Posts by joshcamora

    Tocmai ce s-a introdus pe item shop un cufar ca si recompensa pentru o greseala ce s-a facut in legatura cu evenimentul de vara. Problema e ca cei care beneficeaza de cufar sunt doar acei jucatori care au terminat misiunea cu dintii de orc si au contul mai vechi de 3 luni. Adica eu daca mi am facut cont la sfarsitul lunii iunie si am terminat biologul cu dintii si cu blestemele si am nivel 61 nu primesc cufarul, e jenanta conditia asta, azi maine micile cadouri ce le dati in urma greselilor voastre o sa fie conditionate de cate md au fost cheltuite sau mai stiu eu ce conditii prostesti.:dash::thumbdown:

    Si ar fi mai bine sa primeasca si cei care au sute de conturi, pentru misiunea zilnica de exemplu, cate doua cufere pe fiecare cont?:dash:nu te-a tinut nimeni sa nu iti faci biologul

    Am si eu o problema. Am jucat metin in urma cu 14-15 ani, inainte de fuziune si am vrut sa reintru in joc . Problema este ca nu imi mai stiu id-ul si parola la unul din conturi. Se poate recupera cumva? Si cum anume?

    Da, numai spune ce cont ai vrea si iti dau ei unul, nu e problema. Acum serios, din moment ce nu mai stii nici ID, nici parola, cum crezi ca te poate ajuta cineva? Singura ta sansa este sa te loghezi cu mail-ul pe platforma si sa vezi acolo ce conturi ai. Daca ai acces la mail, poti reseta parola la platforma daca nu o mai stii. Dar nici nu era pe platforma atunci, trebuie sa te inregistrezi probabil. Oricum, sansele tale merg spre 0 din pacate

    Pro, ar fi o idee foarte buna, sau orice alta modalitate de a muta un cont de pe o platforma pe alta. Numai sa se poata:wacko:

    Un update la postul anterior, am reusit pana acum sa strang 425 oua. Aveam in plan sa fac 750 pana la final, dar cum nu prea am mai jucat, cred ca in jur de 600 voi face. In medie, pica un vrajeste la 10 oua (30 deschideri). Per total sunt foarte multumit de eveniment, mai ales ca am participat si la primele editii (chiar si prima), cand erau ploi de metine. Este mult mai profitabil acum. Sa dau un exemplu, ieri din 4 ture (4 ore), am adunat 42 de oua magice. Am profitat de Jigsaw si am farmat de la ora 22 la ora 02, cea mai buna tura am spart 21 din 24 metine posibile in total pe ora de respawn.


    Nu este vina nimanui ca nu stiti jocul, cu doua ore pe zi de farm se putea ajunge lejer la 600 oua. Trebuie sa ai un caracter bun, iteme si alchimie, damage mare, viteza maxima de miscare, sa afli minutele de respawn. Dar mai bine ne plangem pe forum decat sa facem o strategie. De asemenea, doar nu vreti sa va dea altcineva mura in gura ponturile.


    Sansa la magic cum spunea cineva mai sus, chiar este 50% si eu am batut fara manusa site. Pentru ca luna asta farmez doar la oua magice, si atat. Cat am calculat, am avut sansa de la 45% la 55%, asadar 50% este sansa corecta de drop magice.

    E important sa zici si cat timp joci pentru ouale alea. Eu am venit de la 5:30 de la lucru. Am colindat 40 minute map1 am gasit 2 metine din care nu a cazut nimic si 20-30 jucatori care le cautau. Am renuntat si m-am dus in turnul demonilor. Acolo am mai gasit 2 din care am luat un ou magic intr-o ora. Pe urma am zis. Dao ma dreq. Schimb pe celalalt cont si merg in Hartiile Beta. Dupa 1h am renuntat ca nu am gasit nici un metin. Asta s-a intamplat 2 zile la rand pe urma am renuntat la joc. M-am dus sa ma joc Apex. Daca nu lucrezi si joci 5-16 ore pe zi faci 50 metine ou, dar pentru ceilalti. Mda, nu mai are rost sa continui.

