Discutii Event Halloween 2014!

  • Salut ^^ . Baghetele sunt dropabile si la metinele din dt? ( etaj 4 si 7) ? :D

    Nu.In DT niciodata nu vei putea dropa ceva la metine pe durata eventurilor (baghete,autorizatii etc).
    Si cu durata eventului: dupa parerea mea va tine putin din cauza ca incepe pe 31.Anul trecut a inceput pe 23.Din cate se vede cu fiecare an care trece eventurile sunt din ce in ce mai jalnice.Stim cu totii ca dropul e foarte slab si la autorizatii dropul abia mai este (nu cred ca trece de 1%).

  • Crimes are mare dreptate totusi cu autorizatiile sa zicem ca nu trece de 1% dar acum 2 3 saptamani in urma am dropat auto una dupa alta interval de metin unu langa altu pentru baghete nu stiu ce sa zic am participat o singura data la acest event si am dropat vreo 5 baghete in vreo 2 saptamani jucand cateva ore pe zi cand este timp iar asta a fost acu 2 ani vom vedea ce si cum la fel vor fii dezamagiri jucatori zii si noapte farmand etc..vedem eu unu voi lua de pe web vreo 20 baghete spre amuzament altfel nu ma agit. Spor la ucis tastatura

  • Bingooo...in fine s a postat ceva si despre eventul Halloween.Ma bucur ca si anul acesta avem parte de acest event frumos,chiar daca din an in an dropul este tot mai slab.M as bucura enorm daca cei de la GF tin cont de traditia halloween care tine doar o zi.Si eventul Halloween as prefera sa tina anul acesta tot 1 zi,de ce??? pai cei ce tin minte acum 3 ani cand a fost primul event Halloween de 1 zi s au luat la baghete magice la greu( numai eu pe Leonis aveam 90 si ceva luate),iar daca se tine pe mai multe zile dropul se va diminua(exemplu anul trecut).Asa ca trebuie sa asteptam sa inceapa eventul si sa ne bucuram ca il avem tinand cont ca avem un drop frumos din cufarul Halloween...SUCCES
    @Elenaa...sigur ca manusa talharului influenteaza dropul la baghete magice.

    La revedere metin2ro

  • O organizare oarecum slaba(dupa parerea mea).Ar fii trebuit sa se anunte cu 1-2 zile inaintea inceperii lui.Totusi sunt putin dezamagit de faptul ca incepe asa tarziu,era mai frumos ca anul trecut sa tina 3 saptamani.Oricum nu cred ca tine doar 1 zi,pe forum scrie clar ca va fi activ INCEPAND cu data de 31 si nu doar ca pe 31.Oricum mai asteptam detalii :).

  • O organizare oarecum slaba(dupa parerea mea).Ar fii trebuit sa se anunte cu 1-2 zile inaintea inceperii lui.Totusi sunt putin dezamagit de faptul ca incepe asa tarziu,era mai frumos ca anul trecut sa tina 3 saptamani.Oricum nu cred ca tine doar 1 zi,pe forum scrie clar ca va fi activ INCEPAND cu data de 31 si nu doar ca pe 31.Oricum mai asteptam detalii :).


    =))) " Ar fii trebuit sa se anunte cu 1-2 zile inainte" ?? Eu cred ca ar fii trebuit sa citesti mai bine eventul incepe pe 31.10.2014 si azi suntem in 22 deci diferenta de 9 zile .


    Ce pot sa spun despre event.. foarte frumos, respecta traditia , dropul la fel , nu dropeaza yang etc .


    :) Bafta la toata lumea !

  • Pica si la metinele de lvl 95 - 105 ? In noile harti la bossi ? Stie cineva ?

    Mai mult ca sigur vor pica si acolo ca nu e DT ca sa nu pice.

  • Speram ca nu vom avea parte de dropul de anul trecut... :missilelauncher: :missilelauncher: :missilelauncher:

  • Din contra, eu chiar sper sa am parte de dropul de anul trecut cand am strans in jur de 100 de baghete :love:

  • Si eu sper sa fie acelasi drop,n-a fost el foarte grozav,dar totusi daca stii unde sa farmezi poti face linistit cateva baghete. ;)

  • Ideea in sine a eventului este foarte tare.La fel ca anii trecuti, este un event clasic si interesant.
    Totusi, sper ca cei de la GF vor tine cont de faptul ca acum serverele sunt FUZIONATE!
    Deci, ca sa gasesti un metin vei avea nevoie de mult,mult timp si rabdare.
    Sper de asemenea ca se vor baga si costume in ItemShop.
    Dupa cum spunea Graffix, in zilele ce urmeaza vom afla mai multe despre event.

  • Bine ar fi sa fie ca anul trecut ! Am facut pe tot eventul 100-150 de baghete minunat drop ( daca sti cum si unde sa bati vei lua sigur )
    Faza e ca am crescut in lvl de la 55 la 75 unde ar fi indicat la lvl 75 sa bat? bat orice metin fara probleme sunt sura am !