"o viata mai buna"

  • Normal ai foarte mare dreptate foarte multa lume nu se mai apuca de carpa pentru ca nu are auto atac si nu are timp sa joace sa mai farmeze si sa creasca etc ...nu mai suntem in 2012 cand stateam non stop la pc si nu exista sisteme asa multe .

    barbutu ar trebuie sa fie scos de tot ,asa ceva nu exista pe metin2 nu suntem la pacanele

    Pro Atac auto

    Pro Tichet Transfer

    PRO Wolrd Boss

    Edited once, last by NewAsasinn ().

  • Cu 100e esti lvl campion in 5 zile. Esti singurul care s-a simtit si a luat-o personal, eu chiar mi-am spus o parere obiectiva, vrei promovarea unui server supra-populat, punct. Poate e dragut Half sa ne puna o statistica cu playerii unici in ultimele 24h/ Carpathians Vs TR sau Poly.

    Iti las atasament cu eventul JIGSAW pe un server mort.

    image (2).png

    Salut si tie. Ce inseamna 5 zile la tine? 5x24=120 ore batut continuu. Esti invitatul meu sa bati 5 zile in continuu, in conditiile in care unii mai au si job/copii/scoala...Nu toata viata se rezuma la metin, deci de asta se vrea si se cere auto-atac pe CARPATHIANS.

    "Da-i timp timpului"^^

  • Pro cu toate cele 3.


    1. Din ce am reusit sa observ nu foarte multa lume are nivel campion si mai ales este extrem de greu, ca si om de rand cu job si familie sa poti da level campion, indiferent de cati bani bagi. Am incercat si cu 530% XP sa dau level, momentan sunt la 81 numai ca am renuntat la misiune din cauza faptului ca intr-o ora abea dau un level, in conditiile in care nu de DMG este problema (80 fulger cu 80 diavol, alchimie mitica opaca full si P aura). Ai hype o zi, doua dupa incep sa-ti cad ochii de plictiseala cand vezi ca tragi camere intregi (5/13/45) si faci 1-2% XP din toata lura. Adaugand atacul automat, instant inseamna ca poti sa lasi contul peste seara sau cat timp esti la lucru sa poate creste pentru tine.


    2. Cu ticketele de transfer sunt de parere ca nu ar afecta absolut cu nimic piata de pe restul serverelor de pe care ti-l transferi, sau vice versa. Pe Carpa sunt destule iteme care stau si zac in bazar, care poate multe persoane si le-ar dorii pe serverul pe care joaca ei, de la talismane+200, la zodiace sau arme sarpe cu bonusuri perfecte.

  • Salut si tie. Ce inseamna 5 zile la tine? 5x24=120 ore batut continuu. Esti invitatul meu sa bati 5 zile in continuu, in conditiile in care unii mai au si job/copii/scoala...Nu toata viata se rezuma la metin, deci de asta se vrea si se cere auto-atac pe CARPATHIANS.

    Era vorba de serverele temporare care-ti ofera toate avantajele de pe lume, inclusiv auto-attack.

  • Contra,pentru tine care faci bani din hydra si meley si nu te mai intereseaza side-eventurile ti-ar conveni sa bage atacul automat in schimbul evenimentelor zilnice,dar intreaba playerii de nivel mediu daca le-ar place sa aibe atac automat si sa faca lv usor,dar sa nu aiba add si schimba ca sa isi faca noile iteme. Ai spus ca nu poti aduce iteme,dar ai evenimente zilnice de unde poti lua.Joc de cand exista Leonis si am crescut in v4 fara atac automat si acum il mai folosesc uneori,mare diferenta nu este deoarece tot trebuie sa ai grija de cont din cand in cand.Chiar tu ai aratat ca iti ia 4 zile de joc sa faci lv 1-120. Daca vrei sa faci lv 120 intr-o saptamana e enorm de mult timp alocat pe zi,dar nu te pune nimeni sa ai lv maxim intr-o saptamana,2.O concindenta amuzanta care se leaga de topicul tau:mi-am intrebat azi colega de lv 14 campion cat timp ii ia sa faca 15% si mi-a raspuns ca o ora,maxim 2,deci foarte putin timp.Nu esti obligat sa ai lv 25,30 campion ca sa faci fata in yohara,trebuie sa faci in principal statusul,status care il faci usor cu cal si din misiunile de la inceput.

