Sura Magie Neagra vs. Ninja Arcas

  • credema ca Baly are 4 P , si are rezistenta la sageti /tigru etc , iar Rapier e mult mai bun deoarece e ninja arc , are otelit +8 super , vant negru+9 cam asta consta apararea lui magie nu prea are credema

  • Am 35% aparare magie (20 de la vant negru + 15 pe bratara), scut leu +9 si 20% aparare sabie. Astea ar conta impotriva unui sura zic eu. Motivul pt care il bat sunt in principiu itemele (am 30% semiom), skillurile (toate magiile de atac sunt P) si nu in ultimul rand tactica de duel. Baly este foarte bun, este sura care imi creeaza cele mai mari probleme pe server (cu exceptia lui zuagain care are lvl 90 - sura arme si care ma bate) dar are aparare sageti multa si piatra anti-nija+4 pe arma. De fapt avea ca in ultima vreme a esuat armele...acum nu cred ca are ceva de duel bun.


    In rest am mai dat duel cu cativa sura BM de pe server inclusiv de lvl 80 si i-am batut pe toti. Singurul sura care ma bate este repet zuagain dar el nu este BM si motivele pentru care mananc bataie sunt diferite (lvl, mis biolog, etc).

    Don't force it...take a bigger hammer !

  • ninja arc cu otravita la P are 100% otrava de obicei sura mgie cresc greu putini pot avea cu 5 lvl mi mari peste tn
    cum zice Rapier daca ai rezistenta magie incat sa rezisti in fata sura magie chiar si stand pe loc
    otrava il devoreza complet nu ti se pare mult 500-700 otrava dar ganditiva ca x2 doar inseamna 1k pv care de duce in 2 sec ;)
    apo skilurile in P l ninja arc cu un arc bun anti sura +4 si cum are rapier semiom :| poate sura sa pice si din 3 skiluri de pinde de aparari

  • Sura magie neagra


    De ce ? Pai ninja daca isi da skillurile de la distanta da DMG mic , in schimb sura da DMG mare si daca isi pastreasa si sura o distanta cat de cat acceptabila il va lovi si cu spiritul , iar un sura MN cu imun face prapad toate clasele in PvP , cel putin eu bat LEJER playeri cu max. +10 lv fata de mine , aproape numai cu spirit :)


    PS : Sa nu uitam , sa tinem cont si de iteme :raspa: si skilluri :mario:

  • nu compara lvl mic cu cel mare ma la lvl mic nu conta ce sura era daca era magie ma bateau toti
    ascm daca am lvl sa cam schimbat situatia
    ii cam bat pe aproapte toti

  • nui adevarat un sura bm bate oricant un archer chiar cu 6-7 lvl mai mare si apropo risipire este la un sura arme un sura bm are spiritul flacari prot etc. Eu de ex am batut un ninja archer de lvl 78 io fiind 71 intr-un mach PvP :P

  • un ninja cu experienta nu va sta aproape de spiritul unui sura..si un ninja cand incepe duelul poate lovi cu otravita (daca e p vs p ) il otraveste si fuge pana sura moare...daca nu e p si e mai mic il ameteste si fuge pana i se dezactiveaza spiritul apoi..sare si-l ataca si tot asa....deci avantaj nastase !

  • io cred k si dak sta pe loc un ninja arcas bate un sura bm deoarece cu ajutorul otravei si dmg-ului mare ii seaca pmu si ii se dezactiveaza spiritu si protectia si porma ce poate sa mai faca un sura fara spirit si protectie (ma refer la duelurile corecte in arena fara ajutor de la licori albastre :thumbdown: )

  • pe coruvs un sura bm a bautut un nija arc care mai era cu vreo 5 razaboinici de 75 si sura bm ia batut pe toti inclusiv pe arcas tragea arcasul toate skilurile in sura si degeaba si aici vorbesc de skiluri la P

  • pe coruvs un sura bm a bautut un nija arc care mai era cu vreo 5 razaboinici de 75 si sura bm ia batut pe toti inclusiv pe arcas tragea arcasul toate skilurile in sura si degeaba si aici vorbesc de skiluri la P

    mda te cred ca si io mai mint...
    si de pe loc poate sal bata..dar e mai greu si ai emotii

  • Sunt de partea a Sura BM deoarece lumea zice ca ninja poate sa dea si sa fuga dar daca nu ma insel sura nu are acel skill cu sansa de incetinere??
    Ei bine dupa ce ninja il primeste asa ii face sura la el :whack: .
    Si sura bm mai are ceva in plus fata de ninja arc ... proctectia intunecata care ii mai acopera niste daune deci desi nu-s sura si ii urasc :lol: in cazul asta sunt de partea lor :phatgrin:

  • depinde de competentze iteme si strategie.Arcasul nu o sa stea prea aproape de bm(din cauza spiritului) dar nici prea departe(ii scade dmg ul).
    Sura dak prinde incetinire s`a cam dus strategia arcasului de " hit & run".Sunt si cazuri in care arcasul poate sta pe loc- dak are iteme ff bune si poate sa incaseze spiritul, dar asta se intampla dak e o diferenta mare de lv sau arcasul este full anti sura/rezistentza sura+magie+sabie.


