Problema breslelor 2!

  • Salut tuturor, sunt R0BI0LIC de la red sv. Romania. Breasla: TheDarkSide


    Uni poate tineti minte ca am facut o postare in urma cu cateva luni despre problemele pe care le avem cu terenurile de breasla.

    Am adus in vedere ca nimeni nu mai cumpara terenuri si ducem lipsa de fierari si alchimisti in regat, am adus in vedere si motivele pentru care nu se merite sa mai cumperi sau sa ti teren:

    - chiria exagerat scumpa

    - daca nu intri pe joc 7 zile pierzi terenul si tot ce ai in depozit


    De atunci am cumparat un teren ca-sa avem si noi fierar de arme si alchimist lacrima in regat cu toate ca nu producea mai nimic si plateam 3w pe luna doar chirie daca bine tin minte 10kk pe zi!


    Am fost plecat nu am avut acces la calculator si am pierdut terenul si tot ce aveam in depozit!


    Azi 30.06.2023 m-am dus in cautare de alchimisti prin map1 red si surpriza inca 2 terenuri au disparut! au mai ramas doar 2


    chiar daca putem merge in alte regate sa cautam de multe ori nu gasim tot ce trebe iar sistemul asta de teren breasla nu isi are sensul in zilele noastre cand de abia sunt playeri si nu se inghesuie nimeni sa le cumpere.


    Propun urmatoarele variante pentru a readuce la viata sistemul si de a incuraja jucatori sa cumpere din nou terenuri.


    1. Eliminarea chiriei

    2. Chiria sa fie dedusa automat din bani breslei indiferent daca intri sau nu pe server

    3. O chirie mai rezonabila platita odata la 3-6 luni.


    Astept pareri si ideei Multumesc.