  • CONTRA LA TOT


    Nu o sa fie atac automat si tichet transfer NICIODATA pe barbutians tocmai datorita setarilor serverului drept de cel mai bun drop,sa iti explic si de ce crezi ca ar fi corect sa te plimbi tu dupa un server unde tslismanele se fac mega usor pe tr de exemplu,unde trebuie sa te chinui la hydra?iteme nu sunt nicaieri,inca pe bsrbutians,sunt MAI MULTE ca pe oricare server tocmai datorita dropului ridicat.Daca s-ar baga tichet transfer si atac,ar fi nedrept fata de celelalte servere.Asa ca puneti mana fi farmati si faceti-vs iteme singuri acolo, asa cum Crocodil a luat-o de la zero pe un server nou,asta va sfatuiesc si pe voi sa faceti daca nu va convine ceva acolo.Eu personal ,daca as fi hslf,nu v-as da nimic,pentru ca nu sduce bani pentru mine,pentru mine ai fi mai profitabil daca te-ai apuca de la zero pe alt server ,unde ar trebui sa investesti cateva mii de euro,decat sa iti dau atac automat ,ce l-ar cumpara probabil 10,% din voi si tichet de 40 euro

  • Salut,

    Problemele si ce poate ar merge bagat pe charpa sunt urmatoarele (PROBLEMELE REALE):

    1.Barbut- o idee fara sens care nu isi are sincer locul pe un server de metin care in teorie ar trebui sa uneasca jucatorii pentru a face runuri etc (nu sa isi vanda itm la bijnitarii care abia asteapta asta)

    2.Prea putine runuri, de ce spun asta? ca tot voi care va plangeti ca nu sunt jucatori stati cate 10-15 cate 23-24 ore pe zii (da da tot voi astia care cica mergeti la munca) si campati orice boss aducator de profit, lucru desigur posibil pentru ca nu sunt runnuri profitabile (azrael si acu invarte coasa aia a lui de plictiseala ca de 2 ani nu a mai vazut urma de jucator)

    3.Hydra- de ce este o problema? Frate daca stai si iei la rand pe toti care VAND YANG din hydra de pe charpa unu din aia cu INT nu ar scapa. De ce este o problema?? ca se cumpara toate itm absolut totate de catre astia care fac 8k woni (nu dam nume da fratilor postarile de pe alte platforme unde se vinde yang sunt la next lev), cum sa joci pe 1 serv care se incearca sa fie controlata piata de 4-5-6 zi maxim 10 care cica ''muncesc'' da fac hydra de 20-30 ori pe zi lejer si cum sa pui cel mai op drop si folositor ca si cd 20 minute??? ba frate 20 minute? Are rost sa enumar ce cd au restul de runnuri???

    4.PVP problema?- Pai cum sa se faca pvp pe un serv unde se ''mineaza'' woni pentru vanzare??? cand toti sunteti la hydra si eventual cl (si cum au spus altii stati cu 2-3 conturi lev campion sa bateti sd3 si cica e serv gol) daca nu va ganditi doar la a face afacere din joc poate ca puteti sa va bateti, dar scuze cine sa faca pvp cand 90% din map 1 are in nume ''INT''.

    5.FLOWER POWER- ba e un eveniment care chiar ar merge sa fie implementat macar cate 2 luni pe an (ar ajuta sa iti mai cresti conturile pentru meley sau pentru a da mai rapid nivel pe saman, ninja etc)

    6.Crescutul este greu?- Fratilor stati cuminti ca am facut ninja nivel 100 in 3 zile pe charpa (da da 3 zile si nu stat 24/24) si cu cat exp? 350-410 maxim, asa ca nu cereti atac automat ca nu este cazul, nu te pune nimeni sa stai ca mine sa dai lev 100 direct in sa zicem 30 ore maxim (nu cred ca a durat mai mult).

    7.Nu sunt iteme??- Iteme sunt, chiar multe, problema ca din disperarea de a se face afacere din joc itm respective pe care pe alte serv le cumperi la 200-300w, pe charpa le cumperi la 700 ca asa functioneaza ''money calling'' si ideea cu ticket de transfer? hai sa o lasam asa, sunteti 3-4-5 persoane mari pe charpa care nu mai reusiti sa vindeti wonii si va deranjeaza ca altii pe alte serv pot vinde lejer si voi stati cu ei blocati? poate investiti acei woni in itm/alchimie etc si ajungeti yohara, dar scuze hydra e ''last stop'' ca de acolo se fac banii.

    Ma astept sa primesc n hate, dar nu prea ma intereseaza aspectul asta pentru ca pana la urma este o opinie personala si care poate chiar este una reala (stiu ca deranjeaza adevarul pe 90% din vanzatorii de woni, ca de nu se mai iau masuri cu privire la aspectul asta din pacate... dar asta este)

    Spor la batut jucatori noi care incearca sa evolueze si sa se bucure de evenimente (exclusiv cl ca acolo se farmeaza la lev campion) !!!

