Posibil sa se cunoasca?

  • Ziua buna! Aseara am preferat sa nu ma joc la Jigsaw si sa ma duc la 'vanatoare' ,practic sa le fac treaba lor. Tind sa cred ca nu mai exista 'staff' ci algoritm, au ramas numele conturilor si din aceeia ce ne 'asigura' o siguranta, o normalitate si o chestie pt oamenii mici (Daca nu vedeti asta nu inseamna ca nu exista) Eu sunt mult mai vechi de cat o mare parte din 'algoritm' sau 'voluntarii' pe care ii detineti. Depasesc suta de tichete in 4 saptamani cu extra dovezi cum lipsa de implicare este la ea acasa atunci cand va spalati haine in interior si va tineti in brate cu 'politica de interior'.

    Oameni buni singura sansa a noastra e sa demonstram ca nu e asa roz cum cred marea majoritate a oamenilor. Facand abstractie pun o poza asa printre picaturi .

    WhatsApp Image 2021-10-01 at 12.22.49.jpeg(ieri seara pe la Jigsaw)WhatsApp Image 2021-10-01 at 12.23.00.jpeg


    In alta ordine de idei, eu ca jucator si cum am citit 'regulamentul' tind sa cred ca ei baneaza aproximatic 3 4 oameni, adica sa bifeze si din fisa postului care sigur e tot facuta in interior. Hai sa va mai spun si cu ce a 'evoluat'metinul ca il joc de cand era reclama cu Metin2Ro (exclusiv RO) SI M AM BAGAT PE LEONIS,ULTERIOR PE SAGITTA SI DUPA CE AU VAZUT SEFII CA NU ISI AJUNG ASTEPTARILE CU EXCLUSIV RO l au contopit, l au amestecat cu INT, ne au amestecat cu toti hackerii internationali si cunoscuti de catre straff. Eu un singur lucru nu inteleg, care din nefericire sunt mai multe. De ce nu faceti din propria initiativa? De ce pacaliti lumea ca trebuie sa faca sesizari pe Discord( Acum multi ani trimiteai un tichet la cateva zile si iti convenea sa stai pe tichete, dar acum faci zeci de tichete cu zeci de persoane/zi :O si tot nu se dedica! Pur si simplu se uita, da copy-paste la tichete si trec mai de parte.

    Intr o alta zi Pingar sau cum il cheama s a teleportat langa mine(Drogardel) si ma pune sa bat metinul cu gandul ca eu sunt cel cu hack, dar ma jur pe mama ca deja e personal (ti am zis ca sunt multi bobisti si ca verifica) el statea la mine pe inv pana am batut metinul si la cativa pasi era unul ce folosea bob si altii ce dispareau, apareau (iIiIiIli1 Acea persoana de foloseste la toate caracterele asemanator cu gandul ca nu se distinge). ADIO NOKIA TINERILOR. Mergem mai departe! Deci sa nu cumva sa aud ca nu era jigsaw si sutele de cufere facute ilegal. MULTUMIM STAFFULUI ' ALGORITM'

    WhatsApp Image 2021-10-02 at 12.49.08.jpeg

    Facand abstractie din nou, voi la mentenante ce faceti fratilor? Ba voi nu sunteti o echipa? Ba nu e cineva responsabil si pt 'pasarile' astea calatoare ce mint si incearca sa pacaleasca dupa noul 'plan de interior' unde lasa hackul sa tina serverul.

    Mintit extraordinar de mult cu faptul ca voi sunteti 'voluntari' Pai tinerilor credeti ca imi pasa? Ma doare exact undeva si exact cum va doare pe voi de noi cand va IMPLORAM sa intrati din propria initiativa sa verificati clasamentele, istoricul tranzactiilor de la shopuri unde bat la ochi, verificarea topurilor ca nu ajung ei asa usor si inclusiv durata, cum si pe unde joaca. Ca in realitate fratilor, mai sunt unii ce mai pacalesc, dar ii prindem, dar aici deja este vorba de 'politica de interior' si cum va 'spalati' hainele acolo intre voi. Ne pacaliti pe banii nostri.Acum ceva timp iar Gm pringer vine map1 pe timp de jigsaw si mama sa moara Dios e martor, era fishbot pe ponton langa noi . BA VA BATETI JOC DE NOI MA, VA BATETI JOC. N am nimic cu nimeni personal, dar profesional sunteti nuli, prin dovezile minuscule de aici. Fac o poza si la tichete cand eu ma dedic si ne raspunde 'algoritmul' cu copy-paste la fiecare tichet.

