Propunere evenimente: OX, Ploaie de Metine sau Drop Cufere Clar de Lună.

  • Dragi jucători, nu cred că sunt singurul nemulțumit, care după o mentenanță de 6-7 ore, ziua următoare să primească un eveniment spun eu foarte ''banal'', iar după asta să mai urmeze o altă mentenanță. Propun SGM-ilor/GM-ilor să ne organizeze un eveniment calumea, care să compenseze pentru timpul pierdut din amulete/mănuși/inele site.

    dcpztq0-a7ebac4a-d82c-4e3f-870d-b36e631a689f.gif?token=eyJ0eXAiOiJKV1QiLCJhbGciOiJIUzI1NiJ9.eyJzdWIiOiJ1cm46YXBwOiIsImlzcyI6InVybjphcHA6Iiwib2JqIjpbW3sicGF0aCI6IlwvZlwvYWIxMjY4MmMtM2YzZC00YjI5LTk0YzgtYWQ4OTkxOWI2ZTUxXC9kY3B6dHEwLWE3ZWJhYzRhLWQ4MmMtNGUzZi04NzBkLWIzNmU2MzFhNjg5Zi5naWYifV1dLCJhdWQiOlsidXJuOnNlcnZpY2U6ZmlsZS5kb3dubG9hZCJdfQ.C8hx7zmTf0HgenijFrSrAVNMBIGaaZOHhhAIs1iereE

  • PRO.


    Dupa ce am pierdut ieri 7 ore din manusa + a treia mana site sa primesc astazi event exp 100% a fost ca un sut in "oo". Eu farmez in fiecare zi pentru carduri memo trio cu un caracter de 38 in templu, si acum stau tot timpul cu grija sa nu fac nivel, ca na, ne-au dat 100% exp... deci dupa ce ca m-au facut sa pierd o zi de farmat acum imi mai si pun un event pe care nu l-a cerut nimeni, care pe servere ca Orion nu ajuta mai pe nimeni, si care mai mult ma deranjeaza, pe mine, personal.


    Pe langa de mantenenta care are loc acum, dupa cea de 7 ore......... :whatever:

  • Pro, pe nemesis au ajuns 200 CL 8 won, nu mai avem nici critici patrunderi sa jucam de unde sa dam 8 won pe 200 CL si sa iau 40 50 critici patrunderi? Sa se ia in considerare ca din 200 CL nu iei mare lucru 8 10 dragoane 40 50 critici patrunderi NU E O AVERE. VREM CL

    :growup:

  • Pro


    Legat de mentenanta,nu ma mira nimic,totul decurge ca de obicei.Chiar si eu ca jucator m-am gandit din start ca or sa fie probleme legate de vitezele la mounti cu acele transformari.Testerii aparent sunt in vacanta (totala).
    Ajung la ideea ca nici in perioada de event nu se merita manusa site fiindca nu apuc s-o folosesc.Astia cu serverul lor au oare niste norme de functionare la care trebuie sa se supuna sau functioneaza ca un privat ?

  • Pro!


    Desi pe mine personal ma avantajeaza acest 100% exp, ma gandesc si la restul jucatorilor pentru care poate acest mini-event este inutil.


    Ar fi dragut din partea lor sa ne dea un eveniment de pe urma caruia sa poata beneficia oricine. Poate un OX este mult prea mult, dar o ploaie de metine, un CL sau un +50%/+100% drop pentru o zi ar fi bine-venite!


    Prin acest mod si-ar putea arata respectul si recunostinta fata de noi, jucatorii, de pe urma carora isi scot minunatul profit.

  • Pro !!


    Am ajuns sa cred ca cineva din `staff` vrea sa duca serverul de rapa,toata lumea intelege...ESTE METIN2 RO ! totusi ,primim 1 eveniment pe luna (vorbesc de serverele vechi ) si nu stiu cum sa mai faca sa puna pauze ,impiedice sa te poti bucura de el ..buguri zilnice,pe langa ca, crash-urile sunt mult mai des intalnite decat pe un privat !


    Ai manusa site,manusa joc si manusa din cufare pe 7 zile ,dropul este foarte slab !!! Donam ,pentru ???? Mentenante uitate de D-zeu (in ore) Event-uri numai sa nu fie event ...Pay to win 85% din joc ...


    Propun schimbarea staff-ului !!!! Chiar daca ei au acelasi reply ,este munca in folosul comunitatii ,pai pune-ti atunci oameni care isi doresc sa faca chestia asta !!! Prea bataie de joc a ajuns metin-ul !!!

  • PRO !!


