Probleme & Intrebari DT!

  • Orice problema sau intrebare legata de DT va rog sa fie scrisa aici!

    If I cannot bend heaven, I will raise hell!

    3513615.webp
    I'd rather die of thirst than drink from the cup of mediocrity!

  • Cam ce aparare iti trebuie ca mobii din DT de la Etaj 7 sa nu mai dea dmg in tine ? ( ma refer fara buff-uri, teama , armura vrajita etc ) ?

  • In dt ai nevoie de vampiri ? Si de cata aparare am nevoie sa fac dt singur cu un sura de 75 magiile M?

    Cand vad un boss : :rocketlauncher:


    Atunci cand imi esueaza ceva la + : :dash:

  • In dt ai nevoie de vampiri ? Si de cata aparare am nevoie sa fac dt singur cu un sura de 75 magiile M?


    bonusul de tarie impotriva vampirilor este util in V2. In ceea ce priveste urcatul de unul singur, nu apararea este cea mai importanta, dar in jur de 700 ar trebui sa fie mai mult decat suficienta (cu buff bunicel). mai important e sa ai atac puternic, pentru a omori repede la etajul 5(singurul care iti va pune probleme) si pentru a absorbi cu cat mai mult pv(atac mai mare = absortie mai mare = rezisti mai bine).
    iti recomand sa ai si 20-30 rezistenta sageti


    @alyshor, in cazul tau trebuiesc mai multe detalii, cu ce caracter vrei sa mergi acolo? eu iti pot spune ca la 800 aparare tot dau dmg monstrii respectivi (mont+armura activate)

    Black5hadoW
    sura arme magice
    lvl 75
    militar :love:
    corvus, blue

    Edited once, last by br0k3n ().

  • War corporal , stiu ca suna nebunesc dar am un vis in cap si anume sa farmez la nivel 42 cu un war aura la etaj 7 ... adica sa pot muta si mobii in colt :D stiu ca e foarte greu.. nici macar de roua nu dispun dar totusi :D asta e visul meu :pillepalle::lol:


  • bonusul de tarie impotriva vampirilor este util in V2.

    Mobii din DT +catacombe+ o parte din mobii de pe munte(oamenii ciumei,arcasii, etc si din metinele de 50) = vampiri. Pentru paianjenii din V2 nu exista bonus "tare impotriva". Ti-as recomanda sa nu dai sfaturi gresite celorlalti jucatori.



  • Mobii din DT +catacombe+ o parte din mobii de pe munte(oamenii ciumei,arcasii, etc si din metinele de 50) = vampiri. Pentru paianjenii din V2 nu exista bonus "tare impotriva". Ti-as recomanda sa nu dai sfaturi gresite celorlalti jucatori.


    @ Espirit, aici a fost greseala mea, tot la DT ma refeream, dar mi-a luat-o mana pe dinainte. in ceea ce priveste V2, la fel ca si tine stiu ca nu exista bonus de tipul "tarie impotriva" care sa afecteze damage-ul dat in paienjeni


    @alyshor, pentru mutatul mobilor de pe etaj nu trebuie sa te preocupe cat dau in tine prea mult, in sensul sa nu-ti ia nimic, oricum eventual tot trebuie sa te omoare ca sa ramana intr-o parte. pentru a-i muta ai nevoie de steaguri albe, sa prelungesti perioada in care esti invizibil si o aparare cat de cat decenta sa poti sa faci fata alea 20-30 secunde cat ii strangi. mai departe mai trebuie sa vezi cum rezisti la metinele de 70, iar pentru asta iti recomand pe langa aparare sa strangi cat de mult poti absortie PV. nu pot sa iti spun sigur daca si rezistenta la sageti te ajuta cu flacarile (mie mai degraba imi pare atac magic ce dau ele, dar nu am verificat nicioadata daca are efect rezistenta la sageti). de asemenea iti recomand sa ai claul la lvl 20, sa iti dea cat mai multa dexteritate cand urci pe el.

    Black5hadoW
    sura arme magice
    lvl 75
    militar :love:
    corvus, blue

    Edited 2 times, last by br0k3n ().

  • Din februarie 2013 a fost activata in joc si rezistenta la foc, citeste aici . Este bonus PVM, damage-ul mobilor din Tara de Foc poate fi redus cu iteme cu "rezistenta la foc". Din ce poti citi si pe wiki italian, este utila si "rezistenta la magie", rezistenta la sageti nu are efect. Singura problema pe care o va intampina in DT va fi timpul de la etajul 5 :), bine, Grago nu a precizat nici ce iteme are pentru acel sura, nu apararea ii va face probleme ci atacul....la etajul 7 de la lvl 73 nu il mai ataca mobii atat timp cat are teama activata. Iar lui alyshor99 ii urez sa-si implineasca visul :), desi nu poti farma eficient, asa ca nu vad de ce sa piarda timpul acolo la lvl 42.



  • Problema mea este ca de foarte multe ori cand incer sa fac run ma scoate afara din dt, ori ma scoate la etaju 5 indiferent de cheie ca e prima sau a 2 a sau ultima, sau daca nu, ma scoate la etajul 7 dupa ce sparg cateva metine, Caracterul meu fiind un sura AM lvl 76
    Probleme cu pc-ul nu am, internetul imi merge f bn mai ramane ca problema sa fie de la server deoarece am observat ca mai multi playeri au aceeasi problema.Stie cineva care e sursa problemei mai exact daca e de la noi sau de la server?

  • Am intampinat si eu aceasta problema sau sa mi se faca lag dupa ceva timp de spart metine si am crezut ca e din cauza pc-ului mai slab. Dupa ceva timp am auzit si pe la altii ca li s-a intamplat...deci eu tind sa cred ca e din cauza serverului.
    Metode de a scapa de aceasta problema nu am auzit sa fie, pur si simplu te rogi sa nu te scoata...

  • Asta am observat si eu ca singura metoda acum este sa te rogi sa nu te scoata uneori am noroc si nu ma scoate dar de exemplu ieri din 3 run-uri la 2 ma scos exact cand bateam regele si e destul de enervanta aceast bug sau ce o fi plus pierdere de timp sper sa se rezolve cat mai curand

  • Si eu am aceasta problema , dupa vreo 30 metine de batut se face un lag foarte mare , singura solutie care am incercat-o a fost sa ma bag intr-un colt cu teama activata , si sa astept sa dispara itemele de pe jos atat yang-ul , si de obicei inchid chat , nume , afisarea loviturii , magazin . Dar dupa 10-15 minute se face acelasi lag ... Azi cand am urcat am batut 2 metine la 7 si m-a scos .

  • Si eu am aceasta problema , dupa vreo 30 metine de batut se face un lag foarte mare , singura solutie care am incercat-o a fost sa ma bag intr-un colt cu teama activata , si sa astept sa dispara itemele de pe jos atat yang-ul , si de obicei inchid chat , nume , afisarea loviturii , magazin . Dar dupa 10-15 minute se face acelasi lag ... Azi cand am urcat am batut 2 metine la 7 si m-a scos .


    problema cu lagul cauza de yang o poti rezolva usor folosind atreia mana
    si eu stau foarte mult la etajul 7 cu sura insa nu am probleme cu lagul sau sa ma scoata

    :stick:

  • Mental lv 75: 11k pv, 800 aparare , 700 atac, 11k pv, 80 vampiri, otravita +6 30 medie p+4, fac fata farmului la 7?

  • Mental lv 75: 11k pv, 800 aparare , 700 atac, 11k pv, 80 vampiri, otravita +6 30 medie p+4, fac fata farmului la 7?

    Daca ai si buff si 20-30% sageti lejer, dar si asa cred ca faci fata.

  • Daca ai si buff si 20-30% sageti lejer, dar si asa cred ca faci fata.

    Ce treaba are sagetile cu farmatul la etaju 7........


    P.S nu te ajuta la etaju 7 vampiri si sageti , la etaju 7 ai nevoie de abosrbita de pv si atac cat mai mare




    In principiu ar trebui sa rezisti dar iti recomand sa iei cumperi alta otravita cu pm mai mare. si nu ar strica un khan sau chiar mistret.


    Daca vrei sa vezi daca rezisti la 7 bate un metin de lvl 70 in tara de foc si daca spargi metinul fara sa pleci de la el atunci poti sta si la 7, Acolo nu prea ai voie sa pleci de la metin daca nu esti sura am pentru ca se iau mobi dupa tine (dupa ce ii bagi in perete)

  • Așa cum spune și titlul,sunt curios dacă are cineva un war de 61-65 si farmează cu el la dt etaj 7 sau in țara de foc și ce echipament deține ?!!
    Tot o dată vreau să aflu răspunsul la intrebarea pe care a pus-o ''alyshor99'' - (''Cam ce aparare iti trebuie ca mobii din DT de la Etaj 7 sa nu mai dea dmg in tine ? ( ma refer fara buff-uri, teama , armura vrajita etc? '')

  • Așa cum spune și titlul,sunt curios dacă are cineva un war de 61-65 si farmează cu el la dt etaj 7 sau in țara de foc și ce echipament deține ?!!
    Tot o dată vreau să aflu răspunsul la intrebarea pe care a pus-o ''alyshor99'' - (''Cam ce aparare iti trebuie ca mobii din DT de la Etaj 7 sa nu mai dea dmg in tine ? ( ma refer fara buff-uri, teama , armura vrajita etc? '')


    Au am war 61 si farmez cu el in tara de foc (am incercat si la 7 dar este greu cu mobi din turn)


    Iteme :
    Phoenix+9 2k pv si 5 blocare
    Coif masca frica +8
    Dga+9 2k pv si 10 absortie pv
    Bratara aur alb +9 10 absortie pv
    abanosi+9
    Scut vultur+9 imun 12 putere
    colier lacrima cer+9 2k pv 8 blocare
    Rib+9 pm 29 10 critica
    Leu cu 150 aparare



    P.S ce intelegi tu prin aparare ca sa nu iei damage la etajul 7 (de la ce mobi te referi ? cei din metine???) undeva la 1000 aparare.

  • Buna seara,
    Am si eu o intrebare.
    Detin un mental lv 75, g8 corp [asa il las, nu sariti cu intrebari "de ce?" - fiecare isi are stilul de joc, si e avantajos pentru mine g8], 700 atac, 800 aparare, 80 vampiri, otravita 33 medie.
    O sa cumpar curand si o buffa.
    Problema mea este urmatoarea ; de ce nu pot bate la 7?
    Bag mobii in perete, si dupa se spawneaza altii la metin, ii bat cu greu, dar pana bat eu cu mentalul metinul, apar prea multi.
    Deci, ce mi-ar mai trebui ca sa dau atac mai mare, in afara de schimbarea armei?

  • Am vazut la cineva pe yt din intampalre un tutorial in care la etajul 7 a bagat toti monstrii in perete...ca sa nu ai probleme cu ei si sa ii omori (de asta se respawaneaza mereu langa metin) trebuie sa ai in inventar o arma +0 slaba...ii aduni usor usor si ii bagi in perete...nu uita de steagurile albe...


    Referitor la problema dmg-ului....mistret , 50 valoare atac pe armura si 12 putere pe scut...+ roua, apa, anghila si multa critica ...de pe iteme daca se poate + buff