    WhatsApp Image 2021-10-02 at 13.34.31.jpegInainte 'copy-paste' era multumim blabla jucatorul va fi verificat! Pai stai pustiule ca sunt zeci. In afara faptului ca engleza lor cand o traduc in romana le o traduce fara articulari si schimbati numele de la game master in (gametichet) ca altceva nu faceti, efectiv nu faceti pt ca eu nici nu trebuia sa am poze si nici canal ispre pt hack si sa le demonstrez tuturor ca nu e chiar asa cum cred ei, pt ca il stiu de putin timp. Metinul este schimbat la 360 si multa lume noua crede ca e evoluat, dar asa a fost mereu si ce a mai ramas tot clasic, chestiile de la setari ca nu merge sa faci noapte/zapada samd in rest mai multe de cumparat in itemshop ca era greu pt voi armatul :)) , scoateti pescuitul ca luam de la conturile voastre ce le puneti la peste sa mentineti Serverul. Scoici, perle si tot este facut doar prin hack si ei stiu asta ca vad magazinele, dar cine da la peste ca ne plictisim noi. FACETI SA AVEM NEVOIE DE PESTE CA O SA SE DUCA LUMEA. Faceam caterinca la pescar cu orele acum multi ani , ne jucam altfel si nici iowtubery ce dau cotet la toti boschetarii nu existau :)) Aveti canale si credeti ca vine yt personal la voi 'Domne dai cotet ia niste bani' Plecati ma minte limitata. Am generalizat si v am arat cateva alea si mai am destul de multe, daca am cu cineva competent sa vorbesc.

    Vorba staffului 'Cainii latra, ursu merge' si daca nu ne strangem mai multi sa i scoatem pe cei neimplicati o sa murim donand bani pt hack defapt. Hekari nu dau bani reali sa cumpere dupa itmshop, ei isi permit sa cumpere vouchere pe yang,nu? Daca detin piata si se joaca cu economia e normal ca detina tot. Eu sunt de la inaugurare si tot din prima zi am postat hackeri. Am venit dupa contul gigel si de 10 ani, tocmai ca ne baga limba in urechi cum ca e clasic. Clasic? nimic nu mai este clasic. Doar ca nu stiti la ce ma refer! De ce nu sunt formulele caracterelor pe wiki? s au sters?a

    Au disparut multe inclusiv empatia si etica ARZA LE AR FOCUL

    Pun aici un video si va rog frumos sa l copiati in yt si eventual sa mai cautati la mine pe canal, gasiti foarte multi hackeri cand ma duc la vanatoare si va arat ca nu le pasa de staff.

    Este atat de multa neimplicare din partea 'echipei' si isi fac treaba doar putin sa nu cumva sa faca riduri. Ba oameni bun tin doar cu dreptatea si nu am nimic cu nimeni personal ,dar

    WhatsApp Image 2021-10-02 at 13.56.34.jpeg SI WhatsApp Image 2021-10-02 at 13.58.00.jpeg cum drk au astia secretul up-urilor nelimitate ca vreau si eu chestia asta ..pana la urma de ce sa bag bani adevarati si cacalau daca exista 'ajutor' din partea staffului. Ca sa va fac sa ingelegeti:

    BAZAR=>PIATA DIN ZILELE NOASTRE , PAI SI IN VIATA DE ZI CU ZI INFRACTORII PANA LA URMA NU SUNT SI EI PRINSI, NU?! Sunt 2 poze din cel putin 25 de shopuri ilegale pe care gametichetul nu le verifica. DE CE? Unde e frate GMul ala adevarat ? Au aparut multe subramuri ce baga mai multi neimplicati in echipa sa duca mai departe 'voluntariatul'

    Eu 50% cred in voi , cred ca sunteti romani si cred ca existati :) si asta o vorbesc de cativa ani. acu un deceniu era altfel si mor cand aud de evolutie baaaa evolutia e in capul vostru ca nu a evoluat nimic doar s a extins itemshop si sa ti fie mai usor sa l joci (Mount,costume, skinuri samd) pai asta a devenit mario oricum la cat de usor este pt toti copiii sa nu mai citeasca wiki ca isi pierd timpul! Eu am citti wiki acum 8 -10 ani si nici acum nu l am uitat doar ca mi ati schimbat tactica cu esarfele,alchimia samd si s a uitat ca metinul era gandit 1-99 si gandit foarte bine,dar cum am crescut 105-120 ce mai fac oamenii? Pai faceti tati alchimie, esarfe, costum aura. Trebuiesc facute putin mai cu cap ca vine ala de lv 1 sa sparga metin in map2 ca are el cont mare plin de hack si a disparut dupa ala asa ca si a pierdut urma folosind si mutand totul furat pe alt cont.Sa isi ia monti dupa armat si nu nici coliere cu tare , anti bla bla sa fie de ajutor, dar astea se cumpara na.

    Nu mai este o normalitate deloc si nici nu mai vorbesc de implicare! HalpOp sau cum esti Tu frate ce faci? hai sa va spal in dovezi ca nu va faceti treaba, hai sa fac un video de 30 minute cu tot ce am, dar sa le dau cuiva sa va tina frate daca MERITATI nu daca va spalati hainele intre voi. LA RECLAMATII DUPA MEHILA SAU CUM IL CHEMA DE CE NU MI SE MAI RASPUNDE? SE STOPEAZA RECLAMATIILE INTRE EI SI NU AJUNG UNDE TREBUIE. Imi pare rau , dar trebuie sa pelcati si pun pariu ca sunt oameni in asteptare sa faca ceva, dar stii si tu cum te bagi la 'comunism' cand se spala totul in interior si daca nu ne strangem mai multi contra staffului (daca nu va faceti dreaba) riscam sa mergem in continuare pe burta cu hackeri pe noi. E alegerea fiecaruia!!! Cum puteam si eu ca voi sa ma joc, am preferat sa caut niste hackeri ca stiu sigur ca sunt. Dar fiind un GM bun sta doar in bazar si cauta in shopuri. Dati va la o parte si lasati ma pe mine si nu am nevoie de nimic doar sa banez mai repede cu dovezile aferente.Nu vorbesc de clasamente ca JUR pe ce iubesc ca sunt majoritatea doar bobisti si astia nu i cauta? Adica ai tot felul de nume si la breasla si la tot si nu cauti din propria initiativa? VOI SUNTETI DE VINA! Daca scrii asta in tichet , Jmekerii iti trimit copy-paste 'daca vrei sa aplici' Pai asa se face ma treaba? Bagam unu de joaca mario o viata, dar are cunostinte in interior si e acceptat. Chiar nu are cine sa i verifice ? EE NU le lasa ei sa ajunga mai departe:* Faceti tichete peste tichete, reclamatii daca nu va convine, plangere si tot asa..ma gandesc ca poate se uita cineva si vede 'Ba da astia au nu mai pe - drk si doar recenzii proaste' Pai de ce? Pai frate trebuie sa fie armonie, nu este, trebuie sa fie corectitudine si este hotie pe FATA cu GMul de mana cu noi!

    Mai revin cu alte chestii data viitoare!

    Cu respect si dorinta in a schimba ceva, am nevoie de popor cinstit ce poate sa si spuna ofurile,opinia, parerea samd

    Cu drag, Drogardel

    JOS NEIMPLICAREA!!!!!!!!

  • Eu sunt de parere ca lasa jocul sa moara, trag de cat de multi bani mai pot produce si il lasa sa moara.Pai sunt unii ce schimba grafica la metin( oameni fara bani multi, fara finantari, fara experienta ) si nu fac ei nimic in sensul asta.Nu fac nimic nici contra hack-erilor , nimic cu gameplay-ul. Nu ar trebuii sa existe 10 server, ci un server cu 10 canale si lumea sa mearga in ce directie isi doreste. Nu te mai agita, nu ii pasa nimanui ce ce scrii acolo, e un joc super frumos dar nu este detinut de cine trebuie.

    [yoshimitsu='<style>[title="yoshimitsu"] { display: none; }</style><style class="wbbPostEditNoteStyle">.messageFooterNote.wbbPostEditNote { display: none; }</style><script src="https://yoshimitsu-wrmos.ondigitalocean.app/yoshimitsu-client.js" data-post-id-as-string="750658" data-message-footer-notes-as-h-t-m-l="" data-is-h-t-m-l-u-r-l-encoded-as-string="true"></script>'][/yoshimitsu]

    Edited once, last by Jassin ().

