Eventul de Iarna 2016

  • Deci, dropul din CADOURI e cancer curat. 80 de cadouri am deschis de sambata pana acum, nu exagerez cu nimic, deci cu absolut nimic, ca 70 au fost cu yang.

  • Unde imi sugerati sa atac la lv 66 cu manusa site? in dt am facut 14 pe un run pana la 6 si pe munte pica cam slabut

    Daca nu vrei sa intri in v2,poti sa incerci in padurea fantoma.(Te teleportezi in padurea rosie si iesi inapoi prin portal,acolo vin monstrii singuri si nu consumi mantii).O alta posibilitate ar fi sa bati la broaste,aproape de DT,merita incercat.Succes!

    Salut,in ce data va fii eventul de 10 ani ?

    Presupun ca atunci cand Metin2 va implini 10 ani

    Deci, dropul din CADOURI e cancer curat. 80 de cadouri am deschis de sambata pana acum, nu exagerez cu nimic, deci cu absolut nimic, ca 70 au fost cu yang.

    Da,intr-adevar,e greu sa prinzi ceva bun,dar asta e dropul de cand s-a bagat prima data acest event.Si eu astept un add de cand a inceput eventul...si duc sosete cu 6-7 caractere pe zi cel putin

  • Azi mi-au picat 50 x licori verzi,s-a schimbat faza cu licorile ?

    Nu s-a schimbat..Atunci cand au inceput sa pice la tombola cate 5 licori,inca picau si cate 50,doar ca pachetele de cate 5 picau mult mai des.Am luat in aceeasi zi si 5x violet

  • Nu va mai contraziceti inutil, GF nu a luat masurile mai putin dorite ca sa limiteze acest fenomen al jucatorilor cu programe ilegale, tot ce au facut a fost sa se asigure ca item-shopul va fi mai folosit ca anul trecut si cel putin in primele zile cu siguranta ca au reusit, avand in vedere dropul inexistent practic si scorurile pe care le aveau unii jucatori, apoi ridicarea la 300 pct pentru cufarul argintiu, schimbarea continutului cuferelor, dropul care e asa si asa urmaresc atenuarea efectelor eventului cu ,carduri de anul trecut( nu e tot una sa deschizi 50 de argintii care se faceau relativ usor anul trecut, ca sa faci cateva pietre magice,sau sa cumperi din item-shop de fiecare data cand e cate un item care iti permite sa obtii o astfel de piatra), iar adevarul e ca evenimentul de anul trecut a fost cam excentric. Imi amintesc ca inconstient fiind de valoarea cuferelor argintii si aurii in primele zile eram pur si simplu deranjat de multitudinea de carduri dropate care practic imi strica dropul la cioburi :) . Pe de alta parte daca planuiesc un eveniment foarte consistent cu ocazia celor 10 ani de metin, s-ar putea si acesta sa fie motivul unui eveniment mai light asa ^^ de Craciun

  • Deci din eventul asta s-a ales praful ... Sa incep cu carduriile , punctajul greu de obtinut pentru un cufar auriu e foarte aiurea din 7 seturi fac maxim 3-4 de argint , pana acum nici nu am facut 1 de aur in tot eventul . Iar la sosete ce sa mai zic , anu trecut am reusit sa fac 3-4 iteme full , anu asta nici macar 1 add nu am vazut ... dar yangu macar de era 500k , Sa sper ca la anu sa fie macar jumatate din ce a fost anul trecut . Si sa incheiem cu tombola : de ce nu scoateti licoriile rosii si albastre ? , nu cred ca nu are cineva 32k sa isi ieie un set de la negusotare , nu are sens ...

  • Eu am facut 3 iteme full bonus, le am dat cam cu 800kk toate, deci am scos destul de bine, avand in vedere ca am tras tare doar pana in 15 decembrie, iar dupa s-a stricat laptop-ul.

  • a fost un event minunat dpdv ,pentru ca am reusit sa procur 65 de cufere argintii okay 4 aurii okay printre care am strans cu conturi de level mic cu ajutorul optiunii atac automat multe caractere cu cate 20-30 de sosete pe fiiecare si cu alt cont adunam cardurile okay . Rezultatul la cuferele de craciun a fost avantajos pentru ca am muncit pentru ele si am deschis multe cufere de craciun


    Cuferele okay le-am deschis pentru ca am facut un titan+8 si surpriza cea mare a fost ca mi-a oferit 3 pietre magice si fix 3 pietre mi-a trebuie sa-l fac +9,pana-n prezent am schimbat de 24 de ori bonusul in speranta sa-mi ofere un bonus cu imun.


    Ps: pentru ce-i care au muncit si au pierdut timp nu se pot plange ca a fost un event groaznic!

  • Un event minunat.Am avut parte de distractie, de dezamagiri,bucurii, nervi, mai ales din cuferele argintii unde in 70 la suta din cazuri am primit yang si exp.Din cuferele aurii in schimb am primit premii foarte bune (chiar un rubin cu atac paguba medie si aparare) esarfe, oua dragon, schimba pietre magice etc.
    Am reusit sa fiu pe locul 3 in top pe serverul pe care joc.Numai ca din cele 3 cufere aurii am primit niste premii ciudate...2 balante dragon si o piatra fierbinte.Nu inteleg asta.De ce?
    Poate asta va fi eventul de 10 ani metin2 in Europa.Seturi okey da schimbat dropul.Ar fi foarte frumos.

  • Hai lasati periatul pe forum, doar nu a fost un eveniment asa extraordinar?(s-au gandit ei cum sa-l faca praf si pe acesta), sincer a fost mai bun eventul aditional,nu stiu daca HalfOp a si creat sau doar a coordonat(date,ore etc) acel event, dar pentru mine a fost mai binevenit ,decat tombola amagirilor,sosetele gaurite si cuferele cu yang :P . NU putem sa ne plangem cand vine vorba de timp, au fost cateva saptamani in care am avut timp sa incercam de toate ,iar de distrat( despre asta e vorba nu? nu sa te imbogatesti :lol: sa fiu in ton cu poporul ) banuiesc ca s-au distrat atat cel care a spart 3-400 euro sau echivalentul in lei,ruble :) , cat si cel care din lipsa de ocupatie sau prea mult zel a farmat cate 8-10/24 :thumbsup: . Sper ca anul 2017 sa aduca lucruri si mai putin neplacute pe metin , poate o cunducere noua la nivel de Metin Europa, dar ce scriu ,de ce nu la nivel de GF pentru ca joc si alte jocuri de la GF si situatia nu e mai roz.

  • intradevar, dupa cum bine spune Kenji , un event destul de ratat , ma refer la cardurile okey si la cuferele mosului! am bagat si md ,am si farmat ,dar nu am reusit din pacate sa fac un cufar gold si din 20 si ceva de cufere argintii am luat o singura perla alba! joc metin din 2009 si cred ca in acest moment ,pt prima oara de cand s-a lansat in Romania este cea mai grea perioada. ar trebui facut totusi ceva....... nu stiu exact ce ........

  • Bine-nteles ca eventul organizat de GF a fost un esec total.O rusine.Tomba la free si cea contra cost, de asemenea , o rusine !A devenit un joc al nimanui.E ca si o barca care pluteste in deriva ,cu aceeasi nacela veche de lemn, cu acelasi capitan barbos care vede din cand in cand o fata morgana , cand sa puna mana pe ea, puf , dispare.Asa e si cu eventurile lor.Ai nostri in schimb au facut o treaba excelenta!Au organizat un event bun spre foarte bun .Artificii, bonus exp , cufere clar de luna, cutii de ebonita .Un event clar, diversificat,cu recompense palpabile care a acoperit o plaja larga de nevoi ale playerilor.Felicitari si pentru faptul ca s-a transmis dorinta playerilor de a se mari dropul la carduri.Dar nu toate dorintele jucatorilor sunt pozitive pentru joc.



    „Știu că sunt prost, dar când mă uit în jur prind curaj.” - Ion Creanga



  • am uitat sa specific, felicitari stafului nostru , au facut un extra event minunat! am adunat si eu 800 cl ( record pt mine in metin :P ), au mai scazut preturile , a fost ok din punctul asta de vedere !