"o viata mai buna"

  • Cei care sunt CONTRA nu joaca pe Charpatians la modul PRO sau joaca pe alte server. Cum am mai zis si ma repet din nou STIU SI STITI SI VOI PREA BINE CHARPATIANS CU ATAC AUTO DEVINE SERVARUL NR 1 EXACT CUM A FOST DE LA BUN INCEPUT NR1.


    foarte bine spus cei cu contra nu joaca pe server-ul carpa si din invidie/ciuda/rautate ei vin cu contra .

  • În primul rând nu prea poți spune că e lipsă de respect că nu ai tu Tikete de transferat pe Carpathians.. valabil și pentru Auto-atac ..Dacă un sv special s-a deschis cu anumite setări , fiecare s-a dus și s-a jucat unde a vrut .. Nu e vina nimănui că sv a rămas cu aceleași setări,jucători nu prea mai sunt , ăsta îi este și scopul , iar tu ai realizat că ai jucat atâta timp pe Carpathians ,iar acum vrei ceva nou sau ”ajutor”pe un sv special.. Dacă tu primești Atac-automat .. Tikete transfer sv .. și ce îți mai dorești tu , GF va trebui să împace și pe ceilalți de pe alte sv ”Speciale” .. Nu o fi doar Carpathians.

  • În primul rând nu prea poți spune că e lipsă de respect că nu ai tu Tikete de transferat pe Carpathians.. valabil și pentru Auto-atac ..Dacă un sv special s-a deschis cu anumite setări , fiecare s-a dus și s-a jucat unde a vrut .. Nu e vina nimănui că sv a rămas cu aceleași setări,jucători nu prea mai sunt , ăsta îi este și scopul , iar tu ai realizat că ai jucat atâta timp pe Carpathians ,iar acum vrei ceva nou sau ”ajutor”pe un sv special.. Dacă tu primești Atac-automat .. Tikete transfer sv .. și ce îți mai dorești tu , GF va trebui să împace și pe ceilalți de pe alte sv ”Speciale” .. Nu o fi doar Carpathians.

    Problema e ca nu a ramas cu setarile originale(acestea s-au putut schimba in rau, dar in bine nu)

  • Problema e ca nu a ramas cu setarile originale(acestea s-au putut schimba in rau, dar in bine nu)

    Sper sa nu primesc atentionare, dar de ce nu faceti topic unde sa cereti revenirea la setarile initiale, in loc sa acceptati cererile subiective ale cuiva care probabil vinde yang(problema lui) si nu mai are clienti la el pe server si doreste sa se extinda?

  • Fuziune cu Poly si toata lumea e multumita :D

    daca se intampla asta clar o sa fie carpathians extra populat, cred ca toti care jucam avem pe polyphemos cel putin un cont cu 20-30 de caractere :))) sa vezi ce se ieftineste alchimia :)))

    eu: :thumbup: samancele: :love: aia' de 105: :hail:

  • CONTRA 1 Atac Automat (Preferinta personala, dar sunt de acord cu ideea ca ar ajuta serverul sa evolueze)

    PRO 2 Tichet Transfer

    PRO 3 World Boss

  • E off-topic dar am nevoie, cine ma ajuta si pe mine sa imi zica cum se face o postare pe forum ? Am cont creeat de vre-o saptamana. Cine poate sa ma ajute, pls help ! Merci !

  • 1. Contra pentru Atac-Auto pe serverul Carpathians deoarece cum a mai zis cineva pe discord,poate unii au ales sa joace pe acest server tocmai pentru ca nu exista acest atac automat.Cine a ales serverul Carpathians stia de la inceput setarile lui cand s-a apucat,ati fi putut sa alegeti un server vechi cu auto atac cum este TR si actualul Ro dar presupun ca acel drop in plus de la server(cred ca este cel mai bun) + evenimentele lunare anuntate de la inceput au inclinat putin balanta in decizia de a alege acest server.

    Imaginati-va ca s-ar implementa atac auto pe acest server,cate sute de mii de cufere s-ar face cu acest drop in plus de la server pe auto atac?Adica personal am vazut ca la un event CL un jucator de pe Carpathians face si 5k+ CL in 4h/Pe Romania si TR face maxim 1.2k-1.5k.Mai nou vad ca nimeni nu se plange de ce beneficii are serverul respectiv si de faptul ca te ridici de 3 ori mai repede fata de un jucator de pe TR sau Ro,pentru ca la lvl mare ai nevoie de zeuri la toate itemele,cioburile la fel se fac in 3-4 minute pe cand pe un server vechi stai cateodata si 15 minute pentru 5 coruri.

    2. Pro pentru transfer server cu conditia de a se realiza aceste transferuri doar cu alte servere speciale.

    3. Pro si pentru World Boss,cum ai zis si tu,poate ar anima putin pvp-ul.

  • 1. Contra Atac-automat.

    2. Pro si Contra transfer caracter.

    3. Pro pentru World Boss.

    Inca nu s-a inteles ca sunt mai multe tipuri de servere. Fiecare server are caracteristicele lui. Asta in incercare de a veni pe placul tutoror- o chestie frumoasa din partea celor de la GF.A venit asta dupa ce si-au luat hate la toate nivelurile dupa lansarea serverului special Rubinum ( sper sa nu gresesc).Daca doresti anumite caracteristici te duci si joci pe serverul ala care iti place.Atac automat...hm... nu prea pare corect pentru aia care au stat cu orele sa bata pentru a face ceva pe acel server...Transfer server a fost bagat candva dar s-a renuntat la idee cand au observat ca depopuleaza toate serverele. Desi mi-ar palcea sa te poti muta pe ce server doresti...nu ar fi prea frumos.Ar creea haos.

  • ce zic baietii, mai sus, ca nu e corect fata de cei care au crescut pana acum manual, nu-i chiar fair-play dar, va reamintesc ca, inainte, o carte insotitor tip 3 (d-aia verde) era 500kk iar apoi au fost adaugate in dropul la oua magice de la eventul de paste iar pretul a scazut aproape de 50kk sa nu mai vorbim de cei care au dat sume enorme pentru carti berserker (pe care acum lumea le arunca pe jos).


    Schimbarea se poate face si intotdeauna e spre bine. Atacul automat pe carpathians este un lucru obligatoriu.

  • Cei care sustin ca nu e corect ca serverul Carpathians sa aiba atac automat, World Boss si transfer server, trebuie sa inteleaga un lucru. Nu e fair-play sa izolezi mereu un server de celelalte. Tiketele de transfer au fost de N ori active intre servere, dar mereu Carpathians a fost exclus. Inteleg o data, de doua ori, dar mereu sa fii exclus de la un beneficiu de care toate serverele au parte nu mi se pare cinstit. Tiketele de transfer nu au fost un lucru de care sa se stie ca vor fi active in momentul lansarii unui server. Cand s-a lansat actualul Poly, nu s-a precizat nicaieri ca atunci cand tiketele vor fi active, serverul va beneficia mereu de ele, iar Carpathians niciodata.

    Sa te lasi de Carpathians si sa incepi pe alt server nu e o varianta pentru toti (cum sustin unii mai sus), nu poti abandona asa usor un cont de 120+ cu iteme/alchimie pentru care ai muncit. Aici intervine alta propunere lasata de Bastian, si anume cea cu atacul automat. 90% sau mai mult din jucatorii actuali de metin2 sunt trecuti de 20-25 ani, ceea ce inseamna job+familie, nu mai suntem toti pustani de liceu care sa avem timpul si starea necesara sa stam cu orele in sir in fata calculatorului. Atacul automat nu e un moft, e un ajutor de care doar jucatorii serverului Carpathians nu beneficiaza, deoarece se arunca faptul ca este drop marit, ceea ce chiar este, dar hai sa recunoastem toate aspectele legate de acest atac automat. Din cate servere care au fost fuzionate cu Poly, toate au avut WorldBoss, atac automat, flower power, tikete transfer, drop marit? Va garantez eu ca nu. Serverele erau moarte si dintr-un server cu 3 setari, s-a contopit cu Poly si hopa ca are 5-6 setari sau cate are Poly. Deci s-au putut face modificari la setarile initiale. Daca eu am jucat pe un server ce s-a unit cu Poly si beneficiam de anumite setari, hopa ca dintr-o data Gameforge s-a gandit sa ma duca fortat pe Poly unde beneficiez de mai multe facilitati. Se poate? Uite ca se poate.

    Se sustine ca nu e cinstit fata de ceilalti care au batut manual si au facut anumite chestii manual, iar daca se adauga atacul automat ar fi o lipsa de respect la adresa lor. Pe bune? Atacul automat va fi un beneficiu si pentru ei din momentul in care ar fi adaugat, nu doar pentru cei care au ales sa nu isi creasca conturi de lene sau in asteptarea unei modificari la server. Daca va fi adaugat, ce nu e cinstit? Ca imi fac si eu sau altii conturi de meley sau alastor? Cum isi pot face unii dupa ce au atac automat, la fel isi pot face mai multe conturi si cei care le au deja, e logic. Cand vezi ca din toate serverele, doar cel pe care joci tu nu are atac automat, nu cred ca iti e tot una. Nu trebuie Carpathians sa aiba toate evenimentele posibile si drop marit pentru a starni invidia jucatorilor de pe alte servere, trebuie doar sa fie adus pe o linie de plutire si sa se adauge noi setari care tin de bun simt.

    WorldBoss-ul ar anima putin serverul, nu e ceva de care sa nu te poti lipsi, dar e o setare de care s-ar bucura si multi jucatori de nivel mic/mijlociu, pentru ca aici pe server sunt jucatori de 55/61 cu niste iteme/alchimie de te doare capul. Ar fi niste batai chiar interesante, ar mai scoate jucatorii din map1 de la barbut si din bazar. Tind sa cred ca acest server ramane izolat si din cauza barbutului, e un microb care nu se vrea raspandit si pe alte servere, si sunt total de acord din acest punct de vedere. Cei ce se ocupa cu barbutul vor ramane in continuare in cerc, indiferent de ce setari sau fuziuni s-ar aduce serverului, ei asa isi fac jocul.

