Bataie de joc - fara sticla cu JD-uri

  • si eu ma distrez si pt asta inca mai joc din 2009 pana in anul asta, vorbesti de parca asta ar fi singurul update prost adus acestui joc, de parca ar fi doar o mica greseala si ar trebui trecuta cu vederea, in niciun caz, au fost zeci, sute de update-uri aiurea, sa vedem ce mai joci din pura placere cand o sa inchida si Metin2 cum au facut cu TERA :) care ce sa vezi, e mai nou, hai sa bage ei tot felul de update-uri si pe urma sa ne trezim cu 10-20 de playeri pe server, nu?

    hai sa-i lasam sa-si faca de cap, nu?
    hai sa nu deschidem topicuri sau sa atragem atentia, ca se considera "frustrare", nu?
    hai sa farmam pt 10-12-14w (cine stie cat va mai ajunge si voucherul) doar pt a cumpara o manusa si o saracie de sticla cu care putem sa cumparam iteme
    wake up. :pillepalle:

    A, da, cand o sa te chinui sa faci sute de live-uri ca sa aduci sute de playeri inapoi pe RO, atunci vorbim :) sa te intrebe playerii vechi "mai merita sa ma reapuc?" si tu sa le zici "a, pai au bagat sticla cu 50md pe 7zile, ce sa zic.. merita nespus de mult"

    Din ce vad eu esti tare aprins pe manusa si sticla , asta fara suparare arata ce fel de nivel ai pe joc , nu stiu la ce te referi tu cu ,, sa-i lasam in pace '' cand efectiv a fost 70% din comunitate impotriva alchimiei mitice si tot s-a implementat lasand munca de ani de zile pt legendara excelenta pe apa sambetei , a si + de asta un excelent legendar se calcula ca un legendar opac pentru un mitic opac , obisnuieste-te ca asta e jocul si orice leu il bagi sa nu te astepti sa-l mai scoti inapoi , asta e valabil si in viata de zi cu zi , daca iti iei o masina etc , esti baiat destept stii la ce ma refer si revin daca te frustrezi si plangi pe forum la fiecare update mai bine nu te mai juca sincer .

  • Din ce vad eu esti tare aprins pe manusa si sticla , asta fara suparare arata ce fel de nivel ai pe joc , nu stiu la ce te referi tu cu ,, sa-i lasam in pace '' cand efectiv a fost 70% din comunitate impotriva alchimiei mitice si tot s-a implementat lasand munca de ani de zile pt legendara excelenta pe apa sambetei , a si + de asta un excelent legendar se calcula ca un legendar opac pentru un mitic opac , obisnuieste-te ca asta e jocul si orice leu il bagi sa nu te astepti sa-l mai scoti inapoi , asta e valabil si in viata de zi cu zi , daca iti iei o masina etc , esti baiat destept stii la ce ma refer si revin daca te frustrezi si plangi pe forum la fiecare update mai bine nu te mai juca sincer .

    Din cate vad esti tare aprins pe sustinerea Gameforgeului, fara suparare am 2 caractere de lvl 115 printre care unul echipat de Hydra, caractere pe care le-am ridicat cat mai "free to play", pentru ca asta si fac pe live-uri, content/farm pe care il pot reproduce si altii sa faca yang fara sa fie nevoiti sa foloseasca itemshopul, doar o manusa si sticla, care ce sa vezi, nu mai e cu JD-uri, nu-i nimic, sustineti in continuare ceea ce se intampla si "update-urile" astea frumoase rau, repet, in curand, nu o sa mai aveti nici forumul asta dupa ce o sa inchida Metin2 cum vor inchide Tera in anul aceasta, in iunie.

    Continuati sa taceti din gura, sa acceptati update-urile si acolo vom ajunge si noi, exact ca cei de pe Tera :) Daca tu iti permiti sa bagi mii de euro sau sute de lei pt o manusa, sticla, etc, pai ce sa vezi, altii nu isi permit, si nu ma refer la mine aici, ca imi permit sa bag, dar nu vreau, nu merita, pt ce? bara rosie, freeze client, crash la login, crash la teleport, crash random, black screen cand ai shop, lag in bazar dupa 2 minute de stat in el, disconnect cand pui shopul si apesi OK, platforma care nu te lasa sa te mai loghezi pe server sau chiar pe platforma cu datele corecte, iarta ma pe mine, dar sunt si copii care mai joaca si nu au efectiv de unde sa bage atatia bani pentru o saracie de sticla, feature care este free pe alte jocuri MMORPG :) si pentru ce sa bage copiii astia bani? pentru? ziceai ca nu mai sunt hackeri? crezi tu? faptul ca s-a inchis bob-ul nu inseamna ca altele nu merg, oh ba da, merg foarte lejer alte hack-uri, pt ca saracia aia de antihack e la misto pusa acolo, a banat conturi random anul trecut si au stat oamenii banati cu lunile, pana au venit si si-au cerut scuze in batjocura, oamenii neputand sa-si acceseze caracterele in tot timpul ala.