    Am avut si bm si arcas si mi se pare mai bun arcasul...parerea mea.

  • invazion intra pe corvus si intreaba acolo de warul dintre amiche si angels si sami spui tu mie ce auzi acolo

  • inuyasha are dreptate am vaz si eo warul ala :)
    am fost pe post de vizitator nu am luptat

  • kk ..nu am inteles ceva??cineva a zis ca sura are acel skill cu incetinire ...pai daca pui mers de fulg care la p are 75% viteza de miscare (cred nu sunt sigura) este ca si cum ai merge normal...+ca daca mai ai grabei +4 pe armura licoare g violet :D papuci +9 cercei cu 20% viteza de miscare.. :D....


    oricum..eu sunt ca aceste 2 caractere sunt cam egale...unii sura bm bat ninja arc unii ninja arc bat sura bm :D..deci eu zic sa cadem la pace

  • invazion tu faci scenariul perfect pentru ninja arc dar te-ai gandit ca poate ninja nu si-a permis toate alea? mai ales P la mers de fulg e cv pt lv 86 in sus ca nimeni nu face m la fulg la lv mic decat daca nu stie ce sa faca si vede ca,[virgula] cartea e ieftina sau face acel cont de test.
    sa fim seriosi acum este apr imposibil sa aiba un ninja pe arc acele iteme, e f putin posibil pt ca costurile s-ar ridica la sume ff mari .
    si sura bm e cam egal cu ninja arc daca cine joaca are exp pe acel caracter.

  • ...
    sa fim seriosi acum este apr imposibil sa aiba un ninja pe arc acele iteme, e f putin posibil pt ca costurile s-ar ridica la sume ff mari ...


    O sa fii surprins sa afli cati ninja au astfel de iteme. Eu am si 20% viteza pe abanosii +9 si papuci de pe site si grabei +4 pe armura de 66 +9 (care scade f putin viteza)...sar de 200 viteza lejer si fara mers de fulg. Si nu sunt singurul. Vezi un ninja (de orice fel) de lvl mare cu ce viteza se misca si o sa iti dai seama ce vreau sa spun...


    P.S. Si "costurile" nu sunt asa mari cum crezi

    Don't force it...take a bigger hammer !

  • SA ZICEM CA AI PAPUCI DE PE FORUM +50 VITEZA MISCARE (NU?IO ASA STIU) +40 LIC MOV VIOLET G +GRABEI +4 +20%ABANOSI+PAPUCI+9 +MERS DE FULG 75% SARI DE 300 (ZIC EU) SI DACA DA SKILUL DE INCETINIRE NICI NU SE PREA OBSERVA CAT SCADE??CAM 30-40%? ??
    SI AL 4-LEA MASTER UNII IL FAC MERS DE FULG..CARE PANA IL FACI G ..AI TIMP SA FACI P LA CELELALTE.. :x..ZIC EU..ACUM E DOAR PAREREA MEA..

  • un duel corect se face fara likori....de nici un fel...sau cu papuci de pe site si chestii de asstea....singurele likori care sunt permise in duel sunt albastrele...de cele mai multe ori foloseste si sura albastre din cauza protectiei si razboinicii corp care lovesk rapid si cu reintoarcerii dau si ei intruna skiluri...deci cam toate folosesk albastre in duel dar sura foloseste putin mai mult :D




    chiar daka sunt bm raman la parerea ca sura bm, ninja arc si shaman healer sunt toti 3 pe primu loc....sura daka il incetineste pe arc sunt sanse mai mari sa bata iar arcul iar arcul daka prinde otrava sunt sanse mari sa bata bm si tot asa...si healerul e bun si zik toti ca nul atinge nimeni dar helearul e mai lent la vraji...adika se incarca rapid dar sta mai mult pana le da...e lent in sine pe langa bm care da imediat cu vraja...cum ai apasat a si dat....depinde in duel si de norok...daka prinzi incetinirea sau otrava....si pe healer daka ii citesti stilul si sti cam pe unde se invarte si te duci si il lovesti....ascultati de mn ca stiu din propria exp....leam avut pe toate 3 si stiu ca toate aceste 3 caractere sunt pe primul loc in pvp si pe urma altele....:D

  • SA ZICEM CA AI PAPUCI DE PE FORUM +50 VITEZA MISCARE (NU?IO ASA STIU) +40 LIC MOV VIOLET G +GRABEI +4 +20%ABANOSI+PAPUCI+9 +MERS DE FULG 75% SARI DE 300 (ZIC EU) SI DACA DA SKILUL DE INCETINIRE NICI NU SE PREA OBSERVA CAT SCADE??CAM 30-40%? ??
    SI AL 4-LEA MASTER UNII IL FAC MERS DE FULG..CARE PANA IL FACI G ..AI TIMP SA FACI P LA CELELALTE.. :x..ZIC EU..ACUM E DOAR PAREREA MEA..

    atata timp cat nu iti da viata dc sa nu bag licori violet???sau papuci de pe forum ..adica??? dc nu e drept ..si u nu ai inteles nimic din ce am zis mai sus??
    chiar daca te incetineste...acea incetinire nu se simte daca viteza ta de miscare sare de 350..intelegi?