Posts by Cronos

    Sunt multi de lv mare care daca nu baga bani in joc nu reusesc sa faca nimic pe joc fara multe de pe site ei nu mai reusesc sa faca un boss in 3 ani nu am bagat nimic in joc deci eu is in greva asta de cand m-am apucat de metin :D:D

    Cu siguranta sunt multi ca si tine dar nu asta conteaza ca ai bagat bani sau nu, personal am bagat pentru ca timpul pe care-l rezerv jocului nu e foarte mare si pentru costume etc am bagat dar sunt sigur ca la ora actuala din cei ramasi care mai joaca 60% baga bani daca nu si un procent mai mare.

    Va salut pe toti, e normal si logic sa fim frustrati, suparati, personal nu sunt suparat pentru ca se deschide un server nou din contra sper sa se reapuce cat mai multi dar imi e greu sa cred ca se va intampla, sunt suparat din simplul fapt ca asteptam fuziune ca noi comunitatea ro nu suntem uniti, sarim toti de fund in sus dar doar atat, am mai zis si ma repet pana cand vom fi uniti vor face ce-si doresc stimabili de la gameforge, mai repet pentru cine nu a vazut sau pt cine va dori sa vada, vreti fuziune? personal vreau, joc pe apollo lvl 100, si ceva mai monoton decat sa intri pe server-ul ala nu cred ca exista deja cunosc toti jucatori din toate regatele asta daca nu-si schimba numele:))) deci cu asta cred ca am exprimat destul de clar cata activitate mai are server-ul, sa trec deci la subiect ce inseamna o comunitate unita si care sa-si apere drepturile si interesele pentru ca noi inca nu vrem sau nu ne pasa, cat timp vrem sau ne dorim ceva si cei din conducere se fac ca ploua doar prin o singura modalitate ii putem face sa ne priveasca inteleaga si sa ne asculte, nu prin a tipa a comenta aiurea si degeaba pe forum nu mai bagati bani dragilor o luna doua luni si o sa vedeti ca atunci isi vor intoarce fata spre noi si ne vor asculta. Ca sa nu apara unii cu comentarii de genul suntem o comunitate mica nu suntem bagati in seama, ceva mai fals nu exista daca vom fi o comunitate si toti vom fi uniti si vom lua decizii in avantajul nostru ne vom privi interesele restul va veni de la sine, dar doar uniti altfel vom merge ca si pana acum si vom fi luati in bataie de joc. Sunt pro fuziune si vreau o data sau perioada cand acea mega fuziune va avea loc? Va multumesc ca v-ati luat din timp sa cititi acest post si sper sa nu fie in zadar.

    Salut!
    O intrebare legata de noul update mai precis de noile arme, am observat ca toate caracterele au arme din cianit, mai putin razboinic aura care se pare ca va fi obligat de joc sa foloseasca arma din cianit 2 maini. As dori mai multe lamuriri de ce nu foloseste si sabie ceea ce ar fi normal pt razboinic aura, multumesc.

    Salut! Si eu detin tot un war aura si razador 3 skill, recomand sa alegi obstructie pt ca ai nevoie de blocare atac corporal si din toti pe care ii cunosc warior aura asta au ales ,berseker, obstructie si antrenament.

