Posts by RemixeL

    Dacă conturile pe care ai alimentat sunt făcute recent atunci nu îți apar vochere.... Voucherele apar pe conturile mai vechi de 3 luni sau 6 nu mai știu exact... Dar sigur asta e problema... Nu e vina celor de la gf... Treaba asta e de câțiva ani

    acel biscuit este daca vrei sa iti invii insotitorul fara sa i se reseteze varsta. De exemplu insotitorul tau are 200 zile varsta(adica ata l-ai tinut tu in viata fara sa iti moara) dar tia murit si vrei sa ii pastrezi acele 200 zile atunci ii dai biscuite divin, daca ii dai biscuite normal varsta i se reseteaza si incepe de la 0 zile ...dar fara sa ii afecteze skilluri sau statusuri!!!

    Salut va pot raspunde eu la intrebari . Ieri a fost un event facut de Gm a teleportat tot map 1 in dt inclusiv shopurile de lv 1 daca ai avut contu pe nemesis asta e explicatia

    Sigur nu asta e explicația pt ca a fost teleportat doar map1 de la albaștri... Shopurile si conturile de la roșii si galbeni au rămas pe poziție..

    Probabil a fost un bug ceva, dacă era event teleportat toate regatele nu doar albastrii

    Oare de ce sa ma mut eu pe alte servare pe cand eu vreau sa joc pe cel pe care am inceput acum mult timp .Si o sa te rog "amatorule" daca te multumesti cu atat, sa te abtii de la a ma mai aduce in discutie.Si pentru cunostinta ta generala ca nu am nici o treaba cu staful romanesc poate cu una singura dar nici cu aceea pentru ca sa intamplat acum mult timp .Cat despre evenimente din comentariu tau nu pot decat sa deduc ca esti doar un copil si ca nu ai inteles pana acum ca evenimentele mai mult ca sigur se dau cu aprobarea GF in prealabil.Si daca tu esti multumit asa sa fie am mai spus-o.SUCCES.

    off: De ce oare tot timpul cand cineva contrazice pe altcineva prima deductie a celui contrazis e ca celalalt e un copil??? (spre informarea ta am deja un copil :D)

    on: Dezbaterea poate continua la nesfarsit , si da poate ca sunt un ``amator`` cum spui tu pt. ca ma multumesc cu putin, dar mie unu imi plac aceste mini-evenimente pt. ca nu faci zeci de woni dar totusi te tin ocupat.

    Si da, stiu destul de bine ca aceste mini-evenimente sunt aprobate de catre GF dar au fost propuse de catre staff-ul nostru la cererea noastra.

    Nu stiu unde am zis eu ca ai tu vreo legatura cu staff-ul romanesc ,daca raspunsul imi era adresat ...dar in fine nici nu ma intereseaza.

    Cat despre a te aduce in discutie, atata timp cat tu iti expui parerea intr-un thread public nu ma impiedica nimeni sa imi dau o parere la afirmatiile pe care ti le exprimi.

    Nu cred ca are rost sa ne certam aici ,fiecare are parerile lui personale daca tu te multumesti 2 zile pe luna cu cateva metine si cativa bosi asa sa fie.Succes.

    Ai avut ocazia sa te muti pe romania daca voiai evenimente ``bomba``, stiind ca pe servarele vechi s-a renuntat la venimentele lunare de foarte mult timp...
    Eu unul as fii multumit daca s-ar mentine aceste mini-evenimente , nu sunt foarte profitabile...dar nici nu trebuie, sunt exact atat cat trebuie sa mai animeze jocul si sa te faca sa intri cateva ore macar la sfarsit de saptamana !!!
    Si din nou aviz amatorilor ...trebuie apreciat faptul ca staff-ul nostru a luat atitudine destul de repede de la crearea acestui thread cu introducerea acestor mini-evenimente ....acum tot ce sper este ca sa nu fie doar ceva trecator si sa fim din nou lasa-ti in uitare.
    Dar pana atunci din partea mea un MULTUMESC!!!

    Nici eu nu mi-am asociat niciun cont. In momentul cand nu voi mai putea folosi acel metin2client voi renunta la joc permanent. Nu imi voi instala NICIODATA acel GameForge pentru ca nu l-as folosi DELOC in laptopul personal.

