Deconectare de pe joc //Editat by GYLDA

  • De ce ma tot scoate din joc? mai ales pe ch1? ca vreau sa pun un shop si ma scoate intr-una.Cu alte caractere nu ma scoate.E vreo problema?

  • Ma tot deconecteaza din joc sau se inchide tot clientul, mai ales cand sunt in Templu la Arahani, chiar m-a deconectat o data si mi-a dat mesajul "Cineva este pe contul tau"
    Mi-a spart cineva contul sau sunt probleme tehnice ? Mi-am schimbat parola de doua ori (nu am hack-uri,virusi, clientul e curat..)



    GYLDA//Topic unit cu cel dedicat.

    Edited 2 times, last by GYLDA ().

  • Cu cât avansam în tehnologie, Metin2ro rămâne în urma. Ma scote din client continuu, ma loghez dau conectare ma aduce înapoi la logare deja indiferent de caractere ori 20 ori 90. Faceți ceva domnule.

  • sa nu mai zic de autoatac.niciodata nu ramane peste noapte!tot timpul te scoate.mai dai si 49 de md ca sa te uiti din 15 in 15 min daca te a scos sau nu

  • In afara ca te scoate de pe joc la schimbarea hartii uneori se inegreste tot si trebuie sa te deconectezi cu alt client. Cand te loghezi in secunda cand iti apare caracteru in joc se inchide clientu si asta se repeta de cateva ori pana sa reusesti sa intri pe joc. E din ce in ce mai rau. Ma gandesc ce o sa fie dupa fuziune......

  • Melba asa am patit si eu, si am facut ticket si mi’a raspuns ca sa selectez ca administrator sa dezactivez antivirusu sa dezactivez jocu si sa’l instalez iar downoadandu’l de pe site ceea ce nu merge ca da eroare la dezarhivare , ca si cand calculatoarele noastre ar fii de vina. Nu am avut probleme pana acum 2 saptamani , si calculatoru e nou cumparat leptopu o fii mai vechi dar sa am probleme pe ambele?? e aiurea ca de cand e metinu clientele nu s’au imbunatatit, tot mai rau merg. :(

  • Si eu mai patesc asta uneori , ca sa scapati de "bugul" acesta trebuia sa schimbati ch`ul ( gen,daca voi jucati pana atunci pe ch1 , intrati pe ch2) cu un alt cont..stati 1 minut pe el,apoi intrati iar pe contul precedent,asta ar trebui sa va scape de asazisul bug.

    Putine de spus,multe de aratat! :thumbup:

  • De la o vreme imi iese din joc din 5 in 5 minute, dar nu tot timpul.De ex acum cand joc nu ma scoate, dar daca las un shop indiferent de ch, ma scoate.Cateodata ma scoate siin timp ce joc, de ex dau in mobi sau metin si nu da dmg iar mobii stau pe loc, dupa catevata secunde ma scoate, iar cand intru e pv zero.De ce ma tot scoate?

  • Eu sunt sigur ca e de la internet...patesc faze de genu si eu cand mai intra cineva(conectat la acelasi rooter) pe net,mai ales de intra sa se uite la un film ceva e gata,iau kik dupa kik

  • Legat de shop si eu am patit si este bug.
    Alt bug ce am observat este cu inelul de teleport. Daca dai teleport din valea orcilor in map 1 se blocheaza si ramane ecranul negru.

  • La faza cu scosul in timp ce joci, si mie mi se mai intampla, insa destul de rar, si am observat ca e de la internet, posibil de la router, sa trimita semnal cu intreruperi, sau daca esti pe cablu, sa nu fie cumva deteriorat.
    Shopul si mie mi-l scaote dupa cateva ore, dar cred ca asta tine de performantele PCului. Daca las un singur cont, nu prea am probleme. Daca deschid mai multe conturi si le las shop, mi le scoate destul de repede, dupa 2/3 ore. Deci tind sa cred ca nu suporta PCul mai multe conturi.

  • la un i7 si cu 16gb ram, cred ca e mai mult decat suficient pentru un metin si patesc asta mereu cu shopul.


    bine shop si e alte conturi ma joc, atunci patesc sa-mi scoata shop-ul

  • Și eu pățesc destul de des astfel de faze cu ecranul negru, ieșire din joc, delogare total random, lucru ce se întâmplă mai des de când cu fuziunea.
    Este bine cunoscut că Metin2 nu e chiar cel mai bine optimizat joc, deci refuz să cred că este o problemă de la pc-ul meu, care este mai mult decât decent, cu foarte mult peste cerințele recomandate.
    Jocuri mult mai noi și solicitante nu îmi pun absolut nicio problemă.

  • Eu sunt sigur ca e de la internet...patesc faze de genu si eu cand mai intra cineva(conectat la acelasi rooter) pe net,mai ales de intra sa se uite la un film ceva e gata,iau kik dupa kik

    Cred ca e de la router atunci, dar am parola, n-are cine sa intre dintre vecini(stau la bloc).Sa iau altul, desi nu cred ca e stricat sau sa bag decat cablu?Cand se deconecteaza vad ca una din lumintele verzi se face rosie apoi isi revine, ce o avea?

  • mi s-a parlit laptopul bun...sa inchis si gata nu mai vrea sa se aprinda!garantia mia expirat acu 3 zile...nui bai mai am unu,am jucat prin wi fi kik etc,am bagat prin cablu exact la fel,nu stiu ce sa ii mai fac merge cat merge si cand il apuca din 5 in 5 min kik,la fel si cu imaginile blocate cand selctezi caracteru,tin sa cred ca e de la client de acum, am fost la cineva mam conectat la netu lui acelasi baiuri,alt roter are,alta firma abonat...deci laptopuri diferite, wifi sau cablu,am incercat si la alt router nici o diferenta.doar clientul mai ramane,atatea modificari la el se mai intampla cate buguri...

  • Buna ziua


    Am si eu o intrebare


    Doar pe mine ma scoate? Ma scoate aproape mereu cand vreau sa intru in depozit.Bag parola si poc afara


    Daca dau schimb caracter si vreau sa intru iar pe principal la fel


    E la mn sau e de la joc ?