Jocul este indisponibil pentru tine. Te rugam contacteaza Suport.

  • Salut, aproximativ de o saptamana ma confrunt cu aceasta eroare ''Jocul este indisponibil pentru tine. Te rugam contacteaza Suport.'', am reinstalat windows-ul, am reinstalat jocul de cel putin 10 ori cu restart de fiecare data la pc, am resetat router-ul, degeaba tot nu merge, am facut ticket si mi s-a raspuns cum ca folosesc VPN sau Proxy ceea ce nu este adevarat, nu stiu ce sa mai fac....daca cineva are vreo rezolvare sau cel putin un sfat va rog sa imi ziceti, multumesc.

  • sigur nu folosesti vpn sau proxy? gen imi aduc aminte cand eram in ro eram abonat la o firma de internet mai mica care tragea cablu de retea direct acasa iar eu ma conectam la net cu nume de utilizator si parola {asta e deja vpn }, poate distribuitorul tau de net foloseste asa ceva sau proxy, incearca sa faci hotspot cu un telefon daca ai posibilitatea , ar trebui sa mearga.

  • sigur nu folosesti vpn sau proxy? gen imi aduc aminte cand eram in ro eram abonat la o firma de internet mai mica care tragea cablu de retea direct acasa iar eu ma conectam la net cu nume de utilizator si parola {asta e deja vpn }, poate distribuitorul tau de net foloseste asa ceva sau proxy, incearca sa faci hotspot cu un telefon daca ai posibilitatea , ar trebui sa mearga.

    O sa incerc sa fac hotspot de pe un telefon sau sa ma conectez la o alta retea de internet sa vad daca merge, multumesc pt. raspuns.

  • Insist chiar cum am mai spus-o in repetate randuri sa faceti tichet la suport pentru remedierea problemei. Un coleg de breasla primea acest mesaj sau bara rosie pentru ca mai multe persoane se conectau la contul lui, ip-urile diferite pot crea acest precedent din cate am inteles.

    A explicat de ce se intampla asta si de o saptamana cel putin nu lam auzit sa se mai planga de acest lucru. Contacteaza suportul si o sa fi lamurit mai mult cred eu decat pe forum intr-un topic unde toti ne putem da cu parerea fie ca e bine sau nu.