"o viata mai buna"

  • Contra - Nu va ajung evenimentele zilnice ? Voi vreți toată mAna va da Omu 1 deget și voi ... Nu mă așteptam

    Adica vrem toate? Poly e strict carpa mai bun :lol:

    Daca ma intreaba un jucator nou de metin pe ce server sa joace 100% garantat nu ii recomand Barbuthians nu doar din simplul fapt ca exista barbutul dar si din cauza ca e un server INFERIOR fata de Polyphemos.

  • Contra - Nu va ajung evenimentele zilnice ? Voi vreți toată mAna va da Omu 1 deget și voi ... Nu mă așteptam

    Efectiv un comentariu de nimic de la un om pe care nici măcar nu vreau sa il numesc. Uită-te câte servere au exact aceleași evenimente zilnice ca și Carpathians dar pe lângă ele, dispun și de majoritatea chestiilor esențiale precum Atac-Automat, Flower Power și transfer server. Pentru ce ai mai comentat aici când nu ai aboslut nimic de spus, nimic constructiv, nimic-nimic.


    Toți ăștia care comentați aici și vreți doar să aruncați cu noroi, nu vreți să aduceți nici măcar o îmbunătățire. Sunteți probabil oameni de pe alte servere unde vă relaxați cu toate evenimentele și beneficiile astea esențiale.


    Sunt de acord cu toate punctele enumerate de Bastian în postarea inițială:

    - Autoatac - nimeni nu poate dispune de timpul pe care jocul ți-l cere pentru a putea evolua și pentru a putea realiza ceva. Absolut toate serverele de pe toate regiunile beneficiază de acest lucru. A devenit deja o normalitate acest auto-atac, nu mai e vorba de vreun moft.

    - Transfer server: Suntem blocați pe un server care nu beneficiază de aboslut nimic special (doar drop-ul de care se poate lipsi lumea, având în vedere câte neajunsuri sunt în momentul actual). Nu ne putem transfera nicăieri, oamenii nu pot veni aici (oricum, nu văd de ce ar face-o) și iteme nu pot fi aduse aici.

    - Worldboss: Nu există nici un dezavantaj asupra Gameforge-ului încât să nu fie implementat pe server.


    Bonus: Flower Power - pe lângă faptul că nu există auto-atac nu mai există nici bonusul de la Uriel. Implementați măcar Flower Power, să nu mai stea oamenii lipiți de ecranul calculatorului ore în șir pentru a-și crește un amărât de caracter.

  • TOTAL PRO CU TOATE CELE 3 PROPUNERI!

    Deci acum 3 ani am sesizat problema atac-ului automat pe Charpatians LINK->> Auto-Atac pe Carpathians!! <<- si a fost inchis de un admin care probabil era deranjat de popularitatea acelei postari (90% din oamneii care au venit cu o parere erau de acord cu propunerea atac-ului automat pe carpa) , stiu daca se va adauga word boss si atac-auto pe carpa ar aduce carpa probabil pe primul loc ca si popularitate. Acest server Charpatians probabil mai popular decat toate e greu de digerat dar asta este adevarul... Probabil si aceasta PARERE va fi sanctionata pentru ca deranjeaza "CONDUCEREA". Am ajuns pana la Gameforge si am fost adus la tacere! Am sesizat de atunci ca au disparut BENEFICINE care ne erau garantate la inceput de server!!!! Flower POWER, BONUS XP Uriel etc.

    Ce facem aici, ne cerem drepturile care ne-au fost luate cu JAPCA de catre cei care iau deciziile care in trecut a-ti vazut si voi au fost GRESITE tot ce a fost bun a fost doar servarul ROMANIA(Actual Charpatians care a fost adus la tacere) si EMERALD acum.

    TOTUL ESTE REZOLVAT CU ATAC-AUTOMAT pe CHARPATIANS!

    Edited once, last by CMS ().

  • Total contra , setarile unui sv special nu ar trebui schimbate pe baza de mofturi.

    Nu esti singurul care a abandonat caractere bune sa joace pe alte sv. Faptul ca ai rata la banca pentru talisman +200 e treaba ta.

  • Total contra , setarile unui sv special nu ar trebui schimbate pe baza de mofturi.

    Nu esti singurul care a abandonat caractere bune sa joace pe alte sv. Faptul ca ai rata la banca pentru talisman +200 e treaba ta.

    dar urielul si flower power s-a putut scoate, nu?



    FireStart3R: Atentionare pentru nerespectarea regulamentului!

    Te rog sa lasi userii sa isi spuna punctul de vedere fara a corecta tu fiecare persoana si fiecare opinie.

  • 1-Contra

    A fost anuntat de la bun inceput ca serverul nu v-a dispune de atac automat .

    2-Contra

    Se stia ca serverul v-a dispune de drop marit dar nu vei avea posibilitatea de a parasi serverul .

    3-PRO

    Doar daca ar aduce si pe celelalte servere vechi care nu au (Tara Romaneasca +Romania ) .


    Tu fiind jucator de top pe acel server, esti cel mai avantajat de toate beneficiile pe care le-ai cerut .Un al doilea aspect ar fi ca jucatorii care vand yang ar strica si celelalte servere pentru a se extinde . Daca vrei atac automat poti oricand sa te apuci de la 0 si sa profiti de avatajele celorlalte servere pe care iti plac si sa intelegi mai bine cum e sa fii un player nou (incepator) .

    Si un al treilea aspect, ceea ce ai cerut tu ( tichet transfer server + worldBoss) nu ajuta un player nou , doar sa zicem atacul automat care si ala daca vii tu cu lv champion l-ai facut sa se lase de joc/server/crescut etc .

