[Discuții] Event Halloween 2017

  • Crezi ca esti singurul destept de pe lumea asta? Crezi ca n-am facut placute? Sau nu stiu unde sa farmez? Sau nu am facut cufere argintii sau cufere aur?
    Imi place cum le zici tu...Jucati placile cu cap...La un joc de noroc...Spune multe despre tine.


    Nu m-am referit niciodata ca as vrea nu stiu ce event din care sa ma imbogatesc.As vrea unul in care chiar sa ma distrez. Nu e nici o placere sa te bata calculatorul cand mai ai doar un spatiu de parcurs si el 10.
    Presupun ca tie din cuferele alea ti-au picat doar magice, schimba, cateva oua razador, cor pretios, iteme os.Nu ti-a dat in 80 la suta yang si exp...NU?

  • Culmea e ca imi placea Kraze, dar cu mesajul ala a dat-o in bara rau.
    Adica noi suntem playeri slabi daca nu avem 2 farmeri full in catacombe ? Gandeste-te ca sunt oameni care farmeaza normal pentru alea (ca si mine) si fac cam 2 seturi pe ora (adica o ora pierduta din viata) si din alea 2 seturi ori isi bate calculatorul joc de noi, ori facem un cufar de argint si luam 100k. Ti se pare normal ?

  • Culmea ca el este printre putinii care se imbogatesc din acest eveniment...Culmea ca acuza alti playeri ca vor sa se imbogateasca. Acum sincer nu stiu daca este chiar el.
    Oricum evenimentele au aceasta textura tocmai din cauza celor care abuzeaza de ele.Cu 2-3 conturi cu altar whayne care farmeaza catacombe ajung la sume astronomice de yang obtinut. Oricum e discutabil...Cel care investeste si munceste sau foloseste la maxim modalitati ce i se ofera in joc pentru a face performanta merita doar laude. Dar ar fi bine sa respecte si playerii de moda veche care farmeaza 3-4 ore stand in fata pc-ului...Ar fi bine ca si GF sa-i ia in considerare si sa le ofere un gameplay cat de cat satisfacator. Jocul se imparte in doua categorii mari. Cei care farmeaza si cei care baga MD.MAjoritatea celor care cumpara MD nu prea au timp de joc deoarece au servici, familie.Aici e foarte benefic atacul automat si altar whayne.Se face foarte mult yang care sustine piata. Nu se lasa de joc si continua sa sustina jocul din punct de vedere financiar. Cei care farmeaza sunt cei care se bucura de joc facandu-l mai vesel.Farmeaza la metine, la bosi, mineresc, pescuiesc, fac dt-uri, iteme de up la mobi.Exista o relatie stransa intre aceste doua tipuri de playeri. Din pacate aceasta relatie nu se observa la evenimente.Multi se lasa. GF ar trebui sa aiba in vedere si evenimente care sa rasplateasca si aceasta categorie de playeri.


    Daca este acel Kraze, ar face bine sa vina aici si sa se scuze sau sa ofere mai multe explicatii pentru afirmatiile sale.

  • Nu fiti frustrati daca sunteti niste playeri slabi , stati cuminti chiar daca voi nu faceti avere la evenimentul asta nu inseamna ca e un eveniment prost.


    Am facut 98 de argint si 14 aur. Si nici macar nu suntem la jumatea evenimentului.
    Jucati placile cu cap si incercati sa va gasiti un loc cat mai eficient de farmat.


    Daca vreti sa faceti ceva , munciti , nu mai astepti sa primiti totul de-a-gata.

    Si cate 25 din 24 ore ai stat la calculator sa le faci?? Si eu am facut 2 tablite si atat,pentru ca timpul pe metin il am limitat din cauza serviciului si familiei.Prefer viata reala acum decat cum era in trecut cu metinul.Un event frumos ,dar trebuie sa stati ca sa faceti ceva...SUCCES

    La revedere metin2ro

  • Crezi ca esti singurul destept de pe lumea asta? Crezi ca n-am facut placute? Sau nu stiu unde sa farmez? Sau nu am facut cufere argintii sau cufere aur?
    Imi place cum le zici tu...Jucati placile cu cap...La un joc de noroc...Spune multe despre tine.


    Nu m-am referit niciodata ca as vrea nu stiu ce event din care sa ma imbogatesc.As vrea unul in care chiar sa ma distrez. Nu e nici o placere sa te bata calculatorul cand mai ai doar un spatiu de parcurs si el 10.
    Presupun ca tie din cuferele alea ti-au picat doar magice, schimba, cateva oua razador, cor pretios, iteme os.Nu ti-a dat in 80 la suta yang si exp...NU?