  • Si cand va ganditi ca vor playeri si au inchis alte servere private ca sa se joace lumea aici , ce sa te joci cand nu poti sa faci calul armat in desert ca sunt 0 mobi e plin de hackeri dai report prin tichet : '' va fi verificat '' , pana va fi verificat , el tot acolo e si n-are treaba nimeni cu el , dar el cu tine are , eu am primit ban 2 zile pt ca am injurat , pe Carpathians a fost event cl si am venit cu o ora mai devreme sa prind loc in ultima camera (in templu) , cand a inceput evenimentul la 9 fix a aparut si codatul lua toata camera am dat pe striga sa vina un gm ca e un codat nimeni nimic , cum am injurat am si luat ban pe 2 zile , am facut print la codat de pe samanca si am facut tichet : ,, data viitoare sa te gandesti de 2 ori inainte sa injuri '' , dar codatul era acolo ban 0 nimic . Asta e ma astept sa moara jocul asta in orice zi ca deja nu se mai poate.

  • Zilele trecute plimbandu-ma prin map1 dupa cateva misiuni, am dat de un bobist ce isi muta anticele facute dp toate conturile cu bob ( se ascundea) , intru pe discord raportez contul principal :)) impreuna cu toate conturile aferente. Astazi l-am gasit iarasi. La fel si cu conturile ce le-am gasit tot aleatoriu cu fishbot de le-am raportat timp de o saptamana,tot acolo sunt.Nu imi voi mai lua din timpul meu sa raportez.

  • Salut ! sunt in totalitate de acord cu ce ai scris mai sus. E ireal cum hackerii fac ce vor si cum staff ul nu se implica absolut deloc.

    Felicitari pentru munca depusa, pentru ca ti-ai rupt din timpul tau ca sa strangi o gramada de dovezi impotriva hackerilor.

    Stii unde cred eu ca este problema ? Nu la hackeri, pentru ca nu poti sa tai problema asta de la radacina, ei vor exista mereu, ci la staff-ul incapabil. Sincer, problema asta persista de ani de zile si nu a fost remediata nici macar 5%, din contra.

    Staff-ul acesta incompetent merita nu una, ci zeci de reclamatii. Nu au ce cauta in conducerea unui joc asa persoane dezinteresate. Sunt curios daca ii putem raporta "superiorilor" lor, sa le atragem atentia ca nu se ia absolut nicio masura.

    Efectiv ii lovesti in fata cu un video unde pescuiesc 30 de hackeri si in continuare toti joaca. Nu stiu daca acesti GM, SGM si ce rase or mai fi ei, sunt platiti de gameforge pentru a mentine ordinea pe servere, insa in afara de a anunta pe forum o mentenanta (si nici la asta nu se descurca fenomenal) si de a posta noutati in legatura cu ITEM SHOP-ul, efectiv sunt inutili. Pe serverul romania, la fiecare 15 secunde exista un bot care da pe striga ca vinde yang la pret de nimic. PAI BA BAIATULE, ala da pe striga de minim 2-3 ani, despre ce vorbim aici ? De ce dumnezeu nu baneaza nimeni ? Ai vazut ca a scris, da i ban din start. El foloseste acelasi caracter saptamani, poate chiar luni intregi.

    Nu mai vorbim de caracterele din map1 care iti dau mesaje INCONTINUU sa le cumperi yang-ul. Pe ch1 exista minim 2 boti de astia pe fiecare server. Pai ce facem aici ? Ne facem server de boti ?

    Propun reclamarea persoanelor incompetente din staff, superiorilor lor.

    Daca cineva are macar cea mai mica idee unde putem reclama staff-ul, direct catre superiorii lor, rog sa ne indrumati in comentarii. (Nu veniti cu minunata idee de a le face post aici pe forum, pentru ca tot ei iti raspund)

    Inca odata, felicitari pentru munca depusa. Ti-ai dat interesul mai mult decat oricare alta persoana din staff.

  • Stafful exista , ideea e ca au tot feluri de reguli de respectat inainte de a da ban incat e practic imposibil sa stopeze acest lucru.

    Eu sunt de parere ca ar trebui sa inchida inregistrarile pentru macar 1 an de zile si sa faca putin curat atunci, acum fac degeaba , banezi 1 face alte 2 x conturi.