  • 1. CONTRA

    2. CONTRA

    3. CONTRA


    Când s-a deschis acest server era unicul server special, așa cum ai spus-o și tu, server ce avea să fie singurul cu drop mărit la absolut orice item dropabil, evenimente zilnice și să nu mai zic că aveați de câteva ori pe lună drop la vrăjește și adaugă dar și eveniment cl. Pai ia gândește-te domnule Sebastian, noi ăștia de pe celelalte servere, cum ne simțeam când vedeam jucătorii de pe actualul Carphatians că la sfârșitul unui eveniment clar de luna făceați și cate 4000 de cl-uri? Eu sunt de părere că dropul mărit și evenimentele pe care le aveți zilnic compensează lipsa atacului automat. Părerea mea este că așa trebuie să și rămână, fară atac-automat pentru că d-asta îl face special.

  • PRO la absolut tot,


    Un exemplu pentru care Carpathians este dezavantajat neavand atac automat, este faptul ca acum eventurile au dropul direct atribuit, nu se mai aduna nimic de jos manual, ca sa fie nevoie de pet sau sa stea cineva sa le adune.

    Pot foarte bine lasa conturile afk cu o manusa si atac automat, se intorc la finalul eventului isi joaca ce e de jucat si gata "au farmat".. noi.. pe Carpathians trebuie sa stam zeci de ore ca sa profitam de eventuri.

  • PRO worldboss si flowerpower,

    NEUTRU atac automat

    Carpathians e singurul server unde inca te simti ca in trecut, unde trebuie sa bati si sa depui efort ca sa cresti in level sau sa creezi un caracter, joc pe Carpathians de ceva timp si paralel si pe Polyphemos, momentele in care am avut nevoie de atac automat pe Carpathians au fost prea putine si nesemnificative, in sd3 cresti pana la 75 lejer in cateva ore... iar in v4 in cateva zile ai 95 fara sa spamezi yabby inel site etc ... cateva zile inseamna 3-4 ore/zi, nu 12/zi. Nu stiu cat va pasa voua cei ce spamati hydra si meley de ce se intampla pe joc, dar la eventul asta okey spre exemplu, in sd3 e o competitie mare la farmat in top10, vezi playerii care isi dau interesul si asta e mai frumos decat sa vezi 3 conturi pe auto in fiecare camera, sa nu ai unde sa farmezi de boti efectiv... atacul automat nu ajuta playerii, va ajuta tot pe voi sa faceti multi-tasking in timp ce spamati bossii sa platiti facturile :)), nu ajuta cu nimic playerii noi.

    eu: :thumbup: samancele: :love: aia' de 105: :hail:

  • PRO la toate.

    E trist sa vezi cum de la an la an serverul scade in playeri din ce in ce mai mult si numarul playerilor noi este aproape 0.

    De la an la an Carpathians a avut numai downfall-uri. De ce credeti ca s-a redus numarul de ch-uri de la 9 la 6? Lipsa de playeri

  • CONTRA LA TOT


    Nu o sa fie atac automat si tichet transfer NICIODATA pe barbutians tocmai datorita setarilor serverului drept de cel mai bun drop,sa iti explic si de ce crezi ca ar fi corect sa te plimbi tu dupa un server unde tslismanele se fac mega usor pe tr de exemplu,unde trebuie sa te chinui la hydra?iteme nu sunt nicaieri,inca pe bsrbutians,sunt MAI MULTE ca pe oricare server tocmai datorita dropului ridicat.Daca s-ar baga tichet transfer si atac,ar fi nedrept fata de celelalte servere.Asa ca puneti mana fi farmati si faceti-vs iteme singuri acolo, asa cum Crocodil a luat-o de la zero pe un server nou,asta va sfatuiesc si pe voi sa faceti daca nu va convine ceva acolo.Eu personal ,daca as fi hslf,nu v-as da nimic,pentru ca nu sduce bani pentru mine,pentru mine ai fi mai profitabil daca te-ai apuca de la zero pe alt server ,unde ar trebui sa investesti cateva mii de euro,decat sa iti dau atac automat ,ce l-ar cumpara probabil 10,% din voi si tichet de 40 euro

    dar urielul s-a putut scoate , medalia aia erioi de o primeai pe fiecare cont s-a putut scoate ( deci setarile serverului au putut fi schimbate in negativ, in pozitiv nu se pot oare? se pot. nu se vrea ).

  • Salut.


    De acord cu atac automat, te ajuta NU NUMAI SA FACI CARACTERELE DE MELEY ( aici ar trebui sa vorbeasca numai aia care au facut conturi 90 pe carpa) ci si sa iti pui si tu ca tot omul licorile verzi/move criticele/patrunzatoarele si de ce nu site-uri/fulluri sa se bage automat.