    Cand o sa faci diferenta intre update-uri UTILE si update-uri aduse doar pentru a umple buzunarul GF cu mai multi bani atunci o sa ti dai seama de ce se intampla. (plus ca acum cei care pot dona au avantaj enorm fata de cei care nu donau inainte, o sa fie BIJNITA doar pentru cei cu bani acum, sa nu credeti ca am scapat de ea).


    Quote

    Modicarea preturilor la kasmir si sticluta este bine venita. Se umpluse jocul de bisnitari. In ceea ce priveste scaderea CH urilor pe serverele vechi nejustificata, pt ca oricum noi avem evenimente de 2 ori pe an..macar canale sa avem.

    da, acum vor face bijnita doar cei care-si permit sa dea 30-40 lei pe sticla :* ce frumos, nu?

  • Din cate vad esti tare aprins pe sustinerea Gameforgeului, fara suparare am 2 caractere de lvl 115 printre care unul echipat de Hydra, caractere pe care le-am ridicat cat mai "free to play", pentru ca asta si fac pe live-uri, content/farm pe care il pot reproduce si altii sa faca yang fara sa fie nevoiti sa foloseasca itemshopul, doar o manusa si sticla, care ce sa vezi, nu mai e cu JD-uri, nu-i nimic, sustineti in continuare ceea ce se intampla si "update-urile" astea frumoase rau, repet, in curand, nu o sa mai aveti nici forumul asta dupa ce o sa inchida Metin2 cum vor inchide Tera in anul aceasta, in iunie.

    Continuati sa taceti din gura, sa acceptati update-urile si acolo vom ajunge si noi, exact ca cei de pe Tera :) Daca tu iti permiti sa bagi mii de euro sau sute de lei pt o manusa, sticla, etc, pai ce sa vezi, altii nu isi permit, si nu ma refer la mine aici, ca imi permit sa bag, dar nu vreau, nu merita, pt ce? bara rosie, freeze client, crash la login, crash la teleport, crash random, black screen cand ai shop, lag in bazar dupa 2 minute de stat in el, disconnect cand pui shopul si apesi OK, platforma care nu te lasa sa te mai loghezi pe server sau chiar pe platforma cu datele corecte, iarta ma pe mine, dar sunt si copii care mai joaca si nu au efectiv de unde sa bage atatia bani pentru o saracie de sticla, feature care este free pe alte jocuri MMORPG :) si pentru ce sa bage copiii astia bani? pentru? ziceai ca nu mai sunt hackeri? crezi tu? faptul ca s-a inchis bob-ul nu inseamna ca altele nu merg, oh ba da, merg foarte lejer alte hack-uri, pt ca saracia aia de antihack e la misto pusa acolo, a banat conturi random anul trecut si au stat oamenii banati cu lunile, pana au venit si si-au cerut scuze in batjocura, oamenii neputand sa-si acceseze caracterele in tot timpul ala.


    Cand o sa faci diferenta intre update-uri UTILE si update-uri aduse doar pentru a umple buzunarul GF cu mai multi bani atunci o sa ti dai seama de ce se intampla. (plus ca acum cei care pot dona au avantaj enorm fata de cei care nu donau inainte, o sa fie BIJNITA doar pentru cei cu bani acum, sa nu credeti ca am scapat de ea).

    foarte bine punctat - ii pupa undeva pe cei de la Gameforge ca nu mai sunt hackeri - ii recomand sa faca o vizita pe Carpathians mai exact map2 sau pe Lynx. Sa nu mai precizez pe Tara Romaneasca, caracter de lvl 20 pe crud, impinge conturile din cerc si le omoara ca sa le dropeze. Despre ce vorbim? Nu are rost sa bagi bani intr-un joc care are n-buguri, multe dintre ele vechi de cativa ani, iar la fiecare mentenanta se mai adauga inca 10 pe langa cele existente.

