[Discuții] Evenimente/Event de Craciun 2017 /Edit by Xedru

  • v-a picat pergament spirit la metine?


    Am batut azi peste 80 de metine si nici urma de drop "pergament spirit" la metinele din padure.


    o fi din cauza lv-ui prea mare?

    eu sincer nu stiu ce se intampla , fix dupa ce s-a implementat am facut vreo 8 pergamente in Nefrite pana seara , de atunci nu am mai dropat niciunu , inteleg ca nu trebuie sa dropeze din fiecare boss/metin dar sa nu dropeze deloc din peste 100 de metine :)) cred ca reusesc performante :P (0 LUCK) :lol:

  • Cu manusa site fac un set la o ora jumate la maimute normale, categoria 4 si 3 si bat toata camera mare + pe holuri. In timpul asta fac de doua ori mai multe cioburi si medalii de cal. Ce-i frustrant e ca se intampla sa-mi pice cate doua-trei carduri la o camera, iar dupa abia mai pica unul peste 10-15 minute. Drop-ul nu e constant cum am auzit ca ar fi in v2/sd3 unde ar pica cateva carduri pe mantie... . De ce pica asa bine acolo?

    Salut, in sd3 cu un sura am lv 61 manusa site, bine echipat fac un set la o ora - o ora si 20 de min, asa cum spui si tu dropul nu e constant. Mi-au picat si 4 carduri de-o data iar dupa, timp de 25-30 de min, n-am mai luat nici macar un card.
    Eventul ar fi acceptabil daca ai face macar un set la 30-40 de min

  • Salut.

    • Tot citesc critici referitoare la drop. Eu fac cam 2 seturi pe ora. Am un mental lv 55 cucare bat in dt de la etaj 1la 6 si pica super bine. Am doar manusa site, si da, fac singur tot dt. Pe langa asta dropez pergamente cam 1 la 3 dt facute.
  • Gasesc eventul bun, dropul la carduri este ok, la cufere la fel dar ori am eu ghinion ori unde dati mai si luati pentru ca dintr-un manual fierar si 17 magice adica 18 sanse la +9 titanul a ramas tot +8.

    Do something :stick:

    Edited once, last by amdarnam ().

  • Țin minte prima dată când a apărut evenimentul cu aceste carduri, picau foarte ușor. Acum, farmez în map2, orci, deșert, munte și pică destul de greu. Poate că drop-ul este mai mare pe măsură ce crești în level pentru că farmerii mei au level 31, respectiv 40 și de la începutul eventului până acum am făcut cel mult 10 seturi.

  • Țin minte prima dată când a apărut evenimentul cu aceste carduri, picau foarte ușor. Acum, farmez în map2, orci, deșert, munte și pică destul de greu. Poate că drop-ul este mai mare pe măsură ce crești în level pentru că farmerii mei au level 31, respectiv 40 și de la începutul eventului până acum am făcut cel mult 10 seturi.

    ai mare dreptate,pe vremea zisa de tine erau foarte multe carduri , cufere argintii si aur okay


    am deschis in jur de 1k cufere la eveniment. era 2kk cardu si cuferele argintii/aur era 3kk-9kk

  • Poate ca nu ar trebui sa spun asta, dar daca vreti 2-3 seturi/1h tot ce va trebuie este un caracter bun de lv 50 si sa bateti la maimuta lord. Eu acolo imi fac seturile linistit. Dar pot spune ca dropul din cuferele argintii este jalnic, in cea mai mare parte iau doar yang, experienta si blessurile care nu sunt negociabile.

  • Mi-am schimbat locul de la maimute normale unde am ajuns sa fac si la 3 ore un set... . Am ajuns in DT si fac 1 set la o ora. Dupa ce fac level 50 pentru noua sabie sa incerc in v1 si la maimuta lord desi cred ca nu e loc acolo.

  • Din punctul meu de vedere, eventul este chiar ok, fac cam 3-4 seturi de carduri pe zi si pot spune ca sunt destul de multumit. Anul trecut dropul la carduri okey era putin mai mare dar si recompensele erau mai putin valoroase. Un event destul de reusit dar parca lipseste ceva, acel Mos Craciun pe care il gaseam in fiecare an, in map 1.

  • Buna ziua! Evenimentul Jigsaw cel mai reusit eveniment. Felicitari Game Forge pentru un weekend de foc cu o multime de evenimente.cred ca este primul weekend de cand joc in care am avut 5 evenimente simultan in aceeasi zi. Eveniment Okey, eveniment Jigsaw, drop cutii vernil, exp 25%, ... Inca odata ,, FELICITARI,,



    GYLDA//Topic unit cu cel dedicat.

    Edited once, last by GYLDA ().

  • Foarte frumos evenimentul Jigsaw si ma bucur ca nu s-a schimbat nimic fata de evenimentul Jigsaw din trecut, cum se face la majoritatea evenimentelor :thumbup:

  • Foarte frumos eventul cu Jigsaw si wow, fara incidente. Bravo! Cu ocazia asta am invatat sa dau la peste pe metin. Poate la anul in iarna dam la copca?

    Do something :stick: