[Discuții] Okey Ediția de Vară

  • Nu mi se pare normal ca dropul din cuferele argintii sa fie doar yang si exp.Am deschis peste 20 cufere argintii si doar yang si exp.Este foarte diluat eventul.Intelegem dropul cardurilor sa fie slab.Da macar atunci cand facem un set si obtinem un punctaj mare sa fim rasplatiti cat de cat.Nu cu 100k yang.Dupa 1 ora de farmat aduni un set, joci jocul, obtii 350 puncte, cufar argintiu, deaschizi, 100k yang.Asta repetat de 10 ori.Prin urmare dupa 10 ore de farm ai 1-2 kk obtinut in urma evenimentului.Parerea mea este ca ar trebui ajustat putin dropul din cuferele argintii.

    Din aceeasi cauza am renuntat sa bat pentru carduri, nu mi se pare ok sa iei numai yang si exp la cufere ... plus ca (dau exemplul meu) in 2 ore abia am facut 5 seturi... sa pierzi 2 ore pt 100-200k yang si 100-200k exp e prea de tot..
    Dupa parerea mea, eventul e o pierdere de timp, daca s-ar scoate dropul la yang si exp din cutiile argintii atunci ,da, ar fi un event bun... altfel..

  • Efectiv pe voi din cate observ,nimic,dar absolut NIMIC nu va multumeste,gadeste-te ca ii CEVA IN PLUS!,tot ceea ce scoti ii un castig,dar na,voi ati vrea sa stati map1 si sa primiti totul pe tava...

  • Efectiv pe voi din cate observ,nimic,dar absolut NIMIC nu va multumeste,gadeste-te ca ii CEVA IN PLUS!,tot ceea ce scoti ii un castig,dar na,voi ati vrea sa stati map1 si sa primiti totul pe tava...

    nu e vorba de ca nu ne multumeste nimic, e vorba ca nu castigi NIMIC doar pierzi timpul... eu am zis ca in 2 ore n-am facut nimic, 2 ore in care puteam sa bat metine si ieseam mai castigat din primul metin
    vad ca nu stii sa citesti.. sau stii dar nu intelegi

  • clar ca asta este bat mobi categoria 4(BROTACI TEMPLU)+manusa + iteme 20 drop in 2 ore reusesc spre uimirea mea sa fac setul...zau...dar cei care intra si fac un feedbak pozitiv au ei pe urma avantajele lor.Cica sa ma bucur de event dar de care event ca la 200MD investite si mobi categoria 4 doar ca sa fac lv bat culmea este ca nu fac lv e oprit ca sa ma bucur de event...:))) dar nici seturi nu fac.Fara suparare dar mai bine opriti eventul nu doar va laudati cu el.

  • Ma nu vedeți că degeaba ne plângem tot nimic nu fac
    Cum a fost și de Crăciun am așteptat 2 săptămâni să mărească dropul și degeaba a fost.
    De ce nu au lăsat dropul cum a fost in 2015-2016???...să facă ei profit.

  • Observ o imbunatatire a dropului din cuferele argintii.Astazi din 4 cufere am primit schimba+, piatra magica, ou maimuta si yang.Mi se pare ok asta.Avand in vedere ca in 2 zile am deschis 30 cufere argintii, multe facute din seturi luate din IS si am scos doar yang si exp...e bine.

  • "Domnule staff",logica pe care o aplicati in fiecare event,este irationala!faptul ca,noi,oamenii de rand,care lucram 5 zile pe saptamana,ocupati cu ale gospodariei si alte intreprinderi,dornici sa ne relaxam,sa evoluam in acest joc pe care ni l puneti la dispozitie...este o "gluma",ne oferiti doar minoritati pentru propriul castig,lacomia si absurditatea cu,care ati avansat pe aceasta platforma o sa va lase curand fara playeri,pe romaneste,"prostii" care va aduc profit...in fine,rusine...tot voi o sa ajungeti la ganduri mai bune,pacat,o sa fie prea tarziu,nu o sa mai aveti cu cine!!!bafta.

    Edited once, last by PixxelK ().

  • exista vreo metoda de a scoate măcar cufere argintii?... eu din 7 pachete am prins 6 cutii de bronz :/

    da, le cumperi :))
    Si vezi ca a pus halfop in sectiunea events un reply cu un link cu care poti tine evidenta cardurilor folosite, ca sa tii minte ce cartonase iti pot pica in continuare

  • Am farmat doar 3 ore. unu de argint 2x bronz. M-am lasat pagubas. Plus ca din nou si acest event este doar pentru hackeri. Mai bine nu il mai faceau. App sunt satul sa tot denunt hackerii de pe Orion, care bat la animale si fac carduri repede. Poate vede cineva din staff asta.