  • Din cate vad esti tare aprins pe sustinerea Gameforgeului, fara suparare am 2 caractere de lvl 115 printre care unul echipat de Hydra, caractere pe care le-am ridicat cat mai "free to play", pentru ca asta si fac pe live-uri, content/farm pe care il pot reproduce si altii sa faca yang fara sa fie nevoiti sa foloseasca itemshopul, doar o manusa si sticla, care ce sa vezi, nu mai e cu JD-uri, nu-i nimic, sustineti in continuare ceea ce se intampla si "update-urile" astea frumoase rau, repet, in curand, nu o sa mai aveti nici forumul asta dupa ce o sa inchida Metin2 cum vor inchide Tera in anul aceasta, in iunie.

    Continuati sa taceti din gura, sa acceptati update-urile si acolo vom ajunge si noi, exact ca cei de pe Tera :) Daca tu iti permiti sa bagi mii de euro sau sute de lei pt o manusa, sticla, etc, pai ce sa vezi, altii nu isi permit, si nu ma refer la mine aici, ca imi permit sa bag, dar nu vreau, nu merita, pt ce? bara rosie, freeze client, crash la login, crash la teleport, crash random, black screen cand ai shop, lag in bazar dupa 2 minute de stat in el, disconnect cand pui shopul si apesi OK, platforma care nu te lasa sa te mai loghezi pe server sau chiar pe platforma cu datele corecte, iarta ma pe mine, dar sunt si copii care mai joaca si nu au efectiv de unde sa bage atatia bani pentru o saracie de sticla, feature care este free pe alte jocuri MMORPG :) si pentru ce sa bage copiii astia bani? pentru? ziceai ca nu mai sunt hackeri? crezi tu? faptul ca s-a inchis bob-ul nu inseamna ca altele nu merg, oh ba da, merg foarte lejer alte hack-uri, pt ca saracia aia de antihack e la misto pusa acolo, a banat conturi random anul trecut si au stat oamenii banati cu lunile, pana au venit si si-au cerut scuze in batjocura, oamenii neputand sa-si acceseze caracterele in tot timpul ala.


    Cand o sa faci diferenta intre update-uri UTILE si update-uri aduse doar pentru a umple buzunarul GF cu mai multi bani atunci o sa ti dai seama de ce se intampla. (plus ca acum cei care pot dona au avantaj enorm fata de cei care nu donau inainte, o sa fie BIJNITA doar pentru cei cu bani acum, sa nu credeti ca am scapat de ea).


    da, acum vor face bijnita doar cei care-si permit sa dea 30-40 lei pe sticla :* ce frumos, nu?

    Vorbesti la nervi , si nu are rost sa vorbesc cu tine acum , maine poate ar fi cu totul si cu totul alta treaba , zici de copiii astia care trebuie sa bage bani ? Ii obliga cineva frate? Eu bag bani pentru ca nu am timp de joc , ca daca as avea 5-6 ore pe zi nu mi-ar trebui 1 leu pe jocul asta + ca tu tot zici ca eu ii protejez pe astia de la GameForge :)))) , tu chiar nu ai realizat cand ti-am spus de update-ul la alchimie ca orice spui tu pe forumul asta nu conteaza? S-au pierdut zeci de mii de euro la cei ce aveau chiar si 2 pagini de legendare excelente si a 2-a zi s-au trezit ca apare alchimie noua si a lor o sa devina net inferioara celei mitice , hackeri unde sunt frate ? XD , uita-te pe sticla la iteme de upp importante , la pesti etc ? mai vezi tu ce era inainte sa inchida bob ? Nu mai vorbi la nervi si cand scrii ceva fi sigur ca asa e , nu ca ai vazut tu 2 hackeri cu mod pl , ca acum chiar se baneaza fiecare hacker in parte pentru ca sunt foarte putini , eu am facut in 3 luni doar 2 tickete pentru ca doar 2 hackeri am vazut ! .

  • pentru cel de mai sus, care spune ca este foare curat jocul acum, fara hackeri, poza este de pe 28 aprilie 2022, postata pe discord de "mariushdu", poti cauta chiar tu in istoric daca nu ne crezi :doofy:

    foarte curat. ce pot spune.

    hack.png

    Fa ticket si isi ia ban simplu , tu imi dai un exemplu de map 1 , dar ala cu hack mai poate face yang mai mult de 1 zi 2 fara sa ia ban ? :)))) Se vede clar pe sticla ca nu mai sunt hackeri multi degeaba vorbesti si aduci dovezi , robin hood ce esti , mare justitiar :)) Probabil ca te deranja hacker-ul ala de la barbut ...