    Sincer va multumim pentru acest nou update care e de tot rasul nu numai ca nu ati echilibrat nimic pvp mai rau e ca ati distrus pvm-ul si nimeni nu va cerut asta, toti cei care ne-am plans si am facut teste era strict de dmg-ul licanilor care nu s-a modificat substantial... Prefer sa se revina la tot ce a fost pana la acest update nu ma intereseaza sa-mi spuneti ca stii ca o bati mai bine cand o sa ai acele talismane, se obtin foarte foarte greu, asta 1 la mana, 2 la mana temnita e infernala nu poti face mai nimic avand lvl 95 alchimie pet, khan, buff echipa de 8 toti lvl 90+, dar tin sa felicit echipa Webzen, hai baietii ca ne-ati tras-o in stil nemtesc:))). V-ati folosit de acest pretext cu echilibrarea ca sa distrugeti totul normal pt propriile buzunare, dar cine suntem noi sa tine-ti cont de parerea noastra doar niste fraieri care va bagam bani in conturi atata tot. Sa nu mai zic de magicul event care e deplorabil inainte de a posta acest mesaj tin sa spun in ce hal mi-am luat de la oponentul meu pc-ul care dupa 2 aruncari a dat 4 duble 1 dupa alta foarte echilibrat ce sa zic, eu dau 1 sau 2 el da duble cum sa nu-ti placa jocul. Cu tot respectul va puteti sterge cu acest update de ''echilibrare'' la ei are alt inteles clar, la fund. A si inca ceva probabil la mintea celor de la webzen si aia ingusta aceasta echilibrare sau update cum sa-i mai zic sa facut in functie de super iteme si super alchimie ca altfel nu-mi explic cum ai avea vre-o sansa in templu? Sau poate ne explica stafful, care intotdeauna tine cont de parerile jucatorilor, nu?

    Ce nu inteleg de ce se plange atat de mult cu sura am... cand la fel de lovit este si war aura, dar revin cu un dar hai sa asteptam sa testam sa vedem cum o sa fie si dupa sa incepem sa ne plangem si sa cerem socoteala ca de ce asa si nu asa, parerea mea. Personal detin un war aura lvl 95 pe Apollo si tot aud comentarii de genu ''da, dar tu rezisti mai bine in pvm decat noi'' care pvm fratilor, ca bag aura si sar pe un metin si-l sparg asta e pvm la voi?. Nu uitati ca war aura nu are nici teama nici armura sau corp rezistent, s-au ne facem ca ploua si nu vedem si dupa ce ca nu am nimic din cele specificate mai e si iuresul care personal l-am lasat g1 si stiti si din ce cauza nu trebuie sa explic. Iar strict pvp nu are dmg nici cat un lican nici cat un ninja de mental nu mai vorbesc asa ca ce vorbim? Vorbim de sura ca nu e bun in pvp? cred ca ati uitat ca beneficiati de risipirea magiei, intr-un duel pvp daca prindeti risipa strict contra unui war aura, ce sanse mai are waru? va spun eu 0. Deci nu va mai plangeti atat si asteptati sa vedem, cu siguranta cum au modificat acum, schimbari se vor face si pe viitor. Cum a zis si cineva mai sus au ridicat ninja din simplul motiv ca nu sunt atat de multi, cele mai multe caractere fiind war si sura. Iar ''echilibrare'' nu va putea fi niciodata asta e clar mereu 1 sau 2 caractere vor fi mai avantajate. Poate in 2019 va fi mai avantajat sura am si war aura pana atunci ne descurcam cu ce avem, toti sariti acum cu sura sau war dar nimeni nu a zis nimic ca am fost prostiti pe fata cu licanul de cand a fost implementat, ati uitat deja? nu zic ca e vina jucatorilor care detin lican ca sa nu sariti pe mine aiurea e vina celor de la webzen ca nu testeaza ce implementeaza si apoi vin cu replica '' licanul a fost putin mai avantajat ca sa se poata obisnui jucatorii cu el'' what? pai hai sa ridicam si war aura sa ma obisnuiesc si eu timp de 2-3 ani sa fac legea, nu?

    Salut! Momentan nu poti intra probabil saptamana viitoare se vor oferi premiile, chiar daca eventul s-a terminat cardurile au o valabilitate de inca 7 zile daca nu ma insel si sunt multi poate care nu si-au facut seturile iar datorita acestui fapt se mai poate schimba clasamentul, cel mai sigur dupa ce valabilitatea cardurilor se va incheia atunci se vor oferi si recompensele stabilitate pentru primele 10 locuri.

