor va urez costume pierdute si peturi moarte

    GF eu am o sugestie: pe serverele private sant pietre +9. La noi cand le implementati? Plus ca mai sant cateva pietre care noi nu le avem. Aaa, si daca tot santem aici, mai sant armuri si arme care noi nu le avem. Introduceti si alea. Si da, cineva mai sus zicea de lycan feminin, si daca tot e vorba de lycan, poate mai bagati un set de magii, adica lycanul are doar un set, pe cand restul raselor au 2 seturi.

    Iar vorbim degeaba. Cainii latra, ursul trece. Putem noi sa zicem ce vrem ca GF a luat deja hotararea, partea nasola ca nimic din ceea ce zicem noi nu ii interseaza.
    Toata comunitatea a zis "NU" la mitica. Ce au facut ei? Bine ma, nu o bagam (acum - dar asta nu au mai zis). Si peste scurt timp, mare anunt mare, de azi pe maine, ca sa nu mai poata face lumea galagie, va bagam alchimia mitica. Ca e fara folos daca nu iese full, asta e altceva, dar va dam posibilitatea sa schimbati, un fel de castigurile din viata de zi cu zi: poti castiga, dar nu inseamna ca si castigi. La fel si cu asta: poti schimba, dar nu inseamna ca si prinzi ceva.
    Acu la fel si cu bonusurile 6/7. Sa vedem cand reuseste, si mai ales sa vedem cum poti schimba. De fapt cum, e simplu, baga bani. Cat? Fara numar. Ce bonusuri? Cat de naspa, ca sa bagi cat de mult.
    Si uite ca iar ne-au dat tema de discutii, ca sa nu sarim la beregata ca de ce nu rezolva probleme existente.
    Lasa ca alea nu trebuie rezolvate ca e mai urgent sa bage alte chestii mancatoare de bani.

    eu am o alta intrebare: chatul vad ca nu mai merge, asa ca trebuie sa intreb aici daca e bug la SS din nou. de o saptamana+ tot citesc SS sa trec de la G10 la P si nu merge.

    eu atat mai zic: degeaba ne agitam pe aici ca nu se mai schimba nimic. daca ne convine mai jucam daca nu, nu. e doar o parere de rau ca si-au batut joc de jocul asta si un gust amar sa vad ca nu santem luati in considerare nici macar intr-un joc pe care l-am ales pentru a ne relaxa.
    pe de-o parte vin dezvoltatorii jocului (aia din germania sau unde au sediul real) si ne baga tot felul de updateuri mai mult sau mai putin folositoare si pe care trebuie sa le acceptam (doar noi am ales jocul asta si ne place) si pe de alta parte vin jucatorii care au toata ziua la dispozitie sa ne strice si distractia (ce daca tu muncesti si nu ai vreme sa faci alchimie? cumperi de la el)
    pana cand vom gasi un joc asemaantor si fara P2W ramanem aici. eu am mai luat o pauza de cativa ani, acu imi pare rau ca am reinceput

    @Fofarlica din pacate e mai rau trebuie 81 de flacari de alea la un singur plus, daca prinzi bonusuri ca la iteme... cred ca intelegi. nu stiu de unde iei tu flcari cu 70kk dar pe orion sant 90 100. daca faci un calcul cate trebuie la un singur plus nu prea iti vine sa mai faci

    10 zile nu faci nimic ca esueaza tot dar in ziua 11 faci pentru o luna.Acum nu veniti si spuneti ca nu e asa ca ar insemna ca nu cunosti deloc jocul.


    Spunea HalfOp ceva ca daca stii metinut poti schimba bonusul de la parola depozit.Am 3 exp si as vrea 3 mobi.Cum fac sa-l schimb?

    pai se pare ca tu cunosti metinutz, de ce mai intrebi pe Half cum sa schimbi?

    Oare imi pot exprima o opinie fara sa vina unul doi si sa ma acuze fara motiv aici?
    Daca tot gasesc diferite cai de a ma adapta si a folosi orice implementare in avantajul meu te rog sa ma lasi asa.Daca vrei manusa faci un jad/rubin antic si-l dai pe un voucher 50/100 md si ai manusa site.Sincer.O ai o luna de zile.Nu veni acum si-mi spune ca nu se poate.Se poate si inca foarte usor.Pe urma urmatoarea luna cu manusa site si manusa metin iti va veni foarte usor sa faci yang de inca 2 vouchere si ai pe inca 2 luni si tot asa.In 3-4 luni faci manusa pe 2 ani fara mare efort si fara sa te afecteze prea mult.Voucherele se vor cumpara iar cei care baga bani si tin jocul asta ca sa-l joci tu gratis au yang sa-si cumpere otravita aia pm 50+ sau alchimie mitica.
    Nimic nu este gratis.Daca iti place jocul adapteaza-te.Daca te-ai plictisit de el gaseste altceva.Cam asta e scopul gf acum.