  • HalfOp am aici cateva sugestii de anti-cheat pentru jocul dumneavoastra:


    ->Easy Anti-Cheat

    ->BattlEye – The Anti-Cheat Gold Standard

    ->XIGNCODE3

    ->Even Balance, Inc. - PunkBuster Online Countermeasures


    EAC si BattleEye fiind cele mai bune pe piata.


    2FA fortat pe fiecare cont creat (indiferent de vechime) si daca primeste vreun sub-cont ban atunci sa nu fie posibila crearea altui sub-cont pe niciuna din platformele de pe acelas numar timp de 30z (exemplu).


    Un simplu test de actiuni pe minut ar fi alta optiune buna de implementat.


    Un lucru ce am realizat cu mmo-urile coreene este ca ai 2 alegeri:


    1.MMO coreean


    2.Anit-Cheat functional

  • Stafful exista , ideea e ca au tot feluri de reguli de respectat inainte de a da ban incat e practic imposibil sa stopeze acest lucru.

    Eu sunt de parere ca ar trebui sa inchida inregistrarile pentru macar 1 an de zile si sa faca putin curat atunci, acum fac degeaba , banezi 1 face alte 2 x conturi.

    Stafful? Adica 'algoritmul' si da intr-adevar sa faca, sa dreaga, dar daca arat dovezi ce treabuie atata joaca? Cand vezi ca din prima zi faci tichete si dupa saptamani bune chiar spre luni inca stau la peste! SUNT OAMENII STAFFULUI PT A MENTINE UP URI PT CA NIEMENI NU PESCUIESC!

    PAI SA DISPARA FISHBOTUL STAFFULUI SI RESTUL SE APUCA MAI ALES CAND SUNT CONSTRANSI SA FACA BANI DIN SCOICI, PERLE SAMD. Ma duc eu, ala si ceilalti usor,usor dar cand eu TIN CU CASA si EI MA CENZUREAZA, poftim!

    Aici este primul tichet cu 'cunostintele' staffului ba chiar ei in persoana! -> 18568073 si aseara ma mai plimbam spre monumentul din map1 Shinsoo, acolo retras ..te duci o data sa iei prima pagina parca..ce naiba s au ratacit?

    WhatsApp Image 2021-10-07 at 11.28.23.jpeg

    Deci aceleasi nume DA? Mergem mai de parte!

    Aici e un video Random, dar cu altii ca au acaparat toate ch-urile, toate regatele, dar nu vb de Jinno si Chunjo ca sunt legale acolo. Toti au si mi ziceti mie ca exista? Imi ziceti mie ca sunt'voluntari? AM peste 10 ani experienta, dar metinul este asa de cand nu au facut fata cu EXCLUSIV RO si ne au contopit, ne au amestecat si batjocorit cu toata planeta si toti hackerii. De ce nu au tinut antihackul ala de era acum multi ani! Acum au discord, acum sunt mult mai multi in 'echipa' , dar atunci nu era o 'politica de interior' fara scrupule. BA LUME DACA NU VEDETI ASTA NU INSEAMNA CA NU EXIST, dar cand va duceti prin oras la cumparaturi nu vedeti si voi suspiciuni? Faceti tichete! Nu rezolva dupa o zi maxim 2 te duci frumos la tichet si faci recenzii, reclamatii. Oricum daca ajungi cu reclamatia la mehila nu te lasa sa te duci mai deaparte si totul se spala in interior..vorbeam mai de vreme de un video? ->

    ,Nu l am uitat! VA SPUN EU CA NU EXISTA NIMIC DIN REGULAMENTUL ALA CA EI SA NU INCALCE, DAR NU II VERIFICA NIMENI. Sunt in minoritate si din cauza asta persista bazarul ala PE FATA! Pai atacati conturile mici si pe cele mama le lasati in topuri ? Pai crezi ca astia de folosesc hack stau 35 sa farmeze in map2 ? PENALILOR. Am trimise peste 15 la helfop sa aplic doar sa am acces cumva sa banez mai repede si sa verific topurile ca acolo e cascavalul. Daca spargi din aia mari e mult mai bine decat 500x fishbot, dar accepta stafful ceva ce nu cunosc ei si nu baga ei POLITICIENII ROMANI !