[Discuții] Evenimente/Event de Craciun 2017 /Edit by Xedru

  • Cuferele pescar S, M si L (cele care dropeaza adauga, etc..) vor ramane, cele pe care le pescuiesti vor fi sterse la mentenanta


    Ok , mersi.Am vazut ca vorbeau unii ca le scoate si pe astea si nu vedeam logica ..

  • tin si eu sa multumesc pe aceasta cale staf metin2 ro pt acest event chiar nu ma asteptam ori cum a inclinat enorm balanta in favoarea playerilor legat de ultimele schimbari ale eventului de craciun chiar a fost extraordinar de bine dropul la kufere si rata de M si L net superioara fata de cel de asta vara
    Eu unu am investit 500 kk in kufere pt scimba adauga etc un event super reusit
    Inca o data multumiri de pe Orion :thumbup::thumbsup:

  • Legat de Comoara Babilon
    Este bug faptul ca timpul se activeaza doar cand dau click pe nume "comoara babilon"?


    Sunt curios ce drop-uri ati luat? Eu nu am stiut ca e gratis si am deschis cateva cu md si am primit licori verzi :)


    Pe site arata doar dropul de top, dar pe mn ma intereseaza altele, cum ar fi iteme de upgrade si etc.

  • Bun, s-a anuntat eventul cu "omoara monstrii", dar tot nu a fost specificat pentru ce anume ar trebui sa batem metinul vanitatii (cum era de asteptat trebuie sa aflam singur pentru ce ar trebui sa participam la acest eveniment), si care ar fi rostul sa batem bossul bashido daca da buffuri, adica nu vad de ce s-ar merita atat efort pentru un buff de 2 ore (poate oul acela merita). Exista cumva un sistem de puncte ca in cazul evenimentului de aniversare, sau puncte in functie de cate "last-hitturi" ai prins pe bashido?
    Adica pana acum eventul de iarna (principalul eveniment) este cam degeaba si plictisitor. Intr-adevar "Okey" este un event care il apreciez pentru ca primesti ceva pentru efortul depus si este destul de echilibrat pentru toate nivelele (relativ). In rest side-eventurile sunt cele care au salvat evenimentul de craciun (dropul de cufere lumina lunii era de asteptat, dar evenimentul jigsaw a fost complet neasteptat si foarte bine primit de catre playeri, banuiesc).

  • Cum anume pot juca la comoara Babilon fara monede?

    la fiecare 24 de ore poti sa colectezi o comoara babiloniana pe fiecare cont vechi , creat inainte de event :)
    Am primit deja Un mini-executor si un Panda blindat. mi se pare chiar genial ca le pune pe Distribuie ^^

  • De ce anumite conturi nu beneficiaza de comoara babilon? Am un farmer de 75 creat in urma cu vreo 2 luni si pe el nu pot lua. In schimb pe shopuri sau alte conturi aiurea de nivel 1 pot lua fara probleme. Mi se pare chiar ciudat ca pe un cont pe care il folosesc zi de zi si care cu siguranta nu a fost creat pentru abuz odata cu anuntarea eventului sa nu pot beneficia.

  • Iar mie nu imi merge pe niciunul dintre conturi,nu imi aparea numaratoarea inversa pe niciunul si am conturi si de 90.Nici sa cumpar nu imi da voie,nu stiu ce sa zic...

  • Pentru cei care aveti probleme,incercati sa faceti update la Internet Explorer.Eu asa am rezolvat problema.