Probleme & Intrebari DT!

  • salut,
    Ai drop la 78. Am batut cu Sura la 7 intre lvl 75 si 80 si la lvl 78 mi s-a parut ca am avut cel mai bun drop, La lvl-ul ala pica si roci vulcanice de la mobii din metin.
    Bafta

    CONSTITUTIA ROMANIEI
    ARTICOLUL 30
    (1) Libertatea de exprimare a gândurilor, a opiniilor sau a credinţelor şi libertatea creaţiilor de orice fel, prin viu grai, prin scris, prin imagini, prin sunete sau prin alte mijloace de comunicare în public, sunt inviolabile.
    (2) Cenzura de orice fel este interzisă.

  • Logic ar fi sa pice mai bine la lv mai mic, cam cu 10 levele mai putin decat metinul cred ca ai avea cel mai bun drop, dar e mare chinuiala la lv 60, chiar si 61 deci lv 75 e recomandat pentru ca poti urca singur si aduna bine mobii cu teama.

  • Warrior mental + Buff acceptabil . 25% binecuvantare , 25% forta .


    RIB +9 38 Medie 20 Vampiri 10 Patrundere mob fatala+4
    Coif fier +9 20 vampiri 20 regenerare pv full .
    Pentagon +9 20 vampiri full .
    Argint +9 20 vampiri full .
    Cizme de Piele +9 1k pv 10 evitare sageti
    Colier de Aur +9 1k pv full sloturi .
    Abanosi +9 20 vampiri 15 sageti full sloturi .
    Mortala +9 2000 pv + 15 sageti .
    + MISTRET DE LUPTA .


    TOTAL : 100% Vampiri + Mistret , 65% sageti + 10% evitare sageti.
    Aparare : 430
    PV : 11.500


    As face DT-ul singur pana la etajul 6 ? Dar sa bat reaperul transformat si otravit ?


  • Ma repet ! nu !
    Totusi ... ai incercat ? ce tot postezi o intrebare la care poti afla singur raspunsul ? EU iau warn de la bebestrumpfa ca cica vanaez vrajitoare,TU vad ca esti mai egal decat mine, ia sa vad ..te posthunteaza si pe tine?
    Ai intrat in turn cu bufful tau si si itemele tale si tot tacamul sa incerci ? dece tot intrebi forumul cand poti afla singur raspunsul in 20 min de joc ?

  • Luand in considerare doar cele expuse de tine mai sus, eu nu cred ca poti rezista la un atac direct, sa zic asa, la etajul 5, cu toata camera pe tine. Itemele sunt bune dar ai si cateva lipsuri importante: apararea si PV-ul insuficiente, bufful este totusi slab si nu ai khan.
    Poate aberez, dar am dedus ca ai nivel 40. Daca asa e, iti urez succes, dar in conditiile astea nu cred ca poti reusi.


    Cum ai fost sfatuit anterior, incearca sa-l faci, daca nu reusesti spune pana unde ai ajuns si vedem ce trebuie imbunatatit.

  • Salut.Am si eu un sura de 55(urmeaza 65 cel mai probabil) cu m9 m9 m5(tais armura teama) ,cu bio la blesteme dar pana il fac 65 termin suvenirele.
    Intrebarea mea este: Ce imi trebuie ca sa fac DT-ul de pe mistret la 65(si cu un buff mediocru as putea spune, probabil va avea m6 m6 14-16 pct conducerea si vro 100-108 int).
    Fara prostii gen un fms pm 38 20 vampiri 6-8 int p+4.Daca puteti sugerati-mi o nimfa, mi se pare mai buna :))
    Multumesc anticipat :D

    *******d- Razboinic corporal lvl 70 M7 aura M5 iures M4 vartej m4 incizie biolog suvenire :D
    Waylon- Saman zmeu lvl 70+ M5 Forta Dragonului M5 Binecuvantare M4 Raget M4 Aruncarea dragonului biolog dinti ^v^
    Jupanitza- Saman zmeu 30 M1 forta 13 binecuvantare ,biolog la dinti :pinch:
    Ma gasiti mai mult seara :D

  • Salut, momentan pe forum nu am gasit raspunsuri ori nu am cautat bine. Intrebarea mea este urmatoarea:
    As dori si eu sa stiu daca la etjaul 7 din Turnul Demonilor la metinul de lvl 70 mai pica pietre spirit.
    Intreb asta deoarece am reintrat dupa o perioada de timp inapoi pe joc, si m-am gandit sa farmez la etajul 7, dar din multele incercari pe care le-am facut, nu am luat nici macar o piatra spirit.
    Am stat si cate 3-4 ore, am urcat si in alte zile, dar tot nimic, daca cineva are un raspuns e binevenit.
    Multumesc anticipat!