    In medie, 6-7 oua magice la 40-45 minute. Este mult? Nu cred. Sparg intre 8 si 14 metine pe spawn (maxim am reusit 16, din 24 totale). La un calcul simplu, aproape 20 oua magice la 3 ore. Doar imagineaza-ti ce ar insemna acum sa fie hartile pline de oua ca inainte, pai eu mi-as bonusa in 30 zile seturi pentru 10 caractere cel putin. Complet


    Si hai sa fim seriosi, nu imi plac exagerarile, ai pus din burta 20-30 playeri, fac pariu ca in 24 de ore nu identifici 20 playeri DISTINCTI in map2. Ce va mai place sa exagerati!

    Am jucat la primele editii, erau ploi de metine. De la temnita maimutelor pana la giganti, peste tot era absolut plin de metine. In alt an, am facut extrem de multe oua magice deoarece farmam la regina paianjen (nu mai stiu daca erau 4 sau 6 CH), si aveam ou la fiecare regina. Dar asa cum s-a spus, atunci te chinuiai sa spargi metinele si nici dropul nu era wow. Si acum poti face bani, eu am 152 oua magice pana acum si nu am mai batut de duminica. Deci se poate si acum. Intr-adevar, ar merge macar 6 oua pe CH, dar este ok si asa. Estimez sa fac lejer 200w pana la finalul evenimentului, asta daca voi farma ca si pana acum. Eu sunt multumit cu 200w in 30 zile doar din eveniment, in 2010-2014 categoric nu puteam ajunge la aceasta suma indiferent ca era plin de oua metine. Spor la joc

    Buna ziua ce iteme imi trebuie pentru razboinic de nivel 64 tip aura pt a creste bine in v2-sd3 pana la 70-75???

    Ca sa tii cu mantii in SD3 pentru ca acolo cresti cel mai usor, fa-ti un set de foc. Pantofi de bambus si colier de lemn +7/+8 sau chiar +9, goi, coif si bratara cu 10/15 foc, o armura cu 15 foc. Daca ai si putin PV pe ele nu ai treaba. Fa-ti si un pet daca nu ai, pentru ceva aparare si pv, si daca iti permiti si un talisman foc cu ceva insecte, si costum cu foc. Cu 50-60 foc nu ai probleme

    Total de acord, in special pentru ingerul cu coasa. Nu mai este deloc profitabil sa faci ingeri, iar eu m-am apucat din nou de joc dupa ce am renuntat aproximativ prin 2015. Joc metin2 din 2010 si la inceput era mare lucru sa faci DT-uri. Acum, tot ce fac este sa fac alchimia pe 10 caractere, si si asta este enervant deoarece de multe ori sunt altii cu caracterele mari in templu si abia poti face coruri. Trebuie diversificat putin farmatul, este prea mult axat jocul pe alchimie acum. Mai bine as face run pe fiecare caracter in parte si asa as face si cioburi, si lazi inger sau orice drop atractiv s-ar baga. La un moment ti se ia de atatea cioburi si nu stiu cat vom rabda cei care am revenit pe joc. Nivel mare nu imi trece prin gand sa fac prea curand, in afara de Meley nu cred ca este ceva mai profitabil de alchimia. Si nu am timpul si rabdarea sa ma apuc de Meley vreodata:lol:


    Un mare pro, nu numai pentru inger/azrael, ci pentru noi oportunitati de farmat la nivel mic si mediu. Prea jucam toti numai sa facem cioburi.

    Tinand cont de dificultatea metinelor din padure si de resursele jucatorilor pe care sunt nevoiti sa le consume pentru a le sparge cred ca ar fi o idee buna. Ar motiva jucatorii de lvl mare sa ramana in padure si nu ar mai farma prin map 1 sau 2 Deci un mare Pro!

    daca si cu alchimie si toate chestiile noi va plangeti la metine....noi cum le spargeam in trecut?