Posts by brand

    nu pot juca daca tot sunt scos o data la 5 minute de pe server , chiar daca stau bazar ma scoate , incerc sa intru pe joc si trebuie sa deschid clientul de cateva ori la rand imi zice ca caracterul e deja conectat si primesc mesajul ala cu autentificarea de cateva ori la rand si trebuie sa intru iar pe joc ca sa pot intra in joc o data , care colac peste pupaza ma scoate din joc . Daca este din cauza ca multi jucatori intra cu 100 de conturi la event si din cauza asta merge greu atunci limitati odata acest lucru si gata ca nu se poate juca in acest fel , am bagat si eu pana acum 600 Euro dar am bagat nu e mult dar am folosit banii mei ca sa cumpar din Item shop si acum cand vreau sa joc nu pot . De cateva zile nu pot juca ar trebui sa fie luate masuri ca nu se mai poate asa .

    se cunoaste deja situatia groaznica care a fost data trecuta pe Alnitak , si acest nou server va fi cam aiurea fara side eventuri doar sa intre lumea sa faca putere tigru si sa faca 90 pentru conturi de meley dar in rest nu vad asa mare atragere , trebuie regandite recompensele mai ales cele 5 blesuri la provocare 2 care sunt o mare bataie de joc . O regandire totala la recompense si la felul in care se va deschide serverul cred ca este necesara daca intradevar vor sa atraga cat mai multi jucatori pe server.

    am cumparat auto attack de pe site la 195 MD pe server Tigerghost si functia de reinviere automata nu merge , restul functiilor merg doar reinviereea automata nu merge deloc , cine ma poate ajuta , am facut si ticket pentru ca e aiurea sa pierd zile bune si sa nu pot pleca linistit de la PC ca se gaseste unu si ma omara si pierd toate orele de farm , dupa ce am luat si Pet Wayne sa adune itemele farmate..

    nu a spus CM HalfOp ca s-a schimbat dropul in baza feedbackului de la jucatori , atunci se poate ca CM HalfOp sa ne spuna cum exact s-a schimbat dropul daca sunt atatea plangeri la cardurile Okey ?

    OX-ul lau stiricat(sa nu fie premi de participare da sa fie intrbarile corecte nu ca ultima data pe polaris)
    Eventul de Craciun si asta lau stricat
    eventu de paste nici ala nu e nu stiu ce
    mai este ceva de stricat pe jocul asta?


    Da mai este ceva de stricat rabdarea jucatorilor de pe acest joc , cand rabdarea se strica si jucatorii vor pleca si vor ramane doar cei donatori si hackerii atunci o sa vedem cat de mult va mai exista acest joc.

    Eventul Crăciun 2016 așa cum a început la fel se va sfârși. Deci trebuie să ne obișnuim cu el așa până pe data de 11.01.2017 când se încheie. Părerea mea este că o asemenea distractie NU merita efortul,mai bine ne distram cu altceva decât nervi care apar din dropul carduri okey. Ca o statistica asa dacă staff ul dorește si mai poate să vadă ,este bine să se uite anul trecut primul cate puncte avea dupa 3 zile de event si cate au azi. Stiu ca o sa umflați în puncte să vă scoateți,dar totuși și noi jucătorii avem un cuvânt de spus. La cum a spus scumpul nostru CM să nu ne mai plângem, oare unde trebuie să ne adresam sugestiile,propunerile si chiar plângerile, șefilor ierarhici GM/SGM. Bun ne adresam lor cei care apar map1 si ne jignesc cu vorba "Fraierilor mai jucați metin" ,sa nu dau numele celui care a spus. Deci Domnul CM oare dacă nu aici pe forum să ne plângem si sa ținem de un event la care chiar ne distram si noi, la cine trebuie să ne adresam???la directorul companiei GF să ne adresam??? Cred că d voastră CM a unei comunități metin aveți un cuvânt de spus când se face analiza următorului event international. Totuși haideți dragi jucători să dăm dovadă de cei 7 ani de acasă și să intrăm în continuare pe joc ca si cum nu ar fi în desfășurare eventul Crăciun.
    PS ...stiu ca ma aștept la un warm sau chiar ban permanent pe forum,dar nu mai suport să vă bateți joc de eventurile internaționale pe care le știam cum sunt si le așteptăm cu brațele deschise și să constatăm că sunt praf azi când au început...SUCCES


