Discussion about new community guidelines

  • Nu le am foarte bine cu engleza,deci nu prea am inteles anuntul.
    Care este ideea ? :


    -------


    I don`t understand this.I cand lost something ? What is so important at this new? :S


    p.s:thanks,for you open the topic :D

  • am citit...si in engleza si cu google traducere dar nu am prins ideea...


    (poate sunt doar niste chestii care nu trebuie uitate si doar sunt reamintite)


    --------------------


    can you tell us your reason for you have opened this topic? I don't understand your idea...

  • Al 2-lea mesaj de acolo ce vrea sa spuna ? Cumva vor fi acceptate dovezile de la jucatori ? (tip print) ?

  • da ,poze de la jucatori,sunt niste reguli cum trebuie sa fie pozele ,in nici un caz sa fie modificate si daca sunt totusi modificate ,cel care e trimis poza ia ban...asta mi se pare cea mai importanta ,dar acolo zice sa se vada conversatia,deci banuiesc ca va fi valabil doar pentru injuraturi,amenintari si alte deastea,adica nu pentru poze unde vedem hackeri.

  • Al 2-lea mesaj de acolo ce vrea sa spuna ? Cumva vor fi acceptate dovezile de la jucatori ? (tip print) ?


    Se pare ca vor fi acceptate dovezile playerilor , dar acestea trebuie sa intruneasca toate cerintele postate de badidol in ''New community guidelines''.


    Chiar aveam nevoie de o schimbare in acesc joc si uite ca o avem. In sfarsit staffului i se va usura munca si se va putea contracara mult mai usor lipsa de bun simt a foarte multor playeri din aceasta comunitate.


    Mie mi se pare o miscare foarte buna.


    Nu uitati ca vrem ca vorbele sa fie insotite si de fapte. :)


  • Va fi tradus cat mai rapid si in limba romana, sunt reguli mai clare in ceea ce priveste comportamentul in joc, precum si modificarea importanta a acceptarii printscreenurilor ce indeplinesc anumite conditii ca dovezi. Sa asteptam traducerea oficiala, apoi puteti dezbate mai pe larg.
    Sa nu uit regula de aur :) :
    Keep in mind the Golden Rule - always treat others like you would like to be treated!- intr-o traducere mai libera, ce tie nu-ti place, altuia nu-i face.



  • Sunt curios sa vad continuarea regulamentului :). Oare in ce consta ?

  • Dear community, here is a list of the requirements for screenshots:


    Name and level of own character (above character head) should be visible in the screenshot
    At least 4 lines of call chat should be visible in the screenshot
    The player's inventory should be visible in the screenshot
    The greater part of the conversation (if possible all of it) should be visible in the screenshot
    Minimap, server and channel should be visible in the screenshot
    In the ticket you should write the time and date of when the screenshot was taken
    Under no circumstances should the screenshot be modified (no underline, no cut part etc.)


    Screenshots that do not meet the requirements will be rejected immediately. Sending a fake screenshot will result in a suspension for the user that sent it.



    Bun in traducere libera si scurta cum trebuei sa arate un printscreen facut in joc:


    Numele si nivelul jucatorului sa fie vizibile
    Cel putin 4 linii din conversatie sa fie vizibile
    Inventarul trebuie sa fie vizibil
    Harta mica serverul si canalul trebuie sa fie vizibile
    In tichet trebuei scris data si ora la care a fost facuta poza
    Si sub nici o forma sa nu fie modificata poza...altfel cel care a trimis-o primeste el ban!


  • Ideea este ca regulamentul pe care il avem o sa fie inlocuit in scurt timp cu acel " guideline " .



  • Salutare,


    in cazul acesta , dupa aparitia acestui regulament, normal ar fii sa aiba si sanctiunile corespunzatoare, tuturor cazurilor, ca daca te scapi cu o mica injuratura si iei ban, nu prea este o chestie buna, ganditiva ca in 2012 programe de editat sunt foarte multe si poti face un original modificat foarte usor, nu stiu ce aspecte a-ti cercetat voi conducerea , insa aproximativ toate le faceti pe dos. Vor aparea foarte multe poze modificate si in continuare ban-urile fara motiv.

  • Aprob ce a spus denyys94.
    Cu photoshop cs5 ,si o experienta buna poti face o poza de parca chiar ar fii reala.Acum ,aveti grija cu cine jucati / vorbiti chiar si pe chat ,sa nu va treziti cu ban .
    Intentia e buna,dar daca te gandesti mai bine este foarte ne-gandita..
    :S

  • Si daca tie iti vine sa trimiti o poza modificata pentru ca respectivul a zis ca ai freza urata ^^ tu trimiti poza respectiva modificata de pe cont de lvl 1 ? Pierzi un cont .. daca nu se prind , l-ai ars pe respectiv

    Edited once, last by Dutetaree ().

  • Trucarea screenshoturilor nu cred ca va fi o problema deoarece nu sunt multi jucatori de Metin2 care cunosc indeajuns de bine Photoshop pentru a realiza un trucaj 100% perfect. Daca o vor face si in proportie de 99%, tot se va observa un pixel buclucas care sa ii dea de gol.

  • Nu stiu de ce asa mare entuziasmul unora....
    Din cate vad eu.... regulamentul s-a treansformat intr-un "Guideline"... parerea mea, cei din staff o sa aibe mana libera sa faca ce vor ei, oricum si vechiul regulament lasa loc de interpretat, acum o sa auzim din ce in ce mai multe plangeri de abuzuri ale staffului.