  • da, le cumperi :))Si vezi ca a pus halfop in sectiunea events un reply cu un link cu care poti tine evidenta cardurilor folosite, ca sa tii minte ce cartonase iti pot pica in continuare

    Mai exact cum se foloseste acest tool?

  • Simplu.Bifezi in dreptul cartilor folosite ( aruncate + punctate). Te va ajuta sa stii ce carti vor urma pentru a putea face puncte. personal am ramas tot la caietel.Il am pe ala din 2015, 2016.Il tin ca amintire.Acolo am observat si cat de mult a scazut dropul fata de eventul din 2015. Acum farmezi o ora pentru 100k exp, 100k yang.E dezolant.Dar cel mai mult ma supara ca la acest eveniment de observa si discrepanta uriasa dintre un player care cumpara MD si unul care nu cumpara sau nu cumpara asa multe.Acesta din urma nu are nici o sansa sa ajunga in top chiar daca farmeaza 18 ore zi. Dispare distractia din joc. Pacat.

  • Simplu.Bifezi in dreptul cartilor folosite ( aruncate + punctate). Te va ajuta sa stii ce carti vor urma pentru a putea face puncte. personal am ramas tot la caietel.Il am pe ala din 2015, 2016.Il tin ca amintire.Acolo am observat si cat de mult a scazut dropul fata de eventul din 2015. Acum farmezi o ora pentru 100k exp, 100k yang.E dezolant.Dar cel mai mult ma supara ca la acest eveniment de observa si discrepanta uriasa dintre un player care cumpara MD si unul care nu cumpara sau nu cumpara asa multe.Acesta din urma nu are nici o sansa sa ajunga in top chiar daca farmeaza 18 ore zi. Dispare distractia din joc. Pacat.

    Asta stiu man ca fata de anul 2015 e slab foarte slab si eu cam tot asa fac un set la o ora sau mai mult,si majoritatea yang exp yang exp oricum m-am hotarat sa ignor eventul asta pentru ca este jalnic :) si sa ma duc sa fac razador sau sa sparg metine managerul care organizeaza eventul asta ar fi bine sa tina cont si de parerea jucatorilor pentru ca intr-un final o sa intre doar el singur si sa joace cu magazinu general sau capitanu bestie la eventu okey bun am inteles ca a taiat dropul faci o ora un set am inteles ca e sansa mai mare sa dea yang si exp din arginti dar da-o in colo de treaba sa maresti si punctajul sa iei cufere arginti de la 250 cat era acum e 300 si la auriu daca era 300 acu e 400.Ar trebui ca HalfOp sa tina cont si de parerile noastre si sa trimita un feedback acolo in germania la gameforge sau webzen sa incerce sa gaseasca o solutie mai buna si asta se stia de anul trecut de cand sa schimbat eu sincer chiar ma asteptam sa fie asta din vara ca celalalt de anul trecut.Bafta si tie la joc @HalfOp daca vezi acest mesaj tine cont si de parerile noastre... poate vei reusi sa schimbi ceva :)

  • Asta stiu man ca fata de anul 2015 e slab foarte slab si eu cam tot asa fac un set la o ora sau mai mult,si majoritatea yang exp yang exp oricum m-am hotarat sa ignor eventul asta pentru ca este jalnic :) si sa ma duc sa fac razador sau sa sparg metine managerul care organizeaza eventul asta ar fi bine sa tina cont si de parerea jucatorilor pentru ca intr-un final o sa intre doar el singur si sa joace cu magazinu general sau capitanu bestie la eventu okey bun am inteles ca a taiat dropul faci o ora un set am inteles ca e sansa mai mare sa dea yang si exp din arginti dar da-o in colo de treaba sa maresti si punctajul sa iei cufere arginti de la 250 cat era acum e 300 si la auriu daca era 300 acu e 400.Ar trebui ca HalfOp sa tina cont si de parerile noastre si sa trimita un feedback acolo in germania la gameforge sau webzen sa incerce sa gaseasca o solutie mai buna si asta se stia de anul trecut de cand sa schimbat eu sincer chiar ma asteptam sa fie asta din vara ca celalalt de anul trecut.Bafta si tie la joc @HalfOp daca vezi acest mesaj tine cont si de parerile noastre... poate vei reusi sa schimbi ceva :)