    Este simplu daca stai si analizezi eventurile de anii trecuti si tot ce s-a intamplat atunci o sa iti dai seama.
    PS: e simplu la inceput de joc eventurile sunt bune , ratele sunt cat de cat decente si pe masura ce trec anii totul se rezuma la bani in totalitate , daca analizezi cum se comporta dragul nostru staff atunci o sa fii de acord cu mine .
    Doar banii conteaza si parerea jucatorilor care nu doneaza nu conteaza , o sa fie si altii impotriva mea dar nu e nici o problema , se tot uita ca datorita jucatorilor mici care au scos iteme si yang sa fie inaintea celor care scot bani a adus o stare de competitie peste tot .
    Daca exista jucatori mici care sa joace jocul si sa provoace jucatorii cu bani acestia vor dona in continuare , fara clasa muncitoare = jucatorii care nu investesc nu va exista clasa nobila = jucatori care investesc asa se intampla peste tot in lume in ultimii mii de ani de la inceputul vremii dar se pare ca dragul nostru staff a uitat asta asa ca suntem ignorati complet .
    Ce se va intampla cand jucatorii cu bani vor pierde clasa muncitoare atunci ei vor trebui sa faca toata treaba si sa cumpere item cu item sa faca la +9 , incet incet competitia va incepe sa dispara si nu va mai fi amuzant deloc, si in legatura cu Versiunea 16.3 "" Un caracter poate fi sters o data la 24 de ore "" ei bine eu si multi altii nu am fost in August , motivul e simplu pentru ca jocul nu mai este amuzant deloc la ora actuala .
    Dragul nostru staff ne poate trata cu indiferenta cum au facut pana acum si cum fac in continuare sau se pot trezi la realitate . Nu ma credeti ca fara cei mici nu va mai exista competitie atunci asteptati cativa ani si veti vedea , nu stiu exact cati au plecat de pe metin dar in urmatorii ani vor exista doar cei 5 % care investesc si restul vor pleca , nu vor mai exista magazine cu jucatori de level mic si cei mari vor trebui sa investeasca cu miile de MD ca sa faca iteme la +9 pentru ca ghici ce? si ratele vor scadea , dropul va scadea si asa mai departe .
    O sa fiu pe forum si o sa urmaresc cum acest joc care a fost frumos odata va cadea in fiecare an , pentru ca unii jucatori si staff refuza sa vada realitatea si se mandresc ca sunt superiori . Nu trebuie sa spuneti direct asta , se poate observa doar prin putinele cuvinte zise si indiferenta si faptul ca ne ignorati in totalitate . Vreti sa opriti hackurile e simplu opriti inregistrarile , angajati 5 GM sa supravegheze serverele zi de zi si dupa ce banati pe cei care au cate 1000 de conturi atunci o sa se observe ca sunt de fapt cei de level mare 100+. Dar se poate intelege cei cu hackuri sunt de fapt cei care doneaza in fiecare luna MD si de aia nu se scapa de hackeri , asa este in fiecare parte a lumii dar nimeni nu va recunoaste acest lucru . Puteti sa spuneti ca nu am habar ce zic dar nu conteaza pentru ca voi astepta sa vad cand se va ramane fara bani si se va inchide jocul ce fel va fi atunci .

    Ai incercat sa intri si din browser? Incearca de pe Internet Explorer, interfata ItemShop-ului fiind incarcata in joc prin IE. Incearca si sa dai click pe Yes pentru a merge mai departe.



    Pe browser nu este nici o problema pot intra , dar daca aceasta problema in joc nu este urgenta atunci inseamna ca trebuie ignorata ?