  • Contra pentru atac si transfer server, deoarece propunerea vine de la unu cu "n"-spe mii de conturi de meley, hydra si ce mai are el, si in argumentarea lui putin ii pasa de cei care bat la side events. Plus ca ar afecta negativ celelale servere. Mai bine renuntati voi la barbut ca asa e mai bine. Esti foarte subiectiv in ceea ce ceri si nu cred ca reprezinti vocea acelor jucatori. Se vede ca joci pentru a vinde yang, bastianq8 , sau ce mai faceti voi. Pentru voi nu e un joc, e o afacere. Si acest lucru nu e normal. La munca nu la intins mana. Iar pe langa asta, nu vrem pe alte servere influenta proasta si barbugii vostri. Eu am facut lv 95(acum multi multi ani) batand manual. Eu am jucat si joc de drag, nu sa fac avere din metin sau sa ma flexez. Din nou, consider ca cererile tale nu reprezinta comunitatea de acolo si jucatorii de rand si ca exista potential de a afecta negativ celelalte servere.

  • Contra pentru atac si transfer server, deoarece propunerea vine de la unu cu "n"-spe mii de conturi de meley, hydra si ce mai are el, si in argumentarea lui putin ii pasa de cei care bat la side events. Plus ca ar afecta negativ celelale servere. Mai bine renuntati voi la barbut ca asa e mai bine. Esti foarte subiectiv in ceea ce ceri si nu cred ca reprezinti vocea acelor jucatori. Se vede ca joci pentru a vinde yang, bastianq8 , sau ce mai faceti voi. Pentru voi nu e un joc, e o afacere. Si acest lucru nu e normal. La munca nu la intins mana. Iar pe langa asta, nu vrem pe alte servere influenta proasta si barbugii vostri. Eu am facut lv 95(acum multi multi ani) batand manual. Eu am jucat si joc de drag, nu sa fac avere din metin sau sa ma flexez. Din nou, consider ca cererile tale nu reprezinta comunitatea de acolo si jucatorii de rand si ca exista potential de a afecta negativ celelalte servere.

    Ce vrei să spui prin postarea asta? Vrei să spui ca ai reușit să dai level 95 într-un final pe un server? - felicitări și toate cele bune, bravo - ai reușit să te lansezi pe un server manual. Bravo! Ești cineva!


    Vezi în pușca mea ce se cere în postarea lui Bastian, vezi că se cer anuminte lucruri care sunt esențiale pentru un server înainte de a posta un rahat.


    Înainte să spui tu că cererile astea nu reprezintă comunitatea de pe Carpathians, asigură-te că ai măcar un caracter crescut pe server-ul respectiv.


    FireStart3R: Atentionare pentru nerespectarea regulamentului!

    Te rog sa lasi userii sa isi spuna punctul de vedere fara a corecta tu fiecare persoana si fiecare opinie. + Grija la limbaj.

  • Asa sariti contra la argumentare ca si cum doar pe Carpathians sunt vanzatori de yang. Hai sa fim seriosi, traiti sub o piatra daca credeti asta.


    Daca au putut sa scoata urielul, flower power si limitarea de nivel in instantele mici sa nu fie abuz sigur nu ar fi iesit din comun sa faca o fuziune cu un server precum Poly care oricum e cosul de gunoi al regiuni de est unde intra toate serverele esuate/moarte (probabil tot in asta o sa fuzioneze si Luna sv cu 2 playeri) ori sa faca niste schimbari la server. Noi de ce nu putem avea un server ca si pe Turcia cu eveniment Okey de vara 365/365? In momentul de fata Carpathians e cel mai de lasat server din cauza ca nu ai auto atac si transfer de server daca excludem serverele de umplutura precum Luna.


    Barbutul intr-adevar este jegul ce duce in jos serverul Carpa deorece 90% din jucatori au jucat la un moment dat unde cativa si-au pierdut tot ce aveau. Probabil multi n-au fi jucat daca nu era tentatia acolo. Cred ca in momentul actual la multi le-ar conveni sa fuzioneze si cu un server relativ mort precum Magyarorszag doar ca sa aibe acces la transfer de server si auto atac.

  • Contra. Voi jucati doar pentru a vinde yang. Ar trbui staff ul sa faca cumva sa intre si pe serverele voastre de disscord sa vada acolo ce faceti cu yang ul. Dar poate stiu si ei asta si ii si stiu pe aceeia dar poate sunt favorizati de staff.

  • Contra. Voi jucati doar pentru a vinde yang. Ar trbui staff ul sa faca cumva sa intre si pe serverele voastre de disscord sa vada acolo ce faceti cu yang ul. Dar poate stiu si ei asta si ii si stiu pe aceeia dar poate sunt favorizati de staff.

    pe toate serverele se vinde yang nu doar pe carpa vin toti inculti copii si comenteaza de aiurea sa scrie si ei ceva acolo ca romanu ca persoana nu stie sa se ajute unu pe altu ei trebuie sa se frece unu pe altu.

  • Cei care sunt CONTRA nu joaca pe Charpatians la modul PRO sau joaca pe alte server. Cum am mai zis si ma repet din nou STIU SI STITI SI VOI PREA BINE CHARPATIANS CU ATAC AUTO DEVINE SERVARUL NR 1 EXACT CUM A FOST DE LA BUN INCEPUT NR1.


  • contra si noi am jucat si noi am jucat si alte servare si am decis sa ne mutam pe altele si asa am inceput de la 0 pe alte servare doar sa vindem ce aveam si sa bagam cashu in md in care am pierdut mult din valoare itm deoarece am vrut o metoda safe