Sistem mounti puternici-Întrebări frecvente

  • Ca sa ai drop la autorizatii de la metine trebuie neapar sa ai -/+ 10 nivele fata de metin? De exemplu eu am un caracter de nivel 21 voi avea drop la autorizatii la metinele de 15?

  • Salut. Am 2 caractere de razboinic lv 62,respectiv 35 pe acelasi cont si as vrea sa stiu cu care ar fi mai bine sa caut autorizatie si unde pica cel mai bine ? Multumesc.


    :dead: :hunt:

  • scuze dar nu stiu mount-ul ren se poate vinde? am autorizatie si as vrea sa o vand..se poate?

  • Topic unit cu cel dedicat. Mai multa atentie unde postezi pe viitor!


    scuze dar nu stiu mount-ul ren se poate vinde? am autorizatie si as vrea sa o vand..se poate?


    Nu, autorizatia, indiferent de tipul ei, nu poate fi comercializata.

  • si cea de ren poate fi folosita la fel ca celelalte? poate primi bonus? si se poate extinde cu floarea din itemshop?

  • Salut. Stiu ca este un timp in care pica autorizatii la metine,dar as vrea sa stiu care este sansa sau un procent aproximativ,daca se poate. Va multumesc . :pump:

  • Salutare , poate cineva să-mi zică și mie ce autorizație pică in fiecare zi?
    Am mai auzit ca marțea pică autorizații de la 6 la 10 e adevărat?

  • Salut ! In fiecare zi de la 6 la 8 dupa urmatorul program
    Luni Certificat Dragor 18-20
    Marti Autorizatie pt Mistret 18-20
    Miercuri Autorizatie pt Leu 18-20
    Joi Certificat Dragor 18-20
    Vineri Autorizatie pt Mistret 18-20
    Sambata Autorizatie pt Tigru 18-20
    Duminica Autorizatie pt Leu 18-20
    Toate cele bune

    [align=center]DON'T BE AFRAID TO LOVE WORK !



    Play4Fun !



    RETRAS:FlameStrike

  • Am o nelamurire, am lvl 35 si am lvl 2 la cal( voi face armat.....) am dropat o autorizatie si daca o fac mount o sa fie lafel ca si cea cand as fi avut armat? Pot sa prelungesc timpul autorizatie cand am armat? daca da cu ce ?

  • Salutare,
    sa va spun pararea mea despre sistemul de mounti.
    La lvl 35+( nu mai stiu exact), mental, mi-am achizitionat un mount leu din item shop, l-am prelungit cu picatura, aveam deja armatul facut (lvl 11 la cal) apoi dupa putin timp am facut si militarul (lvl 20 la cal) si m-am oprit la lvl 49. La lvl-ul asta aveam deja Leu curajos. La lvl 49 nu poti folosi skilurile de la cal (lupta de pe cal, etc) dar mountul poate fi transformat.
    Parerea mea, cel mai bun bonus pe care il poate oferi un mount este apararea (leu curajos 150 aparare). Desi fiind mental am ales totusi apararea, stau putin mai mult pe metin dar nu fug, la maimutele expert poti farma lejer. Am incercat si 5% impotriva monstrilor dar e o prostie, sau 100 putere de atac...o_0, bataie de joc (de celelalte nici nu mai mentionez).


    Acum cu dropul, nu am cautat sa imi pice autorizatie, doar o singura data mi-a picat de la un metin de 45 in desert.


    Acum avand lvl 75...intr-o zi urc in DT, fug repede la regele demon (etajul 3), ii dau un atacul spiritului, o zdrobire, cateva hituri si pica autorizatie, trebuie sa mentionez insa cu litere mari IN ULTIMUL MINUT, DACA NU IN ULTIMA SECUNDA, ceasul fiind 19:59 (aproximativ).


    Era sa uit, aveam lvl 49 si tot la dt la regele demon, eram pe leu, l-am batut, si mi-a picat dragor.


    Aviz celor care se plang ca nu le pica, atunci cand NU le cauti, te loveste o surpriza.


    O chestie pe care multi nu o stiu...daca ai leu curajos, il pui in depozit, schimbi caracterul, iei un caracter de lvl 1, fara cal si altele, poti bate metine de pe potaie. Cum?....exista auto, si mai exact, pui auto pe metin lasi sa dea 2 hituri apoi apesi CTRL G, se va urca automat pe mount....incercati.

  • Daca am cal armat mai pot prelungi mountul?


    De ce sa nu poti?
    Nu trebuie sa ai neaparat cal, ca sa calaresti un mount, chiar daca nu ai cal poti transforma autorizatia intr-un mount tanar dar nu poti bate de pe el te poti doar deplasa cu el.


    Sper ca ai primit raspunsul la intrebarea ta.



    Avertisment pentru offtopic. Te rog sa fii mai atent pe viitor la ce intreaba utilizatorul caruia ii raspunzi
    Phlegethon


  • De ce sa nu poti?
    Nu trebuie sa ai neaparat cal, ca sa calaresti un mount, chiar daca nu ai cal poti transforma autorizatia intr-un mount tanar dar nu poti bate de pe el te poti doar deplasa cu el.


    Sper ca ai primit raspunsul la intrebarea ta.

    El a intrebat daca poate prelungi mountul nu daca-l poate calari..
    Raspunsul este da, il poti prelungi doar cu papadia din item-shop, pergament-ul transformare functioneaza doar daca ai militar.

  • Imi pare rau ca s-a inteles gresit dar am raspuns la intrebare prin...De ce sa nu poti?.
    In plus am adaugat cateva informatii extra.


    *Avertisment pentru Posthunt. Rylich
    O replica unui user/moderator o dai in PM, nu faci o postare pentru lucrul acesta. Te rog sa fii mai atent, gandeste de 2 ori inainte sa scrii ceva! Citeste si regulamentele Forumului!
    P.S (pentru postarea anterioara): Informatiile extra nu erau necesare iar raspunsul tau a fost pe langa subiect.