  • Vorbesti la nervi , si nu are rost sa vorbesc cu tine acum , maine poate ar fi cu totul si cu totul alta treaba , zici de copiii astia care trebuie sa bage bani ? Ii obliga cineva frate? Eu bag bani pentru ca nu am timp de joc , ca daca as avea 5-6 ore pe zi nu mi-ar trebui 1 leu pe jocul asta + ca tu tot zici ca eu ii protejez pe astia de la GameForge :)))) , tu chiar nu ai realizat cand ti-am spus de update-ul la alchimie ca orice spui tu pe forumul asta nu conteaza? S-au pierdut zeci de mii de euro la cei ce aveau chiar si 2 pagini de legendare excelente si a 2-a zi s-au trezit ca apare alchimie noua si a lor o sa devina net inferioara celei mitice , hackeri unde sunt frate ? XD , uita-te pe sticla la iteme de upp importante , la pesti etc ? mai vezi tu ce era inainte sa inchida bob ? Nu mai vorbi la nervi si cand scrii ceva fi sigur ca asa e , nu ca ai vazut tu 2 hackeri cu mod pl , ca acum chiar se baneaza fiecare hacker in parte pentru ca sunt foarte putini , eu am facut in 3 luni doar 2 tickete pentru ca doar 2 hackeri am vazut ! .

    nu vorbesc la nervi, dar daca ii lasam si trecem cu vederea unde se ajunge? inca sunt cu playeri care au sute de up-uri facute cu hack acum 1 an, trebuie sa actionam pt ca suntem o comunitate, chiar mai multe (ce sa vezi, nici celor de pe Turcia unde e 4-5 lei o manusa NU LE CONVINE update-ul)... daca lor nu le convine, unde sunt cele mai ieftine MD-uri posibile, noua de ce ne-ar conveni, care platim de 4-5x mai mult pe MD-uri?
    Sticla trebuia pusa la negustoare cu 10kk/Zi, ceva de genu', la fel si shop offline. Sunt features care sunt GRATUITE pe o gramada de jocuri MMORPG, doar pe Metin2 platim pentru asa ceva.. nici nu iti ofera conditiile sa lasi shop normal, te trezesti cu ele deconectate sau cu blackscreen neputand sa vezi PM-urile sau cat ai vandut, chestiile astea trebuiau sa fie gratuite in 2022.

  • Metin2 e printre singurele jocuri multiplayer la ora actuală unde poți achiziționa ceva și nu te alegi cu nimic. În anul 2022 să cumperi, de exemplu adaugă bonus și să iți eșueze 3/4 la rând, mi se pare o hoție curată. Nu mai zic că pe jocul ăsta nu mai există plăcere de 7-8 ani, jocul este dus într-o direcție unde doar să genereze cât mai mulți bani cu investiții minime din partea distribuitorului. Eu am renunțat de mult în a mai cumpăra MD-uri pentru altceva în afară de strictul necesar (mănușă, a 3-a mână etc). În curând voi renunța de la a mai juca acest joc "parazit"

  • Era prea frumos sa ramana sticla cu jd ..ce ma nemultumeste pe mine e ca nu prea mai poti vinde sau cumpara ceva strigand pe chat ..toti suntem dependenti de sticla ..de ex strig 30 min sa cumpar un voucher 50md ..

  • Fata de cum era acum cativa ani , eu zic ca e mult mai bine acum , 95% din hackeri au disparut , jocul e mult mai stabil , inainte iti ramanea cu mana in sus caracterul de 10 ori pe ora , bug teleportare la viteza mare , crash cand te teleportai + ca bugurile nu sunt un subiect nou pe jocul asta , cand il instalezi stii la ce sa te astepti de la un joc aparut in 2009 in Romania . Pentru mine orice update de genul si niste preturi marite etc sunt nimic , pentru ca au reusit sa scape de hackeri frate , sunt prea putini care au mai ramas si sunt banati rapid , daca cumva or sa reapara cu alt soft am sa spun stop .

    Zici ca s-au rezovat bug-urile dar redeschid jocul de cel putin 10 ori pe zi din cauza crash-urilor random sau ca imi da jocul freeze. Hackeri "au disparut" pentru ca s-a inchis bob-ul, GF nu a facut nimic pentru asta.

