Evenimente noi

  • si chiar daca s-ar organiza un eveniment de genu in momentu asta,credeti ca o sa fie multi participanti?


    e mai mare deranju ca evenimentu.

    daca ar fi pvm, te asigur ca o sa fie f multi. iau ex servarul pe care joc Apollo. a fost eventul lunii octombrie pe serverele vechi cu super metin, ploaie de metine, minerit si bossi. de obicei, bosii aia acum cv timp ii gaseai prin mape pana la mentenante. de data asta au disparut la 10 min dupa terminarea eventului la fel ca orice alta urma lasata de ei. nu a fost event pt a se imbogati careva, dar am vazut cum a "inflorit serverul pret de 2h". nu mai era acea monotonie de zi cu zi. mie mi-a placut si m-am distrat :) parca iti mai vine si cheful cand vezi playeri multi la farmat :) multumiri staff-ului pt el si... poate ne mai aduce si noiembrie cv de genul :D:bendis:
    Si sugestia este una foarte buna. Ceva nou nu strica niciodata. :witch:

  • Contra! un event pvp va fi oribil in acest joc... O sa fie mai penibil decat zona de razboi unde jucatorii isi omoara propiile caractere pentru puncte (acest aspect este patetic, mai sunt si recompensati pentru acest lucru). Unii jucatori vor fi in stare sa participe la aceste eventurii pvp cu propiile caractere, chiar sa isi faca bresle false pentru eventuri de genu (nu subestima puterea jucatorilor de metin2).


    Daca o sa fie un event de genu cine vor fi avantajati? ... Avantajati vor fi cei care baga sute de euro pentru dezvoltarea conturilor (deci acest event va fi pentru o gama ingusta de jucatori).

    Who am i :?: None of your business :!:

  • Eu cred ca ar fi interesant da s-ar face zilnic la o anumita ora ,ceva genul,,purge ,, O ora din zi toti jucatorii sa fie lăsați pe liber ,indiferent de regat ,de la lv 10 in sus.Sa sune o alarma si cine nu e cerc sa fie ucis,,asta daca nu rezista adversarilor,,Ar putea fi implementată in joc aceasta ,,ora,,si nu ar mai fi nevoie de asistență din partea stafului ca si așa nu au timp de nimic. :chainsaw::haha: O zi buna!

  • Eu cred ca ar fi interesant da s-ar face zilnic la o anumita ora ,ceva genul,,purge ,, O ora din zi toti jucatorii sa fie lăsați pe liber ,indiferent de regat ,de la lv 10 in sus.Sa sune o alarma si cine nu e cerc sa fie ucis,,asta daca nu rezista adversarilor,,Ar putea fi implementată in joc aceasta ,,ora,,si nu ar mai fi nevoie de asistență din partea stafului ca si așa nu au timp de nimic. :chainsaw::haha: O zi buna!

    eu inteleg ca vin sarbatorile si lumea incepe sa faca provizii de carne, dar nici chiar asa... :rofl2:

  • Ne vom gandi.

    E un pas inainte! imi dau seama ca nu e usor dupa comentarile negative la care nu prea ma asteptam....Dupa o prima incercare in aceasta directie se poate trage si concluzia certa daca e sau nu de interes pentru un numar suficient de playeri pentru a continua.


    Cu stima.

  • Staff-ul care doarme pe mric si asteapta sa vina ceva de la germani si de cam atat sunt ei buni, nu cumva sa intrebe/ sa faca propuneri/ sa fie si ei activi... toate merg pe jocul asta atat timp cat il joci cu cardu.

  • Domnule HalfOp problema jocului asta nu este Eventul si asta cred ca sti sau opervi si tu ... problema este oameni numai au ce sa faca chiar esti invitat padurea fermecata de mine intr-o Duminica cand este drop de fasole sa vezi ce este acolo , 20/30 palyeri pe 2 m* , ma gandesc ca ai si tu un cuvant de spus cand se fac sedinte intre comunitati sa face-ti o propunere/sugestie ma gandesc ca se face asa ceva da-ti la oameni mape mai sunt 3 baricade face-ti ceva in ele si individual ca oameni sau saturat sa astepte dupa X/Y pana vine de la servici doar saptamana trecuta ati pierdut 4 oameni pe Phonix foarte buni 2 din ei faceau Zodiac in 2 la intrebare mea cand am intrebat de ce se lasa sti ce mi-au zis " Ce sa fac zi de zi Zodiacul ? " Facem LV.120 si facem Razador - Suveran si Dragon ? ca restul depindem de alti oare intrebarea mea este eu pentru ce muncesc sa vina alti de la servici sa pot face un Meley sau sa merg la o Hydra ? Un om destept ar fi inpartit Padurea Fermecata in 3 la fiecare capat Boss ai trecut de Suveran bati mapa urmatoare cine nu trece sta in prima ai batut al 2 lea Boss ai trecut in mapa lui Jutun la capatul mapei ai pus Bosul daca ai batut bosul sa-te scoata sa nu abuzeze alti sa steie acolo si doar sal bata . Pacat ca sau cam consumat ideile la domni de la GF si idei pentru IS au doamne fara numar . Va Multumesc pentru intelegere :grumble::grumble:

  • Parerea mea este ca acest server King nu ar trebui sa existe momentan pentru ca totul este foarte vag, caracterele inca nu sunt balantate iar comunitatea nu tinde catre PvP asa cum este construit jocul( si vorbim de majoritatea playerilor) deoarece este foarte greu sa ii prinda din urma pe cei care fac -legea- in pvp. Spre exemplu cazul meu, la ritmul meu de evolutie voi fi gata de PvP intr-un an, pentru ca nu sunt genul de persoana care sa isi puna iteme cu 2 aparari si sa vina la batai generale, mai bine nu vin, nu stiu daca asta e lasitate sau realism, dar ca mine sunt multi.
    Legat de evenimente eu zic ca in primul rand sa puneti(m) la punct ceea ce exista deaja, este inadmisibil ce se intampla in zona de razboi ca se omoara pe N conturi, pentru asta a fost construita? Mai bine sa se deschida o data pe saptamana, sa fie la fiecare deschidere cineva din staff si sa existe un sistem de punctaj diferit(sau pe runde) si castigatorul sa primeaca un premiu, sa existe si premiu de participare daca ai depus ceva efort.


    Cand se va schimba zona de razboi ( care a fost contruita pentru PvP) atunci sa ne mai gandim la alte abordari de event pvp, parerea mea. No hate.


    Iar legat de PVM Solo, cred ca asta e ceva de domeniu S.F, in niciun mmorpg respectabil nu prea poti face instante/dungeon solo, aici se poate .. nu foarte mult insa se poate, deci hai sa nu ne plangem ca nu putem face un meley si depindem de altii, e ceva normal.

  • PRO. Simt nevoia de un eveniment nou. si nu de halloween sau de craciun. Ceva nou,diferit,mai complex,cu mai multe beneficii.


    :sniper: PRO



    YOU ARE STRONG :):pump::pump::pump: