Grota- intrebari crescut, drop, iteme necesare

  • Decat in primele camere din v4,vei face mult mult mai bine xp in v3...primele camere din v4 sunt pentru drop si poti sa cresti si acolo dar cresti foarte greu...asa ca daca poti sa bati v3 iti recomand sa bati v3 e mult mai bine si ai si drop cel putin in camerele 32-35-45...parerea mea

  • http://img811.imageshack.us/img811/9224/atlantea12copia.jpg


    Orientarea in grota exilului o fac numai dupa aceste doua harti care eu zic ca sunt reale cu ce avem pe metin.O sa spuneti ca harta v4 este buna cea facuta de Ro dar va contrazic pentru ca pe acea harta camera 13 este gresit pusa.
    Acum sa revin la subiectul topicului , ca vad ca nu stati si cititi postarile trecute si anume de la lvl 75 pana la lvl 80 se poate dropa si creste si in v3 la golemi de gheata sau setaou.Aici in v3 trebuie sa ai doua randuri de iteme unele cu pv, blocare atac corporal la goleni adica camerele 19,32 care sunt cele mai bune camere de drop dar si iteme cu diavol si rezistenta sageti la setaou.De la lvl 80 pana la lvl 86 se poate dropa si creste in camerele 16, 40,46,47 camere care au cel mai frumos drop si se creste si frumos.Dar daca doriti lvl repede si aveti si ceva xp pe d voastra(150% xp min) as recomanda camera 60 si 45.Rezistenta d voastra in v4 este data de itemele cu diavol , rezistenta sageti , blocare atac corporal, pv dar si de buff pentru ca este de baza buff ul in v4. Pentru sura am cu iteme bune pentru v4 as recomanda pana la lvl 90 camera 45 si dupa lvl 90 camera 20 ,camere unde exista comandatii setaou...SUCCES

    La revedere metin2ro

  • Unde as putea sa fac repede 80 eu avand level76. Sunt mental am 80 diavol 60 sageti. Partea proasta este ca nu pot avea mereu buff deoarece nu am propriul saman.

  • Ai putea creste in dt et 8,V3 cam peste tot si V4 la intrare.Ideal ar fi sa ai inele de o ota so de 3ore,precum si cufar site de argint,ala cu 50%drop obiecte si experienta si a 3a mana.

  • Am si eu un Sura Arme de 75 cu urmatoarele :
    P tais / P armura / M10 Teama


    - aur alb+9 20 diavol 5 % abs pv
    - abanosi+9 20 diavol 10 % sageti
    - vultur+9 imun 10 diavol
    - Yin Yang+9 p+4 2000 pv 10% abs pv
    - casca coarne+4 20 diavol
    - otravita+6 pm 40 p+4
    - colier ametist+9 1500 pv 15% sageti 5% blocare
    - de papuci nu dispun momentan ( i-a mancat otravita... )
    - Biolog la Zelkova
    ps : NU DISPUN DE BUFF ( nu imi tine pc 2 metine deschise )


    As dori sa intreb urmatoarele : - Fac fata v4 la dropat ? ( si cu niste qilini modesti )
    - Se mai merita sa stai la drop v4 ?
    - Tinand cont ca am YY destul de bunicel, este in regula sa aman cumpararea unui otel ?
    - Ce mai trebuie sa adaug contului, pe langa P teama ( nu va dura mult pana atunci ) ?


  • 80% diavol + 25% rezistenta sageti ...ai nevoie de niste cizme piele+9 sau altele cu 15 rezistenta sageti+ pv pe ele si parerea mea chiar daca YY ul este cu 2kpv 10 abs pv eu as recomanda pentru v4 camera 40 o alta armura cu pv+ 10/15 rezistenta sageti-dga sau otel.Cu cat ai pe tine mai mult diavol si rezistenta sageti cu atat rezisti mai mult pe camera.Daca NU detii un buff nu faci fata in v4 pe camera si nici in v3 la setaou,doar in v3 camera 19 sau 32 la golemi .Rezistenta ta in v4 camera 40, ca numai aici poti, merge doar daca detii si buff si merita efortul sa faci yang din dropat in v4,dar si in v3 in camerele spuse de mine mai sus...SUCCES
    PS...harta cu numerele pe camere in v3/v4 este mai sus postata de mine

    La revedere metin2ro

  • Cum este dropul in g2 la lvl 90 in camerele cu setaou normali? :?:


    Ai drop bun in camerele 46 si 47.Pe multi ii vad si la lvl 95 in camera 46 dropand si chiar i am auzit ca sunt multumiti de drop...SUCCES

    La revedere metin2ro

  • Unde pot face level 80 mai repede precizez ca sunt mental lv78 cu P atac corp zdrobire zdruncinare am 80 diavol si 50sageti ca buff detin o samanca cu P forta binecuvantare si reflexie. Exista sansa sa fac 2 levele in 2 zile dar fara sa bat continuu si doar cu inele de o ora si de 3 ore.

    Edited once, last by Ryanimay ().

