Probleme de rezolutie cand te joci in Window mode

  • Salut! De doua saptamani avem probleme cu rezolutia jocului, cei care jucam pe window mode rezolutie 1920x1080, si mai nou cand joci pe rezolutie mare pe calculator, cum incerci sa misti caracterul te scoate din joc. Avem bara de licori/abilitati taiata de doua saptamani, ne scoate din joc cand jucam pe rezolutie mare pe calculator, si a devenit insuportabil. Sunt sigur ca nu doar eu patesc asa ceva. De ce atata incompetenta? Cand am raportat la buguri pe discord mi-au limitat accesul acolo. Mi-se pare incredibila incompetenta astora de la gameforge, dupa atatea mentenante sa nu rezolvi nimic. Asta nu e joc de pe mini-clip, sa il joci sa vezi cu lupa, fiti seriosi!!

  • Cand se va rezolva acest inconvenient, HalfOp ? Deja a trecut o luna. E aiurea sa nu vezi exact cate licori ai, si lucruri care pentru tine sunt nesemnificative. Voi ce faceti la mentenante, va faceti baie? Ca de rezolvar problemele jocului, nu pare.

  • Pana se rezolva incearca sa reglezi manual rezolutia in fisierul metin2.cfg acolo poti scrie fix valorile pt WIDTH si HEIGHT.

    Am incercat, nu exista rezolvare pentru problema asta din partea jucatorilor. Nu putem sa o pacalim nicicum.

  • Nu mai juca pe full hd, nu e bug, este de la window mode, orice joc in window mode se duce pana sub bara de la windows, ori faci bara de la windows sa dispara ori micsorezi height sa nu mai ajunga pana acolo... este simplu, eu de ex joc 1280x768, e mai usor sa gestionezi mai multe metine in acelasi timp si nici nu e foarte mic ecranul.

  • Nu mai juca pe full hd, nu e bug, este de la window mode, orice joc in window mode se duce pana sub bara de la windows, ori faci bara de la windows sa dispara ori micsorezi height sa nu mai ajunga pana acolo... este simplu, eu de ex joc 1280x768, e mai usor sa gestionezi mai multe metine in acelasi timp si nici nu e foarte mic ecranul.

    1. Nu stiu ce jocuri ai mai jucat tu, dar daca setezi o rezolutie ea se pune asa cum trebuie, teoretic.

    2. Nu cred ca joci metin demult, ca vad ca nu intelegi ca inainte se vedea in regula.

    3. Nu tuturor ne place se belim ochii si nu toti suntem niste obsedati care in afara de metin nu stiu altceva. Sunt oameni care mai joaca si de placere, si vor o experienta decenta. Nu jucam toti sa vindem yang sau sa facem averi pe metin, ca nu iei nimic cu tine dupa ce stingi pc-ul. Si multi oricat jucati, tot prafi sunteti.

  • Nu mai juca pe full hd, nu e bug, este de la window mode, orice joc in window mode se duce pana sub bara de la windows, ori faci bara de la windows sa dispara ori micsorezi height sa nu mai ajunga pana acolo... este simplu, eu de ex joc 1280x768, e mai usor sa gestionezi mai multe metine in acelasi timp si nici nu e foarte mic ecranul.

    Si sa iti dovedesc ca esti paralel si ca ai scris doar sa te afli in treaba, eu am zis ca joc pe window mode, nu full. Inainte sa vorbesti documenteaza-te sau taci.

  • Eu cred ca tu esti incapabil sa observi ca omul ți-a răspuns frumos și tu vorbești de parcă ai moț in frunte. Mai calmează-te oleacă ca vad ca ți s-a ridicat rezoluția. Tipic maxim 14 ani.

  • Dacă era o problemă generală cred ca se plângeau mai mulți . Nu doar tu . Eu cel puțin nu observ niciun bug . Așa ca în loc să fii tare-n tastatură mai bine îți reglezi pc ul și-ți cauți alte activități ca aici nu prea e loc de tine

  • Si sa iti dovedesc ca esti paralel si ca ai scris doar sa te afli in treaba, eu am zis ca joc pe window mode, nu full. Inainte sa vorbesti documenteaza-te sau taci.

    Nu știu cine e mai paralel dintre voi doi. Omul ți-a zis să încerci să nu mai joci în full HD, adică 1920x1080, nu în full-screen - e o diferență între cei doi termeni.


    Eu joc de obicei în 1366x768, dar am făcut o excepție aseară și am farmat 2-3 ore pe un client cu rezoluție 1920x1080. N-am observat niciuna din probleme descrise de tine, niciun crash, bara de skilluri la locul ei.. Deci problema nu e una generală.


    Dacă nu ai făcut deja asta, dă un Repair jocului, eventual actualizează/reinstalează driverul grafic (folosește DDU - e moca, pe Google, pentru o dezinstalare completă, poate unele din fișierele driverului sunt corupte și asta provoacă erori).

    :cu:

    Edited once, last by Luca14 ().

  • Nu știu cine e mai paralel dintre voi doi. Omul ți-a zis să încerci să nu mai joci în full HD, adică 1920x1080, nu în full-screen - e o diferență între cei doi termeni.


    Eu joc de obicei în 1366x768, dar am făcut o excepție aseară și am farmat 2-3 ore pe un client cu rezoluție 1920x1080. N-am observat niciuna din probleme descrise de tine, niciun crash, bara de skilluri la locul ei.. Deci problema nu e una generală.


    Dacă nu ai făcut deja asta, dă un Repair jocului, eventual actualizează/reinstalează driverul grafic (folosește DDU - e moca, pe Google, pentru o dezinstalare completă, poate unele din fișierele driverului sunt corupte și asta provoacă erori).

    Problema e una generala, daca nu esti orb. Iti taie din bara de abilitati, si partea din stanga e restransa, deci nu e un window mode pe rezolutie maxima asa cum setezi. Poate voua va convine sa jucati asa, dar mie nu. Orice metin sau orice alt joc unde setezi optiunea asta, nu te va face sa intampini aceasta problema. Numai la gameforge e posibil sa tina buguri sau alte inconveniente nereparate cu lunile/anii.

  • Dacă era o problemă generală cred ca se plângeau mai mulți . Nu doar tu . Eu cel puțin nu observ niciun bug . Așa ca în loc să fii tare-n tastatură mai bine îți reglezi pc ul și-ți cauți alte activități ca aici nu prea e loc de tine

    Aveti o problema mare la mansarda, atat pot spune. Si loc e pentru toata lumea, stai linistit. Sigur esti parte din obsedatii care ar juca si daca i-ar scoate din 5 in 5 minute, deci nu meriti sa ma lungesc cu tine.