  • De picat pica dar depinde de rabdarea si mai ales de norocul jucatorului... eu in 2 ore am dropat 2...

    [size=24][color=#000066][align=left]Viata-i prea scurta pentru a te plictisi! :beer:

  • Topic dedicat: Probleme & Intrebari DT!?


    Totul depinde de noroc. Iti recomand o manusa. SS poate pica la orice metin de la lv 40 in sus/boss cu putin noroc.

    [align=center]
    ....daca vorbesti mult
    jur ca sunt lup sar doar la gat.
    Sunt dedicat suflet si trup acestui gand
    si daca vrei poti sa-mi spui bagabond n-ai decat!

  • Topic unit cu cel dedicat.


    'So here I stand, a shadow figure in the way,

    taking a leap of fate each day,
    Time won't stay still; the fading years will turn to grey.'


  • Salut, este acel event cu painea dar eu am strns 7 paine deja dar nu il gasesc pe cel denumit Istoric din map1 unde este mai exact ?



    Avertisment pentru Offtopic
    *Phlegethon


    PS: Regulile Forumului - Board Rules
    PS2: fiecare sectiune are un set de reguli speciale, care trebuiesc de asemenea respectate!

  • Cam ce apărare iti trebuie ca mobii din DT de la Etaj 7 să nu mai dea dmg in tine și mă refer la cei din cameră nu de la metin,să zicem că mutăm mobi cu un caracter de lvl 95-105 in coltu opus metinului de 70 si băgăm clientu in bară,ar rezista caracteru să stea 5 ore fără să-și primească dmg(fara nimic activa,corp/armura/teama/buff,etc) ??? :superman:

  • Cam ce apărare iti trebuie ca mobii din DT de la Etaj 7 să nu mai dea dmg in tine și mă refer la cei din cameră nu de la metin,să zicem că mutăm mobi cu un caracter de lvl 95-105 in coltu opus metinului de 70 si băgăm clientu in bară,ar rezista caracteru să stea 5 ore fără să-și primească dmg(fara nimic activa,corp/armura/teama/buff,etc) ??? :superman:


    Eu inteleg urmatoarele din postarea dumneavoastra si anume ,ca doriti sa va spunem ce iteme sunt bune pentru dt la etajul 7 sa aduni mobii si sa ii duci in coltul opus metinului de 70 si sa il lasi acolo fara sa moara...bun pana aici.Acum sa ne gandim pentru mobii de care spuneti trebuie iteme cu vampiri si rezistenta sageti si ca un % din aceste doua iteme pot spune ca puteti pune 100% tare impotriva vampirilor( 20% arma,20% scut,20% abanosi,20% bratara,20% coif )si 65% rezistenta sageti( 15% armura,15% colier, 15% cercei+ cizme piele 20% ),asa ca dmg ul primit de la mobi se reduce la rezistenta sageti cu 65% iar cel 100% tare impotriva vampirilor daca nu bati la ei nu isi face efectul.Deci nu poti sa lasi un caracter cu mobii pe el la 7 in dt pentru ca NU ai 100% aparare impotriva mobilor si o sa mori repede chiar daca ai avea si 105 lv 1000 aparare 30k pv pentru ca la atacul cu sageti pe care il folosesc arcasi comuni nu ai decat 65% rezistenta sageti+ ca mai sunt si ceilalti mobi care te lovesc iar tu daca nu folosesti cei 100% tare impotriva vampirilor asupra lor degeaba ii ai pe iteme.Singura modalitate de a aduna mobi in dt la 7 este sa ii strangi pe toti dupa care sa ii duci in coltul opus si sa te lasi omorat.La ridicare bagi repede un steag si fugi,mai ales acum ca te da dupa reinviere tot pe cal ai sansa mai mare sa ramana in zid bagati mobi.Eu procedez prin a ii aduna si duce dupa care ma ridic si ma apuc de spart metinul...SUCCES

    La revedere metin2ro

  • ''SICAA74''
    ''Deci nu poti sa lasi un caracter cu mobii pe el la 7 in dt pentru ca NU ai 100% aparare impotriva mobilor si o sa mori repede chiar daca ai avea si 105 lv 1000 aparare 30k pv pentru ca la atacul cu sageti pe care il folosesc arcasi comuni nu ai decat 65% rezistenta sageti+ ca mai sunt si ceilalti mobi care te lovesc iar tu daca nu folosesti cei 100% tare impotriva vampirilor asupra lor degeaba ii ai pe iteme.''


    Asta vroiam să aflu , mulțumesc mult ,o zi bună.''SICAA74'' :D



    Avertisment pentru posthunt: Multumirile pot fi facute si prim mesaj privat.
    *Phlegethon