  • Nu pot spune in cat timp faci lvl 80 pentru ca acest lucru depinde numai dupa tine cat stai in fata calculatorului.Eu iti pot spune doar ca la cat diavol si rezistenta sageti ai pe tine + buff ul, poti creste lvl 80 in camera 47, 46 sau 16 si ai si xp si drop frumos in aceste doua camere.Acum depinde si de strategia dvoastra cum bateti pe mental pentru ca si asta conteaza la cat de repede faci lvl 80,una este sa iei putine grupe pe camera si xp putin si alta este sa iei o camera full si xp maxim.Ar mai merge lvl sa faci in camera 60 la setaou rosii dar numai dupa ce scoti cei 2,3 comandanti din camera si ii duci in alta camera sa nu te deranjeze...SUCCES
    PS numerotarea camerelor este cea postata de mine niste postari mai sus

    La revedere metin2ro

  • Buna. Dupa cum stiti, dupa ultima implementare crescutul pe Huasini si Yongani a fost scos. In beta s-a pomenit de niste schimbari la Experienta. A observat cineva o crestere a experientei pe camera in V4? Am doua conturi de 90 pe care vreau sa le cresc si vreau sa stiu daca e uman. Pot tine o camera intreaga.

    Extend your personal network by adding other members as friends.

  • Buna. Dupa cum stiti, dupa ultima implementare crescutul pe Huasini si Yongani a fost scos. In beta s-a pomenit de niste schimbari la Experienta. A observat cineva o crestere a experientei pe camera in V4? Am doua conturi de 90 pe care vreau sa le cresc si vreau sa stiu daca e uman. Pot tine o camera intreaga.


    In v4 nu am sesizat modificari de exp si nici in v2.Din ce am inteles doar in mapele 90+ s-a modificat exp-ul dar nu stiu sigur in ce mod.bafta

  • In v4 se creste "ingrozitor"....cu sura am lvl 94...aseara aveam 200% exp...si in 2h am facut 8 %....in camera 61...care are comandanti si setou rosii....e bataie de joc...si in mapele de 90 a scazut rata de exp....inainte faceam cu 1 inel 0.08% la un mt si acum 0.02...bataie de joc..

  • Sunt sura AM, acum in pregatire de v4 si am o intrebare: ce cercei sa aleg dintre : cercei lacrima cer+9 20diavol 10sageti, sau abanosi+9 20diavol 10sageti ? ce imi recomandati , si motivul ? vreau mai multe pareri.

    iK1LLuminati :arrow::gamer::sniper:Polaris

  • Eu iti recomand lacrima cer. Ca fiind sura AM, nu iti trebuie pv exagerat ca la celelalte caratere. Pe tine te ajuta mult Tiasul si Armura Vrajita. Ca sa trec direct la subiect: Cerceii lacrima au 14 int fara finisaje. Cu cat ai mai mult int, cu atat mai mare atac ai la tais si si absorbtia se mareste. Avand in vedere ca bonusurile sunt la fel (20 diavol 10 sageti) sunt mai buni cerceii lacima ca abanosii pentru sura AM :D .

  • Buna sunt nou in v4 deci am lvl 88 as vrea sa fac si eu 90 nu e problema cresc eu asa usor cand farmez ,
    set am 66 diavol 45 sageti (pot ajute la 50) + buff desigur as vrea si eu o camera de drop , daca puteti sa imi spuneti si daca pica cu manusa sau fara bine (lasatimi va rog si o poza cu acea camera multe sunt diferite ) :)

  • Buna sunt nou in v4 deci am lvl 88 as vrea sa fac si eu 90 nu e problema cresc eu asa usor cand farmez ,
    set am 66 diavol 45 sageti (pot ajute la 50) + buff desigur as vrea si eu o camera de drop , daca puteti sa imi spuneti si daca pica cu manusa sau fara bine (lasatimi va rog si o poza cu acea camera multe sunt diferite ) :)


    http://img811.imageshack.us/img811/9224/atlantea12copia.jpg


    In linkul pus de mine mai sus sunt prezentate cele doua grote v3 si v4 numerotate.Pe dumneavoastra va intereseaza doar v4 pentru a face lvl 90 usor prin dropat in timpul acesta.Ca iteme cu diavol si rezistenta sageti aveti destul de bine si va recomand dupa harta v4 pusa de mine mai sus camerele 46 si 47.De ce aceste doua camere?? pentru ca aveti un drop frumos pana la lvl 90 si scoateti si ceva profit bun.In legatura cu manusa talharului eu NU o mai pun in v4 de la lvl 90 si am acelasi drop...SUCCES
    PS pentru mai multe detalii te rog frumos in privat

    La revedere metin2ro

  • Buna,
    Am si eu o intrebare cu crescutul in grota, am mai multe conturi si vreau s fac grupa de 8 sa-mi cresc samanca 80 la 90
    Imi zicea cineva ca o sa iau BAN ca nu am voie cu grupa de 8 in v4?
    Nu stiu daca e adevarat, astept un raspuns ca sunt conturile mele. Sau nu ai voie sa ai mai multe conturi exista o limita?
    Banuiesc ca am sa cresc mai repede cu grupa de aceea intreb.
    Multumesc anticipat!!!