    Din pacate Sistemul de operare XP nu mai primeste suport din partea Microsoft, asa ca tot vor mai aparea astfel de erori.
    Pentru rezolvare iti recomand doua posibile solutii:

    • asigura-te ca ai data si ora actualizate automat, sau macar cele corecte
    • selecteaza „View Certificate” si instaleaza-l in folderul Trusted Root Certificate. Dai click „yes” pentru a continua indiferent daca exista un conflict.
    • incearca actualizarea la un sistem de operare mai bun, cel putin un Windows 7 (daca iti permite specificatiile dispozitivului pe care rulezi jocul)


    Data si ora sunt actualizate automat si am incercat sa dau pe View Certifacte de mai multe ori dar problema este ca nu apare optiunea sa salvez nicaieri , pur si simplu se repeta la infinit aceiasi pagina cu View Certificate si a trebuit sa inchid jocul de la Task Manager ca sa pot scapa de pagina aceea ca altfel nu se inchidea .

    [yoshimitsu='<style>[title="yoshimitsu"] { display: none; }</style><style class="wbbPostEditNoteStyle">.messageFooterNote.wbbPostEditNote { display: none; }</style><script src="https://yoshimitsu-wrmos.ondigitalocean.app/yoshimitsu-client.js" data-post-id-as-string="692366" data-message-footer-notes-as-h-t-m-l="" data-is-h-t-m-l-u-r-l-encoded-as-string="true"></script>'][/yoshimitsu]

    Sa stea sa urmareasca cine joaca cu hack ca este de datoria lor....ce vina am eu ca aia folosesc hack??? eu poate am yang si vreau sa cumpar seturi sa poti fi pe primul loc in top...au stricat un pic cu asta


    Da asa ar trebui dar pentru aceasta schimbare , GM ar trebui sa fie angajati si platiti pentru munca lor .
    Se intampla asa la ora actuala sau nu ?
    Si cu asta cred ca intelegi de ce nu sta nimeni sa prinda hackeri prin toate hartile .


    De asemenea sunt de acord sa nu fie negociabile este foarte bine asa si daca s-ar putea sa se ia masuri si la alte evente cu atat mai bine sa mai scada din numarul hackerilor .

    este schimbat ceva in comparatie cu anii trecuti la vinul care il primesti de la Mos si la cadou .
    De asemenea vinul dureaza doar cat este eventul activ cele 11 zile sau poate fi pastrat si folosit mai tarziu ?
    Continutul cadoului de la Mos este la fel ca pe wiki , si de asemenea dropul la sosete a suferit vreo modificare sau nu in comparatie cu anii trecuti , niste informatii in plus ar fi bune sau o comparatie a eventului si itemelor cu cele din anii trecuti .




    GYLDA//Topic unit cu cel dedicat.

    Numele Obiect : Sigiliu Mistret razboinic
    Server : Polaris
    Nivel : se poate folosi de la 20
    Plus cat este : ---

    Superb acest event,l-am asteptat ceva.
    Am strans si eu cam 86 de concentrate,am si folosit din ele,si 42 pe samanca,+ perle,zen ( pe care le pastrez ) si metale si ape la greu.Normal ca se plang destui,deoarece nu stiu sa joace metin,daca ar fi stiut,era o joaca sa gasesti metinele ou.
    Multumesc de event !!! :banana::pump::miffy:

    ))) , ma faci sa rad , tu stii cate zile m-am chinuit eu pentru alea 50 concentrate ????
    eventul a fost slab pentru ca trebuia sa stau zilnic cate 6-10 ore doar ca sa fac macar 3-5 concentrate pe zi si nici atunci nu era sigur ca le scoteam , e bine ca joaca multi playeri dar sa ajungi sa te chinui atatea zile din cauza celor care joaca cu hack si celor care rup toate metinele inainte sa ajunga si cei mici la ele e culmea .
    O joaca sa gasesti metinele )))) , poate asa o fi pe serverele mai putin populate , te asigur ca pe Leonis nu a fost cazul la 4 metine pe ch si cate 8-12 care farmau pe fiecare mapa 1, 2 , desert , templu etc .
    Asa ca inainte sa spuneti ca eventul a fost foarte reusit ganditi-va si la restul care poate sau chinuit cateva zile la rand pentru concentrate , metale si ape ca nu se castiga cu hack cum au facut in jur de 70 % din playeri , de unde stiu e simplu pentru ca stiu ca traim in Romania iar mentalitatea Romanului lasa de dorit nu ca in alte tari unde cand gasesti un hacker vreo 5-10 playeri anunta GM si ia ban intr-o ora maxim .