    Pentru mine e perfect cu manusa asa.Am 50 drop in plus.Nici nu visam acum o saptamana ca va fi asa.Pacat ca nu mai am manusa cufar ca s-a consumat.Sincer daca s-ar baga in IS as cumpara-o si pe aia.Si nu,,,nu bag asa multi bani cum crezi tu.cu 50 ron pe luna merge sa ma relaxez si eu pe ce pot.daca e pe un joc virtual nu vad care e problema.Altii dau bani si pentru mai putin si mai nociv.


    Si nu tin partea nimanui...si asa nu te ia nimeni in seama.Astept de o saptamana sa primesc recompensele alea afurisite pentru 80 misiuni si nu-mi zice nimeni nimic.La 3 zile mi se spune sa astept.Am tichet facut de pe data de 24.Azi face 4 zile.Dar nu am ce face decat sa astept desi incet incet incep sa cred ca nu le mai primesc desi era dreptul meu pentru munca facuta, timpul acordat si investitia in bani facuta.

    cum faci jad/rubin ala de care zici? daca nu ai manusa. mai asteapta dupa recompemse ca se pare ca ai timp, noi astialalti mai si lucram si poate mai avem si o viata personala care nu vrem sa o petrecem in fata monitorului. (as prefera sa fac alchimia in 1 ora sau sa te platesc pe tine sau pe altii ca tine sa o faceti si eu sa intru doar pentru generale sau pentru un boss, 2. si prin asta ma refer ca inainte se putea cumpara alchimia, da prefer sa o cumpar decat sa ma bat cu tine sau cu altul sa imi fac loc sa farmez)

    - Reducerea manusii la 50% ( pentru playeri de lv mic) propun schimbarea manusii ucenic din cufar, cu una site pentru o luna de zile. Intr-o luna daca nu creste de la lv 30 la lv 40 ( spre ex) inseamna ca farmeaza, si isi poate lua voucher.

    si pe ei (aia mici), presupunand ca sant incepatori (slabe sanse) cine ii anunta ca daca stau la nivel 30 sa faca magiile pierd manusa, si is considerati farmeri? incercati sa jucati un joc nou si o sa va dati seama ca nu stiti nimic despre acel joc, deci cei mici (si noi, nu cei vechi) de unde sa stie?

    Eu unul deja m-am resemnat ca cei de la Gf au stricat jocul si l-au dus mult dar mult spre item shop. Costume doar de15zile ,alea de 30din cufere dacă ai noroc ,acum mănușa de drop , cum a zis cineva mai sus exp la breasla, chestiile astea sunt doar strict item shop.
    Update-uri care nu ne sunt necesare doar ca half vine si ne zice ironic ca nu suntem noi mulțumiți niciodată ,nu ai cum sa fii mulțumit cu bătaia de joc.
    Mă uitam la stafful comunității turcești si am observat că membrii staffului răspund fără a fii ironici, stau cu playerii la discuții și le asculta problemele. La ei de ce se poate așa și la noi nu?

    poate din cauza ca nu sant romani, si sant luati in serios? din pacate am vazut in toata europa cum strainii se ajuta unii pe altii si romanii isi intorc spatele unul altuia. normal ca nu santem luati in serios
    cand au facut scandal legat de noua alchimie au facut toate regatele si au postat pe yt. noi ce am facut?

    Nu pare sa fie nimic care sa te oprească să schimbi parola înapoi cum o aveai după ce ai luat bonusul, iar în afara de conturile de depozit unde aveam parola 000000 nu pare să ceară obligatoriu schimbarea. E o idee bună de a aduce la cunoștință ce înseamnă securitatea parolei, în contextul în care am tot văzut lume plângându-se pe chat ca li s-a spart contul.

    in caz ca ti-a scapat: nu MAI poti pune caractere consecutive (acel 000000 de care zici) sau crescatoare/descrescatoare gen 1234/654 ;) si trebuie schimbate la toate conturile la care folosesti depozit

    chiar faceai sute de mii de euro? sau invatai intr-un an 2 limbi straine? ok
    la ce mai stai sa pierzi timpul? aaa, stiu, oamenii mai au nevoie de relaxare, si 2 3 ore pe zi pe metin nu mi se pare o tragedie. bine acu trebuie sa mai lungim pt asteptare la depozit, la logout nu mai este 3 secunde numai 10, si uite asa. nu mai este schimba canalul, ca nu e folositor... apropo sarcasmele le-am invatat de la profesor bun ;)
    daca nu se intelege cine e profesorul, va spun in privat

    cu acasta implementare te pune de la inceput sa iti pui alta parola ca masura de siguranta, ca multi au "000000". Dupa schimbarea parolei sus in bara de bonusuri ai +20 aparare ca si bonus pt 90 zile. Dupa urmatoarea schimbare o sa.ti dea alt bonus... In total sunt 4 bonusuri in decursul a 4 schimbari de parola. :)

    si ma ajuta cu ce? app vezi ca la fiecare e diferit, la mn de exemplu e 3% impotriva mobi, altii au 1% exp etc
    pana acu stiam parola, acu de fiecare data trebuie sa mai stau 10 secunde sa bag parola noua ca o bag cea veche din obisnuinta <X:thumbdown: