Nu pot intra in joc imi apare : jocul este indisponibil pentru tine ,

  • Am inceput perfect dupa mentenanta cu un mare " JOC INDISPONIBIL " pe contul principal. :)

    Daca ne poate lamuri si pe noi cineva: de ce se face mentenanta daca nu se rezolva nimic? sau ce mama naiba se rezolva in mentenanta?



    #Nobody care about us.

  • De 3 ori am chimbat ch-ul la lord, a 4a oara joc indisponibil. Cum ar trebui sa mai farmam in situatia asta daca nu putem schimba ch-urile

  • * stiu ca iau av pt posthunt *


    Sunt serverele speciale COMPETITIVE. cum sa ajung eu in top sau cum sa fiu eu competitiv pentru ceilalti cand eu 6 ore din 24 stau doar sa ma conectez :/? for real now... pierd lvl intr o veselie stand degeaba ca nu merge sa intru.... :/ o nepasare inimaginabila...

  • De 3 ori am chimbat ch-ul la lord, a 4a oara joc indisponibil. Cum ar trebui sa mai farmam in situatia asta daca nu putem schimba ch-urile

    pateam asta de inainte de mentenanta,faceam misiunea la cal in map 2 , incearca sa dai schimba caracter iar apoi sa iesi sa schimbi ch, la mine pare sa functioneze asa.

  • La fel am patit si eu, dupa mentenanta ( Joc Indisponibil ), dupa aproximativ 2 ore si-a revenit, am intrat pe samanca, cand sa intru pe contul principal iar "Joc Indisponibil". In ritmul asta te joci 2 ore in 24, bininteles, daca ai noroc si ne e mentenanta in timpul ala.

    E din ce in ce mai bugat jocul asta, o lipsa de interes in cea mai mare nesimtire din partea celor de la GameForge fata de comunitatea sa.


    Bine ca facem 20 de ore pe saptamana mentenanta dar nu rezolvam nimic la joc, ba chiar merge si mai prost de cat mergea inainte de mentenanta.

  • Ce se intampla cu jocul si dc nu merge (joc indisponibil pentru tine) de o saptamana tot aceasi poveste ce trebuie sa fac sa nu mai stau cu orele sa imi marga am facut un tiket acum astept dar poate aveti pareri ce sa mai fac se duc costume inele etc aiurea :dash:

  • Ce se intampla cu jocul si dc nu merge (joc indisponibil pentru tine) de o saptamana tot aceasi poveste ce trebuie sa fac sa nu mai stau cu orele sa imi marga am facut un tiket acum astept dar poate aveti pareri ce sa mai fac se duc costume inele etc aiurea :dash:

    asa si mie acum 2 minute ma scos din joc si dau sa ma conectez si asa imi apare Jocul este indisponibil pentru tine te rugam contacteaza suport

  • Uneori se rezolva prin inchiderea fortata (prin task manager) a aplicatiei gameforge, alte ori se intampla daca contul iti este banat, (poti primi ban temporar pt o investigare).
    In caz ca nu-ti merge de o saptamana cea mai probabil varianta de rezolvare e prin ticket

  • Uneori se rezolva prin inchiderea fortata (prin task manager) a aplicatiei gameforge, alte ori se intampla daca contul iti este banat, (poti primi ban temporar pt o investigare).
    In caz ca nu-ti merge de o saptamana cea mai probabil varianta de rezolvare e prin ticket

    Daca trimiti ticket, il trimiti degeaba. Ca sa scape de tine iti spune ca s-a rezolvat si cand colo problema persista si la 2 saptamani de la raspunsul lor. Ori rezolva global, ori nu rezolva nimic ticketul este doar o abureala.

  • Dao-n ... de treaba si de joc de ceva timp toata ziua te freaca la cap cu eroarea 'jocul indisponibil' cand iti e lumea mai draga joaca daca poti,merge 10 20 minute iara eroare iara merge iara nu merge si tot asa de se duce de rapa pana la urma. Faceti frate ceva,vreti bani (Item Shop) pai da da daca nu ne putem juca la ce dumnezo mai tineti item shop sa va bateti joc de playeri?

  • Eu am dezinstalat jocul, clientul, am dat repair, am ster tot ce era legat de metin2 din pc si tot degeaba. Astept sa raspunda la ticket.

    Ce ti au raspuns la tichet? iti merg acum? am aceeasi problema..inca nu s a rezolvat?

  • Salut baieti ,ma confrunt de 1 luna cu aceasta problema si nimeni din staff nu m- a ajutat,ce pot face? am dezinstalat metinul l am reinstalat,am dat repair si tot la fel,nimic,ideea e cand intru pe joc ,joc pe 4 5 conturi deodata si toate sunt blocate,nu pot intra pe niciunul,daca intru de exemplu de la altcineva ma lasa sa intru in joc,ce e de facut?

  • La fel și la mine, nu pot schimba de 2-3 ori ch ul ca pica, 2-3 h aștept sa și revină, am băgat 2k md la roata pt inel bucurie, mi a dat pe 7zile.. În ritmul asta, din 7 zile joc doar 2, ma gândeam ca fac lvl 75-90 în 3-4 zile, când colo.. De 3 zile am făcut 1 lvl și 40% 😅 la, eventuri este jale, stau cu frica sa, schimb ch ul.. L am schimbat de 2 ori sa caut metin, bum, m a, scos...

  • Eu nu ma pot loga deloc.Am dat uitare parola si surpriza nu-mi trimite codul.Am facut tichet pentru cont furat :nici un raspuns de 2 saptamani.Problema este ca sistemul are raspunsuri automate gen:trimite detali despre iteme,caracter principal etc. si tot ce trimiti tu nu e citit de nimeni.Trag concluzia ca e o manipulare si furt de conturi carora li se schimba numele si ti se vand itemele pe piata neagra a metinienilor.Urmele firmiturilor duc in sus.

  • Am patit si eu acelasi lucru ca si voi. Problema este ca mie dupa eroarea asta mi-au disparut si itemele de pe cont in conditiile in care nimeni nu-mi stia email, id si parola. O sa-si revina de la sine eroarea, asa cum a revenit si la mine. Eu am dezinstalat gameforge de vreo 4 ori, si dupa am intrat de pe alt laptop ca nu se mai putea. Aparent, pe celalalt laptop eroarea nu mai era, dar degeaba nu mai era eroarea daca eu pierdusem itemele de pe cont. Nu mai faceti tichete ca primiti niste raspunsuri de tot rasul, mai rau va enervati cand asteptati 2 sapt sa va raspunda. Incercati sa intrati de pe alt pc/laptop, poate e din cauza IP-ului sau reinstalati pana va merge :-?.

    Spart in cap de fum am o revelatie, sa n-ai incredere-n femei si-n franele de Dacie!