Ultimul film vazut

  • The Physician-Un film de nota 10.


    M-ai facut curios,si m-am uitat,un film bun. 8.50

    The Book Thief:Nota 10/10 ,merita vazut


    8.00


    Ultimul film vazut: American History X - Cred ca este cea mai buna drama cu tenta rasiala 9.00


    In ultima instanta vreau frica, nu respect
    Constient ca sunt un maniac inteligent.

  • "Hollow man" film din 2000. Desi nu sunr mare fan al actorului Kevin Bacon acest film mi-a captat atentia de cand a aparut prima data. Pot spune ca l-am revazut cu placere si desi il stiam tot mi-a captat atentia. Un mare 10 de la mine.

    If I cannot bend heaven, I will raise hell!

    3513615.webp
    I'd rather die of thirst than drink from the cup of mediocrity!

  • On :The Wolf Of Wall Street nota 9/10 !
    Off: xquba deja le-ai zis finalul ,deja si-a pierdut o parte din farmec.
    Oricum merita vazut si : A walk to remember un adevarat film de dragoste ! :)

  • the human centipede 9/10 , un film horror bun pentru o seara ploioasa .. La inceput nu prea are "actiune" dar dupa.....

  • "Beautiful Creatures" - Cronicile Casterilor: A 16-a luna


    Unul din filmele care mi-au placut foarte mult, o poveste de dragoste imposibila cu un final fericit, dar greu de inteles.

  • The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford - 10/10 vi-l recomand !!!

  • Good Will Hunting - 7/10


    In ultima instanta vreau frica, nu respect
    Constient ca sunt un maniac inteligent.

  • "47 Ronin" - Ronin: 47 pentru razbunare


    Este vorba despre 47 de samurai ramasi fara stapan care jura sa se razbune si sa-si recastige onoarea. Ce pot spune eu este ca merita vazut, notez acest film cu nota 9.

  • X-Men: First Class. 7/10, nu e cine știe ce.

  • Captain America - The winter soldier 2014.


    Steve Rogers se străduieşte să-şi îmbrăţişeze rolul de erou contemporan în lumea modernă. El e Captain America şi va face echipă cu Natasha Romanoff, cunoscută drept Văduva Neagră. Împreună vor înfrunta un inamic puternic, dar care se ascunde în umbră.


    Merita vizionat, din final reiese ca va urma un nou episod, cel putin asta am inteles eu. Acord nota 9/10.

  • Gravity (2013) - un film „de văzut” în cel mai bun caz. Îi acord nota 7/10. Nu pot să spun că am pierdut două ore cu el, dar nici nu am câștigat prea multe.

  • "Dorian Gray"


    Impresionat de aspectul fizic al unui tanar si de perfectiunea chipului sau, un pictor realizeaza un portret fidel al acestuia. Notez acest filmul cu nota 10.

  • "Ace Ventura: Pet Detective"


    Are momentele lui amuzante, dar mi se pare prea 'nebunesc'. La alte filme poti sa razi si fara ca un actor sa exagereze cu mimica si asa mai departe.. Ii acord nota 6/10.