Posts by Esprit

    Ai nevoie de minim level 50 sa intri in SD3.


    Nu exista limita de level pentru pesterile paianjenilor, FluxxG, indiferent ce nume le dai, V1, V2, SD3 :). Informeaza-te inainte de a induce in eroare jucatorii, citeste pe wiki italian , de exemplu.
    gosplays, la acel nivel nu merita sa te chinui in SD3, poti incerca dinainte, insa vei lua stunuri destule si nu vei reusi sa omori destul de rapid paianjenii astfel incat sa ai drop bun.


    Edit:FluxxG, in ghid se refera la camera cu baronul si baroneasa paianjen, nu la SD3, citeste cu atentie.

    1. In mod normal, un sura arme de 70 cu masterele tale rezista in camera mare fara probleme.
    2.Bonusul de tare impotriva animalelor nu are efect in v1-v2, s-a discutat de nenumarate ori.
    3. Imun ai nevoie in SD3, daca nu gasesti libera o camera cu respawn bun in v2, treci in SD3, unde este mai liber.
    4.In cat timp vei face lvl dorit depinde de cum rezisti, blana a dat un raspuns foarte bun tot in acest topic in cazul unui sura de lvl 72 aproape, puteai face calculele:

    Quote

    Cu 1 inel de o ora in aproximativ 6 ore in SD3 unde sunt camerele mari ,
    in v2 undeva la la 8-10 , manti in sd3 aproximativ 60 pe ora + 6 ore =
    360 , in v2 10 * 60 = 600


    , nu ai dat informatii despre coif de exemplu-ce plus are si de ce lvl este, la fel in cazul papucilor si colierului, nu vad nici platosa.


    Repet: degeaba aduni iteme cu acel bonus, este inutil la paianjenii din SD1-SD2-SD3. Inainte de a strange iteme, intereseaza-te pe forum sau citeste pe wiki(citez:Special bonuses on items,like strong against animals, are useless) . Ai primit deja avertisment pentru inducerea in eroare a celor ce citesc topicul, tot cu acest bonus insistai si acum o luna, nu exista bonus de "tare impotriva" pentru paianjeni. Daca tu insisti, e alegerea ta, dar pastreaza-ti parerea pentru tine, nu da informatii gresite.

    Asta mi se pare cea mai buna implementare sa faci din papuci +0 papuci +9 de nivelu mai mic decat cei +0, abia astept sa apara lykan asa mai revin si eu pe metin2ro:)


    8| "Asta" cu papucii este un bug care va fi rezolvat, de exemplu din niste quilini +0 nu poti sa mai obtii phoenix +9. Este precizat in acea postare ca este vorba de buguri care se vor rezolva..de unde pana unde implementari..Of.. :facepalm:
    Scuze Adrian, amandoi am postat despre aceeasi problema.
    *Avertisment pentru offtopic.Elyome


    Nu inteleg cum ai vrea tu sa cresti 99 pe camere,mie mi se pare ca de la 90 in sus se creste foarte greu si cu 100/150% xp si trebuie rabdare multa.Parerea mea:cumpara-ti iteme pentru comandanti,ia vreo 4-5 si creste pe ei(daca esti sura am merge si cu 10 odata :)) ),e cu mult mai bine ca si crescutul pe camere.Bafta!

    Asta daca esti pe un server nu foarte aglomerat si ai o breasla in spate care sa aiba grija sa nu fure altii generalii :). Daca vrei sa cresti linistit si nu sa te bati cu altii, merge si pe camera. La lvl 102 in camera 20, cu inel+acadea+inel din itemshop+eu cu bratara iubirii si cartea comandantului, face un sura arme cam 10% pe ora, ceea ce mi se pare destul de bine. Iar in camera 20 stau de cand avea sura lvl 98, pana atunci a crescut in 45..
    P.S: Normal ca vor conta si itemele cu care esti echipat....caracter full pvm+iteme full diavoli+iteme cu ceva bonus de exp+cureaua iscusintei+saman cu conducere P, etc.

    Atunci explicate-ne si noua, jucatorilor care ne pierdem sute de ore sa obtinem o bacgheta cine este de vina daca comunitatea Ro nu e de vina, si de ce pe metin2.de dropu e normal iar la noi pe metin2.ro ne pierdem timp si bani sa obtinem o bagheta ?

    Ceea ce a incercat sa-ti explice este faptul ca dropul este acelasi pe toate comunitatile, nu a setat Gameforge un drop diferit special pentru metin2.ro. Nu inteleg de ce atat scandal pentru baghete, tot foarte greu picau si la celelalte eventuri de Halloween dar, pur si simplu, nu consider ca merita farmat pentru ele si, cu atat mai mult, nu merita sa dau banii pe ele in itemshop. Tinand cont de ce poti obtine cu ele, prefer sa cumpar din itemshop ceea ce ma intereseaza: acadea-pentru crescut, costum-pentru amuzament, etc. Dar, ca intotdeauna pe comunitatea noastra, un event trebuie sa devina o sursa de profit in loc de o ocazie de distractie.