    Nu sunt singurul destept , toti cei de la mine din breasla sunt in top . Nu e un joc de noroc dupa mine tine mai putin de 30% de noroc si cel mai mult conteaza cum iti fructifici cat mai bine mutarea . Si nu, nu le-am deschis nu am nimic interesat de luat din dropul de la argintii (prefer sa le vand , se da chiar repede la 9.5kk pe dragon) iar pe cele de aur le depozitez si le desfac cand nu o sa mai am acadea.
    Nu e evenimentul de vina , tu esti de vina cu gandirea ta negativa , ia fi mai pozitiv sa vezi cum se insenineaza :))

  • Culmea e ca imi placea Kraze, dar cu mesajul ala a dat-o in bara rau.
    Adica noi suntem playeri slabi daca nu avem 2 farmeri full in catacombe ? Gandeste-te ca sunt oameni care farmeaza normal pentru alea (ca si mine) si fac cam 2 seturi pe ora (adica o ora pierduta din viata) si din alea 2 seturi ori isi bate calculatorul joc de noi, ori facem un cufar de argint si luam 100k. Ti se pare normal ?

    Fratioare , fiecare cum s-a pregatit si s-a orientat. E doar un bonus, nu e pus acolo sa facem zeci de miliarde . si da trebuie umpic muncit la el dar daca am lua totul de-a-gata unde mai e satisfactia ?



    GYLDA//Atentionare pentru postare dubla.
    Nu este permisa postarea consecutiva de doua sau mai multe ori in mai putin de 24 de ore de catre acelasi utilizator al forumului.


    Edited 2 times, last by GYLDA ().

  • Culmea ca el este printre putinii care se imbogatesc din acest eveniment...Culmea ca acuza alti playeri ca vor sa se imbogateasca. Acum sincer nu stiu daca este chiar el.
    Oricum evenimentele au aceasta textura tocmai din cauza celor care abuzeaza de ele.Cu 2-3 conturi cu altar whayne care farmeaza catacombe ajung la sume astronomice de yang obtinut. Oricum e discutabil...Cel care investeste si munceste sau foloseste la maxim modalitati ce i se ofera in joc pentru a face performanta merita doar laude. Dar ar fi bine sa respecte si playerii de moda veche care farmeaza 3-4 ore stand in fata pc-ului...Ar fi bine ca si GF sa-i ia in considerare si sa le ofere un gameplay cat de cat satisfacator. Jocul se imparte in doua categorii mari. Cei care farmeaza si cei care baga MD.MAjoritatea celor care cumpara MD nu prea au timp de joc deoarece au servici, familie.Aici e foarte benefic atacul automat si altar whayne.Se face foarte mult yang care sustine piata. Nu se lasa de joc si continua sa sustina jocul din punct de vedere financiar. Cei care farmeaza sunt cei care se bucura de joc facandu-l mai vesel.Farmeaza la metine, la bosi, mineresc, pescuiesc, fac dt-uri, iteme de up la mobi.Exista o relatie stransa intre aceste doua tipuri de playeri. Din pacate aceasta relatie nu se observa la evenimente.Multi se lasa. GF ar trebui sa aiba in vedere si evenimente care sa rasplateasca si aceasta categorie de playeri.


    Daca este acel Kraze, ar face bine sa vina aici si sa se scuze sau sa ofere mai multe explicatii pentru afirmatiile sale.

    Tati in primul rand fiecare se orienteaza , facand ce ii place. Daca vrei mai mult si stii cum sa obtii lucrul acela nu e mai bine sa muncesti si sa te lupti pana obtii acel lucru , in loc sa te plangi si sa dai vina pe x sau y , sau ca nu poti de aia sau de cealalta.


    Nu zic ar fi fost fain sa fi fost mai putine betisoare de strans (nu 28) si un premiu mai decent la Bronzache . Dar daca e prea usor , unde e provocarea?



    GYLDA//Avertisment pentru postare dubla.
    Nu este permisa postarea consecutiva de doua sau mai multe ori in mai putin de 24 de ore de catre acelasi utilizator al forumului.

    Edited 2 times, last by GYLDA ().

  • La acest event ca de obicei playeri de lvl mic sunt dezavantajati pica greu aceste crengi in 1:30 faci maxim o tablita pe cand cei de lvl mai mare fac 6 7 sau 8 in acest timp , si este destul de greu sa faci banet la lvl mic

  • La acest event ca de obicei playeri de lvl mic sunt dezavantajati pica greu aceste crengi in 1:30 faci maxim o tablita pe cand cei de lvl mai mare fac 6 7 sau 8 in acest timp , si este destul de greu sa faci banet la lvl mic

    Da , Adevarat. Dar nu faci 6-7-8 :)) faci 3 si cand ai bulan maxim faci 4 seturi ora.
    In beta daca esti bulanos faci 1 set la 2 ore doar din metine.
    Era bine daca trebuiau mai putine crengi de strans , dar mnoah ... E un plus si tot ce e in plus e binevenit xD

  • Nu inteleg pe cine am dat eu vina...Chiar am specificat ca merita laude oamenii care stiu sa fructifice tot ceea ce li se ofera. Crezi ca eu nu am facut nimic? In v4 pica cam doua seturi pe ora intr-o camera cu mistici...lasat sa bata cu atac auromat.Fac intr-o zi mai mult decat faci tu cu 2 conturi in catacombe si tu stii asta...yang ma refer. De tot ce m-am plans este felul in care este setat calculatorul...Adica na...nu prea sunt sanse egale. Cam din 5 tablite 3 le fac argintii suta in suta. Am invatat toate combinatiile posibile si imposibile ( do + do + inapoi do) aur garantat.Dar deobicei dupa primele doua calculatorul da si el do sau inapoi do si te-a terminat.
    Singurul lucru pe care ti l-am reprosat este atitudinea pe care o ai fata de alti playeri/useri.


    Din cuferele argintii in primele zile am luat doar yang si exp...din a 3 zi am luat si pietre magice cam la 3 cufere deschise o magica.. Si ca sa nu spui ca vorbesc de pe pereti sa stii ca sunt si in top.Pe Dragon ma refer.

  • Fratioare , fiecare cum s-a pregatit si s-a orientat. E doar un bonus, nu e pus acolo sa facem zeci de miliarde . si da trebuie umpic muncit la el dar daca am lua totul de-a-gata unde mai e satisfactia ?

    Tati, eu nu am zis ca e ceva gresit ca ai tu 2 farmeri. Atitudinea ta e aiurea! Nimeni nu s-a plans de drop-ul crengutelor ci de felul in care calculatorul e setat si de drop-ul cuferelor. Eu am farmat stand in fata calculatorul 1 ora pentru 2 tablite, am reusit sa fac destule aurii si argintii si crede-ma ca n-am luat nimic interesant, ba chiar cel mai interesant lucru a fost un ou maimuta din acele cufere. :) Mi-am pierdut timp pretios pentru a incerca sa fac rost de ceva bun si m-am ales cu nimic. Asta e frustrarea mea.

  • Nu fiti frustrati daca sunteti niste playeri slabi , stati cuminti chiar daca voi nu faceti avere la evenimentul asta nu inseamna ca e un eveniment prost.


    Am facut 98 de argint si 14 aur. Si nici macar nu suntem la jumatea evenimentului.
    Jucati placile cu cap si incercati sa va gasiti un loc cat mai eficient de farmat.


    Daca vreti sa faceti ceva , munciti , nu mai astepti sa primiti totul de-a-gata.

    Tu nu aveai cum sa te lauzi si sa jignesti toti jucatorii care au postat aici?
    RUSINE,sincer,se presupune ca suntem o comunitate,colegi de joc,chiar toti sunt frustrati?
    Si mai ales frustrati de ce?De tine care esti un "super jucator"???
    Daca tot esti asa de tare,ai macar un dram de bun simt si lasa "frustratii"in pace.Nu faci altceva decat sa frizezi ridicolul absolut!(sa imi fie iertat pleonasmul)
    O zi buna tuturor "frustratilor"!




    GYLDA// Atentionare pentru offtopic.
    Daca ai ceva de impartit te rog sa o faci in pm.

    Edited once, last by GYLDA ().

  • Kraze ce e cu aerele astea pe tine, cine dracu te crezi, crezi ca esti buricu metinului?
    Esti la fel de prost ca noi toti din simplul motiv ca joci acest joc. Nu te mai lauda cu breasla ta ca vin 3 de la rosii si ne bate tot regatu albastru cu tot cu breasla ta la un loc, asa ca mai taie din "playeri de top" ca sunteti vai steaua voastra .






    GYLDA// Avertisment pentru nerespectarea regulamentului.
    Daca un anumit user te deranjeaza prin ceea ce scrie si consideri ca a incalcat regulile, il raportezi.Nu te apuci de jignit pe forum.

    Data viitoare cand mai ai ceva de impartit,foloseste PM-ul.

    I don't go lookin' for no trouble
    But somehow the trouble always finds me
    Don't make me have you in the trauma center
    With your momma cryin'
    ‘Cause her only son is dyin'
    She don't know it's just your karma catchin' up
    ‘Cause I'm a drama setter

    Edited 2 times, last by GYLDA ().

  • Kraze dispari de aici ai inceput sa iti dai aere de boarfa ''ptiu''


    Astept warn




    GYLDA//Avertisment pentru nerespectarea regulamentului.
    Te rog sa iti controlezi limbajul afisat pe forum.Daca ai ceva de impartit te rog sa o faci in pm.

    Edited 2 times, last by GYLDA ().

  • Yut-nori ! oare exista un joc mai imbecil decat asta ? Celor care au acceptat acest joc in metin , sper sa nu intalniti niciodata un joc mai frumos decat asta ..sa va saturati de el :lol:

  • am deschis 30 cufere argintii si 3 aurii.
    Rezultat: din argintii 2x lic cresterii, 2x lic intelepciunii, in rest yang, xp si 3 arme de 70
    Din aurii: bless, tabla yut-nori si acadea.
    In concluzie toata faza cu cufere e o TEAPA totala :))
    Incerc sa ma bucur de cealalta parte a eventului, cea cu costume+ acadea cu care poti sa cresti mult mai usor.

  • Am luat si eu...Cam la 15 cufere bronz iei si o tablita yut.Nu mai reusesc sa bat calculatorul asa ca am avut timp sa experimentez. Parca a luat-o razna. Da exact ce are nevoie sa dea.Tare greu!