    Atat Zaluska cat si Fantasy88 aveti partea voastra de dreptate , problema e ca nu ajuta cu nimic daca ne contrazicem intre noi am zis ca o sa revin cu un post pro event sau contra. E ridicol nu o sa mai intru in detalii de ce si cum pentru ca am vazut cu toti deja de ce , nu ma mai intereseaza daca or sa modifice in ultimele 3 zile dropul si atunci o sa pice mai bine, conducerea GF se comporta ca niste copii ''retardati'', de ce zic asta in fiecare an la fiecare event aceeasi problema, se fac ''super mega event-uri'' dar mereu aceeasi problema dropul slab atat la mobi cat si din cufere , mi s-a acrit sa citesc aceleasi posturi de fiecare data, ei oricum nu vor lua masuri am spus si repet o sa fim respectati cand o sa fim uniti si dupa ce luam o palma nu intoarcem obrazul cum facem mereu si ripostam. Domnule Half ce ar fi daca le-am trasmite ca daca nu faceti event-uri calumea si va mai bateti joc de noi , sa nu mai bagam nici noi bani sau macar o mare parte din noi ? atunci cu siguranta ati aborda altfel problema, nu? Sau o sa ziceti atunci ca din lipsa de profit mai taiati cateva ch-uri mai faceti o fuziune si dupa ii dati shutdown? Cred ca ar fi cazul sa ne reorientam ca deja aici nu mai suntem respectati nu ca am fi fost... dar e pierdere de timp, bani si cel mai important de nervi, concluzie nu mai are rost.

    Din pacate nu dropul la carduri ma deranjeaza atat de tare cat dropul din cufere, in 2h 30 lvl 93 la Lemures(beta) am facut 3 seturi + cioburi pe langa, nu de asta ma plang e ok sa zicem ca in 5h pe zi ca atat am masim la dispozitie pt metin si 5h nu in fiecare zi, sa fac 5 seturi pe zi sunt multumit dar sa sa vezi ca din cufere prinzi doar yang si experienta e jenant, dar mai sunt destule zile iar la final o sa revin cu un post pro sau contra momentan nu ma pot pronunta, sa ne bucuram insa de event pt ca nu ne asteptam sa-l bage.

    E probabil una din cele mai proaste idei luate la nivelul conducerii, si nu sunt putine , dar sa reduci numarul de canale mi se pare o aberatie. Am citit comentariile colegilor de mai sus si da e normal cu cat numarul de canale se vor micsora consturile vor fi mai mici, dar iar revin cu un dar ,am impresia uneori ca cei ce conduc webzen , gameforge sunt ''romani'' numai noi taiem asa in carne vie. De ce sa reduci numarul de canale cand mai bine, ma adresez in special staff-ului ro - verificati fratilor cati jucatori aveti on in zilele normale si faceti o medie pe luna exceptand zilele cu event-uri cand sunt vanatori la joc, si o sa vedeti realizati etc cati jucatori mai joaca si atunci poate va dati seama de ce sunt unele servere moarte unde nu se vinde si cumpara nimic si stagnam pe un level si poate reusiti sa trimiteti un comunicat celor de la gameforge. Stiu ca nu va convenabil pt voi ca si conducere sa se limiteze nr de servere , pentru ca vreti sa dati impresia ca ro-ul este populat dar din atatea servere doar 3 sunt populate restu mai au un pic si raman doar shop-urile de ele. Va rog ca jucator si roman ,hai sa revitalizam cumva serverele si nu sa le omaram de tot.

    Din pacate in v4 fara buff nu o sa rezisti indiferent cat diavol si sageti ai pune pe tine , ca sa cresti in v4 mai ales la setaou rosii ai 100% nevoie de buff ca sa stai la dropat in v4 te descurci si fara buff in primele camere, referitor la metine da le poti sparge si fara buff , eu farmez beta fara buff avand lvl 91 , iar la bossi probabil fara buff o sa bati arges, craniu, homar, lemures print, rakshasa. Iar referitor la yang pica la fel de bine ca si in catacombe in guatama la lemures si sunt si foarte usor de batut. Nu ai zis nimic de alchimie , daca dispui e normal sa.ti fie mai usor si sa poti bate mai multi bossi si mai usor.