    Din februarie 2013 a fost activata in joc si rezistenta la foc, citeste aici . Este bonus PVM, damage-ul mobilor din Tara de Foc poate fi redus cu iteme cu "rezistenta la foc". Din ce poti citi si pe wiki italian, este utila si "rezistenta la magie", rezistenta la sageti nu are efect. Singura problema pe care o va intampina in DT va fi timpul de la etajul 5 :), bine, Grago nu a precizat nici ce iteme are pentru acel sura, nu apararea ii va face probleme ci atacul....la etajul 7 de la lvl 73 nu il mai ataca mobii atat timp cat are teama activata. Iar lui alyshor99 ii urez sa-si implineasca visul :), desi nu poti farma eficient, asa ca nu vad de ce sa piarda timpul acolo la lvl 42.


    bonusul de tarie impotriva vampirilor este util in V2.

    Mobii din DT +catacombe+ o parte din mobii de pe munte(oamenii ciumei,arcasii, etc si din metinele de 50) = vampiri. Pentru paianjenii din V2 nu exista bonus "tare impotriva". Ti-as recomanda sa nu dai sfaturi gresite celorlalti jucatori.

    Multumesc frumos Espirt...
    Chiar daca 999Md mi se pare prea mult o sa incerc sa strang pentru aceasta fuziune a serverelor...;)
    EDIT: Ai putea daca se poate sa-mi dai acel link unde scrie ca acel item costa 999md..?

    Wiki italian-Biglietto giramondo . Tine cont, un singur caracter, nu un intreg cont. Daca pe un server ai pe cont caracterele A B C si D, pe altul caracterele W X Y Z si vrei sa muti caracterul A, de exemplu, trebuie intai sa stergi unul din caracterele W/X/Y/Z, caracterul A va fi mutat cu echipamentul de pe el si cu ce are in inventar, trebuie sa nu faca parte dintr-o breasla si sa nu fie casatorit. Mai multe informatii fiti siguri ca vom primi atunci cand va fi cazul, adica dupa fuziunea de pe metin2.ro....cand va fi aceasta.


    Intrebarea mea :pillepalle: : Daca se va uni serverele as putea aduce de ex contul de pe volanos pe pegasus?...sau inevers?
    Multumesc frumos!

    Pe comunitatile unde a avut deja loc fuziunea s-a implementat in itemshop un item cu care sa iti poti muta un caracter de pe un server pe altul, exista doar o singura problema, pretul: 999 MD. Puteai afla lucrul acesta citind tot in acest topic in postarile anterioare.

    Eu nu inteleg de ce asteptati atata fuziunea asta, mie imi este scarba doar cand aud de asa ceva...nu va este de ajuns cati jucatori sunt pe fiecare server in parte, voi va dati seama ce haos ar fi cu 13 servere unite ? Fuziunea se face pe serverele din alte tari, care au vreo 3-4 servere in total, nu pe oficial precum ro sau pol care au foarte multe servere.

    Si nici pe mine nu ma incanta cand vad ca unii posteaza fara sa stie macar ca serverele poloneze s-au unit de foarte mult timp , asa multe cum erau, din vreo 26 au ramas 7....nu am pretentia sa fi citit cineva ce s-a scris de-a lungul timpului aici, dar macar un minim de informatii tot ar trebui sa aiba.


    Luna aprilie:
    Locul 1: lucrarea 3-BrainFKr-20 voturi
    Locul 2: lucrarea 7-Bogdanz04-13 voturi
    Locul 3: lucrarea 1- Miss.Smile-6 voturi
    Locul 4: lucrarea 4-PiticAdriaN-2 voturi
    Locul 5: la egalitate lucrarile 5-andr2k. si 6-<tynerru> cu cate 1 vot


    Felicitari!

    Castigatorii din luna aprilie sunt urmatorii:
    Locul 1: lucrarea 3-BrainFKr-20 voturi
    Locul 2: lucrarea 7-Bogdanz04-13 voturi
    Locul 3: lucrarea 1- Miss.Smile-6 voturi

    Locul 4: lucrarea 4-PiticAdriaN-2 voturi
    Locul 5: la egalitate lucrarile 5-andr2k. si 6-<tynerru> cu cate 1 vot
    Felicitari!
    Astept pm de la castigatori cu user title-ul dorit si de la locul 1 cu tema pentru luna mai!

    am citit Ghid Transformare-Globuri si acolo scrie ca timpul nu este influentat decat atunci cand ai P la transformare.Deci raspunsul de mai sus presupun ca nu este corect.Intrebarea mea este aceea ca,daca cititul a cat mai multor carti de transormare nu influenteaza timpul,atunci care este avantajul? Adica,cu ce esti mai avantajat sa ai G la transformare,fata de M? Creste damage-ul cumva? Si daca da,cu cat la fiecare carte citita? Consider ca ghidul de mai sus este incomplet...Cunoaste cineva aceste detalii?
    Multumesc!

    Fara sa le citesti nu ajungi la P si sa beneficiezi de cele 35 minute cat stai transformat, cred ca raspunsul este cat se poate de simplu, nu? Nu ghidul este incomplet ci raspunsurile unora care doar posteaza fara sa fi batut transformati vreodata te nedumeresc.. Sa clarificam: beneficiezi de timpul maxim doar la P, nu se modifica damage-ul pe masura ce citesti carti iar globurile sunt cu atat mai bune cu cat au viteza de atac mai mare. Sunt jucatori care cresc transformati(in caz ca nu au prieteni care sa ii creasca), asa ca P la transformare le este absolut necesar. Crede-ma, am crescut sura bm de cum a facut level de grota pana la levelul 91 asa, arma cu paguba medie mare, mult PV, buffer si globuri, multe globuri :).