Grota- intrebari crescut, drop, iteme necesare

  • Bună forum
    am următoarele iteme:
    Otravă +9 pm 30 8 put. P+4
    Yin-yang 1.5 k 10 săgeți 10 abs pv cu eschiva /graba +4
    Coif 61 +420 diavol
    Abanosi +9 20 diavol
    argint +9 20 diavol
    Colier de aur +7 1.5 k pv slotat
    Cizme piele +9 1.5kpv 10 crit
    Vultur +9 imun 10 diavol


    Întrebarea este :


    Unde pot sa cresc având în vedere ca am o samanca 3xG1
    Caracterul este sura AM P tais G1 armura M9 teama M8 Vârtej


    Rezist primele camere V4 .. întrebările sunt :


    Unde pot creste bine de la lvl 79-84 cu itemele alea


    Dacă la lvl 84 am drop bun V4


    Îmi ajunge Inel site + inel normal ca sa fac în max 2 ore lvl ?


    Mersi anticipat !!!

  • @R3yzoo...cu 70% diavol si 44% rezistenta sageti eu iti recomand sa faci lvl 84 in camera 47 sau 16.Acum nu pot spune ca faci lvl in 2 ore cu inel site+ inel metin,asta depinde numai de tine cat stai online pe joc...SUCCES

    La revedere metin2ro

  • Salutare
    Am un sura arme lvl 76, P tais; P teama; G8 armura; 16k pv, aparare 600(720 cu armura activata); otravita +9 PM23 P+4; si ca aparari am doar 45 sageti si 0 diavol.Mai am si un buf cu P binecuvantare ; P forta; 125 inteligenta. Intrebarea este daca as putea sa bat si sa am ceva drop in V4.Daca da in ce camera? Si daca se poate si o harta din v3 spre v4.
    Sau daca doar in V3 pot sa bat, in ce camera sa avea un dop bun?
    Multumesc anticipat,


    Revin cu un update:
    Am lvl 77, apararea 708 cu armura activata, dar acum am 40 diavol si 45 sageti.Restul a ramas la fel.Intrebarea este: in ce camera as putea bate in v4 ca sa si rezist cat de cat si sa am si un drop bunicel.
    Multumesc anticipat

  • salut
    am un sura level 91 cu iteme bune pentru v4 + buff ..tot ce trebuie sa bat bine , intrebarea este in ce camera as putea sa bat pentru un drop bunicel ?multumesc frumos.

    :chainsaw: :love:

  • La lvl 91 inca mai ai drop bun in camera 47,dupa harta pusa o postare mai sus de mine.Ti as recomanda si camerele 45 si 60 dar acestea sunt mai bune pentru crescut si bijuteriile intelepciuni...SUCCES

    La revedere metin2ro

  • Salut, am un sura arme 75 : P tais / M9 armura / M7 teama ( biolog la suvenire, acum 2 zile aveam 55.. )
    Iteme : - Yin Yang+9 2000 pv 10% abs pv 15 magie 15 colti 10 clopot p+4 graba/protectie
    - Otravita+6 pm 36 p+4
    - Colier Aur+9 1500 pv 5 critic 20 regenerare pv
    - Abanosi+9 20 diavol 10 sageti
    - Vultur +9 Imun 10 diavol
    -Bratara Aur alb+9 20 diavol 5% abs PV 10 semiom
    -Casca coarne +7 goala..
    - Papuci unii simpli 2k pv..


    Am buget de 400kk ...ma gandeam sa-mi iau niste cizme piele+9 pv+critic... voi ce parere aveti ?
    Otelul are in + fata de YY meu putina aparare si slot o piatra...e indicat sa-l schimb pentru un otel?
    Cat despre farmat, nu vreau sa cresc,doar sa farmez sa scot bani, unde m-ati sfatui, si daca sa raman la lvl 75 !

  • DAA...ramai la lvl 75
    De ce iti recomand sa ramai la lvl 75?? pentru ca la acest minunat lvl 75 ai mai multe locuri unde sa dropezi si anume DT,v3,v4,bossi,padurea rosie,tara de foc etc. Ca iteme daca doresti sa dropezi in v4 ar fi indicat sa ai si cizme piele+9 1,5-2k pv,iar ca armura parerea mea daca gasesti un otel+7-9 cu pv si rezistenta sageti ar fi minunat.Dar atentie in v4 / v3 trebuie sa ai si buff langa tine,ma rog pe hol sau in camera...SUCCES

    La revedere metin2ro

  • Mentionez ca nu imi tine pc-ul 2 conturi, deci nu pot sta cu buff! Din itemele care le am + daca o sa cumpar cizme piele pv+ critic, nu fac fata v4 ?
    Sa cumpar cizme piele doar cu pv si poate imi ajung banii si de o casca coarne 20 diavol ?
    Sau sa cumpar doar cizme bune pv+critic ?
    E mai bun un otel cu pv si sageti ca yy 2k 10 abs pv ?


    Momentan am 50% diavol 20% sageti 15% abs pv ( inca nu am luat cizme...deci ar veni 40% sageti )

    Edited once, last by FuNNNYx ().

  • Salut. Cumpar pe polaris otel war+oricat p+4 cu pv,15sageti,50atac.
    Sunt mental am level77 momentan, iteme super ok pentru v4, doar armura mai caut, si vroiam sa vad intreb ca am auzit de ceva "chestie" ceva de genu ca te creste cineva de level mai mare cu grupa in v4 si tu doar stai echipat cu iteme bonus exp, mount, inel si ce-o mai fi, si se face foarte usor level, e adevarat? Daca da imi puteti explica tot cum trebuie facut, va rog? Si daca ar fi sa cresc singur, in camere cu multi mobi, de la 80 la 90 in cat timp as face aproximativ ?



    Avertisment pentru nerespectarea regulamentului:

    Quote

    1 ) Titlul topicului sa fie cat mai sugestiv si in legatura cu tema discutata.

    De asemenea, pentru negoturi ai sectiune speciala: Punct de Negot - Market Place.
    *Phlegethon

    iK1LLuminati :arrow::gamer::sniper:Polaris

  • Salut. Cumpar pe polaris otel war+oricat p+4 cu pv,15sageti,50atac.
    Sunt mental am level77 momentan, iteme super ok pentru v4, doar armura mai caut, si vroiam sa vad intreb ca am auzit de ceva "chestie" ceva de genu ca te creste cineva de level mai mare cu grupa in v4 si tu doar stai echipat cu iteme bonus exp, mount, inel si ce-o mai fi, si se face foarte usor level, e adevarat? Daca da imi puteti explica tot cum trebuie facut, va rog? Si daca ar fi sa cresc singur, in camere cu multi mobi, de la 80 la 90 in cat timp as face aproximativ ?


    Da este adevarata treaba cu crescutul de catre cineva cu grupa .Pe grupa de 8 membri facuta de tine grupa primesti bonus xp 100%,daca mai ai inel metine 50% xp+ inel site 50% deja au pe tine si grupa 200% xp.Pe langa aceste lucruri de baza la crescut daca esti insurat cu samanca poti pune pe samanca bratara iubiri 20% xp si tot pe tine si iteme cu sansa de 20% xp vei creste repede.Acum depinde unde esti crescut si de catre cine,si eu recomand camera 45 si sa bata un sura am lvl 90+.In cat timp cresti singur asta tine numai de tine,iar camera und epoti creste de la lvl 80 la lvl 90 in camera 47 pana la lvl 86 si dupa in camera 60 pana la lvl 90...SUCCES
    PS pentru mai multe detalii in privat sau mai bine pe caracterul din joc


    Scuze ca iti spun era deja un tpoic deschis despre Grota Exilului
    Grota- intrebari crescut, drop, iteme necesare

    La revedere metin2ro

  • Salut,as vrea sa stiu daca exista vreo camera in v3 unde nu sunt arcasi,doar luptatori . ( pot fi golemi nu i problema,arcasi sa nu fie )
    O zi buna! :beer:

  • Bună forum , am un sura de 86 , vreau sa îl fac 90 , nu am probleme cu itm , nici cu xp-ul , dar nustiu cum sa fac cu generalii sau huasinii , cum îi spun , ce trebuie sa fac , multe detalii va rog , mulțumesc


    //Crius. Avertisment pentru postări repetate în locații necorespunzătoare.

  • Pentru inceput trebuie sa strangi Capitanii Huashin si Yonghan si sa ii duci intr-o camera unde nu sunt mobi sau sa scoti mobii din camera si sa lasi capitanii acolo(pentru a aparea alti capitani cei stransi de tine trebuiesc transformati in Generali Yonghan si Huashin ) cand strangi 7,8,9 generali poti incepe sa cresti, daca vrei sa cresti doar sura nu ai nevoie de grupa,in ghidurile wiki gasesti toate informatiile necesare despre generali.Spor la crescut ! :P


    I think gold is made for kings - that's what I am.

    Edited once, last by LHqentin1 ().

  • Topic mutat in sectiunea corespunzatoare.


    'So here I stand, a shadow figure in the way,

    taking a leap of fate each day,
    Time won't stay still; the fading years will turn to grey.'


  • Unde as putea sa cresc cel mai bine in v3 cu o ninja arc de nivel 76?Am 60 diavol,insa doar 20 sageti. :( .Si nu am inca P la transformare.Multumesc anticipat. :D


    Mulțumesc NoPanik pt semnătură ! :heart3:

  • Unde as putea sa cresc cel mai bine in v3 cu o ninja arc de nivel 76?Am 60 diavol,insa doar 20 sageti. :( .Si nu am inca P la transformare.Multumesc anticipat. :D


    De ce sa cresti in v3 cand poti creste in v4 camera 40 frumos si fara bataie de cap.SI daca mori pe camera dai restart oras si te da in camera unde tii samanca pentru a iti da buff.Si daca tot vrei sa cresti in v3 poti creste prin camerele unde sunt setaou...SUCCES


    http://img811.imageshack.us/img811/9224/atlantea12copia.jpg

    La revedere metin2ro

  • Exista diferente intre Lada de fier ,Cutie de fier sau Caseta de fier ? unii spun ca sunt una si aceeasi chestie ,alti spun ca din Lada pica mai repede inel de 3h ,stie cineva ceva despre ele ?


    I think gold is made for kings - that's what I am.