    Nu sunt de acord cu transferul caracterelor si nici nu cred ca se va baga asa ceva. A mai fost bagat o data si a distrus serverul efectiv, au venit playeri pe carpa full pvp/pvm care au adus woni la inceput de server si au stricat piata cumparand orice lucru mai de valoare. Nu sunt de acord cu transfer de caractere pe alt server si din privinta plecarii/aducerii banilor. Iteme se pot face, ele se vand daca nu tii pretul ridicat asa cum fac 99% din cei care se plang ca nu se vinde nimic. + ca zicea baiatul de mai sus un adevar, nu se vinde yangu pe carpa, las ca il vand pe TR/Romania, mare adevar:) asa ca inca un argument pentru care nu as dori introducerea acestor tickete de transfer.


    WB este o sursa prin care se pot procura monede tigru - nu se poate face exploit pe el asa ca este doar un add-on care ar fi un plus pentru server. + ca se mai elibereaza locurile de farm atunci cand apare WB, stii ca n-ai nimic pvp nu te duci la WB. DPMDV sunt pro pentru WB.


    Propun si reintroducerea urielului inapoi, era parte din server si nu vad de ce a fost scos. Tiger Ghost a evoluat mai mult decat Carpa avand atac automat+uriel+flower power, caracterele au crescut si inca are activ si uriel si flower power. E ca si cum ai cumpara o masina si dupa 10k de KM vine producatoru si-ti zice ca nu mai ai a 6-a treapta de viteza ca iti ajung si 5.


    Cand auzi flower power auzi carte comandant cu + care NU INTELEG DE CE NU EXISTA IN ITEM SHOP. Ori flower power ori sa bage cartea in item shop cu MD/JD sau si si.

  • CONTRA Atac automat -> Carpathians are un drop destul de bun si in combinatie cu atac automat ar fi un dezastru total pentru ca apoi toate mapele o sa fie pline de conturi pe auto si nu o sa mai vezi un mob (mai ales in timpul evenimentelor).

    CONTRA TICHET TRANSFER -> acest lucru ar ajuta doar playerii care au mii de woni si care ar putea sa mearga pe alte servere in cautare de iteme. Acest lucru nu ar aduce playeri noi pe Carpa si din contra ar ajuta playerii sa plece de aici catre un server mai 'usor'.


    PRO WorldBoss , FlowerPower si exp Uriel -> serverul ar fi resuscitat daca ar fi introduse -Cu ajutorul lor am putea sa ne crestem conturile mult mai usor si pvp-ul ar incepe sa ia amploare.


    Nu stiu voi ce parere aveti dar pe mine ma deranjaza alte lucruri si nu cele mentionate mai sus. Ma deranjeaza ca in ultima perioada apar tot mai multe erori si bug-uri care iti fac o experinta de joc foarte neplacuta si anume: se inchide clientul in timpul jocului, ramane caracterul blocat cu mana in sus in timpul conectarii la server, se face ecranul negru daca stai mai mult timp nemiscat (de exemplu in bazar), ramai blocat prin pereti, trebuie sa astepti cateva secunde ca sa faci split la diverse iteme si multe altele.

    Zilele trecute un prieten s-a reapucat de joc pe noul server Sol si din cauza acestor probleme s-a si lasat deja.


    Sunt dezgustat de lipsa de interes a staff-ului, de cum suntem tratati si nu pot sa inteleg de ce trateaza atat de superficial acest joc care are un potential enorm.

  • Pro pentru ataca automat ,sa fie server-ul in rand cu celelalte este un strict necesar
    Pro pentru evenimente permanente gen flower power si wolrdboss pentru niste concurenta si actiune pe server

  • Pro la tot mai putin la auto atac si transfer servar .

    auto atacul nu mi se pare asea important deoarece mai bine sa aiba pret un cont sau un carater decat sa nu aiba .....

    tranfer servar mi se pare inutil acuma na ce facei te puti pe feecare sv sa gasesti un item si dupa pleci de pe el ca sa faci pvp pe carpa ...

  • + Pro

    Atacul automat este o necesitate, majoritatea playerilor renunta ori la server ori la crescut la nivelul 61/75. Se vorbeste de drop si de iteme , dropul este ridicat , corect , dar dropul nu influnteaza itemele , daca am 0 drop sau 200 drop care e diferenta la iteme ? Aceasta diferenta nu-mi ofera la mobi si la metine schimba / adauga fara evenimente.

  • Aprob si sustin !




    FireStart3R: Posturi gen:"Sustin ideea" , "Imi place" , "Da,Super" , "Excelent" , "Votez pentru da" , etc. vor fi sanctionate cu PostHunt.

    Ai primit o atentionare!