    Mentenanta peste mentenanta ...cu eficienta 0 aproape ...Inca ceva de adaugat , nu mai spun ca locurile de farmat sunt full tot timpul , si total de accord … evenimentele sunt doar de dragul de a fi facute … nimic serios in favoarea jucatorilor , oare un OX sau un drop clar luna ar afecta atat de tare rata de donatie ?

  • Ce naiba.. Ba.. Tu, noi, cerem evenimente si astia fac mentenante din jumate-n jumat de ore. Nici cioburile nu le poti face..No comment! Asta cu 100% xp, e deja gen, mergi la curve mereu, sotia stie, dar ii aduci flori si speri sa te ierte iar, si iar, si iar :))

  • @Half op




    Demisia !!!

    Nu HalfOp face update-urile ci WEBZEN, deci DEMISIA WEBZEN :) Tentative de programatori adunati dupa marginea santului si platiti cu 2 pachete de tigari si un kill de spirt !!!!!

    I don't go lookin' for no trouble
    But somehow the trouble always finds me
    Don't make me have you in the trauma center
    With your momma cryin'
    ‘Cause her only son is dyin'
    She don't know it's just your karma catchin' up
    ‘Cause I'm a drama setter

  • Presupun ca multi comentati fara sa ganditi inainte. Din moment ce ai un eveniment activ si e mai bun decat oricare alt eveniment facut vreodata si asa ceva nu o sa mai intalnesti curand, la ce vrei CL ( daca nu bati pentru carduri sunt sigur ca nu o sa bati nici pentru CL ), la ce vrei OX (unde sunt 101% ca nu o sa castigi nimic). Doar vorbiti sa nu ziceti ca ati vorbit si voi. Inteleg ca e democratie si toata lumea are dreptul la opinie, dar trebuie cu limita. Degeaba critici in stanga si in dreapta. Daca te crezi mai bun iti propun sa ajuti tu cu noile update`uri si sa rezolvi problemele care intervin. Ca "nu a fost drop" ati sarit toti in sus. Acum ca v-a bagat un eveniment mai mult decat perfect iar sariti in sus ( probabil pentru ca e drop prea bun pentru voi si nu meritati ) si tot la cele vechi va ganditi unde nu luati mai nimic. Hai ca da.

  • Daca te crezi mai bun iti propun sa ajuti tu cu noile update`uri si sa rezolvi problemele care intervin.

    Poate e mai bun, dar la fel de bine poate ca a cumparat din superbul itemshop si vrea sa se joace, nicidecum sa faca pe programatorul.Ca de asta suntem aici sa jucam.
    Eventul trio din start trebuie extins ca perioada si un gift ceva pe langa timpul pierdut pe itemele shop.Asta daca se respecta compania, daca nu ...sa culeaga ce a semanat.
    Oferte in itemshop zi de zi,dar jocul inaccesibil.

  • Presupun ca multi comentati fara sa ganditi inainte. Din moment ce ai un eveniment activ si e mai bun decat oricare alt eveniment facut vreodata si asa ceva nu o sa mai intalnesti curand, la ce vrei CL ( daca nu bati pentru carduri sunt sigur ca nu o sa bati nici pentru CL ), la ce vrei OX (unde sunt 101% ca nu o sa castigi nimic). Doar vorbiti sa nu ziceti ca ati vorbit si voi. Inteleg ca e democratie si toata lumea are dreptul la opinie, dar trebuie cu limita. Degeaba critici in stanga si in dreapta. Daca te crezi mai bun iti propun sa ajuti tu cu noile update`uri si sa rezolvi problemele care intervin. Ca "nu a fost drop" ati sarit toti in sus. Acum ca v-a bagat un eveniment mai mult decat perfect iar sariti in sus ( probabil pentru ca e drop prea bun pentru voi si nu meritati ) si tot la cele vechi va ganditi unde nu luati mai nimic. Hai ca da.

    De pupincuristi ca tine e plina lumea. Inainte ca un update sa fie bagat trebuie incercat mai intai. Nu stiu exact ce se intampla acum cu metinul dar cand jucam eu prin 2013-2014 nu existau atatea mentenante sau update-uri care sa incurce asa mult jucatorii. Nu stiu ce ti se pare tie asa de extraordinar eventul asta de 100%XP dar datorita acestor 3 mentenante din care 1 a durat 7-8 ore eu cred ca ar trebui ca jucatorii sa primeasca ceva mai bun. De pilda eu acum cateva zile m-am reapucat de metin si am facut destul de multe itm si yang si pe rubinum si pe romania si ce sa vezi, astazi dupa prima mentenanta care a durat 2 ore mie mi-au disparut itm din inventar. Si nu sunt singurul caruia i s-a intamplat asa ceva. Sunt sigur ca daca si tie ti-ar fi disparut itm sau ti s-ar fi intamplat ceva sareai in sus pe aici si te crizai.
    #pupincuristiiromaniei