    Salutare,


    parerile voastre au fost si vor fi mereu transmise mai departe, chiar daca cereti sau nu cereti asta, chiar daca v-am raspuns in vreun topic de discutii sau nu. :) Intra in atributiile mele si indiferent daca am raspuns unui topic sau nu, va asigur ca toate au fost citite si notate punctele importante. Din cauza asta am cerut mereu feedback legat de ceea ce e pe joc, fie ca e feedback bun sau rau, important e sa fie constructiv. Schimbarea, insa, nu tine de mine.
    'Diferenta mare' dintre cei care au cumaprat si cei care au farmat, a fost facuta in primele ore, cand cuferele erau mai ieftine si s-au cumparat cantitati mai mari.
    Puncte 299 pentru bronz, etc, nu sunt de acum. Sunt de anul trecut.


    Numai bine,
    HalfOp

    :komp:
    Heroes never die. They just go in hell to regroup.


    Niciodata un GM nu va va cere datele de logare de la contul dv. Nu dati datele la nimeni !
    email: HalfOp@metin2.ro

    Ingamename [CM]HalfOp
    Discord : [CM]HalfOp - https://discord.gg/Metin2


    Dacă ai scăpat telefonul în apă, pune-l într-un vas cu orez cel puțin 24h. Pe timpul nopții, orezul atrage chinezii care vor veni să ți-l repare.


    57852484_659141814538437_3300013516013961216_n.jpg


  • Cum sa îți bați joc atât de tare de niște oameni sa pui un obiect la un anumit preț și după sa îl scumpești? Chiar dacă a fost o eroare (ceea ce nu prea cred), trebuiau sa lase asa, nu sa TRIPLEZE prețul. Poate fix în ziua aia eu eram plecat și nu aveam șansa să profit de "okazie"; unii au cumpărat 100 de cutii de aur la 29 MD iar eu ca sa ii ajung pe ei trebuie sa dau de TREI ori mai mult, adică 9k md. Este o bătaie de joc prea mare, ca și dropul, chiar și acum cu 90 md cat costa, unul cumpăra 5 cutii de aur și are pachete cate fac eu în 5 zile (cu noroc și dacă stau numai pe PC). NU ÎNȚELEG DE CE VA BATEȚI ATÂTA JOC DE OAMENI, ESTE DE SINE ÎNȚELES CA METIN2.RO (de celelalte nu știu, nu ma pronunț) ESTE O COMUNITATE EXECRABILA DIN PUNCT DE VEDERE MORAL (fiecare fura pe fiecare și își bate joc de fiecare când are ocazia), DAR TOTUȘI, MĂCAR VOI NU VA BATEȚI JOC DE NOI. Ceea ce a fost cu acele cutii de aur la 29 md este exact, după mintea mea, ce s-a întâmplat cu voucherele. O zi buna va doresc... oricum nu o sa intereseze pe nimeni ce am zis eu mai sus...:/

  • HalfOp,ok,asta s-a inteles,dar totusi trebuie sa se gaseasca o cale de mijloc,nu ii normal fata de persoanele care nu au cumparat atunci la 29 MD,poate o persoana/doua au cumparat atunci 100/200 la 29 MD,acum ca sa cumperi atatea trebuie sa investesti de 3 x.

  • Daca staff-ul are acest comportament fata de noi,jucatorii,atunci ce pretentie sa mai am de la celilalti jucatori?
    Mai am eu dreptul moral de a cere un comportament decent in joc?Mai am eu tupeu sa cer unui jucator care face KS sau injura execrabil sa se comporte civilizat?
    Zilele trecute ma agitam aici pe forum sa discut cu un GM in legatura cu faptul ca sunt multe incidente de acest fel pe Cordelus si despre inmultirea considerabila a jucatorilor cu hack.Am trimis 2 tikete in legatura cu un caracter care utilizeaza hack de minerit in a doua camera din turnul demonilor.Rezultatul...spectaculos...ZERO!!!
    Ce doriti domnilor GM?? Sa se renunte in masa si sa trecem toti pe privat?Ce asteptati?
    Farmezi o zi ca sa iti pice 2 seturi si sa iei niste yang??Yang pe care l-ai utilizat inzecit sa iei licori sa farmezi pentru carduri?Nimeni nu cere sa ne dati ceva special!!
    Eu personal,nu cer decat DECENTA si RESPECT!
    Hai sa incercam sa RESPECTAM si apoi sa cerem sa fim RESPECTATI!!!