    Salut , e normal sa se merite sa-l faci 90 cum ai spus si tu v4 beta , dar exista o mica problema spun din propria experienta , bani ca in catacombe poti scoate si in guatama inclusiv cioburi , personal consider ca la lemures in guatama este cel mai bun loc de farmat cioburi pana in lvl 95+ problema fiind urmatoarea ti-ar mai trebui 1 cont de 90 (samanca pt buff te-ar ajuta enorm in mapele beta mai ales la bossi), asta pt a putea depozita cioburi pe alt cont, doar in cazul in care farmezi cioburi. Ca si sura arme rezisti mult mai bine decat un war ,cazul meu, daca ai si alchimie echipata nu o sa ai mari probleme inclusiv la bossi iar daca nu ai oricum vei rezista dar mai greu si nu ai putea bate toti bossi ,bine nu stiu de ce iteme dispui. Legat de v4 nu-ti trebuie foarte mult diavol si sageti un 40-50 diavol si 30 sageti e suficient ,bine si de buff ai mai avea nevoie. Sfatul meu , daca ai ceva alchimie echipata sau macar 1 buff de 90+ spor fa lvl 90 nu o sa regreti .

    Din nefericire toti suntem nemultumiti atat comunitatea noastra cat si restul comunitatilor fiind o problema internationala iar din pacate staff-ul nostru nu poate face nimic decat sa raporteze problema sa nu le mai sarim in cap degeaba, ei ca si restul au raportat problema catre gameforge , mai mult de atat nu pot face. Dar cum de fiecare data exista un dar am ajuns sa cred ca aceasta ''eroare'' a fost intentionata fiind raportata deja de peste 10 zile , perioada in care a avut loc o mentenanta si nu sa intamplat nimic. Personal cred ca deja suntem luati in batjocura de catre gameforge facand de fiecare data ce vor sau treburi pe jumatate rezolvate e si normal cat timp doar ne plangem dar nu trecem la fapte , fac ce vor cu noi ''nu suntem obligati sa bagam bani in joc s-au sa jucam'' , corect dar cat timp bagam bani pt md-uri mi se pare normal sa fim respectati. Propun ca asa cum ei isi fac treaba si noi sa mai bagam bani doar cand suntem respectati, sa facem un fel de greva nu mai bagam md-uri si atunci sa vedeti cum se rezolva totul. Sper sa sustineti ideea sa nu mai cadem de ''prosti'' mereu...

    Iti dai seama ca solutia ta nu e viabila , sa dai un reinstal la windows cand eu folosesc windwos 8.1 cu licenta .... plus ca as pierde majoritatea fisierelor totul a mers ok pana la ultima mentenanta deci clar windows-ul nu are nici cea mai mica legatura , asteptam o opinie din partea staff-ului sa stim daca este bug (pentru ca nu e o problema singulara, tot mai multi jucatori reclama faptul ca la etajul 3 sau 4 le sunt date conturile afara si le aparea eroarea cu semnul ??????? )

    • Salut! M-am lovit de aceeasi eroare in ultimele zile si nu sunt singurul pe Apollo cunosc cel putin 4 jucatorii care au intampinat aceeasi eroare , nu pc-ul este problema (am antivirus cu licenta) , personal cred ca este un bug , asteptam si alte pareri si poate o solutie.

    Nu vreau decat sa-l trag de ''urechi'' pe stimatul Half. Domnule Half dvs ca si Coma sa veniti sa ne criticati spunand ca evident ca in fiecare an va plangeti de event si la final da-ti un feedback pozitiv , nu inteleg cum ai ajuns coma cu atitudinea asta. Fiecare player are dreptul sa-si exprime parerea si da chiar daca am scos o gramada de perle, citite, add si schimba asta nu schimba faptul ca eventu a fost jalnic ( am pierdut minim 6 h pe zi , ok asta e problema mea) dar nu veni si ne baga pumnul pe gat ca vezi doamne a fost un super mega event , personal sper sa-ti schimbi atitudinea pt ca eventul a fost doar pt cei cu timp mult liber sau pt cei care au putut farma noaptea sau cum a zis cineva mai sus '' a avut nervi de otel''. Si inca ceva ca si leader al comunitati ro , ne reprezentati pe noi jucatori indiferent daca suntem multumiti sau nu si nu va criticati propria comunitate.