    Iti las si link in cazul in care nu se vede bine poza : https://prnt.sc/PIUahtFo6xcO

    Si chestiile astea se intampla din ce in ce mai des, la fiecare "update" apar bug-uri noi. Jocul asta a avut doar downgrade-uri.

    board.ro.metin2.gameforge.com/wcf/index.php?attachment/3561/

  • Fata de cum era acum cativa ani , eu zic ca e mult mai bine acum , 95% din hackeri au disparut , jocul e mult mai stabil , inainte iti ramanea cu mana in sus caracterul de 10 ori pe ora , bug teleportare la viteza mare , crash cand te teleportai + ca bugurile nu sunt un subiect nou pe jocul asta , cand il instalezi stii la ce sa te astepti de la un joc aparut in 2009 in Romania . Pentru mine orice update de genul si niste preturi marite etc sunt nimic , pentru ca au reusit sa scape de hackeri frate , sunt prea putini care au mai ramas si sunt banati rapid , daca cumva or sa reapara cu alt soft am sa spun stop .

    Zici ca s-au rezovat bug-urile dar redeschid jocul de cel putin 10 ori pe zi din cauza crash-urilor random sau ca imi da jocul freeze. Hackeri "au disparut" pentru ca s-a inchis bob-ul, GF nu a facut nimic pentru asta. Si chestiile astea se intampla din ce in ce mai des, la fiecare "update" apar bug-uri noi. Jocul asta a avut doar downgrade-uri.



    Screenshot (83).png

  • Știau că reacțiile vor fi negative și nici măcar nu au anunțat undeva că vor schimba prețul manușii în MD-uri. Din ce am căutat, nu e anunțat nicăieri, însă e posibil să mă înșel, lăsați un screen shot dacă mi-a scăpat ceva. În rest, tot ce pot spune e că anul ăsta jocul a căzut mult, de la 9 ch-uri la 6, mânușa în MD-uri, delay pt hydra. Practic GameForge în loc să facă jocul armonios și lumea să aibă satisfacție să joace, ei îngreunează procesul și poate că nu ne-am fi plâns dacă nu știam că altă dată a fost mai bine. Multe lucruri care merg bine o perioadă, ei le elimină fapt ce face ca lumea să se sature, practic te acomodează cu ceva ca să te facă dependent apoi te privează de el.

  • E un joc care supraviețuiește doar din donațiile jucătorilor, faptul ca jucătorii accepta cea ce fac ei de atât timp e alta problema. Ei încearcă, dacă le merge, merge.... Dacă nu is cer scuze și ne spun că a fost o greșeală, Nu e prost ala care cere, e tâmpit ala care dă.

  • Salutare,


    Un feedback legat de aceasta problema a fost deja trimis zilele trecute, momentan asteptam un raspuns din partea celor de la GameForge.

    Multumim cristy, macar tu ai ridicat problema asta si ai trimis-o mai departe, alt influencer ne-a ras in fata ca nu e nicio problema, isi poate achizitiona sticla cu monede tigru :) ce bine de unii ca au mii de md pt ca sunt influenceri si joaca pe Tiger, dar de restu' playerilor?..

  • Multumim cristy, macar tu ai ridicat problema asta si ai trimis-o mai departe, alt influencer ne-a ras in fata ca nu e nicio problema, isi poate achizitiona sticla cu monede tigru :) ce bine de unii ca au mii de md pt ca sunt influenceri si joaca pe Tiger, dar de restu' playerilor?..

    Exact ce facuse Didi pe live-ul de azi (5/3/2022). Daca li se taie portia de MD-uri, in secunda 2 nu mai exista pe joc.
    Penal rau tot ce se intampla.
    --


    M-am jucat pe RO din 2009-2010, dintre care, pana acum, cativa ani m-am tot lasat si reapucat. Acum, cand am vrut sa ma reapuc, dupa 1 saptamana de joc, vad ca nu merita deloc.
    De ce?

    Simplu. Nu bagi bani, nu te ridici, si stiu ca sunt mult care spun "Ahh, domn'le, trebuie sa investesti timp atunci"
    Nu toata lumea are timpul necesar, sa joace 5-6-7-8 ore pe zi, iar legat de bani, eu unul nu vreau sa donez pentru ca nu mi se pare a fi ceva sa isi merite banii.


    Au pus manusa de 15 zile la 51 md. 51, ca la 50 daca punea, erau pe - la cascaval.

    Legat de sticla, am bagat si eu niste bani, sa mi-o cumpar (cat a fost cu JD) pentru ca fara ea, te plimbi degeaba prin bazar.


    Update-urile inutile sunt in vana. Au renuntat la CH-uri, ca sa ce? Sa ne forteze sa bagam bani, sa putem farma la nivel mic (la event uri)
    M-am reapucat pentru ultima data, si ma voi lasa acum definitiv. Se pare ca, exista private multe ce nu promoveaza P2W, sunt "Distractive" si nu iti mananca atata timp.
    Mizerii ce sunteti, echipa GF.