    Multi jucatori pleaca de pe Carpathians si isi cauta alt server, schimba yang sau iteme/conturi deoarece sunt satui de acest mediu toxic al barbutului si din lipsa atacului automat care iti necesita mult mai mult timp sa faci un anumit nivel. Se va spune ca s-a lansat Sol si ne putem face conturi acolo si sa le aducem pe Carpathians, dar tot nu e ceea ce se cere. Degeaba am nivel campion si alchimie opaca, ajung in Yohara si ma trantesc mobii din map1 de nu stiu cum sa ma adun de pe jos. In fine, s-a inteles ideea.

    Las aici link-ul si o parte din postarea de cand s-a deschis actualul Carpathians.

    Server Unic și Conținut Exclusiv!

    "Ce te așteaptă:
    Evenimente pe tot parcursul primelor patru săptămâni
    • Șansă dublă de drop pentru toate obiectele
    • Evenimentul Flower Power: Lasă florile să înflorească și obține recompense minunate, cum ar fi Cartea Comandantului+ (100% bonus EXP pentru grupuri) sau un pergament pentru chemarea pietrei Metin.
    • Eveniment Cutie Festivă de Ebonită: Obține obiectele perfecte pentru un început ideal al caracterului tău
    • Eveniment EXP: Vizitează-l pe NPC Uriel, obține un bonus adițional de EXP de până la 80% ce depinde de nivelul tău și crește-ți caracterul în timp record"


    Cum s-au scos evenimeltele Flower-Power, EXP de la Uriel si Evenimentul Cutie de Ebonita, se poate scoate la fel de usor si setarea "Șansă dublă de drop pentru toate obiectele" si gata, ne puteti da atac automat sau o fuziune cu un server care beneficiza de aceasta setare. Poate confund eu aceasta setare cu setarea de drop din server, aici nu ma pot pronunta. Dar daca aceasta setare e cea din postarea de cand s-a deschis serverul, atunci ar trebui adaugate si celelalte setari inapoi, pentru ca ni s-a luat si din ceea ce avea serverul. Avem un lucru, ni se ia, apoi noi il cerem inapoi, poate il primim, iar apoi sa fim bucurosi ca vai dom'le ce frumos din partea Gameforge ca ne-au inapoiat setarile.


    Ca si o concluzie, atacul automat nu e un moft, e o necesitate. Se poate umbla la drop sa fie mai scazut sa nu se faca o abundenta de cufere de la alte evenimente. Majoritatea dintre jucatori nu doresc atacul automat pentru drop, il doresc pentru nivel.

    World-Boss-ul nu e neaparat o necesitate, ar fi un upgrade adus serverului pentru a anima putin pvp-ul. Categoric nu va fi o setare pentru toti jucatorii, dar nu e pentru toti nici pe serverele unde exista deja WorldBoss.

    Tiketele de transfer. Dpdv personal nu pot zice ca mi le doresc sau sa le vad o necesitate, dar nu ar merge sa fie implementate si astea si atacul automat (strict parerea mea).

    Ar fi frumos sa primim si un raspuns din partea lui HalfOp , macar sa stim ca ne zbatem (sau nu) in zadar. Nu luam pe nimeni la rost, stiu ca a mai fost cerut acest lucru de N-ori, dar cum nu s-a primit niciun raspuns oficial, e si normal sa se redeschida aceasta discutie. Nu dorim ca serveru Carpathians sa beneficieze de toate setarile posibile, nu ar fi corect fata de ceilalti de pe celelalte servere.

  • Salutare, foaret bine supus ai toate respectele mele!!

    In momentul de fata am luat decizia sa nu mai joc acest joc din simplul fapt ca nu se adauga ATAC-AUTO pe Charpatians.

    HalfOp Totusi te rugam sa vi cu un raspuns sau macar ca ai dat mai departe problema noastra catre conducere.

    Multumim Gameforge!

  • contra autoatac n-am muncit atat ca sa ajungeti voi cat mine fara sa va chinuiti

    pro floweprower

    pro worldboss

    HAI CU UN URIEL 100% EXP POATE DAU SI BAIETII DIN MAINI SA FACA LEVEL SINGURI

  • contra autoatac n-am muncit atat ca sa ajungeti voi cat mine fara sa va chinuiti

    pro floweprower

    pro worldboss

    HAI CU UN URIEL 100% EXP POATE DAU SI BAIETII DIN MAINI SA FACA LEVEL SINGURI

    Noi ca tine?:)) prietene sa-ti dea Dumnezeu sanatate si cel putin 5 conturi lvl 1+ campion cum am eu pe Carpa. A, stai, de aceea nu ai nevoie de auto-atac, nu ai ajuns la stadiul ala.

  • Buna ziua. Se pare ca acest Topic in sectiunea de Sugestii, a devenit o discutie. Ca sa nu folosesc regulile din sectiunea Sugestii si sa avertizez aproximativ 50% din cei care au comentat la acest post, voi schimba sectiunea. Tind sa precizez MEREU ca sectiunea Sugestii este STRICT PENTRU SUGESTII cu un singur raspuns cu PRO/CONTRA + Argument. O zi buna.