[Discutii] Server Nou - Herodot/Rubinum//Editat By GYLDA

  • Te contrazic aici ,OrcFarm.
    E un server nou.. toata lumea trebuie sa inceapa de la 0.
    Cum ar fi pentru cei care vor sa se reapuce de ro.. sau sa o ia de la capat.. daca ar fi distribuire? Si sa va vada avantajati.. din cauza distribuirii . Nu dau cu hate bro.. dar asa mi se pare corect si normal. Daca vrei md-uri .. pe server-ul nou,donezi sau ai rabdare sa apara pe piata ( asta daca o sa fie valabile permanent voucherele in shop ).

  • De fapt pe Romania a mers pt ca eu am distribuit acolo niste sigilii si elixire. Daca acum nu mai merge nu stiu pt ca nu am mai jucat pe Romania. Dar eu as vrea sa mearga sa distribui diverse pt ca e avantajul meu ca am cumparat MD si altfel care ar mai fi diferentele intre cei ce cumpara MD si cei care nu cumpara? Ca deobicei sa fie diferente intre cei ce au timp pt joc si cei ca mine care lucreaza si cumpara MD pt a putea cumpara diverse din IS pt a face jocul mai usor in privinta timpului petrecut pe joc. De ex. eu in 2 ore cu mount si manusa site scot egal sau mai putin decat altii care petrec cateva ore pe zi fara beneficii in urma MD-urilor. Si uite asa daca nu va merge nu va fi egalitate pt toti.

    Daca vrei sigiliu, ai autorizatie la 99 MD in item shop, tot esti mai avantajat decat amaratii care bat de jos sau beneficiaza de MARELE APPALOSA. Ellie sau Manny e prea mult si ar ucide orice competitie!

  • Ne mai da si noua cinea niste detalii?...personal mai am putin si invat germana.Noul server se anunta frumos.La germani a mers distribuierea din cauza unor erori.Au cate doua side-eventuri pe zi.Inca nu stiu ce eventuri mari vor rula.Au 6 canale, atacul automat functioneaza.

  • Pai cat timp sunt cei care mai baga bani si cei care nu baga nu poti zice ca e de la 0. Fiecare are un start. Si daca nu putem distribui iteme, nu mai este egalitate intre cei care au timp, aici e vorba de timp vs bani. Jocul a fost asa dintotdeauna. Cand eram in scoala/liceu aveam timp si nu bagam bani dar apoi am avut mai putin timp si am inceput sa bag bani doar sa raman la "suprafata" sa zic asa. Sa fiu in rand cu cei cu care jucam dar petreceau mai mult timp pe joc. Si nu sunt genul sa bag bani si sa fac abuz pe server nou, crezi ca asa mult ma ajuta o autorizatie sau un pet? Tocmai ca vor fi autorizatii si la drop dar eu aici vreau sa scot in evidenta acea egalitate. Unii vor sta 2 ore din 6 pt autorizatie iar cei ca mine ar putea lua autorizatia din depozitul de IS si sa stea 2 ore sa realizeze ceva. Daca intelegi ce spun. Eu vorbesc doar de o balanta intre playeri. Oricum vor da drumul si la distribuie dar mai tarziu, sa zic ca ar putea pune o restrictie pe 1 mount/pet si 1 elixir, asta fiind un exemplu (fara inele exp, amulete sau alte nebunii), cum ziceam nu ma refer la abuzuri, ci doar la un mic echilibru.

  • Eu sper sa avem parte de evenimente mai ok. Evenimentele sunt destul de slabe la germani. In primele zile au drop la fasole dragon albastra si drop la panza fina. Eu sper sa avem parte de o ploaie de metine, drop cufar hexagonal pt. comori, drop trandafiri, eveniment olimpc (cel cu medalia eroilor) sau un eveniment cu baloane.

  • Pai cat timp sunt cei care mai baga bani si cei care nu baga nu poti zice ca e de la 0. Fiecare are un start. Si daca nu putem distribui iteme, nu mai este egalitate intre cei care au timp, aici e vorba de timp vs bani. Jocul a fost asa dintotdeauna. Cand eram in scoala/liceu aveam timp si nu bagam bani dar apoi am avut mai putin timp si am inceput sa bag bani doar sa raman la "suprafata" sa zic asa. Sa fiu in rand cu cei cu care jucam dar petreceau mai mult timp pe joc. Si nu sunt genul sa bag bani si sa fac abuz pe server nou, crezi ca asa mult ma ajuta o autorizatie sau un pet? Tocmai ca vor fi autorizatii si la drop dar eu aici vreau sa scot in evidenta acea egalitate. Unii vor sta 2 ore din 6 pt autorizatie iar cei ca mine ar putea lua autorizatia din depozitul de IS si sa stea 2 ore sa realizeze ceva. Daca intelegi ce spun. Eu vorbesc doar de o balanta intre playeri. Oricum vor da drumul si la distribuie dar mai tarziu, sa zic ca ar putea pune o restrictie pe 1 mount/pet si 1 elixir, asta fiind un exemplu (fara inele exp, amulete sau alte nebunii), cum ziceam nu ma refer la abuzuri, ci doar la un mic echilibru.

    Păi da, sa fie echilibru, tu iei autorizația din item shop cu 99 MD, iar altu stă 2 ore sau mai mult sa o dropeze. Dar nu iti iei mamut dela cu 15 mobi si viteza de miscare de neam prost de pe distribuie ca ce șanse mai are ala cu autorizație sau ala care merge cu pe josul sa tina pasul cu tn, fie ca joaca 24/24. Tu te plângi că nu ai timp ca ai job, altul se plânge că nu are bani ca e la scoala/liceu si tot acolo ajungi. Tu bagi bani, ala farmeaza, dar fără distribuie (ala numai e echilibru).

  • As vrea sa stiu si eu dc pe noi de pe serverul Romania inca ne tineti fara auto attack, pe cand noul server beneficiaza de aceasta optiune .

    Name: Alpina

    Server: Carpathians

    Guild: ARHANGHELY


    d2knnzl-02b42d88-97dc-47d8-8f88-015ff1f44f13.png?token=eyJ0eXAiOiJKV1QiLCJhbGciOiJIUzI1NiJ9.eyJzdWIiOiJ1cm46YXBwOjdlMGQxODg5ODIyNjQzNzNhNWYwZDQxNWVhMGQyNmUwIiwiaXNzIjoidXJuOmFwcDo3ZTBkMTg4OTgyMjY0MzczYTVmMGQ0MTVlYTBkMjZlMCIsIm9iaiI6W1t7InBhdGgiOiJcL2ZcL2ExMjEyYmQwLTNkYWMtNGRhZC1iZWM0LTg5NWZmNDVmM2Q3MFwvZDJrbm56bC0wMmI0MmQ4OC05N2RjLTQ3ZDgtOGY4OC0wMTVmZjFmNDRmMTMucG5nIn1dXSwiYXVkIjpbInVybjpzZXJ2aWNlOmZpbGUuZG93bmxvYWQiXX0.gxsQmYdIgSgmheJo6tFHU48w-eCdPvO2smhvvPZnysA

  • Pentru ca fiecare are ceva ce nu are celălalt. Cu acest lucru vor să atragă lumea p acel server, rubinum e pentru cei învățați cu sv private unde crești repede si fara mare efort. Ce observ e ca au aparut probleme pe servere cu cititul de ss si inelul teleport. Dar hey...suntem obișnuit cu ineficiența si durerea in ”suflet” fata de comunitate.

  • Stie cineva de ce nu mai avem atac automat in item shop?

    Salut, pe Orion exista in item-shop.


    Daca pe serverul nou, probabil din cauza ca s-au plans cei de pe Romania ca ei nu au auto-atack


    Dar iti dau eu o solutie. te duci pe un server vechi, achizitionezi auto-atack si il ai si pe serverul nou.

  • Salut, pe Orion exista in item-shop.
    Daca pe serverul nou, probabil din cauza ca s-au plans cei de pe Romania ca ei nu au auto-atack


    Dar iti dau eu o solutie. te duci pe un server vechi, achizitionezi auto-atack si il ai si pe serverul nou.

    Mersi de sfat, chiar a functionat daca intereseaza pe altcineva.

  • Salutare comunitate,
    Dupa cum stiti pentru ca serverul Rubinum sa aiba succes(adica lumea sa investeasca timp si bani) ni s-au promis foarte multe lucruri:
    ¤ Server special gen cel din Turcia. Eu nu vad eventuri cum au fost pe acel server.
    ¤ S-au promis 2(doua) saptamani de 100% experienta si 100% drop. Azi cand am intrat numai era activ iar mentenanta nu incepuse inca desi a trecut doar o saptamana.
    ¤ A trecut doar o saptamana si totusi atatea nemultumiri si neconcordante intre promisiuni si ce ne este oferit. Parca facem/faceti politica.
    ¤ Parerea mea este ca a-ti dezamagit deja prea mult, prea multi jucatori iar treaba asta intr-un fel sau altul va ajunge la final.
    ¤ Pe langa problema arhicunoscuta a hackerilor care nu pot fi opriti nene ca sunt prea multi [ :))))=))) ] mai apare si problema celor care se apuca pe serverele noi joaca 2 3 luni sa vanda yang dupa care dispar la fel cum au aparut; BRUSC.
    Concluzie: Pana nu se vor lua masuri pentru indreptarea acestor probleme acest joc si implicit comunitate nu va mai avea succesul de alta data.
    Rezolvari: PAREREA MEA: Ce se promite sa se si ofere. Hackerii sa primeasca ban imediat fara a fi nevoie ca un GM sa parcurga enspe mii de pasi in cazul conturilor sub lv 40, 2 GM unul da ban unul e martor simplu si la obiect ca doar sunt in staff iar comunitatea are incredere in ei. Sa se faca sectiune la tikete cu cei ce vand yang unde sa se aduca probe cand faci un tiket iar acolo sa ai nevoie de probe pentru ca totusi se vor bana conturi mari in care intr-adevar s-a investit mult, insa pentru un scop gresit. Am citit termenii si conditiile deci stiu ca ceea ce fac ei este ilegal, inestetic, si duce la cele mai mari probleme legate de numarul de playeri, genul lor si perceptia acestora despre ceea ce se vrea a fi un joc nu un JOB. Unii se trezesc dimineata fac cafeluta si incep sa produca iar la sfarsitul zilei multumesc un client care plateste cativa euro, lei lire si asa mai departe pe o cantitate de yang. Oameni buni, este un joc nu un mod de facut bani, tratati-l ca atare.
    Stiu ca vor fi si pareri pro si contra ca nu ai cum sa multumesti pe toata lumea dar ce am scris mai sus este cat se poate de normal.