[Discuții] Okey Ediția de Vară

  • fantasy unde bati tatii tu ca deabia acuma pe orion s-a facut primul set dupa 1:10 minute sau esti unu intrat cu alt nume.tu faci 2 pe ora la categoria 1-2 si eu fac 1 la 1,15 minute la categoria 3....?? SA FIM SERIOSI

  • Ce e așa greu să le facă cu 3-4 coduri... Mulți vin aici și se lauda, dar ... in fine, ințelegeți voi. In v4 incă nu am reușit să fac 24 carduri in 1:30

  • Dropul este unul cu mult sub așteptări..atenție, a nu se înțelege ca voiam cate 5-6 carduri pe lura, dar totuși...eu bat cu mănușă metin + mănușă din cufăr ucenic (e degeaba aia oricum) + cercei și brățară 20%drop și bat la mobi de nivel 82 categoria 4 și ghici: din 30 de mobi iau maxim 2-3 carduri și cel mai des (2/4) NIMIC... este jenant.

  • Observ ca dropul e mai bun ca evenimentul Okey trecut.Faci un set cam la 30-40 minute la mobi categaria 1-2.

    eu nu stiu unde ai facut tu 1 set la 30 de minute ca eu am facut 1 set la o ora la monstri de categoria 4 :) slab dropul

  • La fel ca anu trecut... trebuie sa ne plangem iar ca sa se mareasca putin sansa la drop. 1 set pe ora mi se pare absurd cu itm 20% drop... Asa se intampla cand sunt pe site la 29md 5 seturi ca sa doneze baietii buni.

    Fao pan' la capat, maine nu stii ce va fi

  • Pai faci daca stii cum si unde sa bati si ce iteme sa folosesti.Setul l-am facut pe platou la lemurieni.Acolo sunt multi mobi si-i poti bate destul de repede.Daca mai ai si iteme cu dublu drop faci. Plus ca s-au introdus cardurile si in IS la un pret destul de redus- 29 md 6 seturi.Destul de convenabil zic eu.Spor la drop.


    P.S.- Cam greu sa faci un set cu 3-4 coduri deoarece nu sunt negociabile cardurile. Daca bati multi mobi cresc si sansele la drop.Logic nu?

  • Observ ca dropul e mai bun ca evenimentul Okey trecut.Faci un set cam la 30-40 minute la mobi categaria 1-2.

    Un set la 30 minute sau 1 card ai vrut sa zici :)) am batut 2 ore 15 min map2 cu manusa pusa mereu si am facut 15 carduri , am lvl 30 iteme bomba pt lvl lui , am mers si la mt de 40 45 tot cam asa fac 1 card la 5 -10 minute. La maimute am luat 2 oua in 40 minute si 0 carduri ...


    Deci , unde sa incerc ? ca sa nu stau n ore pentru cateva carduri

  • Pai faci daca stii cum si unde sa bati si ce iteme sa folosesti.Setul l-am facut pe platou la lemurieni.Acolo sunt multi mobi si-i poti bate destul de repede.Daca mai ai si iteme cu dublu drop faci. Plus ca s-au introdus cardurile si in IS la un pret destul de redus- 29 md 6 seturi.Destul de convenabil zic eu.Spor la drop.


    P.S.- Cam greu sa faci un set cu 3-4 coduri deoarece nu sunt negociabile cardurile. Daca bati multi mobi cresc si sansele la drop.Logic nu?

    Fara suparare si eu am abanosi 20% drop obiecte si lacrima cer 20% drop obiecte si manusa dupa site si numai zi "Chestia e sa sti unde sa bati , dupa cum ti-am spus bat numai la mobi de categorie 3 si 4 si intr-o ora chiar un set am facut fara minciuni vrajeli. Sa spus ca cu cat monstri sunt mai mari si de categori mai mare cu atat dropul e mai bun unde o fi asta nu stiu .HalfOp daca vezi asta ar fi bine sa trimiti un feedback sa se mareasca dropul pentru ca este exact ca anul trecut..... dezamagitor

  • Nu au nici un drept, de ieri erau puse la 29 MD doar că nu ii dăduse ei drumul.... Apropo e buguit clasamentul pe Scor TOTAL... sunt unii care au 20k+ pct si nici nu au jucat ... CUm e posibil așa ceva?

  • Nu au nici un drept, de ieri erau puse la 29 MD doar că nu ii dăduse ei drumul.... Apropo e buguit clasamentul pe Scor TOTAL... sunt unii care au 20k+ pct si nici nu au jucat ... CUm e posibil așa ceva?

    Orice e posibil pe Metin2 :love:

  • Din pacate nu dropul la carduri ma deranjeaza atat de tare cat dropul din cufere, in 2h 30 lvl 93 la Lemures(beta) am facut 3 seturi + cioburi pe langa, nu de asta ma plang e ok sa zicem ca in 5h pe zi ca atat am masim la dispozitie pt metin si 5h nu in fiecare zi, sa fac 5 seturi pe zi sunt multumit dar sa sa vezi ca din cufere prinzi doar yang si experienta e jenant, dar mai sunt destule zile iar la final o sa revin cu un post pro sau contra momentan nu ma pot pronunta, sa ne bucuram insa de event pt ca nu ne asteptam sa-l bage.

  • Nu mi se pare normal ca dropul din cuferele argintii sa fie doar yang si exp.Am deschis peste 20 cufere argintii si doar yang si exp.Este foarte diluat eventul.Intelegem dropul cardurilor sa fie slab.Da macar atunci cand facem un set si obtinem un punctaj mare sa fim rasplatiti cat de cat.Nu cu 100k yang.Dupa 1 ora de farmat aduni un set, joci jocul, obtii 350 puncte, cufar argintiu, deaschizi, 100k yang.Asta repetat de 10 ori.Prin urmare dupa 10 ore de farm ai 1-2 kk obtinut in urma evenimentului.Parerea mea este ca ar trebui ajustat putin dropul din cuferele argintii.