Probleme&intrebari V2(SD2-SD3)!

  • Singura varianta ca sa rezisti mai bine ar fi sa iti faci alchimie dar mai greu si destul de scump dupa lv 55 va fi mai usor sa faci rost de aparare autorizatile evoluate la maxim cand ai militar iti dau destul de multa aparare in rest cam astea ar fi toate variantele sa reusesti sa bati v2
    Sau in cel mai rau caz treci pe sura am si cu ala e mai usor

    Prima data vreau sa bat v1 , pot sta acolo pana la 61 ca sa mai fac niste aparare , dar e o idee si alchimia, rubin sau ce anume mai exact sa fac?

  • un rubin legendar bun ti-ar ajunge unul opac cu atac,paguba medie ,rezistenta la paguba abilitati sau aparare
    pe jad 2x max pv si absorbtie pv
    si granatul doar pv conteaza care il ai si daca e praf
    preturile pe romania nu le stiu ca nu joc acolo din cate am vazut sunt destul de scumpe rubinele la granat daca ai noroc sa nu esueze din 40kk iti faci un legendar il faci +4 si il pui pe tine

  • un rubin legendar bun ti-ar ajunge unul opac cu atac,paguba medie ,rezistenta la paguba abilitati sau aparare
    pe jad 2x max pv si absorbtie pv
    si granatul doar pv conteaza care il ai si daca e praf
    preturile pe romania nu le stiu ca nu joc acolo din cate am vazut sunt destul de scumpe rubinele la granat daca ai noroc sa nu esueze din 40kk iti faci un legendar il faci +4 si il pui pe tine

    rubin legendar sau opac ca n-am inteles? si cred ca rez la abilitate e pe diamant, si nu cred ca am nevoie de rezistenta la abilitate momentan.

  • Vrei sa bati cu un cont in v2 fara sa ai probleme?


    1 . blocare atac corporal mult (papuci phoenix +9 , scut cu imun si blocare (de la lvl 61 scuturile au si aparare mare ) , daca faci si lvl 60 un coif cu blocare atac corporal)
    2. autorizatie cu aparare (ii mai buna autorizatia cu aparare decat leu cu 10 daune)
    3. iteme cu abs pv

  • Vrei sa bati cu un cont in v2 fara sa ai probleme?


    1 . blocare atac corporal mult (papuci phoenix +9 , scut cu imun si blocare (de la lvl 61 scuturile au si aparare mare ) , daca faci si lvl 60 un coif cu blocare atac corporal)
    2. autorizatie cu aparare (ii mai buna autorizatia cu aparare decat leu cu 10 daune)
    3. iteme cu abs pv

    Pai vezi tu....nu sunt chiar asa bogat, accesoriile mele sunt cu 1.5k pv. daca elimin papuci, si inlocuiesc cu unii phonix desi nu cred ca gasesc +9 iau 10 corporal dar pierd pv ) la scut tre sa fac mai intai 61 ca ai dreptate si cu coifu ) itm cu abs am pe bratara si armura 10 amn2. Dar initial am zis v1, si cu ce am acum pe mine rezist la 4 -6 grupe deodata cu tot cu bufu meu cu m2 . Dar multumesc pt sfat, la asta chiar nu m-am gandit

  • rubin legendar sau opac ca n-am inteles? si cred ca rez la abilitate e pe diamant, si nu cred ca am nevoie de rezistenta la abilitate momentan.

    alchimie legendara merge de la opaca pana la excelenta deci da legendar opac si da e rezistenta la paguba medie nu eram atent ma gandeam care ce mai da si ti-ar fi util
    Oricum daca tot bati v1 sa cresti eu zic sa o iei incet si in timp ce cresti sa strangi cioburi pe samanca si incet incet iti faci alchimia singur.La iteme incet incet le faci si pe alea coifuri daca dropezi la broaste si le faci la dt+8 prinzi un event ceva le bonusezi si incet incet te ridici

  • Multe sfaturi si cam degeaba...


    Razboinicul corporal este un caracter care se bazeaza pe atac, ir voi ii dati sfaturi cum sa il faceti "tanc".


    Din pacate abordarea este gresita, deoarece nu trebuie sa fi tanc atata timp cat ai un atac mare si omori mobii foarte repede.


    Daca vrei cu un corporal de 50 sa dai mantie si sa tii pe tine o camera intreaga trebuie sa ai iteme perfecte, costum, alchimie etc. ceea ce nu are nici o logica.


    Vrei sa bati in V1, e simplu, full PV, scut decent, fms cu paguba 40+, eventual un rubin cu atac si medie, esarfa cu atac/medie, pet (pentru pv si aparare), daca ai ocazia sa prinzi un item din Item Shop cu atac (insotitor, inel etc.), imprumuti o samanca cu G-uri si bati de jos foarte repede (poti merge si V2).


    PS: daca voiai sa "fi tanc", iti faceai mental sau sura arme.


    Bafta!

  • tu te auzi ce vb? vezi ca mobii mai vin si pe rand degeaba ai maxim de valoare atac daca nu ai un echilibru intre ele . Cu atac mai mult este adevarat bati mai repede ceia ce inseamna ca iei dmg de la mobi intr un timp mai scurt dar daca nu ai aparare suficienta si mori instant poti sa ai atac 1 milion ca degeaba moare caracteru . Nu trebue sa faci caracteru chiar tanc da sa nu uitam ca daca bati cu iures pus aha nu vreau sa ma gandesc iei dmg dublu ......
    Eu zic sa te bazezi pe aparare ca atac are de la aura suficient ... Daca nu pune atac si bate maxim 2 grupe de jos si fai lv la anu ....

    :thumbsup:

  • tu te auzi ce vb? vezi ca mobii mai vin si pe rand degeaba ai maxim de valoare atac daca nu ai un echilibru intre ele . Cu atac mai mult este adevarat bati mai repede ceia ce inseamna ca iei dmg de la mobi intr un timp mai scurt dar daca nu ai aparare suficienta si mori instant poti sa ai atac 1 milion ca degeaba moare caracteru . Nu trebue sa faci caracteru chiar tanc da sa nu uitam ca daca bati cu iures pus aha nu vreau sa ma gandesc iei dmg dublu ......Eu zic sa te bazezi pe aparare ca atac are de la aura suficient ... Daca nu pune atac si bate maxim 2 grupe de jos si fai lv la anu ....

    Te rog nu mai bate campii, trebuie sa omori mobi, nu sa arati ca tu rezisti mai mult!
    Evident nu ai inteles pana in ziua de azi jocu!


    Daca ai atac si destul PV, poti sa bati lejer 4 grupe de jos! Ideea este sa bati repede cu investitie cat mai mica si nu sa iei pe tine o camera intreaga si sa o bati in 2 zile cu o investitie mult mai mare!


    Si vad ca iti permiti sa iti dai cu parerea despre ceea ce am scris, dar nu am scris nicaieri ca trebuie sa activeze iuresul cand bate!


    PS: pana la varsta asta nu ai invatat sa scrii corect dar sfaturi stii sa dai...("ceia" in loc de "ceea", "aha"??? "aha"??? lipsa articolului "l" etc.


    Astept cu interes raspunsul tau!

    Edited once, last by APOLODOR ().

  • Te rog nu mai bate campii, trebuie sa omori mobi, nu sa arati ca tu rezisti mai mult!
    Evident nu ai inteles pana in ziua de azi jocu!


    Daca ai atac si destul PV, poti sa bati lejer 4 grupe de jos! Ideea este sa bati repede cu investitie cat mai mica si nu sa iei pe tine o camera intreaga si sa o bati in 2 zile cu o investitie mult mai mare!


    Si vad ca iti permiti sa iti dai cu parerea despre ceea ce am scris, dar nu am scris nicaieri ca trebuie sa activeze iuresul cand bate!


    PS: pana la varsta asta nu ai invatat sa scrii corect dar sfaturi stii sa dai...("ceia" in loc de "ceea", "aha"??? "aha"??? lipsa articolului "l" etc.


    Astept cu interes


    _____________________________________________


    Daca si in v2 ajungi sa bati de jos grupa cu grupa e rau ...... Pe serverele noi e normal asa ceva ca nu sunt itm si faci lvl si asa ...
    Iti spun eu ca bati mai repede cu mantii la colt ( daca stii sa prinzi mobii intr-un colt bine sa nu ii arunci ii bati fast si simplu dar trebuie sa rezisti la ei .... de unde sa stii tu daca bati 2 grupe de jos.... ) Cat despre scrisu' meu nu te lega ca nu ai dece la articol si astea o sa pun apostrof ca sa nu mai comentezi cat despre " ceia " eu asa il folosesc asa il scriu chiar daca e gresit nu mi pasa intelegi ?
    Metoda cu atacul si pv ul recomand pe server nou unde nu sunt resurse si cu asta am incheiat tot . Nu mai astept reply de la tine pentru ca nu vad ce ai m ai putea spune .
    Bafta .... Sa aveti grija de voi !