    Ce spui tu aici mi se pare un dramatism exagerat fără un motiv anume... Dar na, dac într-adevăr vrei sa te lasi și nu ai motivația necesara atunci da, aceasta implementare e "șutul în fund" de care ai nevoie.. Dar la fel de bine îți poți arunca toate itmele în map1 la o ora de vârf.
    Din câte am înțeles ca la o eventuala fuziune conturile neasociate se vor pierde definitiv nemaifiind posibila recuperarea lor... Aviz celor care tot spun ca se lasă din cauza acestui update, ar fi bine sa va gândiți de 2 ori înainte...
    Și cel are zicea mai sus ca în cămin jucau 16-17 și intrau fiecare pe conturile fiecaruia, la fel de bine se poate întra și acum simplu... Te deblochezi de pe contul tău gf și te reloghezi pe contul prietenului și cauți ce ai nevoie... Și apoi pe alt cont gf și asa mai departe pana găsești ce trebuie.... Dar da acum nu mai poți vinde un singur cont dacă pe acel email asociat mai ai și altele importante, decât la pachet cu tot ce este asociat la acel email.
    Și încă o treaba... Contul încă se poate împărții pt ca pe același client gf se poate întra de pe pc diferite din locații diferite doar ca la fel ca și înainte dacă întra 2 în același cont pe primul îl deconectează.. Logic.
    Asa ca defapt singura nemulțumire rămâne din partea celor care făceau trade-uri cu conturi.

    Dupa ce am citit comm-urile din cele 10 pagini observ ca nemultumirile vin din partea celor care jucau 2 sau mai multi pe 1 cont sau mai multe... cat si bisnitari de conturi, dar si cei care joaca singuri pe cont dar nu au explorat inca posibilitatile noului client si cum poti face sa deschizi mai multe conturi deodata, astfel incat pe acelasi pc cu acelasi client sa ai deschis si shopul si buff si contul principal si inca 1,2-10 conturi sau cat va duce pc.
    Eu unul care joc singur pe toate conturile mele pot spune ca e un update frumos si imi usureaza oarecum logarea .... singurul minus care este pana acum este ca , conectarea dureaza mult mai mult ca inainte (de la 10-15 sec. a sarit la 40- poate chiar 1 min) dar sa speram ca poate pe viitor se va rezolva si asta.

    Nu știu ce rata de drop este la runele pt upgrade costum aura dar decand s-a implementat nu am dropat măcar una, deși bat pe 4 caractere zilnic, de la templu pana în hărțile de 90 inclusiv.
    Înțeleg o șansă mica de drop, dar cel puțin la mine e inexistenta și in ritmul asta nu o sa plusez costumul nici într-o 100 de ani.

    Pro... Ar fii frumos un weekend de super metin pe luna, CL la 3 luni, minerit sau alte genuri de minievenimente care sa te facă măcar weekendul sa îl petreci de placere... Nu doar sa bați ca butul pt alchimie, sincer cam asta a mai rămas.
    Adevărat ca avem drop zilnic de la 22 la 24 de fasole, cor și panza dar nu e suficient pt a stimula player atât timp cat piața încet încet e pe ducă...

    oricum ar fi raspunsul oricum e josnic sa jignesti oricat de barosan te crezi,asta nu denota decat lipsa de respect fata de comunitate iar pentru a nu avea dubii Domnule Half si pentru cunostiinta Domniei tale afla ca nu numai lucrez dar lucrez pentru Deutsche Post si chiar sunt curios ce or sa spuna angajatorii tai care sunt de aceeasi nationalitate cu ai mei de faptul ca angajatul lor face -MODING-fata de clientii GF;chiar nu suntem leprele tale si chiar daca ar fi doar copii pe forumul asta nustiu cat ar crede ce ai scris acolo mai ales ca la sfarsit alegi varianta de incheiere de jignire...

    Se pare ca tu nu stii sa citesti printre randuri de ai luat-o asa de personal...Nu ii tin partea lui HalfOp, dar nu a jignit pe nimeni si cumva are dreptate atata timp cat toata lumea sare ca arsa ca expira ba amuleta, ba manusa sau mai stiu eu ce... pana la urma si mentenantele sunt facute pt a rezolva diverse buguri care uneori se rezolva ...de cele mai multe ori doar cele care nu afecteaza jocul asa rau iar cele importante sunt amanate cu lunile...
    Intamplarea a facut sa fiu pe joc si sa apuc eventul cu cl si a fost un drop foarte bun ...poate cel mai bun din ultimi 2-3 ani, iar pe de alta parte cumva ma bucur, ca si jucator de server vechi, ca a fost anuntat din scurt pt ca in felul asta nu au mai intrat jucatorii de eventuri pe care ii vezi pe joc doar de 3-4 ori pe an.

    Si eu am aceeasi problema ...shopul se deconecteaza si pe joc e o intarzaiere si de 30 de secunde intre actiunile care le faci pe caracter , gen daca descalecei sau activezi magii sau dai sa te uiti intr-un shop
    posibil sa fie si de la windows ca zilele astea au bagat un update si sa coincida cu inceperea eventului ???

    Eu sunt curios unde pica și materialele de up pt costum aura... Half a postat ca se dropeaza la toți mobi... Dar pana acum nimic.. Ceea ce ma face sa cred ca se dropeaza doar la mobii din mapele 110+, dar probabil vor mai trece câteva săptămâni bune pan vom primi un răspuns concret

    Nu stiu daca asta e lista reala cu bonusurile posibile...eu doar ce am bagat bonusul 6 pe un colier si am prins 5 rezistenta otrava...maine vad daca intra si bonusul 7.
    Dar ce mi se pare foarte ciudat ca au trecut 2 saptamani de la implementare si noua nu ni s-a dat o informare cu bonusurile posibile, din partea staff-ului cum ar fii normal, nici macar un raspuns evaziv nu primim. Nu inteleg ce este cu secretul asta fata de aceste bonusuri, asa ca imi lasa impresia ca asta a fost o implementare bagata pe repede inainte!!!

    Nu, sunt multi capabili sa faca din acel rahat ,AUR !Si ceilalti care se plang ca de ce lor li s-a dat Rahat maro si nu verde. Acuma ramane la latitudinea voastra care e oaia.


    200 de schimba si 200 adduri a facut un baiat de pe grup , cu toate ca munceste 8 ore pe zi.tu incerci sa iti gasesti explicatie in loc sa te intereseze strict de evolutia ta.


    Adiica... ii mai usor sa iti creezi scuze decat sa iti pui mintea la contributie sa vezi cum esti mai eficient si cuum iti gestionezi timpul mai bine . Ai fi surprins de cate ai reusii sa faci intr-o zi (si nu ma refer doar la joc )

    Kraze ce spui tu aici e pura fantezie cu 200 add 200 schimba si cu un job full time in real life.... adica ..poate daca jobul respectiv ii permite sa stea pe pc si sa joace metin.
    Sau da este posibil cea ce zici tu daca a ma avut pe cineva pe cont cu el care sa farmeze in timpul in care respectivul e plecat la job.
    Dar sa joci de unul singur cu un job real si sa faci atat asta inseamana 8 ore munca 12 metin, 4 ore sau mai putin odihna...iar daca asta e adevarat inseamna ca ar trebui sa ii dea respectivului de gandit ca ceva e in neregula cu el....
    Vorbesc din perspectiva unuia cu un job si familie si care totusi si-a facut ceva timp si pt metin !!!
    Si daca e vorba de server romania poate ai dreptate si acolo a fost rata de drop de oua magice si din magice mai mare , dar pe celelalte servere nu e cazul

    chiar si cu cele 2 manusi (site+metine) dropul in mapele beta este de tot rahatul ,parca de la zi la zi scade sansa de drop...nici macar la iteme nu mai este foarte bun(macar dadeam mancare la pet) ca sa nu mai zic de bless-uri si mantii , inele exp inca mai pica dar e fix 0 pt ca nu se mai cumpara si nu ai ce face cu ele.
    Oare unde vrea sa se ajunga...poate e o strategie de a ne muta cat mai multi pe servarul romania si incet incet restul sa se inchida?
    Oricum in ultima perioada am observat ca si pe romania doar ch1 e ocupat sau recomandat. sa inteleg ca si acolo au renuntat foarte multi la joc.
    In ritmul asta cred ca metin2ro in 2-3 ani o sa se duca.
    Si ca o ultima observatie nici macar pe forum numai este activitate din partea staff-ului decat pt a da warn-ri si ban...in rest pt. un raspuns sau ceva ....sufletu...zici ca i-a inghitit pamantu.