    :thumbsup:

  • Ultima data cand am batut v1-v2 stiu ca pt atac ai tare vs animale ca si bonus de atac... aparari nu ai decat ce poti aduna din iteme si buff.
    Tinand cont ca nu ai posibilitate inca de alchimie ar fii bine sa iei itm +9 cu 2k pv , +9 pt aparare si daca ai posibilitate fati un mount cu 150 aparare dar pt asta trebuie sa ai militarul facut, te ajuta foarte mult.
    Cel mai bine bati de pe cal si da iti trebuie si un atac decent sa omori mobi suficient de repede. defapt la lvl mic, fara itm wow, asta e cel mai mare atu al caracterului tau.
    Ca si itm de baza ai putea lua:
    ee+9 20 animale
    coif 21-41+9 20 animale(dupa ce faci lvl schimbi cu coif de 60+7-9 chiar si nebonusat)
    papuci + oricat 2k pv (daca au si blocare sau critic este si mai bine)
    mortala sau dragon+9 2k pv 10 abs sau 30-50 atac (pietre graba si eschiva)
    argint sau aur alb+9 20 animale si 5-10 abs pv
    colier + oricat 2k pv 5-10 critic
    arma fms cu pgm cat mai mare
    scut pentagon+9 sau rotund +7-9 imun si cu ceva animale sau blocare corporal (dupa ce faci lvlschimbi cu scut de 61+9 imun)
    Mount cu 150 aparare +buff
    Cam astea ar fii itemele sa rezisti cat de cat ok la un numar decent de grupe incat sa cresti binisor.

    Inteligența mă urmărește dar... eu sunt mai rapid ca ea !!! :bendis:

  • alin9888


    Tu nu intelegi ca tu vorbesti despre ceva ideal? De unde yang sa iti iei si costum, esarfa, arma buna, iteme cu 2K PV, alchimie, mount, inele, mantii etc...


    Tu iti dai seama cat costa? Daca ai yang si iti permiti da, dar nu toata lumea are yang, altfel nu mai apareau posturi cum este acesta...

  • nu trebuie niciun tare impotriva animale in v 1 v2 unde vezi tu animale paianjenii la ce categorie intra ? Intra la categoria insecte dar conform wiki daca este actualizat la zi nu trebuie niciun bonus tare impotriva lor

  • Salutare , ce bonusuri si cata aparare aproximativa as avea nevoie ca sa bat v1 ultima camera respectiv v2 (dupa lvl 55 cel mai probabil) ?
    War aura lvl 50 , am leu care reduce daunele si samanca cu m2-uri.... :gamer:

    alin9888


    Tu nu intelegi ca tu vorbesti despre ceva ideal? De unde yang sa iti iei si costum, esarfa, arma buna, iteme cu 2K PV, alchimie, mount, inele, mantii etc...


    Tu iti dai seama cat costa? Daca ai yang si iti permiti da, dar nu toata lumea are yang, altfel nu mai apareau posturi cum este acesta...

    Cat yang sa bagi in itm +9 care dau aparare , autorizatie cu aparare si un rubin atac si aparare ? Faci din corporal mental cu aura si stai asa ca nu i am spus sa puna si daune pv ... ca atunci mai crestea costu... Eu zic sa ramana ceva vreme 55 pana si pune la punct toate astea si intra v2 la crescut mai face si un m7 + la buff si aia e ......

    :thumbsup:

  • Salut! Nu pot intra in v2, apas pe chuk-sal si nimic. Am schimbat ch-urile, degeaba...Mentionez ca am lv 69 si daca nu ma insel este pana in lv 75.
    Multumesc!

  • Salut, dacă joci pe serverul Romania este restricționat de la level 69 in sus, de ai fi avut level 68 mergea sa intri.

    A fost o vreme.. o vreme cand bateam un regat intreg
    De luni pana duminica era ca in paradis..